Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

@chemp,
Hava değişimi de verilecektir.

@Berk argn,
Yapacak bir şey yok.sabırlı olup kıta işlevsellik formunu doldumasını bekeyeceksin.

Çok ajiteysen komutanınla tekrar konuş.

@aksarayılı
Büyük olasılık hayır..askere almazlar.

@OğuzHan112, abi seni dinledim ve bekledim yarın gidicem hasteye rdm de bana muhtemelen çürük verirler dedi kurula sevk ederse hemen olur mu kurul burda sadece Perşembe ve salı günü psikiyatri askerlere bakıyor hemen sokarlar mi kurula yada bekletirler mi misal 1 hafta derse ben doktordan hava deyisi alıp o gün gelme şansım var mı duramıyorum burda çünkü ciddi sıkıntılı durumdayım bilgilendirirsen sevinirim abimm

Heyete sevk ederse heyet gününü beklemen lazım..anlıyorum ama sabırlı olman lazım..biraz daha sabret.

@mustoo03,

@OğuzHan112, tamam abimm sabretcem bide abi bana rdm de yazılanlar şunlar bunalma uykusuzluk iştahsızlık kilo kayıpı intihar düşünceleri ya kenide zarar verme veya başkasına zarar verme düşünceleri uyum sagliyamam anneden uzak kalınca tetikleniyor temizlik durumu berbat 20 gündür duş almamiş ankisyeti ve uyum bozukluğu f43 2 falan yazmış komutlanlsrimda oyle çürük almam için uğraşıyorlar sence abimm nolur senin görüşün ne 10 gün hava değişimi kullandım

Belki tekrar hava değişimi verilebilir.. sonrasında elverişsiz raporu verilir.

Belki şuan gittiğinde direkt muafiyet verebilirler...moralini bozma her şey yoluna girecek..sana tedavi başlanmıştır diye düşünüyorum.. ilaçlarını düzenli kullanmaya bak.

@mustoo03,

17/B

Hadi gözün aydın.. askerliğe elverişli değildir notu düşülmüş.

Heyet onaylar..için rahat olsun.

@mustoo03,

• Beğen
Reaksiyonlar: m32t
çok istiyordu ya ondan :) takip ediyorum bi süredir yazışmaları, hadi gözü aydın genç kardeşimizin 🤗

@OğuzHan112, abi bı sorun çıkmaz demi bide komutanlarim Çarşamba gitcen dedi bu gün Perşembe 6 gün var nie Çarşambaya attı çok korkuyorum bı sorun cikcak diye abimm

@m32t, inşaAllah seninde istediğin gibi olur kardeşimmmm

@m32t, sağolasın inşaAllah sanada verirlerrrr

@mustoo03, ben askeriyeden muafiyeti alalı sanırım 20 sene oldu :) yolun açık olsun gözün aydın, selamatle ☺️

Bazı hastaneler de değişebilir..genel olarak heyet günleri.. pazartesi, çarşamba, ve cuma günüdür.

Bir sorun çıkmaz..sakin ol..benden bu kadar sağlıcakla🙋

@mustoo03,

Son düzenleme:
L@OğuzHan112, abimm gitme sonuç cikincaa daha beraber sevincezz inşallahhh bu 17/B noluyor abi

@OğuzHan112, bide abi bana sağlık kurulu dedi bu heyet oluyoe demi burda bana ne sorarlar bide imza atınca bitiyor demi

@m32t, bu arada abim ben yanlış okumuşum Allah senden de razı olsunn abim annem de hasta kurban olduğum üzülüyor benim yüzümden çok mutluyum 6 gün daha sabır etcem güzel RABBİM İNSLALAH NASİP ETCEK İNŞALLAH HERKEZİN İSTEDİGİ GİBİ OLURR

• Beğen
Reaksiyonlar: m32t
🙂🙂
Derhal kesin işlem yapılacak haller.

MADDE 17- (1) Yükümlü, erbaş ve erlerde zaman içerisinde ve tedaviyle, Hastalık ve Arızalar Listesinde yer alan
ilgili maddenin (A), (B) veya (D) dilimleri uyarınca değerlendirilmesinde değişiklik ihtimali öngörülmeyen sabitleşmiş
hastalık ve arızalar bulunması halinde ertesi yıla bırakma, sevk geciktirme veya hava değişimi işlemi yapılmaz. Bunlarh akkında ilk raporları doğrultusunda kesin işlem yapılır.

b) Askerliğe Elverişli Değildir.

Yani 17/b Askerliğe elverişli değildir..evet sağlık kurulu heyet demek.
Sana bir şey sormayacaklar Beni niye uğraştırıyorsun be ya🙂

@mustoo03,

@OğuzHan112, aslannn abimmm Allah'ına kurbann Allah bin kere razı olsunn sonuç çıksın paylaşırımm abimm benjmm hayırlı geceleriniz olsun 😌

Türk silahı kuvvetleri yönetmeliği,17/b Askerliğe elverişli değildir anlamına gelir.

Kod yazmak zorundalar..aklına niye takılıyor.

Çarşamba gününü bekle..stres yok..sakin.

@mustoo03,

@OğuzHan112, tamammm abimm sonucu buraya yazarımm biraz daha sabır etmem lazimm inşaAllah olucak Alicam muafi Allahın izniyle aminn Allah senden de yardım eden etmiyen herkezden razı olsunn

@OğuzHan112, abi benim burda bi arkadaşım var 2 ayı var ama kendini jiletlemis ve dururmu çok kötü intihar düşünceleri var ben sakinleştirmeye çalışıyorum rdm dosyası geldiğinde açılmış ilk gittiklerinde hava değişimi verilmiş ama istememiş şimdi komutanları göndermiyor çürük verdirmeyiz sana diyorlar durumu baya kötü nolur sence abi arkadaşa da yardım etmek istiyorum aynı durumdan bende geçtim bu pazartesi rdm görüşmesi var yardım et

2 ay blr şey değil yapsın bitirsin..komutanları ciddi bir durum olsa hastaneye sevk eder..kimse durduk yere risk almaz...rol yapıyor belli.

Ben bu konuda bir şey diyemem.

Uygun görülürse hastaneye sevk ederler..etmiyorlarsa vardır bir bildikleri.

@mustoo03,

@OğuzHan112 abi benim de 20 gün hava değişimi vardı bitmeye az kaldı
Kendimi kötü hissediyorum
Kendime zarar vermekten korkuyorum
Gidince sevk istesem hava değişimi verirler mi yine

Selamlar tekrardan hava değişimi sonrası birliğe katılıp kıta anket formu ile psikiyatriye sevkim oldu. Toplamda 2 ay hava değişimi almıştım. Psikiyatri bölümüne gittiğimde doktor bana bakmadı bile, sekreterlerin olduğu masaya geçti konuşmama bile izin vermeden başka bir doktora yolladı o da beni dinlemeden 2 ilaç yazıp yolladı. Benim itiraz etme hakkım var mı bu durumda başka bir hastaneye sevkim mümkün mü?
@OğuzHan112

@himmet cosar
Doktor durumunu değerlendirir..uygun görürse hava değişimi de verir muafiyet de verir..

@EfeT123
Komutanlarınla konuşup başka bir hastaneye sevk isteyebilirsin.

@OğuzHan112, abi merhaba bir kaç gün önce sana durumumu anlatmıştım bir kere daha görüşünü almak tecrübenden faydalanmak istiyorum birliğime döndüm ve komutanlara ve rdm ye sıkıntılarımı tekrar söyledim geleli 5 gün oldu gece uykum neredeyse hiç yok kalp çarpıntısı kaygı evden uzaklaşamıyorum uzaklaştığım zaman bu problemlerim başlıyor kafam patlayacak gibi oluyor koğuşta zaten hiç durmuyorum bile kalabalık ortamda duramıyorum ve şuan bugünle birlikte 2 gündür hiç uyumuyorum mutfak kısmında arkadaşların yanında duruyorum rdm ile görüştüğümde 3 hafta sonra kontrolu uygundur yazmiş hastane fakat ben 2 hafta oldu ilaçları kullanalı erken gönderin komutanım lütfen diyorum dayanacak durumda değilim fiziksel olarakta artık duramıyorum beynimin içi zaten daha kötü bana hastane süresi gelmeden gönderemem diyor bu şikayetlerine çürük vermez diyor ama bu sayfada bu şikayetten çoğu kişi almış anlamadığım neden bana sürekli alamazsın edemezsin diyor doktor tanı koydu ve ilaç verdi kendi memleketime izne giderken kıta anket bile verdiler ama doktor umursamadi birliğine dönmesi orda tedavisi devam etmeli dedi f.43.2 uyum bozuuğu yazıyordu b kümesi kişilikte uyum bozukluğu yazıyordu tekrar kıta anket ile hastaneye gitmem istedim fakat haftaya diyor durumumu söylüyorum hiç umursamıyor komutanlar da hiç oralı olmuyor kaç kez anlatmama rağmen durumumu ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim doktor belki doz arttırır diyor ama benim sıkıntım zaten orda duramıyorum koğuşta bile uyuyamıyorum iştahim yok depresif haldeyim kalp çarpintisi panik atak yani kafam patlayacak durumda abi etki etmiyor ilaçlar lustral ve xanax yazmıştı doz arttırma durumu falan oluyor mu doktor zorluyor mu o kadar abi ben 3 hafta değil burda 3 gün bile durabilecek ne psikolojim ne de fiziksel halim kaldı baygın baygın geziyorum hem ilaçlardan hem uykusuzluk iştahsızlık ve diğer sıkıntılarımdan çok uzun yazdım kusura bakma lütfen...

Xanax uyutmuyor mu?

İlaçlarda doz artırma veya ilaç değişimi olabilir evet.

Bu durumda ya komutanlarını bir şekil ikna edeceksin yada randevu tarihine kadar sabredeceksin.

İlla 3 haftayı beklemek gerekmez ancak komutanlar 3 hafta geçmeden yollamıyorsa yapacak bir şey yok.

Uyum bozukluğu askeri bir tanımdır.. muafiyet veya hava değişimlerinde koyulur..bun tanıyla muaf da edilir hava değişimi de verilir.

@bek99b,

Üst Alt