Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kekeme olan kim var?

bende kekemeyim tedavi oldum melodik konuşmak zorundayım bir yere gidip tedavi olamıyorsanız internete araştırıp melodik konuşan videoları inceleyip melodik konuşmaya çalışın kendiliğinden iyileşirsiniz nefes egzersizliği yapın nefesinizi göğsünüze değil karnınızın altında bulunan bir yer vardı adını unutum oraya almanız gerekiyor size yardımcı olabilirim daha detaylı olarak

kekemelik sorunu olanlar tecrübelerinizi paylaşın

cevaplarınızı bekliyorum bu sorunu yaşayan biriyim sosyal hayatım çok kötü tedavi yolları hakkında bildiklerinizi paylaşın

Yavaş konuşuyorum heceler arasında nefes alıyorum bu da benim heceleyerek konuşmama neden oluyor

kekemelik bir engel değildir

yanlış konuşma alışkanlığı olmasına karşın ben kekemeliğn nörolojik bir nedeni olduğunu düşünüyorum

arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum kekemeliği nasıl yenerim

Herkese Selam ,
Bende de kekemelik ( aslında tutukluk var ) . .. Şu an çalışıyorum ve inanılmaz motivasyon düşüklüğü yaşıyorum . . İnternet araştırdıüım okuma egzersizleri vs vs .... yaptığım halde , inanın odam yabancı insanlarla doluşunca vücudum sıcaklıkla doluyo resmen : ) kendimi kontrol altına almak için akla karayı seçiyorum . . Ama derseniz ki, başarıyomusun arkadaşım . . Eh iş te ama çok sıkıntılı bi durum : )

Ya aslında ben habire sesli kitap okuyorum . . . Ama günler asla kat' a kesinlikle ve mutlak süretle ATLAMICAKSINIZ : )
Çok okuyorum ama gene eskiye nazaran daha iyiyim : ) Ah şu heyecanlanmalar olmas gerisi teferruat dicem de , neyyyyyyyse : )
Hep dua edicem benim ( bizim ) gibi konuşma- tutukluk - takılma - artikülasyon kozuklukları olan arkadaşlarıma . İnanmak ve burada aynı kaderi yaşayan arkadaşlarla bir gece aynı saatte aynı vakitte dua edelim hep beraber. .. . .

arkadaşlar ben 16 yaşındayım kekemeyim 3 yaşından beri bu rahatsızlığı çekiyorum hayatım karardı tedavi olan memnun olan varsa lütfen 0544 733 26 58 nolu telefonumu arasın mesaj göndersin ben arayayım sizde bilirsinizki çok zor bi hastalık lütfen arayın

küçükken geçirdiğim bi şok anı yüzünden konuşma problemi yaşıyorum bende.ama bi geçiyo bi tekrarlıyo bende anlamadım.çok sorun ediyodum bunu özelliklede ileride bi karşı cinsin beni hiçbir şekilde sevmeyeceğini düşünüyodum.hipnoz yaptırdım kaç sefer.ama nafile bütün olay bizde bitiyo.konuşma problemi yaşıyo olmak bizi diğer insanlardan daha kötü yada daha iyi yapmaz.okulun tiyatrolarında oynadım,sosyal ortamlara karıştım baya geçti.eve kapanarak kimseyle konuşmayarak hiç bi yere varamayız.

heyecanını yenemeyenler için psikyatri PAXİL adli bir ilaç veriyor ben kullandım faydasınıda gördüm.sizlere tavsiye ederim ama doktora başvurmanız gerekir.piyasada paxil 10 tl dir bilginiz olsun

Kekemelik ile alakalı yardım

Merhaba... 18 yasındayım ve kekemeyim 3.5 yasımdan beri... İlkokul 7'ye kadar bunu pek dert etmedıim ve sonra kafaya takmaya basladım, bu nedenle sanıyorum, cogaldı.15 gunluk tedavi merkezlerinden birisine gittim işe yaradı 4 aylık bir zaman için sonra tekrar devam etti hatta fazlalaştı. kendime guvenım azaldı insan içine çıkmaz oldum bilgisayar karsında neredeyse 10-12 saat geçiriyorum bu hosuma gidiyor ama sosyal ortamlarda bulundugum zaman sankı evde hapis yasıyormusum gibi geliyor. bu durumdan cok sıkayetcıyım.Her yerde karsıma çıkıyor bakkal, market ve bu sene universite sınavlarına giricem ve hayat başlıyor artık.Bu durumu yenmenin zamanı geldı diye dusunuyorum.Nefes egzersizi, kitap okuma falan yapıcam(yararı oldugunu duymustum) .Hayatımda tek basıma lokantaya gidip rahat bir şekilde ne istediğimi soleydiğim günü asla unutmam sankı yeni dogmus ozguvenım tam birisiydim, hatta o yasıma ragmen garsonla espiri ufak bir sohbetim bile olmustu. :) Sımdı bakıyorum sankı bu bir hayal gibi... Ben mi yaptım bunu diyorum :) Biraz cenemi actım kusura bakma ama tavsiye verirseniz yada siz bu kekemeliği yendiyseniz banada bir kaç ipucu soylerseniz çok minnettar olurum. Teşekkürler okudugunuz ıcın. :))))

ben kekemeyim son umut konuşma bozuklukları merkezinde tedavi olmak istiyorum ama maddi durumum iyi değil bana bu konuda bir fikir verebilecek var mı

Bir arkadaşımda oyle oldu ama bilmiyorum onun ailesindede vardı aynı olay genetikti sanırım :)

Bizde işitme sorunu olduğu için bazen konuşmayı bile unutuyorduk, ne zaman ki cihaz takmaya başladım, 8-9 yaşlarındaydım, konuşmayı unutmuşum gibi düşünürken konuşuyordum kelimeleri resmen ağzım yiyordum, bu baya sürdü, doktorum bana
gazete,
dergi,
kitap ne varsa yüksek sesle oku dedi,
3-4 senede bu kekemeliği atlattım, şimdi cihazıda yeniledim, müşteri hizmetleri kadar olmasa da karşı taraf beni anlayabiliyor oda beni mutlu ediyor...

Merhaba Arkadaşlar;
Ben de sizler gibi bu dertten müzdarip olan bir insanım.
Bu konuyu kabullenmeyerek yenme adına birçok yol denedim.
Ama yüzde yüz yendiğimi söyleyemem. Zaten böyle birşey mümkün mü onu da bilmiyorum.

bende 30 yasında kekemeyim yorumları okuyorum coğunlukla hepimizin derdi biz biz gibi yasıyamamak hiç bi zaman kendime sorun etmedim ama hayat ettiriyo insanlar yüzüne acıyo gibi bakıyo evlilik işi tamamen paraya kalmıs ozaman manitada oluyo evlencek hatunda cok cabaladım olmuyo arkdas olduğu kadarıyla takılcaz hiç konusamayan sağar dilsizlere göre sükürler olsun arkdaslar
kötünün kötüsü her zaman var benim 17 lik 20 lik arkdaslara bi kaç lafım var tecrübe olarak

1 eve kapanma kendine iyi bi kanka bul
2 herkes düzgün konusuyo ben neden böyleyim deme
3 kendinle barısık ol ama ölçüsünde
4 bunu kabullen böyle geldik gidicez de ama kitap okumayı ve kekeliyeceğini anladığında dur onun cok faydası var

bana gelince ben sonuc odaklı insanım varmı var olaybitmiştir azı coğu beni bağlamaz sonucta kekemesin
kendini kendin gibi yasıyomıyosun sonuc yine değişmez en güzel cağlarınızı yasayın sen gezebiliyosun adamın bacağa yok evde oturuyo sen bakkala gidiyosun derdini anlatamıyon adam bu yasa kadar sağar dilsiz kendi sesini duymamıs onun için herseyin hayırlısı allahtan kaderin önüne geçilmiyo

Mrb sinerji kekemelik merkezi bu konuda yardımcı olabilir oraya ulaşabilirsin denizlide faceden filan sinerji kekemelik merkezi die bak bi

Merhaba arkadaşlar,
benden de aynı tavsiye, kendinle barışık olmalısın.
Kekemelik hiçbir şekilde tam geçmez, ama idare etmesini öğrenebilirsin. Bunun da en önemli önkoşulu kendinle barışık olman, kekemeliğini kabullenmen ve korkmadan insanların karşısına çıkman.
Gerekirse dersin ki 'arkadaş kusura bakma ben kekemeyim'. O kadar.
Tabii ki kekemelik terapilerinde öğretilen yöntemler de kimi insan için değerli olabilir ama sonuçta öz güven ve öz anlayış en önemli unsurlardır.
Selam
Petra

Kekemelik Yardim Grubu

Merhaba ben 18 yasim var 10 yildir kekemeyim bu iste tecrubeli olanlar ve hic tecrubesi olmayanlae lutfen whatsappdan bana ulassinlar bir birimize yardimci olalim. Buraya pek fazla giremiyorum sinavlar dersler whatsappdan bana ulasa bilirsiniz.
Numaram: +9940508983276

25 yasindayim ve universiteyi bitirdim askerligimi tamamladim.
Ama gel gelelim is hayatina atilmak gerektiginde her kapidan ilk cevrilen ben oldum. Yuksek not ortalamasi ile okulu bitirmeme ragmen ve basvurdugum isleri yapabilecek ikeb sirf bu kekeme olusum sebebiyle ilk elenen ben oldum oluyorum gorusmelerde..
Kekemeligimi engel olarak gormuyordum ama is konusu engel oldugunu gordugum anda raporbalmak istedim. %28 verdiler. Haftaya baska bi hastaneden tekrar almaya calisacagim.
Benim gibi olan herkesin ne cektigini cok iyi anliyorum. Yasamayan bilmez durumumuzu.
Allah yar ve yardimcimiz olsun :(

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasret.18

Konusabiliyorsun ama konusmak mi anlamsiz geliyor sana?

Duzeltme konu eskiymis yazan kiside en son 2009de aktif olmus cvp gelmicek yani silinemiyorda mesaj:/

kekemelik

Alfapsikoloji destek merkezine Hayrettin şahine gitmeni öneririm.

Kekemelik tedavisi için 4 merkeze gittim olmadı. Daha sonra kekemelik ve 5 boyut terapisi kitabını okudum ve Psikolog Hayrettin Şahinin merkezine gittim şuan çok iyiyim..

Kekemelik stres heyecan anında kalabalık sırasında oluyorsa psikolojik bir durum yani sosyal fobi demektir.Belirli bir yaştan sonra da düzelmesi imkansız kalıcı hale geliyor.İlaç tedavisi de bir işe yaramıyor Anksiyetie ve depresyon da varsa ve ilaçlar ile tedavi edilmemişse ''Major Depresyon'dan %40 engelli raporu alabilirsiniz.

Psikolojik rahatsızlıktan dolayı kekemelik varsa tv ekranlarındaki konuşma merkezlerinin hiç bir tedavisi olmaz.Ancak normalde de kekemelik varsa o zaman konuşma merkezlerinin etkisi olabilir.Aradaki ayrımı iyi yapmak gerekir.

19 yaşına kadar çektim bu illeti konuşurken tam agzından harf çıkmaz dükkana girersin ss ss ss selamın aleykum diyemezsin dolmuşta mü mü mü müsaiit bir yerde diyemezsin çok çektim allahtan yendim şuan 22 yaşındayım çok iyi anlıyorum sizi

35 yasındayım bende sizden farksızım ama ben s k gibi harflerde zorlanıyorum kelimelerin eş anlAmlarını bas harfi degişik kullanmaya calısıyorum ve bana kbb sadece 10 puan verdi engelli raporu için psikatri oran bile vermedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10 seneyi geçmiştir, bir tv haberinde, Avrupalı 2 doktor, kekemeliğe, insanın kendi sesine aşırı konsantre olmasının neden olduğunu iddia ediyordu.

Tedavi için özel kulaklık kullanılıyormuş. Başlangıçta etraftaki sesler hiç duyulmuyor, konuşma egzersizleri yapılıyor, sonra azar azar dış sesler açılarak tedavi yapılıyormuş.

O zamanlar bir avukat, bu yöntemle, kekemeliğinin epeyce düzeldiğini yazmıştı.

sivaslı58

Major depresyon hangi bölüm bakıyor acaba kalpten 55 raporum var ama kekemelige oran vermediler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt