Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli biriyle engelsiz birinin evliliği olmuyormuş...

gul38

ben köpeklerin dışarıda gezip sonra gelip koltuklara yayılmasına dayanamıyorum pis ayaklarıyla koltuklara ben kaldıramıyorum ben hem kısmi felçliyim onunla her zaman ilgilenemem bunu biliyordu

Anlamadım Didime gidemedin diyemi bitiriyorsun evliliğini bide köpek var diye

valla ben sahsen engelsiz biriyle evlenmem cünkü bunun acisini çok cektim hayatıma engelli bir bayan girdi 3 5 gün once inanılmaz mutlu ve huzurluyum içim rahat en azindan ilerisini rahat görebiliyorum

Valla bende engelliyim ama eşimin hiç bir engelli yok tanistigimizda ona bir kolumun olmadığı ve bunun ilerde senin için bir sorun olup şuan ki hayatımı aratmayasan dediğimde ben senin sağ kolun olurum demiş ti sağ kolum olmadı tüm bedenim oldu aşk sa fazlasıyla var sadece doğru kişiye bulduk tan sonra sorun yok bence

Zararın neresinden dönerseniz kăr dır. Geçmiş olsun..

evet Allah herkesi bir durum ile imtihan eder bu tam olarak engelli-engelsiz evliliği ile ilgili bir sorun değil aslında.. Siz sabır gösterin ve dua edin hep, Duaya sığınırsanız Allah size hayırlı bir kapı açacaktır, her şey geçiyor, unutuluyor bunu hiç unutmayın..

İki insanın anlaşıp uzun süre birlikte yaşaması kolay değil aslında. Bir sürü kişi de sanırım istemeden de olsa bazı mecburiyetlerden dolayı beraber yaşıyorlar. Artık kimse kimsenin yükünü çekmek istemiyor. İş engtelli insanlara gelince tabii engelden ziyade o engelin hayatımıza nasıl yansıdığı önemli oluyor. Engeliyle yani kendiyle barışık insanlar daha rahat oluyor ama engeliyle barışık olmayanların başkasıyla sorunsuz yaşaması da zor...

Benim hem psikolojim bozuk hem de para yok o yüzden evlenmeyi düşünmüyorum daha doğrusu düşünemiyorum zaten insan ancak severse ve sevilirse evlenmeli bence .

Son düzenleme:
Benim ekonomik sorunum yok ve görüştüğüm bayanın da yok ikimizde çalışıp kazaniyoruz çok şükür. Ben bu acimasiz , zor hayat karsisinda cok güçlüyüm O ise , zayıf ürkek bir evin bir kızı çok temiz ve saf ben onun gibi temiz bir insani bu devirde zor bulamam bir daha . içi disi bir yuregi temiz yalansiz . Bana düşen o nu koruyup kollamak . ikimizde hafif engelliyiz. Allah bizi tanıştırdı hayırlısı artik hepinizin şansı bol olsun .

Ben de 3 yıllık evliyim. Yürümeye ile ilgili sorunum var,eşimde engel yok. Zengin de değilim. Karşınızda ki kişi ile alakali tamamen. Bana Allah ima şükürler olsun ki bir kere bile engelli olduğumu hissetrrimedi. Aynı şekilde ailesi de. Yolda ve bir yere gittiğimizde sürekli el eleyiz. Umarım karşınıza benim buldugum gibi biri çıkar.

Evlilik iki insanın tek vücutta nefes alması gibi olmadığı müddetçe yürümüyor maalesef.Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Kısmette hayırlısı varsa engelli engelsiz o gelir bir gün sizi bulur zaten.Her şey kader kısmet arkadaşlar.Ne kadar çabalasanız da kısmetinizde yoksa olmayınca olmuyor..Allah cc.bilir işini.Nasip değilse de o nasip etmemiş demek ki!Yapacak bir şey yok :)

arkadaşım bir evlilik tek tarafın taşımasıyla gitmez bir insan herşeyin en iyisine layıktır hayat senin yaşam senin canını sıkma akışına bırak üzüntüyle sıkıntıyla geçirdiğimiz bir dakika bile geri gelmiyor anlıyacağın giden bizden gidiyor yaşamak hayat güzel içinize kapanmayın herşey yoluna girer

İron

Siz yanlış anlamışsınız hocam kararların ortak alınmasından birlikte yaşam sürdürebilmekten gem vurdum aslında ben orada.

öyle biri çıktı karşıma şükür Allahıma sizden tek dileğim onun bir annesi var ve diyaliz hastası ona dua etmeniz

Beni seven biri olsun hiç düşünmem evlenirim.benim fiziki engelim yok.cok zengin değilim ama yüreği güzel bir bayan olsun evlenirim.engelini asla düşünmem.yeterki sevgi olsun.

bu erkeklerin geneli böyle zaten, eden er ya da geç cezasını bulur, allah yardımcınız olsun...

Bu konuyu sadece erkeğe bağlamanız bence yanlış. Parası biten erkekleri bırakan kadınlar da çok unutmayın. Bu konunun cinsiyetle bir alakası yok bence. Vicdan,merhamet ve allah korkusuyla alakası var. Bütün erkeklere mal etmeniz yada bütün erkekleri zan altında bırakmanız bence haksızlık olur.
Yorum yazarken bence lütfen genelleme yapmayalım bir kişin yaptığı hatayı, yanlışı yada terbiyesizliği herkese yüklemeden yorum yaparsak daha mantıklı olur diye düşünüyorum...

456, geneli dedim dikkat edersen...
Halen de arkasındayım lafımım (nokta)

işte genelleme yapmasak diyorum bende, siz anlamıyorsunuz herhalde. Kişilerin yapmış oldukları şeyleri genellemeye yaparak bence doğru bir yorum yapmış olmuyorsunuz. O zaman bizde çıkalım kadınların geneli para için erkeklerle beraber oluyor yada evleniyor diyelim.
Bu doğru bir yorum olur mu? Ayrıca lafınızın arkasında olup olmamanız beni bağlamıyor ben de bir erkek olarak yapmış olduğunuz yorumun erkekleri zan altında bıraktığınızı söyluyorum..

456
selda* arkadaşımız sadece "geneli" ile "genellikle" kelimelerini karıştırmış gibi görünüyor hepsi bu.
Yoksa genelleme yapmadığını ayrıca belirtmiş zaten.
Sadece yanlış bir kelime seçimi olmuş.

Yoo yanlış kelime kullanmadım:)) Çoğunluk böyle diyorum, halen de arkasındayım.
Ayrıca yarası olan gocunurmuş.

Ufukalp

Ben karıştırdığımı düşünmüyorum ''GENELİ'' diyor hanfendi, siz de bir erkeksiniz neden bu genellemeye girmek isteyesiniz ki ! ben sadece şunu demek istedim bireylerin yapmış olduğu şeyleri genellemeye almak haksızlık olur diye düşünüyorum.
Ama sanırım hanfendinin hayatın da hep böyle erkekler olduğu için rahatlıkla ''GENELLEME'' yapabiliyor demek..
Diyecek bişey yok :)

selda*
Geneli = tamamı şeklindedir.
Genellikle ise; çoğunlukla anlamında kullanılır.
Yanlış kelime kullanmadım diyorsanız gerçekten gömmüşsünüz tüm erkekleri.

Siz kaç tane erkek tanıdınız da bu kadar kolay erkekler hakkında ''GENELLEME'' yapabilme hakkını kendiniz de görüyorsunuz, söyler misiniz ?

Ülkenin genelinde kar yağışı bekleniyor cümlesinde geçen geneli ile ülkenin tamamı kastedilmez.Bu nedenle ifadem doğru. Bu benim düşüncem kimseyi bağlamaz. Ancak şu an tekrar şahit oluyorum ki bir erkek eğer düzgün bir şekilde tartışamıyor ise hemen bel altına vurur, bu durum da o tarz erkeklere has bir durumdur.

Siz kaç tane erkek tanıdınız da bu kadar kolay erkekler hakkında ''GENELLEME'' yapabilme hakkını kendiniz de görüyorsunuz, söyler misiniz ?

bir konuda fikir beyan etmek için ülkedeki tüm erkeklerle sevgili mi olmak gerekiyor senin mantığınla?

"Genel" kelimesinin anlamına aşağıdaki Türk Dil Kurumu sayfasından bakılabilir.
Çok gereksiz bir tartışma uzatıyorsunuz.
TÜRK DİL KURUMU

selda*
Verdiğiniz örnek bile bence sizi kurtarmaya yetmemiş, o yüzden size ''GENELLEMİN'' anlamanı anlatmaya yada tartışmaya değmez..
Allah'tan ki sizin gibi direk ''GENELLEME'' yapıp erkekleri zan altında bırakan kadınlar çok yok...

Üst Alt