Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Brezilya'da John Of God diye biri varmış. Bu kişi hakkında bilgisi olan var mı?

Metepe, bu tür şeylere inanmam ama kadınların acı hissetmemelerinin sebebi ne olabilir?

Oraya giden insanlar zaten tedavi olacaklarına şartlanmış bir şekilde ve inanarak gidiyorlar. Yapılan ritüeller de bu kişiler için bir çeşit hipnotizmadır. Herhangi usta bir hipnotizmacı, hipnotize olmayı kabullenmiş bir kişiye acı duymadan çeşitli şeyler yapabilir.

Ben burada o Kişiyi savunmuyorum ama sizin şarlatan demeniz çok yanlış geliyor çünkü bu insan hakkında hiç bir bilginiz deneyiminiz yok.

Zeynep hanım,

Güneşin sıcak olduğunu bilmek için güneşe gitmem gerekmiyor. Bilimsel veriler bunu zaten söylüyor.

Bahsettiğiniz kişinin yaptığı göz boyamaların buna inanan kişilere iyi gelmesinden daha doğal bir şey olamaz. Size linkini verdiğim yazıyı iyi okuduysanız, orada hastalığı kötüleşmesine ve sonunda ölmesine rağmen hala bu adamdan fayda gördüğünü söyleyen bir kişi var. Yani bu kişi hiç bir fayda görmediğini kabullenmiyor. İyi ama elimizde somut veri var. Adamın hastalığı kötüye gittiği gibi, 2 yıl içinde ölmüş! Kendisi istediği kadar tedavinin yarar sağladığını söylesin! Ne faydası var?

Şarlatanlık dünyanın en eski mesleklerindendir. Yaptığı şeyler de hiç değişmez. Bu adam da tipik, tarihsel örneklere bire bir uyan bir zattır. Yaptığı işin bir cinci hocanın yaptığından, veya uzak doğuda kesiksiz yapılan ameliyatlardan hiç bir farkı yok.

Anladığım kadarıyla inançlı birisiniz. Sizin bu adama inanmanıza engel olamam. Bu düşüncelerinizi de eleştiremem. Ama bunlar bu adamın ne olduğu gerçeğini benim açımdan değiştirmez. Ayrıca dinimizde tanrıyla kul arasında aracı yoktur. Bu tür inanç sistemleri şamanizm, hristiyanlık vs. dinlerde vardır.

Adamı yerden yere vurmuşsunuz, tanımam etmem video linklerine dahi bakmadım ancak şunu bilin ki okumuş etmiş dediğiniz doktorların içinden o kadar şerefsiz karakterli olanları çıkıyor ki onlara hiç bir laf edilmemiş bu nasıl iş ?

Bazı insanların bazı özel güçleri olabilir, bu enerji yada bedensiz varlıklar aracılığıyla olabilir. Cinler insanların içine girip damarlarında gezebiliyorlar tıp olarak bizden biraz daha iyiler. Bir mucize gerçekleştiremezler belki ama bir damarı açabilirler yada tanıyı söyleyebilirler.
Cinler alemine inanmıyorum diyorsanız yapacak birşey yok bu apayrı bir tartışma.

Bu tip işlerde dolandırıcı şarlatan bol olduğu için büyük ve haklı bir ön yargı oluşmuş. Bu bahsi geçen kişi doğru mu yanlış mı bilemiyorum ancak kafadan konuyu ezmişsiniz.

Okumuş etmiş o kadar çok önlüklü sıfatlı doktor var ki nice canlar yakıyor nice yanlışlar yapıyorlar bunları da eleştirseniz ?

MeTePe;
Beyefendi inanmayabilirsiniz bu sizin tercihiniz. Ama inanan ve şifa bulmuş insanları da göz ardı edip bu insana şarlatan diyemezsiniz. Sizin rahatsızlığınız ne bilmiyorum ama belli ki umudunuzu yitirmişsiniz. Ben umudumu yitirmediğim ve gözle görülür olayları gördüğüm için bu insana gittim ve tekrar gidicem. Size ayşe arman'ın röportajını okumanızı tavsiye ediyorum.

bLaCkRaCe;
Size gerçekten Katılıyorum bu insan 13 tane nedensiz varlığa sahip ve bedensiz varlıklar John'un bedenini kullanıp şifa veriyor. Ben oradayken John'un bedenini kullanan varlık da Hz Yuşa'ydı. .

Bana bunca yıldır yanlış tanı koyan doktorlar da şarlatan oluyor o zaman ki çoğu Türkiye'de en tanınmış nörologlar. Lütfen eleştirirken mantık çerçevesinde ve biraz araştırıp eleştirelim.

Adamı yerden yere vurmuşsunuz, tanımam etmem video linklerine dahi bakmadım ancak şunu bilin ki okumuş etmiş dediğiniz doktorların içinden o kadar şerefsiz karakterli olanları çıkıyor ki onlara hiç bir laf edilmemiş bu nasıl iş ?

Elbette edelim... Her meslekte şerefsizi de çıkar, beceriksizi de... Bunları eleştirmek en doğal haktır. Ben bu forumda Dr. Ziya Özel'i defalarca eleştirdim. Başkalarını da eleştiririm. Siz de eleştirirn. Yeterki eleştiriniz somut iddialara dayansın.

Siz adamı tanımıyorsanız bence önce kim olduğunu, neci olduğunu falan biraz tanıyın. Sonrasında aklınıza yatarsa o sizin bileceğiniz bir şey.

Ama sanıyorum siz de hastalandığınızda cinlere değil, bir sağlık merkezine başvuruyorsunuzdur. Herhalde bunun haklı bir nedeni olsa gerek!

Ben cinler vardır, yoktur falan tartışmasına girmem. Benim için önemli olan ortada cinlerin çalıştığı bir sağlık kuruluşu olmadığı, bu işi sıradan insanların yaptığıdır. :)

Beyefendi inanmayabilirsiniz bu sizin tercihiniz. Ama inanan ve şifa bulmuş insanları da göz ardı edip bu insana şarlatan diyemezsiniz. Sizin rahatsızlığınız ne bilmiyorum ama belli ki umudunuzu yitirmişsiniz. Ben umudumu yitirmediğim ve gözle görülür olayları gördüğüm için bu insana gittim ve tekrar gidicem. Size ayşe arman'ın röportajını okumanızı tavsiye ediyorum..

Bakın ben ne size, ne de başka inanan insanlara bir şey demedim. Bu kişinin kendisine şarlatan diyorum. Şarlatan'ın kelime anlamı da gayet açıktır. Ayrıca bu kanıya durduk yerde değil, bu kişi hakkında yapılmış tüm yorumları, araştırmaları okuyarak ulaştım.

Ayşe Arman da magazin haberleri yazan bir gazetecidir. Bilim insanı veya bu konuda bir kıyaslama yapabilecek mesleki altyapısı olan biri değildir.

Ayrıca benim bir rahatsızlığım olduğu veya umutsuz durumda olduğumu nereden çıkartıyorsunuz? Burada konu benim ne olduğum değil ki... bahsi geçen kişinin ne olduğu. Ben ölümcül hasta olsam da, turp gibi sağlıklı olsam da bu kişinin ne olduğu değişmez.

MeTePe çok şeyi karıştırdınız şimdi ben nasıl anlatayım : )
Bu varlıklara inanıp inanmamakla alakalı bir durum. Şeytanında çalıştığı betondan pencereden bir kurum yok ama soykırım yapabilir değil mi.
Bu şahıs şarlatan ve sahici buna yorum yapmıyorum verilen tepkilerin laubaliği çok tuhaf. Kişi değilde inanç esas alınmış gibi. Materyalist cevaplar canımı sıktı. Belkide ben yanlış anladım mümkündür.

MeTePe;

Gerçekten çok gereksiz yerlere götürüyorsunuz Konuları bu adam ben sağlıkçıyım veya ben doktorum demiyoru özel güçleri var inanan, isteyen gider. Bu insanı şarlatan yapmaz. Sizden maddi bir beklentide olsa dediğinizde Haklısınız. Lütfen daha fazla konuyu da saptırmayın.

Ayse arman'a da mesleki altyapisi yok demissiniz. Cidden komiksiniz ve sizinle daha fazla polemige girmicem cunku gercekten polemik yaratmaya calisiyorsunuz. Ayrıca engelli değilseniz bu forumda ne işiniz var merak ettim?

@MeTePe - Tüm yazıları okudunuz.. About 179,000 results - bayağı boş vaktiniz var veya abartmayı gayet iyi başarıyorsunuz.

Hijyen konusunda da,

For example, even though he cuts into people and he dips these knives and forceps into holy water, there is no infection that we can find. Here's a man who had been shaking hundreds of hands all day and then he pokes his fingers under a woman's skin, through this incision, and the incision is healed relatively easily and cleanly and no reports of infection. The folks who have the operations done have no anesthesia administered to them. We watched people very closely. Some of them have never met John of God before and there he is, cutting into them with no anesthesia and there they are telling us they hardly felt any pain.

@ Faith Healer John of God--Interview with ABC News correspondent John Quinones on Brazilian healer - Beliefnet.com

Adam için yazılan iyi yazılar da var kötü yorumlar da. Şarlatansa bize ne, adam zaten "ben iyileştirmiyorum, ben bir aracıyım sadece" diyor, kısaca.
Siz okudunuz bütün yazıları, wikipedia'yı da görmüşsünüzdür,

"I do not cure anybody. God heals, and in his infinite goodness permits the Entities to heal and console my brothers. I am merely an instrument in God's divine hands".

Şarlatan da olsa, eğer bir insan iyileşmenize vesile olacaksa, kötü müdür?

Christian,

Herhalde internette 179.000 ayrı yazı olduğunu düşünmüyorsunuz öyle değil mi? Öyle düşünürseniz ya benim zekamı küçümsemiş olursunuz, ya da kendinizinkini... :)

@MeTePe, her yazinin 1000 kere kopyalandigini varsaksak bile, 179 ayri sonuc çıkar. Sizin bu "çıkarma" çabanızı da anlayışla karşılıyorum, forumlarda zeka ispatlamaya ihtiyacım olduğu ilk an size danışırım.
Esenlikle.

Yahu bu adam için bir milyon kişi çıkıp "beni iyi etti" dese ne fark eder ki! Şarlatan olduğunu görmemek işten bile değil. Herhangi bir videosunu bi dakka izleyince bu görülüyor zaten. Neyi iyi edebilir bu adam. Yöntemi neymiş? Bin tane hastalık, buna neden olan yüz bin gerekçe vs.vs. Bunların hangisine nasıl bi dokunmayla/müdahaleyle şifa veriyorsun! :)
Ha, "aracı" derseniz, "damarlarda cin dolanıyor" derseniz, ona bişey demem. Allah selamet versin...

Adamım Dynamo'nun aşağıdaki videosunu izleyin mesela... Bir milyon kişi izleyip "vallahi gördüm" dese ne olur demese ne olu? O balıklar yoktan var olmayacağına göre, ortada mükemmel bir yanılsama var deyip hayretle keyifleniriz o kadar. "vallahi balık yarattı" demeyiz heralde :)

Burada da peygamberliğini ilan etmeli herhalde :)

Bu başlığa konu olan adamsa yeteneksiz bir soytarı kıvamında... Dahası bir de insan sağlığı gibi can alıcı bir konuda yapıyor bunu! Yani gülünecek bir yanı da yok. Suratına tükürüp geçilecek bir durum...

Hz. Yuşa olayina cok guldum, hz. Yuşa neden hak dini benimsememis birisinin bedeni ni kullaniyormus bari musluman birinin bedenine girseymis. Hz. Yuşa olayini okuduktan sonra sizi dinlemenin pek bi espirisi kalmadi. Zaten onun bedenini kullandigini inaniyorsaniz eger musluman saniz kendinizi bi sorguya cekin. Muslumanlikta boyle seyler varmi yokmu

13 bedensiz varlık.Biri Hz.Yuşa....diğer 12 varlığı merak ettim.

Daha önce yazma fırsatım olmadı. Bu yıl ekim ayında Avustralyalı bir gazeteci bu adamı yerinde gidip görmüş ve izlenimlerini bir makale olarak yazmış.

Yazısında diyor ki; "Tanrı'nın John'u" yaptığı hizmetler için para kabul etmiyormuş. ANCAAAKKK; fotoğraflarını koyduğu çeşitli kutsanmış cisimlerin kiralanması (saati 60$) , ve John tarafından yazılmış ot reçetelerini hazırlayan dükkanlardan, ve yapılan diğer muhtelif satışlardan GÜNLÜK 40.000 DOLAR civarında gelir elde edildiğini tespit etmiş. Zaten Jphn'un da 1000 dönümden fazla arazisi var ve sadece hayvan satışından yılda 400.000$ para kazanıyor.

Diğer taraftan, açıp bakarsanız dünyanın her ülkesinde John of God şubelerinin kurulduğunu, seyahat etmek isteyenler için organizasyonlar yapıldığını, Jonh'un turnelere çıktığını kolayca görebilirsiniz. Yani ortada BEDAVA diye bir şey yok... ÇOK BÜYÜK TİCARİ BİR SEKTÖR var.

Gazeteci ısrarla bir röportaj buluşması ayarlamış. Ancak ifadesine göre, biraz sıkıştıran sorular sormaya başladığında John sinirlenip ayağa kalkmış, bağırıp, çağırarak ortamı terk etmiş.

Kişisel olarak bioenerjiymiş, reikiymiş, refleksolojiymiş, spiritual tedaviymiş gibi saçmalıklara inanmam. Çünkü bunların hiç bir işe yaramadığı bir kaç kez değil, yüzlerce, binlerce kez gösterilmiştir. Yine de böyle bir şeyin var olabileceği olasılığını göz ardı etmiyorum. Elbette açıklaması çok güç olaylar olabilir. Ancak, bu zatın yaptıkları "anlatılanlar ve izlediğim videolardan" anlaşıldığı kadarıyla orta beceride bir illüzyonistin yaptıklarından farklı değil.

Ayrıca, bu adamdan fayda gördüğünü iddia eden herkesin ortak noktası "bu adamdan fayda göreceklerine" gerçekten inanmaları... Hepsinde zaten spiritual olaylara inanma eğilimi var.

Şimdi hastanelere sık sık çeşitli nedeni belirsiz ağrı, sızılarla gelen hastalar olur. Bu hastalara bir serum takılır. Tetkikleri falan yapılırken genellikle iyileşirler. Aslında serum denilen şey SU'dur. İçinde tedavi edici hiç bir şey yoktur. Ama hasta, kendisine yapılan işlemden fayda göreceğine inandığı için altta önemli bir hastalığın olmadığı durumlarda "SU'dan" sebeplerle iyileşir. :)

Bu, telkinin insan beynindeki gücüdür. Bu tür şarlatanlar bu telkin gücünü ustalıkla kullanırlar. Kendilerine gelen insanların büyük kısmı da zaten buna inandıkları için hiç bir fayda görmeseler dahi gördüklerine inanırlar. İşin kötü tarafı bu tür şarlatanların iyileştirdiği eften püften şeyler genellikle çok iyi reklam edilirken, ölen veya durumu daha da kötüleşen kişiler hiç bir yerde duyulmaz, görülmez. Nitekim daha önce bu adamın yaptıklarını araştırmaya kalkan yerel bir avukat çok ciddi ölüm tehditleri aldığını ifade etmiş.

Her şeyin bir nedeni ve bir sonucu vardır. Gökyüzüne uçup gitmeyiz... çünkü yerçekimi vardır. Omuriliği kopan bir kişinin de sinir iletimi olmadığı için normal şartlarda yürümesi imkansızdır. John of God, tanrının iradesini yöneltip yerçekimini yok edemediği sürece, kesilen bir omuriliği de onaramaz.

İşin bu kısmına pek girmek istemiyordum ama ben de pek çok kez felçli veya kör hastaların bir kaç kelimeyle ayağa kalktıklarını, gözlerinin görmeye başladığını gördüm. Bu işi hastanelerde genelde şöyle yaparsınız: "Bak sana ilaç verdik, birazdan kendini iyi hissedip ayağa kalkacaksın" dersiniz. Bu kişiler "histerik" veya "Konversiyon reaksiyonu" denilen psikolojik rahatsızlıklardan müzdariptir. Tedavisi de ilaç değil, telkindir.

Bir arkadaşım şimdi orada malesef. Görünce şaşırdım daha önce bana söylemişti bikaç videosunu da yollamıştı. Şimdi ise brezilyada bakalım neler olur :))

Arkadaslar bilmediginiz gormediginiz seye nasil yorum yapabiliyorsunuz anlamis degilim. Bir gidin gorunde oyle yorumlayin. Lutfen insanlarida bilip bilmeden yanlis yonlendirmeyin. O videolarda gordugunuz tum ameliyatlar gercek ben de inanamamistim ama boyle yorumlar yapmadim. Simdi brezilyada bu adamin bulindugu yerde tedaviye giriyorum. Burada ve bu adamda gercekten farkli seyler var ben kanser hastasiyim doktor tip vs o kadar konusulmus onlara inandikta ne oldu asil onlar in cogu sarlatan degilmi? Kemoterapide kemoterapi daha cok bitiriyorlar insani ne yememiz gerekiyo dedigimizde hersey serbest diyor bizi dahada cok olduruyorlar. Neyse konumuzdan daha fazla sapmadan bu adami arastiran gelmek isteyen ve imkani olana kesinlikle tavsiye ederim. Haftada 3 gun tedavi yapiyor ve en az 3.000 kisi oluyor dunyanin her yerinden.. İyilesen kanser atlatan 2 kisiye sahit oldum burada ve bitanesi hala yasamini burada surduruyor koyde yasiyor. Burada muthis bir huzur var. Bu adamda dediginiz gibi sarlatan kesinlikle degil zaten hicbir ucret talep etmiyor sadece yol ve kalma masraflariniz oluyor hepsi bu gelen arkadaslarada tavsiyem en az 3 hafta kalsinlar.. John of god a gitmek isteyenler olursa buradakiler hakkinda bilgiler verebilirim geldiginizde daha kolay alisabilirsiniz. Ben haftaya donuyorum kismet olursa..

Mutineer arkadasin buradaysa hala gorusmek isterim cevap atarsan sevinirim.

john of god

Bu konu aktifmi bilmiyorum ama bende sizin gibi düşünüyorum imkanlarımı zorlayıp bu insana ablamı götüreceğim siz gitmişsiniz ben giden insanlara sormak istiyordum.Size bu konuyla ilgili sormak isterim umarım size ulaşmak mümkün olur.Telefonum 0532 4822466 samsundayım arkadaşlarımın forumda söylediği gibi değil herşey doktorlar ve bilim insanlar için çalışmıyor sisteme hizmet ediyor daha bir tanı koyamadılar.Hep klasik yöntemlerle kanser arıyorlar kendilerini yenileyenleri bile yok omega 3 ve başka konularıda gündeme getirmiyorlar scio makinesi tanı koyuyormuş ama her dr kullanamıyor dr gönül ateşsaçan kullanıyor istanbulda başka dr larda var bu yoluda denemeyi unutmayın ben kardeşimi iyileştireceğime yüzde yüz inanıyorum john ada inanıyorum bu tip insanlar var birde nataşa demkina vardı rus.Onu rusya artık tıp okutuyor.yani ben sizin gibi düşünüyorum umarım size ulaşacağım bir numara verirsiniz bu konuda bazı şeyler sormalıyım siz gitmişsiniz tecrübelisiniz mail adresimde bedenizer@gmail.com sağlıkla kalın

bu konuya islami açıdan bakmak lazım,Ebû Dâvûd Sünen'inde Ebü'd-Derdâ hadîsi olarak şöyle rivayet eder: “Ebû'd-Derdâ, Resulüllah s.a.v.'in şöyle buyurduğunu söyler: ''Şüphesiz Allah, derdi de dermanını da indir*miş, her derdin dermanını yaratmıştır. O halde tedavi olunuz fakat haram şeylerle tedavi olmayınız
Buhârî Sahîh'inde İbn-i Mes'ud'dan şöyle nakleder: “[llah şifanızı size haram kılınan şeylerde yaratmamıştır
[ünein'de Ebû Hureyre'nin şöyle dediği rivayet edilir: “Resulüllah s.a.v., pis sayılan ilaçlarla tedaviyi yasaklamıştır
[ârik, Peygamber efendimize şarapla ilgili soru sordu, Peygam*ber efendimiz onu şaraptan nehiy etti. Yahut da onun şarap yapmasını hoş karşılamadı
[ârik: “Ben şarabı ancak ilaç olarak yapıyorum” dedi
[eygamber efendimiz s.a.v. bu cevaba karşılık: “[arap deva değildir, aksine derttir” buyurdu.
[ipokrat[FONT=Trebuchet MS], azgın hastalıklar hakkında konu*şurken şöyle demiştir: “[arabın başa verdiği zarar şiddetlidir, zarar hız*la başa doğru ilerler, bu sırada bedeni işgal eden salgılar da yükselir, şarabın zihne verdiği zarar bu yüzdendir
ilaç yapımına ALLAH RESULU şaarap için cevaz vermezken bir müsliman asla böyle necis pis olan şeylerden medet umamaz kim bu adam god u bırak adı ne jhon hristiyan ALLAHA HZ İSANIN BABASIDIR DİYEN biri bunun yaptığı şifa olarak görülsede aslı istidractır
istidrac nedir ALLAHIN gerçek evliyasına verdiği kerametin tersi bir hint fakirini ele al ozaman hindistanda hasta kimse olmaması lazım onu bırak benim brezilyada bayağı bir dostum var hastası var, engellisi var brezilyalılıar bile bunun şarlatan olduğuna inanıyor yaptığı sadece istidractır asla medet umulamaz ayrıca dünyada lupus enfazla brezilyada var brezilya devleti sadece lupusa bakan devlet hastaneleri açıyor ama çoğu kimse kurtulamıyor lupustan brezilya dolu lupus hastası bu piliğe inanmış olsalardı gider tedavi olur iyileşirlerdi şarlatanlıktan başka bişe değil bizdeki otçu drlara benziyor bizdeki otçu drlarda konuştuklarında ezberledikleri 2 veya 3 ayetten konuşurlar oda bal, arı ve zeytin aslı tütün eksperi olan ahmet maranki çıkmış tvlerde daha önceleri zeytin çekirdeklerini yutun görün bak nasıl şifa olcaka diyordu buna inanıpta zeytin çekirdeğini yutan bir adam ağrıdan hastaneye gidiyor hastane bağırsaklarından 50 tane çekirdek çıkarıyor saçmalık , şarlatanlık

http://www.sabah.com.tr/saglik/2013/05/05/zeytin-cekirdegini-yutmayin[/FONT]

bizim burda bi bayan hocca var 50 tl ye bi mıska yazıyor hiç bişin kalmıyor. muş öyle diolar :D

Hiç giden olmadımı yani aramızda. Sanırım ben nisan sonunda gidiyorum. Sorun çıkmazsa size tecrübelerimi anlatıcam inşallah.

Sema ALLAHASIGIN şifanı tıpta ara bir hiç ugruna kendini hedar etme!

Bu konuda muhtiş bir kitap var. oraya giden insanlar kendilerini iyi olacağına tanrıya inanır gibi inanıyorlar hatta fazlası ile.
piskolojk olarak iyileştigini söyleyen zeynep hanımda inanrak gittginde evet orada huzur bulacaktır.. inanç biliç altını programlar.!
bu işlerin nasıl yapıldığını ögrenmek ve kendnizi tedavi etmek istiyorsanız işde size firsat..

bende bu kitapla kendi işitmemi iyileştirdim! ama bir süre sonra yine kaybettim.
bilinçaltının gücü joseph murphy muhakkak okuyun....

3.kanserim bu zamana kadar tıpa inanmadımmı ama işte yine mecburen dr ne derse önce allaha sonra doktora teslimiz. Ama insan denize düşünce...

John of God Ruhsal ve bio enerjisel alanda yaptığı çalışmalarla tanınmaktadır. Kanser, aids, artrit, depresyon, ms, serebral palsi, otizm gibi aklınıza gelebilecek her türlü hastalığın dönüşümü için John of God gezileri düzenlenmektedir. Peru başkanı, Brezilyalı bakanları gibi üst düzey politikacıları iyileştiren John of God, bugün herkes tarafından kabul edilmiştir.

Katılımcı deneyimleri ve daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

John of God - John of God Gezileri - Brezilyalı Şifacı

Arkadaşlar, saçma sapan sahtekarlıklara para kaptırmayın. Yazıktır. Paranız da, sonradan yaşayacağınız hayal kırıklığına da. Kimin ne dediğine de bakmayın. Tıbbın çare bulamadığı hastalıklara şartlatanlar hemen el atar ve "çare bende" der. Buna kendileri de etrafındakiler de o kadar inanır ki, bir süre sonra gerçeklikle bağını koparmış koca bir güruh oluşuverir. Sonra o güruhu gören başkaları çıkar ve onlara katılır. Hepsi birbirininin referansı olur kısa sürede.

Düşmeyin böylelerinin eline.

Üst Alt