Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Brezilya'da John Of God diye biri varmış. Bu kişi hakkında bilgisi olan var mı?

RECEP_BUĞRA

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar brezilyada john of god diye tanınan bir adam varmış you tube da videoLARI VAR bu adam hakkında bilgisi olan varmı varsa yardım lütfen

Şarlatanın teki... başka bir şey değil.

Güya hastalardan para almıyormuş ama 1000 dönümden büyük bir çiftliği ve büyük baş hayvan sürüsü var.

Her yıl binlerce ziyaretçi geliyormuş. Bulunduğu köy turist cenneti olmuş. Hastaların çoğunu iyileştiremiyor. Arada iyileştirdikleri ya kendiliğinden iyileşiyor ya da aslında psikolojik sorunları olan kişiler. Zaten gelenlere tedavilerini bırakmamaları söyleniyormuş.

Bilindik medyum numaraları.

Arkadaşım yıl 2014 olmuş bu işin eğitimini almış DR ` lar ve teknoloji varken bu şarlatanamı inanıyorsun yazık valla. Adam eldiven bile takmıyor yaptığı kesimlerde rahmetli Kemal Sunal`ın filmi aklıma geldi valla DR Civanım

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim ama anladığım kadarıyla kimse bu adamı tam olarak anlamamış yada tanımadan yorum yapıyorsunuz

kardeşim john of god ne demek biliyormusun tanrı john demek adam kafadan zırvalamış zaten

kimse bu adamı tam olarak anlamamış yada tanımadan yorum yapıyorsunuz

Adamın 3-4 videosunu seyrettiğim gibi, yabancı basında hakkında çıkan haberleri ve makaleleri de okudum. Hatta bunlardan bir tanesinde Dr. Mehmet Öz'ün bile değerlendirmesi var.

Elbette adamı gidip yerinde görme şansımız yok.

Ayrıca ben tıp doktoruyum. Gerçek bir tedavi ile şarlatanlığı ayırdedebilecek kadar eğitimim var.

tanrı john demek

Arkadaşım bu çeviri doğru olmamış. John of God "Tanrı'nın John'u" demek... Bir nevi aziz yerine koymuş kendisini... tanrı olduğunu söylemiyor.

kendine sorarsan neden olmasınki der yani oda olur der :)

Ben de duydum bu adamı. Brezilya'da tüm hastaneler kapanıyormuş bu adam yüzünden. Önceleri bakışıyla iyi ediyormuş herkesi, şimdiye aklından geçirmesi bile yeterliymiş. Doktorlar hasta bulamamaktan Brezilya'nı terk etmeye başlamış...
Bir de sevindirici haber, seneye ortadoğu turnesine çıkacakmış ve Türkiye'ye de gelip herkesi iyi edecekmiş. Doktorlar tedirgin, sakatlar heyecanlı.... Cnm yaaaa! :)

vay be ozaman şimdiden kuyruktaki yerimize rezervasyon yaptıralım :)

Yok yok, kuyruğa girmiyorsunuz bile! O derece hikmetli bi üstat.

Bülent bey boru değil bu adam tanrının adamıymış baksanıza bizide bir aklından geçiriverse ne var sanki ama iyleştirmek için ha başka bişey için değil :)

Oradan üfürdümü rüzgarı buraya kadar gelmiyor muymuş?

Metepe daha neler! Öyle saçma şeylere nasıl inanıyorsun aklım almıyor! Rüzgarla olur mu hiç! :)

Skypeden görüntülü bağlansak tedavi edermi acaba?

Eldiven kullansaydın bari amca ya..:D

Ben de duydum bu adamı. Brezilya'da tüm hastaneler kapanıyormuş bu adam yüzünden. Önceleri bakışıyla iyi ediyormuş herkesi, şimdiye aklından geçirmesi bile yeterliymiş. Doktorlar hasta bulamamaktan Brezilya'nı terk etmeye başlamış...
Bir de sevindirici haber, seneye ortadoğu turnesine çıkacakmış ve Türkiye'ye de gelip herkesi iyi edecekmiş. Doktorlar tedirgin, sakatlar heyecanlı.... Cnm yaaaa! :)

:)))))))) Allahım yarabbim töbe estafurullahhh :) Sabah sabah nasıl güldüm yahu..
Dalga geçmeyin belki oluyordur :)
Allah herkese şifa versin, kimseyi de kimsenin eline düşürmesin inşallah.
Doktor da olsa medyum da olsa,

Çaresizlik insanı her yolu denemeye yönlendiriyor...Hastalığım ilk başladığında Isparta' da biri vardı gitmiştik şifacıymış bildiğiniz kekik suyunu doldurmuş 5 lt lik bidonlara satıyor şifa niyetine.Kimseye faydası olmadı ama adam iyi kazandı:) Brezilyalı sözde şifacıda düşünce gücüyle zengin olmuştur belki:)

alp-gurkan-kimdir-soma-holdingin-sahibi-alp-gurkan-ak-partiye-yakinmi_1107330_340_226.jpg

Ne kadar da benziyorlar

hülya;

Biz de gitmiştik Ispartaya O sular için benim için değil ama babannem için.
Bir şey olmadı babannem de vefat etti

oturanboğa sana nezamandır bişey demek istiyorum neden engelli deyilde sürekli sakat kelimesini kullanıyorsun ben bir engelli olarak rahatsız oluyorum illaki başka rahatsızlık duyanda vardır

Seyretmeye tahammül edemedim..Sihirbazlık yapıyor, anlıyamadığım böyle bir şarlatanlığın reklamlarına nasıl müsade ediliyor..Sıfır steril ölenlerin sayısı belli değildir...

'Kilitlenmiş Bedenler' yazını okudum Bülent.Anladığım kadarıyla Dr. ümidi kesmiş,diğerleri de gözden çıkarmış olmalılar ki,mide kanamasından göçmeni beklemişler. :)

John Of God meselesine gelince,kendi adıma;13 yıldır fareleri bekliyorum.1 yıl da Allahın John'unu beklerim artık.

hehe

bizim apartmanda bi üfürükçü gül hoca isminde bir hocca var. 50tl ye bi mıska yazıyor. anadan doğmuş gibim kalıyon. bimerden 2 defa şikayet ettim herhanği bir işlem yapmadılar. keramet olmasa bi işlem yaparlardı diye düşünmeye başladım.!!! ;);):confused::cool::eek::rolleyes::mad::p

senin düşüncendir bişeydiyemem tabi ama sırf daha sahici diyede sakat kelimesini kullanmak bence yanlış sakat günümüzde biraz sert ve ağır kaçıyor benim fikrimce başkalarını bilmem

Şurada Tanrı'nın John'unun yaptığı rezillikler detaylı bir şekilde anlatılmış.

İyileştirdim dediği felçli kişi ölmüş, karnını kestiği kadın kangren olmuş, 1 hafta hastanede yatmış, kanserini tedavi ettim dediği kadında zerre kadar iyileşme olmamış... Bunun gibi örnekler ve detaylı açıklamalar var.

Ne yazık ki ingilizce... google çeviri özelliği ile okunabilir sanırım.

Stop John of God

Ayrıca dünyaca ünlü bir sihirbaz ve şüpheci olan James Randi'nin bu numaraların nasıl yapıldığına dair açıklamaları var.

James Randy bu tür şarlatanların ipini açığa çıkarmak için, yaptığı doğa üstü eylemini ispat edecek kişiye 1 MİLYON DOLAR ÖDÜL vereceğini vaad etmiştir. 20 yıldır bu şarlatanlardan daha hiç biri bu ödüle talip olmadılar.

..nasıl inanıyorsun aklım almıyor! Rüzgarla olur mu hiç! :)

Ne biliim.. Öyle kötü bir huyum var... Hani üstün bir gücü varsa niye buraya zahmet etsin ki... Oradan üfürsün, buraya kadar gelsin diye düşündüm. :) Örneğin bizim memlekette telefonla üfleyen hocalar bile var. Bu adamın da artık teknolojiyi kullanması lazım. :confused:

Üst Alt