Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aynı anda hem şizofreni hem de otizm hastalığı taşıyan var mı Türkiye'de?

Eee bu hastalık ama ne yaparsın Onun elindende bişey gelmiyor. Allah böyle yaratmış kendisi istememişya böyle olmasını.

bende psikiyatriden şizoaffektif zihinsel ruhsal duygusal
bozukluk yüzde seksen ağır engelli raporluyum

Zekilik ile kendini zeki sanmak arasında dağlar kadar fark var .

İçe kapanıklardır Sessizdirler çoğunlukla. Pek konuşmazlar. Çoğunlukla takıntılıdırlar birşeylere karşı.

İçe kapanık ne ya ! Öz güvensiz gibi bir şey mi ?

9 aylık askerken askeriyeden elverişli değildir raporu aldım
15 yıldır olaxin 20 ilaç kullanıyorum artı beş yıldan beridir ek olarak
gyrex 400 lük kullanmaya başladım

Zekilik ile kendini zeki sanmak arasında dağlar kadar fark var .

Ala ben zekiyim demez bu hastalar / kişiler başkaları gözlemlerler.

9 aylık askerken askeriyeden elverişli değildir raporu aldım
15 yıldır olaxin 20 ilaç kullanıyorum artı beş yıldan beridir ek olarak
gyrex 400 lük kullanmaya başladım

Raporun süreklimi "SÜREKLİ" ise raporu ne zaman ve nereden aldınız?

İçe kapanık ne ya ! Öz güvensiz gibi bir şey mi ?

Bu mesajını değiştirebilirmisin RİCA ETSEM. Ben buna üzülürüm Olmaz ama benim gibi bir kişi bu yazdığını görse kalbi kırılır vede üzülür benim gibi.

Şunu bilmelisin bu bir hastalık Allah ın verdiği.

İçe kapanık hakaret değilse öz güvensiz hiç değil hastalıktan bahsediyorsun sürekli öz güvensiz sözü mü zoruna gitti !

Ben 1 kere düzelt dedim sana düzeltmek se sana kalmış. Saygı duymak gerekiyor bu kişilere vede herkese saygı Lütfen.

sara nasıl oluyor bayılır mı başka belirtisi var mı ?

Düzeltilecek bir şey yok konuyu sen açtın ya zaten tekrar sorayım içe kapanık ne demek öz güvensiz mi demek ?

kendini nasıl hissediyorsun o kadar hastalık varmış sende nasıl başa çıkıyorsun zor oluyor mu

Tamam bende içe kapanık yazmana karşılık bunun ne olduğunu bilmediğim için ne demek olduğunu sordum o kadar neyse ya konu kapansın çokta merak etmiyorum ne demek olduğunu .

Ahmet im çok zorlanıyorum ben ama sabretmek zorundayım.

bende sabrediyorum sabredersek karşılığını alırız

sokrates
Seni sık boğaz etmek istemezdim ama üstelediğim için özür dilerim. Tamam mı @sokrates ordamısın.

Ahmet T
Bu hastalıklara karşılık sabretmeliyiz Ahmet sonra meyvesini gene biz yiyeceğiz.

otizmler nerde cok zekı oluyor yukse doksanında zeka gerılıgı gozukuyor cok azı ustun zeka ama hayatları zor. Su zeka sevıyesını hastalıklarla ılıskılendırmeyın. Zeka hastalıkdan kaynaklamaz kucukken cok ıyot almıssan zekan gelısebılır ayrıca cesıtlerıde coktur. Zeka gerılıgı bır hastalıkdır ama zeka yukseklıgı hastalıkdan kaynaklanmaz. Ama cok zekı deha olan ınsanlarda genelde hayatta hıcbırseye garantı gozuyle bakmadıklarıdnan olsa gerek deprasyon takıntılık felan gorulmustur.

İnsanların çoğu ölüm yokmuş veya olmayacak gibi dünyaya sımsıkı sarılılar buna ne demeli pekala. BU İNSANLAR AKILLIMI ŞİMDİ. Bu hasta dediğimiz kişiler yani otizmlilerin ise birçoğu belkide öleceklerinden bi haber yaşıyorlar. Bu insanların hiç suçu yokki. AMA YARADAN HERŞEYİN ENGÜZELİNİ YARATIYOR.

(Bunları yani yaradılanı yaradandan ötürü sevmek lazım)

14 yaşımda bir kazayla başladı herşey o an dan itibaren.

Daha küçüklüğümdede belirtiler vardı bana göre.

dün ilaçları bırakacaktım ama içtim doktor bırakıp başlarsan yan etkilerini görürsün ancak dedi çok vesvese alıyorum

Herşeyi düşünürdüm çokşeyi birçok şeyi kafama çoğunlukla kafama takardım.

Aşırı derecede kıskançtım insanları kendimden bile kıskanır çatlardım. Çocukluk yaşlarımda.

kafaya şapkadan başka birşey takmıyacaksın demişti amcam :=)

aydın sucsuz olmak ayr,ı suclu olup olmamanın zekayla ne alakası var . Peygamberlerde zekıydı onlarda ınsanların en ustunu zeka ayrı bı sey problem cozme yetenegı akıl yurutme yetenegı bı ustunluk aracı olarak dınsel olarak baktınmı goremezsın peygambe efendımız ustunluk takvada demıs. Zeka dunyada ısıne yarar belkı ekonomıkman guzel olur durumun felan fılan.Farklı olan ınsanların hepsıne ustun zeka tanısı koyamazsın. Otızmlıler farklı gorunur cok asırı ıcıne kapanıktır dunyayı algılayısları farklıdır.Boyleler dıye hepsı alberteınsteınmı yanı ben sana bılımsel arastırmayı dıyorum. Ayrıca kımı matematıksel zekası yuksektır kımı ısıtsel kımı pratık zekalıdır kımı sanatsal yetenegı vardır kımı muzıktır . Herkesın bır yetenegı var. Zeka gerılıgı konmus ınsanların hayatlarını kolaylatırma gorevı ıse topluma devlete duser .Cunku zeka gerılgııde hastalıktır ve zeka gerılıgı olan ınsanlar genelde tam bagımlıdır, kendı baslarına cok ıs yapamazlar.

Eee öyle demiştir Ahmet. Ama herşey küçüklükte şekilleniyor hepsi orada kalıba giriyor. Büyüklüktede rolümuzü yapıyoruz.

neyse ben ksıaca sunu demek ıstedım zeka gerılgıı hastalıktır ama zeka coklugu hastalıktan kaynaklanmaz cesıtlerıde vardır .Hıcbır hastalık ıcın genelleme yapamayız .Eğer beyınle ılgılı olan hastalıklarda genel anlamda zeka oranı yuksek olsaydı onun adını tıpcılar hastalık koymazdı emın ol.Ama adam dıyelım sızofrenı hastası deha olabılrı yada otızmlı olabılır deha olabılır bunun ne sızfrenıyle ne otızmle ılgısı yok.tabı ınsanlar bu zeka konusuna bırbırılerını kucuk gorme acısıyla bakıyorsada allah katında kuculuyor demektır.Neyse.

Ben zekiyim diyorum. Şöyle oluyor şimdi
Hafızam .....BALIK HAFIZALI
Zihnim.....GELECEĞE KAPALI
Geçmişim...VAR ELDE SADECE
Beynim.....ESKİ ÇAĞLARDA YAŞIYOR
Bedenim....DEN Bİ HABERİM
PEYGAMBERLERİMİZİN GÜZEL AHLAKINI SEVİYORUM
Mesela ben 2022 yılında yaşamıyorum Belkide peygamberimizin yaşadığı çağlarda yaşadığıma inanıyorum.

Ben burdakı konusmaları sana daır demıyorum ,sade konuya daır acıklama yaptım :) Peygamberı seven ınsanların hepsı benım gozumde zekıdır zaten.Ateıst dehalardan daha zekısın :)

Üst Alt