Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Distoni tanısı konan kim var?

Ömer Bey merhaba...son durumunuz nedir? İyi olmanızı umarım...Ömer Bey ben de sizin 20 lik diş olayına takıldım ve daha önce çektirdiğim çene filmim aklıma geldi. Tekrar dişçiye gittim ve olayı anlattım. Dişçim 20 lik dişimin sol üstte olduğunu ve bunun distoniye neden olamayacağını çünkü oradan sinirlerin geçmediğini söyledi. Yalnız ben yine de çaresizliğin verdiği bir umutla aldırmak istiyorum 20 lik dişi. Merak ettim sizin 20 lik dişiniz sağ alttamıydı? Bunun önemi vardır mutlaka...Benim 4 yirmilik dişim de çıkmış fakat bu gömülü olan 5’inci 20 lik gibi sol üstte gömülü...ne düşünüyorsunuz bu konuda fikrinizi almak istedim...tşk ederim

Serkan Gürel merhaba...Benim de sıkıntım servikal distoni...botox oluyorum 3 ay da bir... Belli bir seviyeye kadar faydası var ama sıkıntımı gidermiyor. Ama şunu söyleyebilirim. Botox un etkisi zaten geçici o yüzden sizin botox un faydasını bloke eder düşüncesine katılmıyorum. Bence tedavi şansınızı deneyin olmazsa botox olmaya devam edersiniz. Ayrıca ben de düşünüyorum diş olayını...fayda görüp iyileşirseniz mutlaka paylaşın lütfen...

Ömer beye bi ulaşabilsek kafamızdaki sorulara cvp verecek kişi o ama bi türlü ulaşamıyoruz.Ömer bey bu yazılarımızı okuyorsanız lütfen bize cvp verin malum distoni çok zor bir hastalık.Teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun bende servikal distoni hastasıyım boynumda sürekli kasılmalar oluyodu botoks igne hepsinin geçici faydasını gördüm en son gittiğim doktor bana bu sorunun gömülü 20 lik dişten oldugunu söyledi sorunlu olan 20 lik dişi çektirdim ve ortalama 1 sene kadar nöralterapi gördüm şu an tedavim bitti ve rahatım çok şükür kasılmalar ım ve boynumda ki çekme kalmadı ben gaziantepte yaşıyorum gittiğim doktorda gaziantepte netten yazınca çıkıyor zaten mustafa karakan diye

Serkan bey mustafa hocanın yaptıgı tedavinin botoksun etkisini kesermi bilmiyorum ama kendisiyle konuşsanız daha kesin Bi bilgi alırsınız yanlış yönlendirme yapmak istemem şimdiden Allah acil şifalar versin yinede yüzyüze konuşmak isterseniz tlfn numaram 05426901924 elimden gelen yardımı yaparım

Ömer bey,bende dr mustafa beyde tedavi olmayı düşünüyorum kafamda 2 tane soru var botoks yeni oldum gerçi bi faydasıda olmadı ama bu nöralterapi denen yöntem botoksun etkisini azaltırmı veya tamamen ortadan kaldırırmı?ikinci sorum ise bu seanslar ne kadar aralıklarla yapılıyor?ben balıkesir de yaşıyorum Gaziantep e 1300 km 😊

Serkan bey mustafa hocanın yaptıgı tedavinin botoksun etkisini kesermi bilmiyorum ama kendisiyle konuşsanız daha kesin Bi bilgi alırsınız yanlış yönlendirme yapmak istemem şimdiden Allah acil şifalar versin yinede yüzyüze konuşmak isterseniz tlfn numaram 05426901924 elimden gelen yardımı yaparım

Ben ilk başlarda haftada Bi sefer seansa gittim anestezi tedavisi yapıyo zaten igneyle tedavi yani boyundan belden karın bölgesinden ve agız içinden igne yapıyor ben 10 seans kadar gittim ve 5 seansta sonra 2 haftada bir ve daha sonraları ayda bir seansa düştü ve ortalama diş tedavisiyle birlikte 10 bin lira kadar bi maliyeti oldu

Serkan bey dogru söylüyosunuz mesafe biraz uzun ama bu hastalıkla bir ömür yaşamaktansa gidip gelme sıkıntı ama inanın sonuçları dünyalara degiyor çünkü sizin ve bu hastalıgı çeken herkesin ne sıkıntılar çektigini en iyi ben bilirim

Çok teşekkür ederim.Ömer bey sormak istediğimiz birşey olursa sizi oğluma aratacağım çünkü benim distonim çenemde ve dilimde konuşamıyorum.Şimdiden yardımlarınız İçin ALLAH RAZI OLSUN🙏

Rica ederim eger bir faydam dokunursa elimden geleni yaparım Allah acil şifalar versin herkese

Ömer Bey aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim...Ben İstanbulda yaşıyorum...Burada Mustafa Bey gibi bir uzman bulursam önceliği buraya verip tedavi olmaya çalışacağım. Umarım sizin ki gibi başarılı bir tedavi olurda şu lanet hastalıktan kurtulurum...Ancak diş doktoru biraz umutlarımı kırdı gibi ...fazladan bir 20 lik dişim var gömülü olan o da beşinci 20 lik diş gibi bişey ..sol üst çenede gömülü...ordan sinir geçmiyor o yapmaz dedi...ben yinede başka doktorlara danışacağım...o dişi çektirip şansımı deneyeceğim...yine de sizden ricam istanbulda mustafa bey ayarında bir uzman duyarsanız (veya tanıyorsanız ) bilgi verirseniz sevinirim...tşkler

Arkadaşlar İstanbul’da Avrupa yakasında oturuyorum..Servikal distoni konusunda da tecrübesi olan iyi bir nöralterapi uzmanı tanıyorsanız bilgi verir misiniz lütfen!

Figen hanım tekrar merhaba. Barış Muslu'yu instagramdan takip ediyorum ama, öyle çok ki videolar sizinkileri bulamadım:( Bu arada kitaplarını okuyarak iyileştim demişsiniz, euroformat tekniğini mi uyguladınız? O kitabını okudum ama tam, net bir şekilde, kendi başıma uygulayamadım ben :(

Merhaba Serkan bey. Ben de dil distonisi hastasıyım. 3 kere botox oldum. Sonuç malumunuz sadece bir iki ay rahatlatıyor konuşmamı. Öğretmenim. Malum derste çok konuşuyoruz ve stres arttıkça daha da bozuluyor konuşmam. Bu forumu yeni gördüm. Sizin de dil distonisi olduğunuzu okudum. Rabbim hepimize şifalar versin. Ben de alternatif tedavileri denemek istiyorum. Bir gelişme olursa yazarım. Lütfen siz de beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Merhaba,benim hem çene hem dil ben kasım ayı gibi mustafa karakana gitmeyi düşünüyorum en azından deneyeceğim içinde kalmasın,yoksa nörologlar botoks olmadı hap olmadı ilaç değiştir olmadı dozu arttır,bunlarda Kısa süreli bir çözüm ama haplardan zombi gibi geziyoruz.Ben şansımı deneyeceğim.hem önümüzde ömer mala bey var örnek olarak kaldıki yaptığı tedavi yönteminin bildiğim kadarıyla herhangi bir yan etkiside yok olmadı en kötü botoks ve ilaçlara geri döneriz.Ben 20 gün oldu botoks olalı şu an yemek yiyemiyorum ve konuşamıyorum.Ayrıca bende turizm rehberiyim bu rahatsızlığımdan dolayı 1 yıldır çalışamıyorum benim işim sadece konuşarak yapılabilen bir iş ve ben konuşamıyorum maalesef

aycak mesajın size ulasip ulasmadigindan emin değilim, doktora ulaşmam lazım ve sizin bu konudaki bilginize dayanark bir kaç sorum var, dönüş yapabilir misiniz??

ertanes merhaba...servikal distoni hastasıyım ...doktor tavsiyesi verebilir misiniz...istanbulda yaşıyorum..sol üst de bir gömülü dişim de var...ayrıca nöralterapi veya proloterapi konusunda distoni tecrübesi olan -istanbul içinde tercihimdir- doktor önerebilir misiniz? Tşk..

Ernest slm..doktor tavsiyesi demişsin var mı nöralterapi de tavsiye edeceğin doktor(istanbulda) tşk i

Myoklonik servikal distoni hastası olan arkadaşlarımız var mı bu platformda? Yani meali"alkole yanıt veren"distoni. Varsa benimle irtibata geçebilir misiniz? Benim distonim myoklonik. Ama her açıdan öyle zor ve yorucu ki :( Benimle aynı durumu yaşayan bir arkadaşımla konuşmaya öyle ihtitacım var ki :( Rabbim hepimize şifa versin inşallah. Öldürmüyor ama süründürüyor, çeken anlar bu cümlemi...! :(

Aycak merhaba ..açıklamalarını okudum...umarım daha iyisindir...hastalığı atlatabildin mi...servikal distoni hastası olarak senin bahsettiğin watsap gurubuna beni de ekleyebilir misin

Tüm arkadaşlara geçmiş olsun 2006 yılında bu hastalığa yakalandım bütün hastaların neler yaşadığını en iyi bilen birisi olarak bu hastalığı yenmeyi başardım tüm arkadaşlara Öner’im şudur omirlikten kaynaklanan sırt boyun ve diğer bölgedeki kasılmalar iki ilaçla geçiyor çok basit ama beslenirken çok yağlı kızartma türü yemeklerden uzak durun kasılmalardan önce omirlikteki uyuşma hissettiğinizde 8 mg muscoril ile bir tane dolarexi atın bol su için bana İnan’ın zamanla iyileştiğinizi göreceksiniz SAYGILAR GEÇMİŞ Olsun

Merhaba arkadaslar ege bölgesinde tavsiye edebileceğiniz hareket bozuklukları kliniği veya botox iğnesi yapan doktor varmı

Ferhat43
İyi geceler Kütahya da var üniversite de
Ama Suan pandemi nedeni ile botoks yapılmıyor Malesef

Arkadaşlar çok sıkıntılıyım maalesef...Acaba istanbul da olupta bu durumdan herhangi bir tedaviyle rahatlayan veya kurtulup, iyileşen arkadaşımız varsa lütfen Allah rızası için bilgi verebilir mi? Nasıl, ne şekilde hangi doktor ve tedavi yöntemi ile feraha ermiştir...Acil bilgi istiyorum lütfen:(((

Aycak merhaba ..açıklamalarını okudum...umarım daha iyisindir...hastalığı atlatabildin mi...servikal distoni hastası olarak senin bahsettiğin watsap gurubuna beni de ekleyebilir misin Tel: 5056151265😢🙏🏻 Bu arada dr farias ile iletişimi ingilizce mi yapıyorsun...Ben ingilizce bilmiyorum..sorunu nasıl çözebiliriz

elif75

Merhaba Elif Hanım..Benim durumum da dizin gibi...Alkole yanıt veriyor, belli oranda kasılmalarım yok oluyor...Son durumunuz nedir? Ne tür tedaviler denediniz? Paylaşırsanız sevinirim...

Dört yirmilik dişimi de çektirdim. İki ay oluyor tam sonucu gormek icin bekledim. Bu konuyla ilgili tez ler var. Korede Dr lee nin de dişle ilgili yazıları var. Ben faydasini gormedim ama tabiki herkesin vucudu farkli. İns dış cekimiyle fayda goren olur. Psikologa gittim bı sure. Belki sacma gelecek bazilariniza ama bu cehennemden kurtulmak için neredeyse aklıma gelen her yolu denedim. psikolog sayesinde düşünce şeklim biraz degistigi için daha sakinim. o yüzden titreme de çok az bi azalma var. beyin pili dışında kesin çözüm bulamıyorum olursa buraya yazacağım. Önceden gördüğüm tedaviler, prp proloterapi botoks akupunktur hacamat biyoenerji psikiyatrik ilaclar, epilepsi ilaclari, norolojiden verilen bazi ilaclar... buradaki tüm numara ve maillerden herkese ulaşıp whatsapp hatta telegram grubu kurmayi dusunuyorum. Tedavi icin doktorlarin ilgisizliği yada devletin destek olmamasi yuzunden hayatimizi mahvetmek istemiyorum... Telegramda boşluğa servikal distoni yazarsanız grubu bulursunuz.

Herkes telefon numarasını yazabilir mi? Whatsapp ve telegram grubu kurdum. Biz ugrasmazsak kimse gelip yardim etmeyecek. Topluca (nedense Turkiyede olmayan) tedaviler icin talepte bulunurz. Yolunu bilmiyorum ama bimere cimere yazariz en azindan hep beraber. Pil dışında tedavisi var deniyor ama ülkemde yok. Pile bile ödeme yapacak durumda degil çoğu insan. Birbirimize faydamiz olur belki. Farkinda olmayan çok insan olduğunu düşünüyorum. Gruplar belki işe yarar...

Bana da 3 sene önce distoni tanısı konuldu.Teşhis hemen koyulamayabiliyor.Nöroloji bölümü hareket bozuklukları konusunda deneyimli bir doktorun takibinde kalmak faydalı.

https://www.instagram.com/servikaldistonia/ adresinden dm den WhatsApp ve telegram gruplarına dahil olmak isteyenler numarasını yazabilir. Gruplarda gördüğümüz tedavileri ne önereceğimiz uzmanları paylaşabiliriz. Ben neredeyse Türkiye'deki çoğu tedaviyi gördüm. isteyen herkese bilgi verebilirim. Grupta diş ve çene ile ilgili doktorlarla görüşen arkadaşlar var. Bir sonuç alırsak orada paylaşacağız umarım herkes şifasını bulur bir şekilde.

Arkadaşlar selamünaleyküm benim bir yaşında kızım var distoni hastalığından şüpheleniyorlar ama tam teşhis konulamadı 20 gün Gaziantep araştırma hastanesinde kaldı ama bir sonuç alamadık acil bir yardımcı olacak arkadaş var mı varsa suleymanaksam92@gmail.com adresinden ulaşabilirmisiniz allah rızası için.

Doktoriye gurup kurduysan beni guruba ekleyebilirsin…Numaram: 5056151265 Fatih Ateş ben..

Merhaba arkadaşlar bende servikal distoni hastasıyım ,9 yıldır çekiyorum bu rahatsızlığı,watsap grubu varsa benide ekleyebilir misiniz ?İstanbul'da iyi bir doktor bulmak istiyorum ,yardımcı olursanız sevinirim
doktoriye grup devam ediyorsa bende dahil olabilirmiyim

şifa4635 Merhaba..Şu an nasılsınız iyisinizdir umarım. Ben de servikal distoni hastasıyım2019 dan beri..Size sormak istediğim sorular var. Muscoril 8 mg bildiğiniz üzre 10 lu olarak satılıyo. Fazlasının kullanımının zararlı olduğundan bahsediye prospektüste..Kaç adet ve ne kadar süre kullandığınızı öğrenebilirmiyim bir de bende şükür ağrı kalmadı dolorexi kullanmasam sadece sadece muscorili kullansam sizce bi fayda görürmüyüm .Bugün aldım kullanmaya başlıycağımdan ötürü sizin cevabınız önemli lütfen cevaplarsanız mutlu olurum.Sağa doğru kasılmalarım çok arttı kışın getirdiği bi durum mudur bilmiyorum. Cevapladığınız için teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:
Herkese merhaba. Daha önce de bahsettiğim gibi ben diston ile ilgili rahatsızlığı olanlar için bilgi paylaşımı amacıyla Facebook Instagram telegram WhatsApp grupları kurmuştum. Fakat yeteri kadar insana ulaşamadım. Ve maalesef aktif olmadılar. Herkes En azından kendi tedavi sürecini bulduğu yolları paylaşır diye umut ediyordum. Fakat zaten var olan bir Facebook grubu buldum... Bu grupta maalesef satış amaçlı insanlar da var. Kötü niyetli insanlar da var. Kendi umutsuzluğunu başkalarına yansıtmaya çalışan garip kişilerle de tanıştım. Fakat En azından vitaminler hakkında bilgi almak için takip etmenizi tavsiye ederim. Biz inanalım araştırmaya devam edelim kurtulacağız Bu illetten 🤍 https://facebook.com/groups/184368484937159/

Üst Alt