Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli aşık olmaz...

Emre sen nerden buraya geldin inan anlamadım.

niye buraya gelmek paraylamdirr;) sizn tapulu malinizmi oluyorrr burasi!!!!!!! ama nasill geldigimii mrek ediyorsan anlatayimm ayrintilari googleey girdim enngelliler.biz yazdim tiklayi verdim sayfamiz acildi sonra gunun mesajlari sonrada bu konuya tikladimm...... leyse boyle suruyorrrr;)

Engelli demek, yüzde 90 ölü demektir! Sevmez, acıkmaz, üşümez!..

ben şunu ögrendim engelliysen bu dünyada ölmüşsün demektir. ölüden tek farkın toprak altında yatmıyor olmandır.

çok saçma düşünüyorsun arkadaşım engelliysen sağlıklıların yaptığı hareketlerin hepsini yapamazsın ama bir çoğunu yapabilirsin. ben yürüme engelliyim ve şunu düşünüyorum sağlıklılar hareket ederken ayaklarını kullanıyor benim onlarla tek farkım size ben ayaklarımı değil tekerleklerimi kullanıyorum. böyle düşünürsen hayatın tadını çıkaramazsın. engel allahın sana bi hediyesi o sevdiği kuluna verir sıkıntıyı sabredersen ahirette alırsın mükafatını ve sen böyle söyleyerek isyan ediyorsun aman dikkat et söylediklerine

MSAUMŞEYTAN;

görüşünüze saygı duyuyorum. ama ben şuan yaşadıgım hayatla ,ölünün ki arasında bir fark görmüyorum . ÖLÜM HOŞGELE ,DÜĞÜN BAYRAM.

O birazda kişinin bakış açısına bağlıdır diye düşünüyorum ve görüşünüze katılmıyorum.ama sizin düşüncenizede saygı duyuyorum.nedenmi bu dediğim gibi insanın kendisiyle barışık olmasıyla alakalı bir durum olarak degerlendiriyorum ben.nice insanlar var durumlarını tiye alabiliyorlar ve barışık yaşayabiliyorlar.örnek metin şentürk ve onun gibi kendiyle barışık çoook metin şentürkler vardır.hayata pozitif bakıldıgında zor olacagını düşünmüyorum.bu durum aslında engelli yada normal insan diye sınıflandırmakda yanlış sağlam insanlarda yokmu?hayata küsmüs hayattan hiç tad alamıyor.onların ne farkı var sizin dediğiniz gibi.yaşayan ölüden farkları ne?dediğim gibi insanın kendiyle alakalı bir durum diye düşünüyorum.pozitif olun herşey pozitif olsun.ve neşeniz daim olsun.

siz böyle düşünerek hayatı kendinize zehir ediyorsunuz ama rahazsızlığınızla bişeyler yapabileceğinizi görün asılnda ölü değil gayet dirisiniz ama siz bunun farkında değilsiniz bişeyler yapabilmek için engelli olmamak gerekmiyor. sanırım biri sizin canınızı fena yakmış olmalı ki böyle düşünüyorsunuz onlara inat sizi engelli gören beyin engellilere inat bir çok şey yapabileceğinizi gösterin.

hayatın tadını çıkarın mutluluk uzak değil yani başınızda kalbinizdeki karartıları çıkarın atın yerine umut koyun güzellik koyun siyahlar gitsin gökkuşağı gibi tüm renkleri kalbinize doldurun bakın o zaman neler oluyor

Arkadaşım,çok yanlış düşünüyorsun,bugünümüze şuanki halimize ŞÜKRETmeliyiz,bilmelisin ki senden-benden daha zor durumda olan insanlar var,Rabbim herkesin Yar ve Yardımcısı Olsun inş.Selametle,
En Güzele Emanet Olun :)

merak ettiğim bir konu var neoplis senin engelin nedir yani engel durumunu merak ettim tetrapleji olup hayatından çok memnun olan insanlar tanıyorum. onlar sorunsuzken sen neden böyle umutsuz düşünüyorsun anlamadım

hayatımda iki kez aşık oldum ama hiç bir faydaları olduğu için değil aşık olduğum için onu görünce kalbim attığı engelimi sandalyemi hiç birşeyi takmadığım için oturup engelini düşünürsen aşık olmazsın ki insan aşık olurken ben engelliyim dur aşık olamam demiyor ki aşk aniden geliyor fark etmiyorsun bile. bunun faydayla falan alakası yok spastik...

asik olmak nekii ben her gordugumm bayan asik oluyorummmm yeterki bayanlar evet desinnn

Engelliysen kendini toplumda küçük ve ezilmiş olarak görüyorsan bu senin suçun arkadaşım o zaman yapacak tek şey yeteneklerini ortaya koyup sana olan bakış açılarını değiştirmek stepen hawkins en büyük örnektir eğer bir engelli isyan ediyor savaşmasını bilmiyorsa problem kendisinde ben bir çok engelli gördüm başarının zirvesinde olup alkışlatan .... ne konu başlığını nede yazını onaylıyorum kusura bakma...

hayırdır neoplis açtığın konu başlığından pişman mı oldun neden cevap yazmıyorsun. düşlerin prensi sana %100 katılıyorum sorun gerçekten böyle düşünen engellide. neopliste bu sorun var ama inşallah bunu aşacak diye düşünüyorum

senin durum farklı emre:) ona pek aşk denilmiyor:D

ya arkadaşım ajıtasyonla ne işim olur. ala la ben böle düşünüyorum. seninle aynı fikirde degilim diye AJITASYONCUMU OLUYORUM.

Tamam o zaman sen %100 ölüsün sen hiç yaşama ne işin var yaşamak için... oldu mu istediğin gibi yazdım...

EVET . bak bu söylediklerin tamda duygularımı yansıtıyor. daha önce intihar etmiştim. ama bu dafe acı çekecegimi bildigim için korkuyorum. en güzeli ALLAHIM AKŞAM UYUDUKTAN SONRA, GÜZEL BİR ÖLÜM VERSİN SABAH UYANMAYI NASİP ETMESİN.

aferin sana böyle düşünmeye devam et zayıf birisin iraden yok savaşmasını unutmuşsun işi kolayından ele alıyorsun ...

Ben ce engelli demek gereksiz insan demektir.Bana kızmayın hemen böyle gördük

Körbıçak;

küçük bedenin de; gerçekleri korkusuzca söylüyebilecek kadar ,büyük yürek taşıyorsun . Bunu yazından hissettirdin. Tşkederim.

bu kadar şaçma düşüncelere sahip olmanız üzücü malesef beyin engelli olmuşşunuz kendi beceriksizliginizi engelıne baglayan tiplersiniz yazık

Bu sayfada düşüncelerimizi paylaşıyoruz.

Düşüncelerini beyeymiyorum diye kimseye hakaret etmiyorum , kimsede bana etmesin, kimseye zorlada yorum yazın demiyorum. Ben kendi içimden gelenleri paylaşıyorum. Hatılmıyorsan bile saygı duymasını ögren. Kimseyi kırma .

Exelans arkadaşım bence sosyal hayata biraz daha katıl o zaman bu sosyal düzende engelli bireyin yerini ama göstermelik değil gerçekten yerini anlıyacaksın .geriye kalan süslü cümleler ise havanda su dövmeye benzer

exalans77;

olay budur TeşekürLer... Engelinin arkasına sığınıpta bunu reklam yapanlar acizdir ...

neoplis sen yaşayıp ta ne yapacaksın % 100 ölü olarak zaten kendini kabul ettirmişsin yaşayan zombi engelli ölüsün oldu mu mutlumusun istediğin gibi bir açıklama...

"Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup aşk sanıyorsunuz." William Shakespeare'in bu sözü aslında gerçeği güzel bir şekilde ifade ediyor. çoğu insan beden güzelliğine bakarak karşındakine birşeyler hissetmeye başladığı için bazı şeyler arka planda kalıyor. aslında engelli olmamızın güzel bir yönü var görünüşe aldanıp karşısındakine aşık oldğunu sanan kişiler elenmiş oluyor. bu yüzden zor oluyor aşık olmamız ve aşık olmaya değecek insanı bulmamız. bu hisler daha içten ve daha gerçekçi olduğu için daha derin yaşıyoruz aşkı.

_suna_;

Rüyandanmı gördün suna :)
Bi sabah kalktın ve aşk nedir diye kendine sordun, cevabını bulamayınca forumda mı araştırdın. :)
Bu konuya son mesaj 2010 yılında atılmış, sene 2012 değişen bi şey yok :)
Demekki bu kadar insan bu yazıları boşuna yazmış.
Böyle şeyleri çok kurcalamayın, herşeyi oluruna bırakın...

Mami Junior;

bakış açınız ilginç. yüzeysel bakınca olaya böyle bir senaryo yazmak kolay tabi. Oğuzun yazılarını zaman buldukça okur ve yorum yazarım hepsi bu. ayrıca aşkın ne olduğunu insan kendine sormuş olduğu soruyla bulamaz. yazılar yazanların yaşadığı aşkın boyutundadır. yaşayarak öğrenilebilecek bir şey. herkes farklı yaşar içinde aşkı çünkü.

engelliysen eğer ve aşık olacaksan sunları düsünmen lasım :D
1 dıs görünüsün güzelmi
2 karsındakine yakısıyomusun ( genelde karsındaki insan bunlara baktığından bu sorulara olumlu cvpları vermelisin :D)
3 evlendikden sonra karsı tarafın ailesiyle evlenecen ya guya ailesinin onayı gerekecek ailesi seni beğenecekmi ?
4 acaba ilerde yüzüme vuracakmı

şimdilik aklıma bu kadarı geliyo geldikce de yazacağım ha bunlara olumlu cvplar verende olacak tabi olmayacak diyemiyecem ama cok nadirdir bu sayı.

ddış görünüş önemli değil masalına asla inanmıyorum çok güzel veya çok yakışık lı olsan bile olmuyo bazen

ama dıs görünüşe önem veren cok ınsan var yüzüne sesine kapılıyosunuz bulustugunuzda karsınızdaki buz gibi daveanıyor ee bu önemsememek degilde ne oluyor sence:D hadi sevgili olarak gecin arkadaslıklar bile öyle yada ben kendimi kandırıyorum karsınızdakınin size ne gözle baktıgıda önemli

sizin sesinizden hoslanıp size ılgı duyan ancak yok biz arkadasız deyip ancak karsısındakını kandırdıgını düsünür ama kendini kandırır daha sonra yanyana gelince pattttttttttttt hayal kırıklıgı cünkü onunla zaman gecirirken kafanızda azda olsa seklini cizersiniz ama o an geldiğindede kafanızdakı sekilden farklı bisi ile karsılasıncada :D hayal kırıklıgı ve soguk davranıslar sergilenmeye baslar:D

bu her zaman aynıdır:d
yada şöyle düşünün birinden hoslanıyorsunuz arkadasınıza anlatıyorsunuz cevrenizdekıler demeye baslar bi ona bak bide sana diye bu tür etkenler coktur :D

Üst Alt