Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bel fıtığına ne oran verilmektedir?

Hiç ameliyat olmadım, 4 adet bel fıtığı 4 adet boyun fıtığım var toplamda 14 puan verdi Fizik Bölümü.

Merhaba, bu puanlar ankaradan onaylandımı . Birde rapor ekinde tahlil mr gibi bi evrak gönderdinizmi.kurul bi şe ek olarak talep ettiği.tşk

OSKAR16

Benim yazımın altında görünce bana sorduğunuzu varsayarak cvp yazıyorum, vergi indirimi için gittiği ankarada onaylandı evet, uyku apnesinden de 35 vardı. balthazar hesaplamasında ikisi toplamı 44 yaptı ve onaylandı, uyku apnesi PSG sonucunu rapora ekledim ama fıtıklara ait mr ları eklemedim. Sürekli vergi indirimi verildi.

Mesela Uyku apnesine ait PSG raporunu ille de istiyorlar diye biliyordum hep ama göndermeden de emekliliği onaylanan duydum bugün. Sanırım Hangi hastaneden alındığı ile ilgili olabilir. Hastanelerin bazıları mercek altında sahte rapor olayından mimlenmişler sanırım.

Benim tavsiyem, işinizi sağlama almış olmak için Üniversite eğitim ve araştırma hastanelerinden rapor alın, raporda akademik ünvanı doçent ve profosör olan hekimlerin imzalarının olması reddedilme olasılığını bertaraf eder diye düşünüyorum.

rexart
ankaranın psg raporunu istemesinin hastane ile illaki ilgisi vardır ama benim tüm raporlarım testlerim mr larım sağlık bakanlığı istanbul eğitim ve araştırma hastanesinde idi. yinede istediler.

ozgurmeric74
Rasgele kontrol yöntemi de uyguluyor olabilirler o halde, nerden ne zaman ne isteyecekleri belli olmuyor gibi. Duyduklarımdan bunu anladım ben.

MR sonucunda.servikal lordoz düzelmiştir. C5-6 diski ılımlı diffüz buling zemininde sağ parasantral geniş tabanlı ılımlı disk protruzyonu izlenmektedir.C6-7 disk minimal buling gostermektedir.bu şekilde sonuç yüzde kaç oran alırım bilgisi olan yazabilirmi

sezen38
C.5.c6.c7.disklerde sıvı azalmasına bağlı diffüz artışlar var.
Kayda değer önemli bulgular yok.
Aşağı yukarı herkeste olan şeyler.
Uğraşmayın/Geçmiş olsun...

Kağan55
teşekkür ederim benim engel oranın aştım %20 tansiyon %10 tiroit %10 baktazar ile %35 düştü sonradan boyun fıtığı çıktı doktor biri büyük şimdilik ameliyat gerekmez baya götürür sizi dedi fizik ve boyun egzersizi verdi eminmisiniz fitikt
n %8 alındığını duydum

Sinire önemli bir bası görünmüyor.
Disklerde sıvı kaybına bağlı kabarma diyelim diffüz artış var.düzleşmeniz var, yani omurga ve disklerde aşınmaya bağlı düşleşme.sizi takip eden hekim fizik tedavi önerebilir.
Egzersiz yapmanız sizi rahatlatacaktır.
Birden çok hastalığınız varsa şansınızı deneyin.ancak tek başına Mr sonucuna göre Kayda değer bir %de verilmez/Geçmiş olsun...

OturanBoğa

ben 2014 de %46 sürekli engelli raporum var vergi indiriminden 3 yil önce emekli oldum geçtiğimiz nisan ayında kayseride sahte engelli raporu ile teftiş kurulu yaklaşık 4 bin kişiye yeniden kontrol muayenesi istediler hastaneye sevk edildim daha önce astım %40 hipertansiyon %10 toplamda %46 almıştım şimdiki oranın astim kontrol altin da %20 tansiyon %10 ayrıca tiroit ameliyatı oldum sürekli ilaç kullanıyorum %10 da ondan aldım baltazar formülü ile %35 düştü ve sgk raporu Ankaraya göndermiş sonuç 2 ay geçti gelmedi e devletten gelen evrak takibine bakıyorum gelen evrak dosyasina kaldırılmış yazıyor sizce maaşım kesilirmi

ikincisi karpal tünel sendrumyndan amaliyat oldum elimden önceki mr sonucunda boyun fitigi olduğumu öğrendim tekrar bel ve boyun mr çektirdim fitiklarim var ben sonuç geldigi zaman itiraz edecegim fıtık sonucu yukarda gönderdim bu şekilde oran alabilirmiyim ayrıca 10 yıldır antideprasan raporlu ilaç kullanıyorum öncede oran verilmedi şimdide pisikiyatdiden oran alibilirmiyim

bel MR sonucu.lomber lordoz düzelmiştir. T11 vertebra korpusunda hemanjiom ile uyumlu görünüm izlendi. L4-5 diski ılımlı diffüz buling göstermektedir.bu sekilde sonuç yüzde kaç oran alabilirim

MR sonucunda.servikal lordoz düzelmiştir. C5-6 diski ılımlı diffüz buling zemininde sağ parasantral geniş tabanlı ılımlı disk protruzyonu izlenmektedir.C6-7 disk minimal buling gostermektedir.bu şekilde sonuç yüzde kaç oran alırım bilgisi olan yazabilirmi

Merhaba,

Sağ ayaktan polio sekeliyim. Bel ağrısı ve sol ayakta uyuşmalar oluyor. Bel fıtığından şüpheleniyorum. Bel fıtığından derecelendirmeyi yeni rapor alarak Sağlık Kurulu mu belirliyor yoksa bel fıtığı için Beyin Cerrahi bölümünde muayene olup oradaki raporları Sağlık Kuruluna mı vermem gerekiyor?
Nasıl bir süreç yürüteyim?

Teşekkürler,

Selam; doktor lumbar ve diğer intervertebral disk bozuklukları yazmış birde lomber 10 derece omurilik eğrili var, ense düzleşmeside var %kaç engel orani olur

Ben 10 ay arayla 2 kez bel fıtığı ameliyatı oldum.
Belimde 4 titanyum çivi ve 2 bağlantı parçası var.
Halen bel fıtığı var. Tomografide çıktı.
Tüm bunlar ışığında için raporumda %10 verdiler.

Bel fıtığı için verilen ağrı kesiciyi düzenli kullanmak mı gerek yoksa ağrıdıkça almak mı lazım?

TalanOldu
Ağrımıyorsa kullanmayın,
Ağrı kesicilerin kalıcı tedavi etme özelliği yok...

Belimde 6 boynumda ise 2 küçük 1 büyük fıtık var.
Şu anki oranım %56 tekrar rapor çıkartmak istersem verilecek artı oranın bana faydası olacakmı özellikle emeklilik alanında. ve ayrıca rapor değişeceği için beraberinde değişecek başka bir şeyler varmıdır ?

rizaocak

56 oranın varsa hiç hastanelere bulaşma % 20 rapor veirler cok uğraşırsın hocam gerek yok adranaline

S.a belfitigi kaç oran alabilirim simdiden bilginiz icin tskler

×× vertebra korpuslarını periartikuler platolarinda milimetrik boyitta marjinal osteofit oluşumlar izlenmektedir
×× L4-5 ve L5-s1 intravertebral disklerde dejenerasyona bagli sinyal kaybi izlenmiştir.
×× lomber lordoz azalmıştır.
×× L4-5 diskinde tekal keseye basi uygulanan santral zonda geniş tabanli protruzyon izlenmektedir bu duzeyde nöral fromenler normal genişliktedir.
×× L5-S1 diskinde anterior epidurral yağ mesafesinde sınırlı santral zonda geniş tabannli protruzyon izlenmektedir bu düzeyde nöral foramenler normal genişliktedir ...

Paraspinal yumusak dokular tabidir .
Vertebra korpus yukseklikleri ve medulla spinalis sinyal intensiteleri normal görünümdedir.
Faset eklemler ve ligamentum flavumlar normal gorunumdedir

Özerali34
Mr raporuna göre çok ciddî dejenerasyon ve komşu sinir köklerine çiddi bir bası görünmüyor,herniasyon oluşumlarınız var,
Engelli raporu için yeterli bir %de alabileceğinizi sanmıyorum.
Raporu hekiminize gösterin,fiziki muayene ve öykünüzü dinledikten sonra size sağlıklı bilgi verecektir/Geçmiş olsun...

Merhaba arkadaşlar.
L4-l5 düzeyinde diskin diffüz bulgingi izlenmektedir. Nöral foramenler açıktır. Bası saptanmadı.
L5-s1 düzeyinde diskin diffüz bulgingi izlenmektedir. Nöral foramenler açıktır. Bası saptanmadı.

Bulgularını Oran verirler mi?

Benim de l1 den l5 e kadar t1 den t5 e kadar ve c7 kompresyon kırıkları var bu forumda bir arkadaş %22 oran alabileceğimi soylemisti

Bende uyku apnesi var 35 burdan oran veriyolar.ve bel fıtığı boyun fitigim var yardimci olabilecek kimse varmi

Üst Alt