Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

@MuTanG,

Ben genel müdürlüğündeyim servis görevlisiyim ama 657 değilim sozlesmeliyim acaba bana kaç bağlarlar aylık diye ondan sordum teşekkürler

@bituful,
Devlet bankasından emekli oldum zaten hiç birimiz 657 değiliz işçi olarak geçeriz bankada..

Rica ederim.

ben özel bankada hep asgari ücret üzerinde maaş aldım. 2007 başlangıç ama bakıyorum edevlette bizde 12500 tl yazıyor. diyecek laf bulamıyorum.

5434 SK TABİ / HİZMETLİ
16 TAM YIL ve 5.760 GÜNLE
EKSİK PRİM: 357 gün

KALAN GÜN TOPLAM: 362 gün
(4 AĞUSTOS 2025 PAZARTESİ)

5434 SK TABİ / HİZMETLİ
EKSİK PRİM: 354 gün

KALAN GÜN TOPLAM: 359 gün

5434 SK TABİ / HİZMETLİ
EKSİK PRİM: 351 gün

KALAN GÜN TOPLAM: 356 gün

Emekliliği haketmek de zor emekli olmaya karar verebilmekde zor.

Son düzenleme:
@aydünyavaz,

aynen öyle çok zor bir kararmış. devlet bana %100 engel raporu veriyor, emeklilik hakkı kazanıyorum ama emekli olunca verdiği maaş oturdugum evin kirasından daha düşük. e nasıl emekli olayım ben? evdeki hesap çarşıya uymadı anlayacağınız, çalışmaya devam. ben bu başlıktan elendim artık emekli olacaklara başarılar. eeh bu devran ne zaman dönecek bakalım, hayırlısı.

@m32t, 2020 de emeklilik hakkım doldu. Çalışmaya devam. Galiba iş yerinde ölünce emekli olacağız.

5434 SK TABİ / HİZMETLİ
EKSİK PRİM: 348 gün

KALAN GÜN TOPLAM: 353 gün

Benim sgk girişim 22/03/2009 dur engelli raporum vergi indirimim yüzde 66 süresiz bana red geldi Ankara sağlık kurulu bana itiraz ettim daha cevap gelmedi

@Nurullah4772,

üstad sen malulen emekli başvurusu yaptın değil mi ? o biraz sıkıntılı malulen demek hiçbir şekilde çalışamaz anlamına geliyor o yüzden bakıyorlar gerçekten çalışamaz durumda mi diye inceliyorlar

sevgili arkadaşlar. 2007 sigorta girişi 4100 prim günüm mevcut. %100 engelli oranım mevcut. 15 yıl 3600 prim günü olarak değilde 20 yıl tamamlayarak çıkabilirmiyim? farklı bir formul var mı yani maaşın artabileceği? şuan 15 yıl 3600 ile hesaplayınca tabandan 12500tl maaş bağlanıyor.

@m32t,

normal şartlarda SGK da şöyle oluyor dostum son 3 yıl primin maaşla orantıli yüksek yatması normalde çoğu işletme asgariden yatırıyor üstünü elden tamamlıyor şayet 30.000 maaş alıp 30.000 üzerinden prim odenirse emeklilikte fark ediyor tabi işveren kabul ederse onun haricinde vergi indirimi nasıl çalışır bilmiyorm prim ve yıl uzarsa maaş artar mı emin değilim

yok bizler banka calısanı oldugumuz için tavandan yatıyor. 30 gün olarak toplam brüt ücretimiz gözüküyor sistemde. bir arkadaş bahsetti 20 yılı doldur baska bir formul var dedi kafam karıştı.

Benimde 225 gün FİİLİ HİZMET ZAMMI hariç SSK(2.615 gün) VE EMEKLİ SANDIĞI(2.850 gün) toplam olarak 5.465 günüm vardır.

EMEKLİ SANDIĞI %65 ile EMEKLİLİK KRİTERİ: 16 TAM YIL ve 5.760 GÜN İLE EMEKLİLİĞİ HAKEDİYORUM

Üst Alt