Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Brezilya'da John Of God diye biri varmış. Bu kişi hakkında bilgisi olan var mı?

teknolojıyı kullanması çok güzel olmuş ya:))))

bu adam türkiye ye gelse, orayı yıkarlar.

memati;

valla kardeş doktordan profösörden vırttan zırttan umudu kestik denize düşen yılana sarılırmış üfürükcülerde sıra yıllardır profların yapamadığını bi üfürükcü yapar belki gelsin orayı yıkmayız sıraylada olur o kadar beklemiş sırayıda bekleriz yeterki gelsin adam buralarda yazılanları hissedip gelmez belki ürkütmeyin üfürükcümüzü:D

John of God hakkında

Merhaba bu konu hala aktifse benim de söyleyeceklerim var. 2013 Kasım Ayında Brezilya'ya john of God'a gittim. Oraya ilk giden Türk gruptuk. Ve orada gördüklerimiz, yaşadıklarımız kelimelerle anlatılacak şeyler değil. 2014 Mayıs Ayında Avusturya-Salzburg'a geldiğinde tekrar gittim ve şu an tekrar gitmeyi düşünüyorum.

Tekrar tekrar gittiğinize göre pek de tedavisi etkili değil sanırım ..:)

Siz doktora gittiğinizde tek seferde mi sizi iyi ediyor? Bu bir şifalanma süreci. Orada yaşananları gözünüzle görmeyince size saçmalık gibi gelebilir ama ben veya diğer binlerce insan Dünya'nın diğer ucuna boş yere gitmiyor. Bunun maddi zorlukları da var sırf yolu kastetmiyorum.

youtube daki görüntüleri izleyen oldu mu hiç? adamın hijyen anlayışı sıfır, kadının karnını deşti, başka bir kadının burnundan sert bir cisim çıkardı, kadınlar gık bile demediler. Bu nasıl mümkün olabilir, içim ürperdi izlerken...

Ben gözümle Şahit oldum ve daha sonra operasyon geçiren insanlarla konuştum o an hiç bir Ağrı ya da acı hissetmediklerini söylediler. Binlerce insan keşke bana da visual operation yapılsa diye dua ediyor orada.

Yani, şimdi iyimisiniz peki Zeynep hanım.? Yani bu kişiden şifa bulabildiniz mi?

Sezersin;

Tam anlamıyla iyileşmedim ama iyileşmeler oldu ama şunu söyleyebilirim psikolojik olarak tam olarak iyileştim.

Şunu da söylemem gerek o insana gittiniz şifa bulamadınız diye birşey olmuyor. Onun ışığı sayesinde başka tedaviler buluyorsunuz veya yeni doktorlara gidiyorsunuz yani bir şekilde sizin iyileşmenize vesile oluyor oraya gitmeniz.

Doktorlar la kıyaslamanız çok ilginç :) Doktorlar işin kitabını okuyorlar Bu amcanın tıp eğitimi var mı? Youtube daki videoları bende izledim harbiden hijyen 0 amca da ...

zeynep hastaligin neydi senin sakıncası yoksa soylermisin

Bu adam kesinlikle bir şarlatan...

Zeynep hanım profilinden anladığım kadarıyla Serebral Palsi hastası. Eğer iyileştiğini söyleseydi hiç şüphesiz yalan söylediğini düşünürdüm. "Psikolojik olarak iyileşme" sadece bir telkin şeklidir. Tedavi veya iyileşme değildir.

Hacıya hocaya gidenler de bu tür "şifalar" bulabilirler.

Kaldı ki, daha önce bu şahsın yol açtığı bazı ölüm ve hastalıklara ilişkin bir link de vermiştim. Yani yaptıkları hiç de masum şeyler değil.

Metepe uzmanlık dalınız nedır?

Doktorlar la kıyaslamanız çok ilginç :) Doktorlar işin kitabını okuyorlar Bu amcanın tıp eğitimi var mı? Youtube daki videoları bende izledim harbiden hijyen 0 amca da ...

Doktorlarla kıyaslamıyorum lütfen işinize geldiği gibi algılıyorsunuz. Ben tedavi konusunda dedim. Zaten oraya giderken inanmanın en önemli şey olduğu söyleniyor. John of God'ın tıp eğitimi yok zaten öyle bir iddiada da bulunmuyor. Biraz araştırırsanız orada yaşananları daha iyi anlayabilirsiniz olayın tıpla bir ilgisi yok.

MeTePe;
Benim oraya gittiğimde tek Başıma yürüdüğüm videolar var belki bu size bir açıklama olur. Ben burda john of god'ı savunmuyorum sadece inanan insanlara faydalı olduğunu söylüyorum. Spinal cord hastası bir insanın ayağa kalkması da tesadüfle veya kulağı duymayan bir çocuğun oraya gittikten sonra duymasında artış olması da tesadüfse siz inanmamaya devam edin. Psikolojik olarak iyileşmek, hastalığı kabul etmek bence hastalığın tedavisinden daha önemli.

baharrrr;
Benim hastalığıma Tanı konamıyor. En son profesörler Tıpta sözün Bittiği yer dediler çünkü hiç bir hastalığa uymuyor hastalığım.

Psikolojik olarak iyileşmek, hastalığı kabul etmek bence hastalığın tedavisinden daha önemli.

Bakın ben size bir öykü anlatayım.

Ege kıyılarımızın bir beldesinde antik bir tapınak var. Bu tapınak söylendiğine göre eskiden felçlileri iyi eder, ayağa kaldırırmış.

Ancak, tapınağa iyileşmek için gidenlere bir şart konulmuş. İçeri girmek için ince uzun dar bir tünelden geçmek gerekiyor. Eğer hasta kişi bu tüneli geçip içeri girebilirse tedaviye alınıyormuş.

Şimdi böyle bir ön eleme, zaten ayağa kalkma veya iyileşme potansiyeline sahip, sorunlarının büyük kısmı psikolojik olan kişileri seçer. Gerçek bir felçli öyle bir tünelden kendi başına geçemez. Dolayısıyla zaten fiziksel sorunu sınırlı olup, sorunlarının kaynağı kafasında olan kişiler bu tür bir yöntemle "iman gücüyle" iyileşirler.

Ancak, bu yapılan uygulamanın bir şarlatanlık olduğu gerçeğini değiştirmez.

"İnanan insanlara faydalı olmak" ile "inanmayanlara faydalı olamamak" çok kesin bir şarlatanlık emaresidir. Çünkü gerçek tedavi yöntemleri (örneğin bir antibiyotik) inanan veya inanmayan ayırımı yapmaz. Herkeste aynı etkiyi gösterir.

Bu tür kişiler umut taciridir. Başkalarının çaresizlikleri üstünden para, şan, şöhret kazanırlar. Adı geçen kişi de para, şan ve şöhret sahibidir. O yüzden fazla söze de gerek yok. Gittim, huzur buldum diyen kişileri eleştiremem. Ama bu durum o kişinin ne olduğu gerçeğini değiştirmez.

MeTePe;

Beyefendi sizin şarlatan dediğiniz adama Peru Cumhurbaşkanın oğlunu iyi ettiği için Şeref madalyası verilmiş. Gidip görmeden o ortamda bulunmadan, yaşananlara bire bir tanık olmadan bu kadar keskin sözler söylemeniz çok tuhaf. Sanırım siz şarlatanlara gidip para kaptırmışsınız. Burdan bu sonuç çıkıyor. sizin anlamadığınız ve anlamak istemediğiniz bu insanın tıpla bir ilgisinin olmadığı. Bu insan ruhani varlıklar sayesinde şifa veriyor ve ben hiç bir şey Yapmıyorum ben sadece aracıyım Allah isterse hasta iyi olur diyor. Burada ki inanç iyi olmaya inanmak ve Allah'a inanmak. O insana inanmak değil.

Şöyle bir örnek verim belki açıklayıcı olur, Amerika'da yaşayan Türk bir kadın (kendisiyle bizzat konuştum) beyin kanseri tanısı konmuş çift görme falan başlamış. Amerikalı doktorlar hiç bir şey yapılamayacağını evinde ölümü beklemesini söylemişler. Ben o kadını orada sağlıklı bir şekilde gördüm John'a teşekküre gelmişti. Bu yaşanan sadece bir olay.

Siz inanmayabilirsiniz ama bu o insanın yaptıklarıyla alay etme veya iyileştirdiği hastaları görmezden gelme lüksü vermez. Ki binlerce insan sokaktan para toplamıyor oraya gitmek baya yüklü miktarlarda para gerektiriyor. Demekki orada olan bişe var. Olaya bu yönüyle de bakın.

Para sahibi demişsiniz. Para sahibi olsa öyle bir Köyde öyle bir hayat yaşamaz. Ben 15 gün zor dayandım.

Metepe, bu tür şeylere inanmam ama kadınların acı hissetmemelerinin sebebi ne olabilir?

MeTePe;
Ingilizcem var ingilizcesine göz gezdirdim şu an. Bu ve bunun gibi sadece bir kaç vaka bulabilirsiniz bir de iyileşen milyonlarca insana göz gezdirmenizi tavsiye ederim size. Ben burada o Kişiyi savunmuyorum ama sizin şarlatan demeniz çok yanlış geliyor çünkü bu insan hakkında hiç bir bilginiz deneyiminiz yok.

selda*;

Oradaki atmosferi, orada olanları görmeden bunu anlamanız imkansız zaten.

eylül ayın da Brazilyadaydım bayağı bir gezdim ismini filan duymadım
gezilecek çok güzel bir ülke insanları çok sıcak engellisi çok

Brazilya ya gitmek isteyen varsa tecrübelrimi paylaşabilirim çok ucuz uçak bileti otel filan

siz brazil ya ya gittinizmi?

Doktorların aynı eğitimi gördükleri halde İnsanlar ameliyat olacakken "hangi doktor bu konuda daha iyi" diye araştırma yapar . Tıp eğitimi almamış bir adamın elinde bıçak tedavi ediyorum diye biyerlerinizi kesmesine nasıl müsaade edersiniz?

Üst Alt