Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında sol baş parmağım koptu ve sonra dikildi. Tazminat talep etmeli miyim?

Sonrose

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
9ayın 20 2022 iş kazası gecırdım sol baş parmak koptu dikildi tuttu ama 1 eklem yeri oynamıyo sizce dava acsam ısyerıne kazanabıkırmıyım nekadar heyet raporu cıkar cvp verirseniz sevınırım

Merhabalar, dava açsanız kazanırsınız ikiniz de

Heyet e gırmem lazımmış sizce qkc Bı oran alırım

Rapor sonuçlarını tam durumunuzu bilmeden bir şey diyemem.

Sonrose

%10 rapor alırsan sürekli iş göremezlik maaşı bağlanır. Dava açıp tazminat alabilirsin ama uzun sürer.
Parmak için atk raporu % kaç olur? Bunu maalesef kimse bilemez. Buna doktorlar karar verecek.

Sol başparmak koptu dikildi

Sol başparmak koptu dikildi ama ılk bogum da hareket kısıtlılığı var bole Bı kaza gecırıyo heyetw gıren varmı

Sonrose hareket kısıtlılığı fizik tedavi ile gecebiliyor. eğer kaza üzerinden cok uzun bir zaman geçmediyse tabi. benimde sağ bacağımda ve sol el bileğimde vardı, suan neredeyse hiç kalmadı 2 sene gecti kaza üzerinden. ben iş kazası sonucu sol bacağımı kaybettim %45 verdiler ama sana o kadar cıkmaz max 20 bence

Dr fızık tedaviyle gecmez dedı dedıgı gibide 1 bogum bukulmuyo zaten fizikte 15 gun falan kaldı bısey yaramadı

Gecmıs olsun sanda bu arada

Bende iş kazası geçirdim öncelikle kaza sonrası oldukça sancılı olan heyet süreci ile alakalı forumda paylaştığım yazılar mevcut bakabilirsiniz. İş kazalarında uzuvlarda oluşan hareket kaybı veya eksiklik tamemen iş yerinde hangi görev ile çalıştığınız yani mesleğiniz ile alakalı. Bu sebeptendirki iş kazalarında işgöremezlik oranı hastanelerin kurulları değil Ankara Kocatepede bulunan sağlık kurulu tarafından kararlaştırıyor. Yani basit anlatımla parmağınızın ucunu kaybettiniz ve mesleğiniz temizlik görevlisi burada Kocatepe meslekte kazanma gücünü hesaplarken parmak ucu kaybetmenin temizlik görevlisini ne kadar etkileyebileceğinide hesaba katarak oran veriyor. Bu sebepten işlemlerde uzun sürüyor. Yada elektronik teknisyeni örneğine bakarsak temizlik görevlisinden daha fazla meslekte kazanma gücünü etkileyeceğinden oranı daha fazla olur. İş kazası sonrası oran belirleme 1 yıldan daha uzun süren bir süreç şayet mesleğinizde kazanma gücünü fazla etkilemiyor ise %10 dahi alamazsınız, mahkemede raporda işkenceden başka birşey olmaz.

Preste calısıyorum solbaşparmak makıne altında kaldı sdece derı parcası ve atar damar tutuyo us dediklerine gore dedıgım gıbı dikildi ama birinci bogumu bukemıyorum

Merhaba kardeşim bende iş kazası geçirdim. Sol ayak başparmağımı bükemiyorum. %11.3 aldım adli tıp kurumundan. Sgk dan %5.2. banada yüzde onun üzerinde alamazsın dediler ama allah yüzüme baktı aldım. Birde arkadaşlar sürekli iş görememezlik maaşları ayın kaçında yatıyor

Cannnnnnn

Sgk %5,2 oran verdiyse sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz.

Yok aga sgk %5.2 karşı taraf itiraz etti ysk %5.3 karşı taraf yine itiraz etti adli tıp üçüncü ihtisas kurulu %11.3 karşı taraf yine itiraz etti adli tıp üst kurulu %11.3 onayladı. Adli tıp kurumunun raporları sgk ya yollandı. Sgk dan öğrendiğim alacakmışım ama ayın kaçında yatıyor bu maaş onu öğrenemedim. Sgk maaş bağlamamak için çok düşük tutuyor

Ozman Allah yardımcımız olsun işimiz zor gozkuyo

Çok zor aga. 2016 dan beri uğraşıyorum ve daha yeni kalıcı engelim hesaplandı. Ben iş verenin yaptıklarından dolayı bu davaya baya bir bilendim. Bu davadan beni ancak ölüm vazgeçirirdi. İşverene göre o haklı ama adalete göre ben haklıyım. Sonuç böyle olunca haklı olduğun ortaya çıkınca insan mutlu oluyor. Eğer iş veren sana haketmrdiğin şekilde davrandıysa hakkını ara derim. İş veren seninle ilgilenmişse o karar senin. Aranızdaki sevgiye bağlı.

Cannnnnnn dostum bende iş kazası gecirdim. iş yerine dava açmak konusunda kararsızım. ömür boyu protez masrafıma kadar herşeyi karsıladılar. ama yine de bilmiyorum. sen açtığın dava sonucu ne kadar para aldın paylaşır mısın benimle.

Geçmiş olsun aga. Dosya bilirkişiye gidecek bizde bekliyoruz. Avukat aklı havalarda uçan bir avukat olmadığı içinde bilir kişiden çıkacak sonucu bekliyor. Parayla ilgili hiç konuşmuyor.

Cannnnnnn

Akıllı avukat, sana 500k tazminat çıkacak dese bilirkişi 400k tazminat çıkarsa 100k nerede diye avukata hesap sorarsın. En iyi avukat miktar belirtmeyen avukattır. Şu kadar tazminat çıkar en kısa sürede davan biter ve hemen paranı alırım diyen avukat yalan söyleme konusunda master yapmıştır.

Aynen aga boş vaadler vermeyen avukatlardan. Başka bir tanıdığım avukat var laf arasında ona sordum oda bilirkişideki şablon bizdede var ama onlarla tutmuyor dedi. Avukat tahmini biliyordur ne kadar alacağımı. Benim avukatım aynı şirket aynı avukata karşı bir dava kazandı. Arkadaş işten çıktıydı alacaklarını alamadıydı. Bende o mahkemede şahittim. Arkadaşın onaltı bin lira alacağı vardı bizim avukat onu ellibin civarı tahsil etti. Şimdi sıra bizim davada

Sgk ya başvurun durumunuz belirlensin. %10 ve üzeri oran çıkarsa denetime yazılıyor. Tahkikat raporu düzenleniyor kusur oranı belirliyor. Ona göre dava açılır. Mahkeme bu evrakların hepsini ister.

Sürekli iş görmezlik geliri 17sinde yatıyor, istirahat raporun sonrası bağlanır ve eskiye dönük toplu hesaplanarak yatar.

Son düzenleme:
Sağolasın aga. O kadar yazı okudum bir türlü maaş gününü öğrenemediydim. Yalnız kaza geçirdiğin tarih değil raporunun bittiği tarihin takibindeki aydan başlar. Yani ben kasım ayında kaza geçirdim. Beş mayısda rapor bitti. 1 hazirandan başladı. 68 aydan hesaplandı. Ama ne kadar alacağımı bilmiyorum ordan. Sgknın sitesinde haziran başlangıç ocak son ayı baz almış. Aga senin konunda kaza geçirdiğinde vücudunda nerelerde hasar varsa oralardan heyete giriyon. Dava açardan avukat zaten senden epikriz raporlarını istiyecek. Daha ilk mahkemede sgk sana iş kazası geçirdiğini iddaa ettiğiniz diyor yani daha iş kazası olarak görmüyor. Sen hastane raporlarını erkeklerden terhis kağıdın epikrizlerini vs bu evrakları sgk ya yolluyor. Bu sefer iddaa etmek değil ispatlamış oluyorsun. Epikriz raporlarında senin vücudunda nereye müdahale edilmişse yazıyor. Gerçi o raporda çok sağlıklı olmuyor. O rapora göre benim başıma on onbeş tane doktor gelip incelemiş ama beni ölüme terketmişlerdi. Sadece ortopedici gelmiş. O raporda hangi doktor sana ne yazmışsa onunla ilgili bölümlerden heyet raporu istiyorlar. Sen sanma ki seni bir iki doktor gördü. Tüm bölümler gördü seni. Hastaneler yalan söylemez :D

evet raporlu olduğun zaman zaten iş görmezlik alıyorsun, o dönem dediğin gibi hesaba katılmaz.

Benım kaza sdece bas parmak ozamn sdece ortopedi ye gircem heyete

Bana göre epikrizini hastaneye git al oku. Hangi doktor ne yazmış bak. Tahminim ortopedi fizik tedavi pisikiyatri den istenilecek. Epikrizi hastaneye gidip isteyebiliyordun. Onu zaten alacaksın. Onu al elinde fotokopilerini kesin bulundur. Bir daha isteyebiliyorlar. Hatta kaza gününe ve sonrasına ait radyoloji kayıtlarınıda cd ye al. Çünkü bunuda istiyecekler. Örneğin beş yıl sonra istediklerinde bu rötgen çeken firma dışardan oluyormuş. Bu seneninki a firması iki yıl sonra b beş yıl sonra c firması. Beş yıl sonra gidip radyoloji cd sini istediğinde eğer firma değişmişse eski firmadan görüntüleri talep ediyorlar. Öğrendiğime göre bazen eski kayıtlar silinebiliyormuş. Sen cd ni al. Senden istediklerinde kopyasını çek yolla. İleri tatihte zorlanabilirdin

O zaman rayolojiyi almanı tavsiye ederim. Çünkü dosyada olmasına rahmen adli tıp beş yıl önceki görüntüleri istedi ve baya uğraştım. Uğraşmaman için dedim. Peki kazadan sonraki raporun bittimi

Raporum daha bıtmedı 20 gun faln var fızık görüyorum radyoloji nerden alıyruz

Üst Alt