Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En ucuz engelli internet aboneliği hangisi?

Mert İstanbul

Şanlısısınız
Yılbaşında kota derdinde kalkıyor
Sınırsız aynı fiyata tabi taahhüt var

[FONT='inherit']Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, engelliler, gaziler , şehit yakınları gibi sosyal açıdan desteklenmesi gerekli vatandaşlarımızın elektronik haberleşme hizmetlerinden daha iyi yararlanabilmeleri için BTK tarafından yeni düzenlemenin yayımlandığını belirtti.[/FONT]
[FONT='inherit']
Düzenlemeyle birlikte engelliler, gaziler ve harp-vazife şehitlerinin dul ve yetimlerine elektronik haberleşme hizmetlerinden yüzde 25 ek indirimle faydalanabilme imkanı getirildiğini belirten Turhan, düzenlemenin 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe gireceğini hatırlattı. Engelli abonelerin çağrı merkezi aramalarında da öncelikli hizmet alabilmesinin önünü açtıklarını söyleyen Turhan, görüntülü çağrı merkezi uygulamasının Mart 2019'da başlayacağını vurguladı.[/FONT]

[FONT='inherit']Turhan, "Operatörlere, erişilebilirlik özelliği taşıyan bayilere ilişkin konum, iletişim bilgileri ve hangi erişilebilirlik özelliklerini taşıdıklarına ilişkin bilgileri de internet sitelerinde yayımlaması zorunluluğu getirdik." dedi.[/FONT]

[FONT='inherit']Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan, BTK tarafından yapılan yeni düzenlemeyle birlikte engelli vatandaşlarımız, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile gazilerimiz için 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren elektronik haberleşme hizmetlerinde yüzde 25 ek indirimin yürürlüğe gireceğini açıkladı.[/FONT]

Bu konu güncel kalsın arkadaşlar.diğer aboneliklerde durum nasıl bilen var mı?

arkadaşlar internette engellilere istediğiniz pakete %25 indirim yapmak zorundalar, illaki onların belirlemiş olduğu paketler değil. Btk'nın vermiş olduğu karar budur eğer yapıyorlarsa şikayet edin.

Arkadaslar

milenicom kullanıyorum yalın adsl 16 mbps kotasız 65 tl oduyorum tavsıye ederım

HEREVDE.NET SMS MESAJI GELDİ; YENİ ABONELERE ÖZEL! Limitsiz ev interneti+ kurulum 24 ay sabit 32 tl?

Türk Telekom altyapısını kullanıp 2017 den beri ev internet ve telefona 45-TL den fazla verdiyseniz kazıklandınız demektir. Tebrik ederim.

Turknet 2017 den beri engellilere 45-TL maksimum hat hızı ve 1000 dk yurtdışı dahil telefon görüşmesi veriyor.

Adamlar bangır bangır kazıklanıyorsunuz diyor ama hala yukarıda ki yorumlara baktığımda adam fazla fazla para ödüyor.

Şuanda şartlar daraldı. Amak 35mb ve 1000dk yurtdışı dahil görüşme = 49-TL ödeyerek abone olabilirsiniz. Taahhüt maahhütte yok.

İstediğiniz gibi aşağı yada yukarı tükürün bundan daha iyi tarife şuanda türk telekom altyapısına sahip hiçbir firmada yok.

Mr.34

Turknetin verdiği modem zaten işe yaramaz. Dava ile geri zorla verdim.
Ondan alacağınız indirim ile 5 6 tane modem alırsınız zaten. Modem vermiyor diye niye kazıklanayım. Bedavaya vermiyor ya :)

Salim G.
TurkNet'in bahsettiğiniz şekildeki aboneliğinden illallah edip, yere batsın ucuzluğunuz dedim ve 74 TL ile Superonline fibere geçtim. Bir sorunum olduğunda saha ekibi bir kaç saat içinde evimde.
Herşey fiyat değil yani.

Salim G.;modem fiyatları çok pahalı arıza her sene sorun çıkabiliyor :) superonline kullanısıyım 40 tl ödüyorum

Salim G....hocam 1 ocak dan sonra gsm operatörlerin hepsi alt yapısını kullanan şirketlere de zam yapacak,yani Türknet de kendisine yapılan zammı mecburen müşterilerine yansıtacak ,yani alt şirketler de eskisi gibi özgür olamayacaklar maalesef bu ülkede kimsenin özgür olamadığı gibi!!

Arkadaşlar taahhütüm yoktu. Bende taahhüt yapmak istediğimi söyledim. 65 TL 16 mbit- 50 GB kota olan tarifemi, 24 ay 55 TL'ye yaptırdım.

Bilindiği gibi 1 Ocaktan itibaren tüm servis sağlayıcılarda zorunlu olarak akn kalkıyor. Buna bağlı olarak fiyatların bayağı artacağı öngörülüyor.
Muhtelif açıklamalarda taahhütlü kullanıcıların taahhüt sonuna kadar akn siz olarak aynı fiyattan kullanacağı belirtiliyor.
Ben Superonline fiber 50 mbps hız, 250 GB akn müşterisiyim. Taahhudüm yoktur. Abone olurken taahhüt verirsem tablet hediyesi olduğu halde hiç bir yere bağlı kalmayı sevmediğim için taahhütsüz paketi seçtim.
Şimdi aynı pakete taahhüt verme, ya da taahhütlü farklı bir pakete geçmek nasıl olur sizce ?
Bu mümkün müdür, avantajı, dezavantajı nelerdir, görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Türktelekom 57 tl olan paketi bir anda 65 yaptı sesimi çıkartamadım. Ama tahhütüm olsaydı arttıramayacaktı. Şimdi yeni listeyi görünce şu aşamada taahhüt bence mantıklı. İleride kısıtlamayı el altından gizlice yapabilirler buna çare yok. (aynı porttan farklı abonelere dağıtım gibi.)

süperonline 50gb akn 24 mbs hız fiber internet 44 tl ödüyorum.diğer aboneliğim türknet akn siz 16 mbs hız adsl 44 tl ödüyorum.

İyide o fiber, ben ADSL yada VDSL den bahsediyorum.

Superonline ne mevcut tarifeye taahhüt verilmesine, ne de daha düşük bir tarifeye geçişe müsade etmiyor. Yılbaşından sonra fiyatlara bakacağız artık, başka firmaya geçiş de dahil ne gerekiyorsa yapacağız.

Ufukalp Turkcell Superonline kullanıyorum.Geçen gün kendilerini aradım.44 TL taahhütsüz tarifemin aynen devam edeceğini ve kotamın da kaldırılacağını söylediler.

Sugaremro
Ben de daha dün konuştum. Taahhütsüz kullanıcılar için ne artacağı, ne de sabit kalacağı yönünde henüz hiç bir bilgi olmadığını söylediler.
Taahhütlü kullanıcıların taahhüt sonuna kadar aynı fiyattan devam edeceğini haftalar öncesinden bangır bangır bağırarak ilan ederlerken, taahhütsüz kullanıcılar için sus pus olmalarını hiç hayra yormadım ben.
İnşaallah sizin dediğiniz gibi olur.
50 mbps hız, 250 GB AKK li fiber kullanıyorum. %25 engelli İndirimi ile aylık ödemem 74 TL.

Ufukalp çok fazla ödüyorsunuz gerçekten.Umarım yeni tarifeler çıkartır şirketler.Hepimiz için hayırlısı olsun.

Sugaremro
Ben bu ödediğim fiyattan şikayetçi değilim. Bunun böyle devam edebilmesi için taahhüt vermek istedim kabul edilmedi.
Sizin 44 liraya kullandığınız internet nasıl bir şey ?
ADSL/VDSL/fiber, hız, AKK konusunda bilgi verir misiniz ?

en iyi turkcell superonline ile türknett;ufuk abi normal ödüyor yüksek hız tarife kullanıyor fiber hat olması avantaj :)

102 mgbts hız li fiber internet kullanıyorum türknet bağlantım yeni 48 tl ücreti 1 ay hediye taahüt yok

Aman bana TurkNet demeyin. Zaten TurkNet abonesiydim ve o rezillikten sene başında kurtardım kendimi.
Bedava verse stresine değmez.

Bende Turknet den memnunun şimdilik diyeyim. Sanırım internet de biraz şans işi, hemen hemen hepsini kullandım ve hep sorun yaşadım. İkamet ettiğiniz yerin koşullarına uygun internet seçmek daha doğru bir seçim sanırım...

Superonline yalın adsl limitsiz 50gb akk 54 tl.
Tek kisi kota yetiyor akk kalkti diye zam yapmaz inşallah.

selda*
Daha önce TurkNet abonesiydim.
TurkNet genelde başka servis sağlayıcı firmaların altyapısını kullanan bir firma. Altyapı ile ilgili bir sorunda altyapıya müdahale yetkisi yok. Altyapı sahibi servis sağlayıcı da kendi müşterileri olmadığınızdan sürekli savsaklıyor. Bizzat ben bu sebeple 2 ay internetsiz kaldım, bir sorunun çözümü 2 ay sürer mi ? Her gün arıza kaydı oluşturmaktan başka hiç bir işe yaramayan bir müşteri hizmetleri vardı, şimdi o da yok, müşteri hizmetlerini kaldırdılar. Bir sorununuz olduğunda muhatabınız bile yok. Kendiniz online işlemlerden arıza kaydı oluşturup ilgilenmeleri için dua etmeye başlayacaksınız. Saha ekibi falan zaten hak getire.
Superonline'de herhangi bir sorununuz olduğunda müşteri hizmetlerini arıyorsunuz, bir kaç saat içinde saha ekibi evinizde oluyor. O sorunu çözmeden de gitmiyor.
Superonline'ye geçtikten sonra netim kesildi, aradım geldiler. Kutu ile daire arasında bir katta kabloyu katlayıp kırmışlar. (Fiber kablo içi cam oluyor? Fiber kabloya ek yapılamadığınfan kutudan 6. kattaki dairenin kadar yeniden kablo çektiler, evin içinde modeme kadar duvarda sabitleyerek getirdi ve bağladılar. Bina merdivenlerinde kalan kısımları plastik kablo olukları ile korumaya aldılar. Adamlar akşama kadar bana çalıştı, 5 kuruş da almadılar. Böyle bir sorunun TurkNet'ye yaşandığını düşünmek bile istemiyorum.
Zaten ne ulaşabileceğiniz bir müşteri hizmetleri, ne de evinize gelip ilgilenecek doğru düzgün saha ekipleri yoktur.
Sanırım siz TurkNet'te yenisiniz ve bu zamana kadar sorununuz olmadı. Umarım olmaz, ama olursa çok kötü pişman olursunuz.
Sıkıntımı yazdım diye TurkNet Facebook sayfasında engellediler beni, yorum yazamıyorum. Düşünün bu kadar amatörce tavırları var.

Türk telekom kendi altyapısıyla hizmet veren sağlayıcının sorunlarını ya kendisi çözer, ya da çözmeleri için gereken izni verir, olmuyorsa Türknet'in hakkını araması lazım. Bu da Türkiye'deki ortamda işlemiyor. O zaman Türknet sesini yükseltecek. Demek ki sizi engelleyecek kadar tok satıcı modundalar. Türknetteyim kotam yok diye hiç sesini çıkarmayanlardan kıllanmıştım zaten. Adamların arıza kaydı bile yok. Türk telekoma arıza kaydı bırakacağız, onlar da Türknete mi aktaracak, mümkün olur mu sizce? Sinirden kafayı yedirtir bunlar. Türknet'e 2 yıldır geçsem mi derken şimdi net olarak kafamdan sildim.

Üst Alt