Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bel fıtığına ne oran verilmektedir?

Bunun cevabı tamamen hastalığın durumu ile doğru orantılıdır.
Öyle ki; Tek başına mağluliyet dahi çıkabilirken sıfır oran da çıkabilir.
Bunların nasıl tespit edileceği ise aşağıdaki engelli sağlık yönetmeliği ile tespit edilir.
20 Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan ERİŞKİNLER İÇİN ENGELLİLİK DEĞERLENDİRMESİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİNİ incelemenizi tavsiye ederim.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/02/20190220-2-1.pdf

NOT: Bunu 10 ay arayla 2 kez bel fıtığı ameliyatı olmuş, belinde 4 titanyum vida ve 2 bağlantı elemanı taşıyan, bel fıtığından sağlık kurulundan %10 oran almış bu hafta emekli olmayı bekleyen biri olarak yazıyorum.

bel fıtığı özür oranı

umut2135
arkadaşlar merhaba
bel fıtığı mr sonuçlarımı aşağıda belirtiyorum.
bu sonuçlara göre doktorlardan oran almam söz konusumudur.
cevaplarsınız sevinirim.

Bulgular:
Lomber vertabral aks normaldir.Lomber ve inceleme alanına giren torakal vertabra korpus yükseklikleri ile sinyal intensiteleri normaldir.Vertabra posterior elemanlarında patolajik görünüm saptanmamaıştır.Konus medüllaris normal lokalizasyondadır.Distal spinal kord normal sinyal intensite ve kalınlığa sahiptir.Paravertabral yumuşak dokular normaldir.
T12-L1 düzeyinde ılımlı dehidratasyona bağlı sinyal kaybı izlenmektedir.
L1-2 düzeyinde dehidratasyona bağlı sinyal kaybı mevcuttur.
L2-3 düzeyinde dehidratasyona bağlı sinyal kaybı mevcuttur.
L3-4 düzeyinde dehidratasyona bağlı sinyal kaybı diffüz bulging izlendi.
L4-5 düzeyinde dehidratasyona bağlı sinyal kaybı diffüz bulging izlendi.Sağda daha belirgin olmak üzere nöral foramenler daralmıştır.Sağda intraforaminal protrüzyon izlendi.
Sağ L4 köküne bası mevcuttur.
L5-S1 düzeyinde dehidratasyona bağlı sinyal kaybı ve diffüz bulging,minimal santral protrüzyon izlendi.Anterior epidural yağ planları obliteredir.

uzun adam

Bel fıtığında operasyon olmadığı sürece çok düşük oranlar alırsınız. doktorun ilk sorduğu ameliyat olup olmadığı var ise belgelerini istiyor ona göre oran veriyor.

Raporum 39.72 de kalıyor programda

Ortepedi yüzde 34 nöroloji yüzde 10 veriyor programda hesapliyorum 39.72 de kalıyor sistemde 39 mu olur yoksa yüzde 40 mi

Bende de çalıştığım iş yerinde yakalandığım * l 3 l4 l5 l5 s1* yani 3 bel fıtığı var biride ilerlemiş çıktı ve boyunda fıtık varmı denildi boyunda düzleşme çıktı ben kaç alırım birde akçiğerimde yüzde 20 kayıp vardı kis kesinlikel sigara çıkmadı sft 81 çıktı bu kaça düşer

Merhaba göz 32 bel 7 bacak kısalığı 12 milim 3. Aldım rapor 39 da kaldım itiraz ettim ikinci hastaneye gittim oda aynı oran çıktı hakem hastane ye gitmeliyim sizce

Özgür yalnızefe

Gidebilirsiniz, yalnız bu raporların arasında süre olması gerekir. Sizin aldığınız raporları, yeni alacağınız hastane görebiliyor. oranda fazla değişen bir şey olmaz.

merhaba Bir şey soracağım meslek hastalıkları hastanesinden aldığım raporda mesleki tanı olarak.
M51.1 lumbar ve diğer intervertebral disk bozuklukları radikülopati ile(mesleki)
Venöz yetersizlik (kronik) (periferik) iş ile ilişkili yazıyor.
Davam için en son adli tıpa gittim beni muayene ettiler bunlardan oran ne çıkar.

Üst Alt