Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli biriyle engelsiz birinin evliliği olmuyormuş...

amicable

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
sizlerle bir durumu paylaşmak istiyorum. kasım ayından beri eskişehir'deyim.22 haziran'da kocaeli tıp fakültesine gidecektik sonrada didim'e ait olan kiralık eve geçecektik yaklaşık 8 aydır buradayım dün eşim denen adam geldi sen didim'e gelmiyorsun dedi ben hayal kurmuştum bunca ay o hayalle yaşamışdım ve bitti sen kendini hiç 1 ay gibi bir süreçte kendini zorlama ben kocaelinede gitmiyorum dedim o gitti onun yanında güçlü görünsemde dün çok ağladım tabi gözden çıkarmış beni o kadar belliydiki bu sevgi bu kadar basitmiş bitermiş dediğimde sen beni ne kadar seviyorsun dedi bana bende ona dedimki sen sevgiyi bitirdin bir köpek uğruna sen beni değiştin hareketlerimi yapmamam onun için bir mazeret herzaman hareketlerimi yapmamamı söyler ama değil paraymış anladım 5 yıllık bir evliliği para uğruna sürdürmüş para bitti aşk sevgi bitti bugün buradayım sizlerin desteğine çok ihtiyacım var evlenmeyi düşünenler varsa beni örnek alsın anlamıyorlar halden ben güçlü biriyim bana yıktığı borç yükündende bir şekilde kurtulurum beki Allah'ın sevdiği kuluyum da bu mübarek ayların yüzü hürmetine bana göstermişdir tez vakitte bizim tek tedavi şartımız moral
ben bu gerçeği bilerek kocaeline gitsem ne olacaktı moralsiz moralsiz tedaviye cevap veremiyecektim ama bir görmenizi isterdim o suratsız insan gitti yerine bambaşka birisi geldi yazık çok yazık şimdi bu 5 seneme yanıyorum

hanımefendi iyi günler öncelikle çok geçmiş olsun Allah kullarını bir şekilde imtihan eder kimini para mal kimini evlat kimini sağlık kimini iş kimini de eşi ile eşinizde siz de bir imtihandan geçiyorsunuz ama eşiniz bunun farkında değil eğer böyle devam ederse imtihanı kaybedebilir bu da onun için hiç iyi olmazAllah hidayet nasip etsin size gelince sabretmenizi söyleyebilirim ancak tedbirinizi alın takdir Allaha kalsın Allah kolaylık versin

Engelliyim, eşimde çok şükür bir şey yok.
16 Haziranda 2. yılımızı bitirdik.
Bizde engelli olmakla alakalı bir sıkıntı yok.
Zaten bana göre engelli yada değil insan kişiliksizse her türlü kişiliksiz oluyor..

Sizin durumunuzu bilemiyoruz olayı anlatmamışsınız zaten.
Evliliği bitirmek de kolay değil.
Eğer istiyorsanız kestirip atmak yerine üzerine düşebilirsiniz.
Bitirmemeye çalışabilirsiniz.
Ayrıca size ne şekilde borç yükledi?
Eğer boşanmayla sonuçlanırsa bunları nafaka vs bedeli olarak alabilme ihtimaliniz var.

Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler. Güzel tarafını görmeye çalışın derim. Allah selamet versin...

Plumeria

kredi çekmişdim kredi kartı karşı taraf sizi istemiyorsa bende onu istemem ben kısmi felçliyim bilerek aldı sonra evlendik o şimdi hareketleri yapmıyorsundan tutturuyor moral bozuk defalarca söylememe rağmen kafasının dikine gezdi bende mücadele edecek güç kalmadı bitirdi didim'e gidecektik planlarım hep o yöndeydi beni didim'e götürmek istemediğini söyleyince kan beynime sıçradı

dostempati

çok sağolun

KARTANESİ06

bizi bizden başka anlayan yoktur moral yok rabbim güç versin

amicable Kredi kartı sizin adınızaysa malesef ortak olmuyor
Ama boşanma davasını anlaşmalı olarak değil de nafaka bedeli almak istediğinizi
Maddi Manevi tazminat vs almak istediğinizi dile getirin.
Umarım borçlarınıza yetecek şekilde nafaka ile sonuçlanır.
Allah kolaylık versin

bugün sinirliyim aksiyim olanlara tahammülüm yok Allahım sen bana güç kuvvet ver neden neden neden

amicable

Bu mübarek Ramazan ayındayız Allah cc.güç kuvvet versin size dualarınız kabul olsun.

ya 20-30 senenizi verdikten sonra bu tür bir olay yaşasaydınız sizi dahada üzebilirdi , bu zarar ise nereden dönseniz kardır.

ben sevgi diye bir şeyin var olduğuna inanmıyorum artık.

hakandogualp
doğru söylüyorsunuz Allahın sevdiği bir kuluyum yediremediğim şey oyalanmam ben didim'e gitmek üzere hayal kurarken sen didim'e gitmiyorsun demesi beni kocaeli fizik tedavi hastanesine oradanda eskişehir'e getirecekmiş bana moral lazım bunu bilip nasıl yapacaktım hareketlerimi hoş beni götürmek gibi bir derdi de yokmuş yüz ifadesinden görseniz beni anlardınız Allaha havale ettim

sgurkan
sevgiyi bitirdi yüzüne söyledim zaten

ben kendi adıma yorum yaptım bu arada yanlış anlaşılmasın.

bu erkeklerin geneli böyle zaten, eden er ya da geç cezasını bulur, allah yardımcınız olsun...

hanımefendi dediğim gibi siz sabredin imtihanı kazanacasınız o ise kaybedecek eğer böyle giderse tabi
Mevlananın sözü ne güzeldir.Üzülme can doğruysan zarar gördüm deme bil ki iyiler mutlaka kazanır.Siz de sabredin doğrunun yardımcısı Allahtır

genelleme yapmak her konuda yanlış ve bu konuda da genelleme yapmayalım..diğer engelli arkadaşlarımız ümitvar olsun böylece..ben de engelliyim eşim değil mesela..çok şükür sorun yok..

evet genellemem yapmayalım sanki eşide kendiside sağlam olan insanlar sorun yaşamıyormu zaten insanın içinde varsa her haliyle ya iyi yada kötüdür bu durumu engelinize bağlamayın bence

bu olayın engelli veya engelsiz olayıyla uzaktan yakından alakası yok var çevremde engelli engelsiz evliler herhangi bir sıkıntılarıda yok bu tamamen karakterle ilgili yukarıda arkadaşın bir tanesi bu erkeklerin geneli böyle demiş bu fikre kesinlikle katılmıyorum para avcılığına bakılırsa kadınlar yüzde olarak daha fazla gelir böyle durumlara herkesi katmak doğru değil en basiti bırakın engellileri engelsizler futbolculara bakın birde eşlerine bakın yada çok zengin erkeklerin eşlerine bakın

Beyefendinin söylediklerine biraz oksun katılıyorum.Bu zamanda evlilikler oyuncak oldu,engelli engelsiz evlilikler yürümüyor artık.Bir yerden bir sorun çıkıyor mutlaka.Ben mesela, erkek arkadaşımla çok iyi anlasiyorduk onunda ailesi istemedi ben engelliyim diye,ayrılmak zorunda kaldik.Hiç aklımın ucundan bile geçmemisti ayrilik..Okadar birbirimize bagliydik ki,nasıl bu hale geldik hala inanamıyorum.:(

bence zamanla herşeyi unutup yeniden bi hayata başlayın.eğlenin,gezin,tekrardan sevin.sevgi insanları ayakta tutan bir bağdır bence.ve insan gerçekten sevince karşısındakinin engelini görmüyor bile.kendinize güzel bi sayfa açmanız dileğiyle..

bence zamanla herşeyi unutup yeniden bi hayata başlayın.eğlenin,gezin,tekrardan sevin.sevgi insanları ayakta tutan bir bağdır bence.ve insan gerçekten sevince karşısındakinin engelini görmüyor bile.kendinize güzel bi sayfa açmanız dileğiyle..

bana zaman lazım enayiliğime doymayım şu an bir anneciğim var yakınımda ben seven karşılıksız seven bir o var ona tutunacağım ne demişler ağlarsa anam ağlar gerisi hikaye

Beyefendinin söylediklerine biraz oksun katılıyorum.Bu zamanda evlilikler oyuncak oldu,engelli engelsiz evlilikler yürümüyor artık.Bir yerden bir sorun çıkıyor mutlaka.Ben mesela, erkek arkadaşımla çok iyi anlasiyorduk onunda ailesi istemedi ben engelliyim diye,ayrılmak zorunda kaldik.Hiç aklımın ucundan bile geçmemisti ayrilik..Okadar birbirimize bagliydik ki,nasıl bu hale geldik hala inanamıyorum.:(

Allah vicdan versin merhamet versin en başı o ve sizide bu konuda anlıyorum

Engelli engelsiz evliliği diye genelleme olmadan evlilik üzerine konuşulursa daha iyi olur diye düşünüyorum.. beni tanıyan arkadaşlarım bilirler ben engelliyim eşim ise sağlam şimdiye kadar evliliğimde bir sorun olmadı çok şükür ...bence bu insan olmayla alakalı tanıdığım iki engelli arkadaşımın evliliğindede olmadık sorunlar yaşandı kadına şiddet bile uygunladı o yüzden evlilik yapacak arkadaşlarımızın gözünü korkutmayalım her evlilikte sorunlar olur diye bakalım

Allah yardımcınız olsun arkadaşım yaşadığınız olayı engelli engelsiz diye kişiselleştirmeyin ortada bir kişilik ve para konuları olunca sağlıklı çiftlerde bile biten evliliklere çoğu kez şahit oluyoruz. Neler yaşadığınızı kısmi olarak biliyoruz. Bu süreç şuan içinizi çok acıtıyor olsada mücadelenizden vazgeçmeyin asla sevgiyle kalın...

Engelli engelsiz evliliği diye genelleme olmadan evlilik üzerine konuşulursa daha iyi olur diye düşünüyorum.. beni tanıyan arkadaşlarım bilirler ben engelliyim eşim ise sağlam şimdiye kadar evliliğimde bir sorun olmadı çok şükür ...bence bu insan olmayla alakalı tanıdığım iki engelli arkadaşımın evliliğindede olmadık sorunlar yaşandı kadına şiddet bile uygunladı o yüzden evlilik yapacak arkadaşlarımızın gözünü korkutmayalım her evlilikte sorunlar olur diye bakalım

ben 5 yıldır evliyim arkadaşlar bir 5 yıl daha giderdi eşim beni bilerek görerek aldı ben bilmiyordum Allah razı olsun fizik tedaviye götürdü benim en çok içime dokunan şey biz evliyiz dimi madem öyle bir planın var neden benim haberim yok benim eskişehire döneceğimden biletleri almak üzereyken haberim oluyor şimdi soruyorum size siz olsanız nasıl davranırdınız empati yapmanızı istiyorum bıktı arkadaşlar bıktı benden ve kurtulmanın yollarını araştırdı ben sordum didim'deydik geçen kurban bayramıydı sonrası kocaeline gidecektik ve yine ben onun planını son dakika öğrenmişdim sordum kendisine bıktınmı benden klimayı benim rahatsızlanacağımı vs kıvırdı ama bu kez canımı çok acıttı içimi yaktı düsünün ben hep o hayalle yatıp kalkmışım özür dilerim arkadaşlar ama o kadar doluyumki anlatamam

Allah yardımcınız olsun arkadaşım yaşadığınız olayı engelli engelsiz diye kişiselleştirmeyin ortada bir kişilik ve para konuları olunca sağlıklı çiftlerde bile biten evliliklere çoğu kez şahit oluyoruz. Neler yaşadığınızı kısmi olarak biliyoruz. Bu süreç şuan içinizi çok acıtıyor olsada mücadelenizden vazgeçmeyin asla sevgiyle kalın...

bunu hakedecek bir şey yapmadım inanın 6 aydır muntazaman ben arıyordum ama bitti herzaman ılımlı anlayışlıydım suçum ne ben bunu yediremiyorum

Engel bedende ruhda degil kalpteymis demek ki, duygularin olmadigi yerde ......................... Boslugu kendinize gore dolduruverin artik.
.

Herşeyi hayra yorun öncelikle. Herşeye rağmen bu gerçek olandır zaten ve de daha az acı çekmenizini sağlar. Sizden bir daha yok bulun farkındalığıyla ayağa kalkıp hayata sıkıca sarılın. Bu yaşadığınız haksızlığa inat tutunun sağlığınıza herşey bizler için ben sizi suçlamadım kuşkusuz karakteri zayıf biriyle bu noktaya kadar gelmişsiniz. Bu noktada biticek olması korkutmasın sizi daha iyi şekilde önünüzü açsın.

ben inanıyorum ki karşınıza sizin gibi iyi kalpli biri çıkar.kimse anne gibi olamaz ama size destek verir en azından.umudunuzu kaybetmeyin.

Her zaman derim kendi engelinize yakin birini bulun herkesin akli bir karış havada özellikle engelli bayanlarin engelli erkeklerle evlenmek istememesi gibi . simdi sen engelli bir insanla evlenmiş olsaydın seni asla yüz ustu borç batağında bırakmazdı vicdani buna el vermez çünkü. Engelsiz biriyle evlenenler su sözümü unutmayın eğer Eşiniz fırsatını bulsa karşısına bir başka sağlıklı
Biri ciksa anında sizi hemen terkeder.
Dengeler eşit şartlar eşit olmalı yoksa yürümez. Benimle engelsiz ve benden daha küçük yasta olan bayanlar evlenmek istiyor. Neden mi evlenmiş boşanmış çocuğuyla yasiyor ama engelli değil bu bayanlar . simdi evlenip boşanmadan çocuk yapmadan neden beni bulmuyorlar da boşanıp çocuklu olduğunda arıyorlar bir düşünün hayat çıkar menfaat üzerine kurulmuş bir kumar bu saatten sonra kimse bu kumar masasına mantığı dışında oturmasın.

Üst Alt