Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bel fıtığına ne oran verilmektedir?

Konular
19
Reaksiyonlar
0
Bel fıtığı ne engel orani alırım 5 6 tane fıtık var bı iki tanesi amaliyat lik ne oran alirim

bel fıtığı özür oranı %8. her seviye için +1 puan veriliyor. hafif düzeyde ise bazen dikkate almıyorlar seviyeleri.

Ayaklarım da uyuşma oluyor .kışın zorluyor beni w1 falan yazıyor raporda

ben ameliyat olduğum halde 8+1= 9 oran aldım. yani lomber ise 8 ameliyat varsa+1 en fazla 9
haa. uyuşukluk için iğneli emg isterler. ordan kötü sonuç çıkarsa oran yükselebilir. benim emg normal çıkmıştı. benim son haddine gelmişti. sizin gibi. ayak düştü felç başladı. acil ameliyat ettiler.şimdi iyiyim. 7 senedir hiç ağrım olmadı.

ayrıca dr. ikna olur ise 'kalıcı ağrı ve rijidite ile' yazısını ilave ederse %10 oran veriliyor. benim o şekilde.

Bana yüzde 10 veya 12 lazım o yüzden inslh alırım sabah kalktimi uyuşma var bel fıtığına da oran verildiğini yeni öğrendim itiraz ettim

Ftr doktoru 3 seviye LDH mr ekledi engel oranı ne olur sizce.

Ayakta sabit duramıyorum, 3-4 defa arka arkaya eğilip kalkınca bir daha doğrulamıyorum, uzun mesafe (1 km den fazla) yürüyemiyorum, 24 saat orta-ağır seviye bacak ağrılarım var, uyku düzeni yok ama oran "0" sıfıra sıfır. Allah tan diğer sıkıntılarımdan 46 aldım da kurtuldum. Yani demem o ki belli olmaz.

abilerim pekii boyun fıtığına veriliyormu benim engelim 30 lakın 40 cıkamıyorum boyun fıtığı olursa ekletebilirmiyim aceba..t1 c123456 diye emarda var benim

boyun fıtığı %7 ve her seviye için +1 veriliyor. ama sizin yine de %40 ı bulmaz oran.

bel fıtığı en fazla 12-13 alısınız. ben ameliyat olduğum halde 8+1=9 aldım lomber L4 L5

Kardesim gecmis olsun oncelikle.bende basvuru yaptim yuzde on alabilirmiyim amaliyat olmadim ama agrilarim cok doktor cok buyuk dior fitigin nasil bir yol olacak benim icin yardimci olursaniz cok teşekkür ederim

Bel fıtığına rapor süreli verilir süresiz mi?

Bel fitigi engeli surelimi suresizmi

Benim 3 seviye bide ampute var onla birlikte nasil olacak kesin bilgi verirmisiniz

Bel fıtıkları için oran nasıl belirleniyor?

Arkadaşlar cevabını arayıp bir türlü bulamadığım bir durum var. Örneğin belde,sırtta ve boyunda ki farklı fıtık yada oranlara sahip hastalıklar nasıl hesaplanıyor. Kısacası tek fıtık ile 3, 4 fıtığın oransal değerleri arasında nasıl bir fark bulunmakta ?:confused:

1 ay önce l45 de 2.seviye l5s1 de 3.seviye sol bacağa radikulopati ile birlikte %8 boyunda boyun düzleşmesi + 2adet 2.seviye 2 adet 3. Seviye olmak üzere 4 adet fıtık %7 verdi fizik tedavi doktoru

fıtık paun

Özgür bey merhaba ,

Bnede boyun ve bel fıtık dan Hastane dr. dan toplam 20 paun aldım ( 10 be 10 boyun ) .2014 de boyundan ameliyat oldum ağrılarım devam ediyor.Bel ise 15 yıldır çekiyorum ameliyat ta olmak istemiyorum.Size sormak istediğim konu siz fıtık dan puan aldım yazmışsınız.Raporunuzu ankaraya gönderirken Fıtık ile ilgili mr veya ameliyet v.b gibi herhangi bir belge ekinde gönderdinizmi ?bana hastane sadece raporu verdi bende sadece raporu verg dairesine verdim.
Teşekkürler,

1 hafta önce büyük bel fıtığı çıktı bende orana etkiler mi acaba ?

@OSKAR16
hayır ankara fıtıkla alakalı bir şey istemedi benden.. ama siz ameliyat olmamışsınız sizden mr isteyebilir. ben ameliyat oldum.

raporumda fizik tedavi doktoru skar izi mevcut (ameliyat izi) diye yazmıştı. belki ondan istememişlerdir.
inşallah sizdende istemezler.

ama oranda bir düşüş yaşanabilir. aldığınız 10+10 puanı 8+8 e düşürebilirler. tablo 1-7 yi baz alıyor ankara.

@Alman
bel fıtığı lomber ise 8 ameliyat olunduysa +1 toplam 9 oran yazılıyor. tablo 1.7 ye göre ankara onaylar.

O zaman oran çıkmaz ameliyat olmadım henüz özel hasteneden onay çıktı fakat devlet hastanesindeki doktorum acele etmene gerek yok dedi. Mr dan sonra belli oldu büyük bel fıtığı olduğu. Lomber şekilde değil ayaklarıma ağrı vurmadı henüz. Tşkler Özgür bey.

Alman

ameliyat olmadan 8 alabilirsin. ameliyat olursa +1 ilave olur. tabii doktorun tanısı önemli olan.

ozgurmeric74

lomber diskopati dış merkezde opere servikal diskopai füzyon ( antr.servikal mikrodisketomi+interbody cage yazıyor .boyun ameliyalı bel değil ancak dr bana dedği belin boyundan çok daha kötü belde yırtılmalar var acil tedavi olmalısın.

lomber diskopati dış merkezde opere servikal diskopai füzyon ( antr.servikal mikrodisketomi+interbody cage yazıyor .SONRA 2 DEFA 7+1+1+1 TOPLAM 20 DEN 19 VERDİ.bana aslında 15 bile yetiyor.boyun ameliyalı bel değil ancak dr bana dedİği belin boyundan çok daha kötü belde yırtılmalar var acil tedavi olmalısın.

Üst Alt