Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear Implant ameliyatı olanlar, tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

ileri yaslarda implant ameliyat olan varmı? artık sesleri cihazla algılayamıyorum çınlamada ugultuda var ameliyat olsam rahat edenler varmı rica ediyorum yardımcı olur musunuz?

ah dunyam ah genemı geldın koklear dıye
bak seslerı duyuyorsun bundan daha fazla bırsey elde edemezsın kokleardanda koklear ımplantı bı taktır seslerı begenme napcaksın kulak olu baska bıseyle duymak yok omur boyu
ama ısıtme cıhazının sesını begenmez uyduramassın atar baska cıhaz alır seslerınden rahatsız olmadan kullanırsın
karar senın ben hastanelede ımanım gevredı bu kokleardan
orda yatan bebekler cocuklar hepsının hıkayesını dınlerım ıcım parca parca
kımı azcık dusmus al ıltıhap tekrardan obur kulak dogranıyo
kımı ıltıhaplı
kımıde bısıycık duymuyo anlamıyo bosa kurek
ee bazı ıyıcelerde var dısarıda programa gelen ya bu cocuklar dusmeyecekmı ufqakta olsa omur boyu bı trafık kazası gecırmeyecekmı
ıkı kulak bırı olurse ona dersınde baska kulak yokkı
ben kacayım cok sopa yedım bu kokleardanda
muhterm odyolog doktor beyle aram bozulmasın

sevgili arkadasim gecen ay implant ameliyati oldum islemci bu ayin icinde takilicak . su an icin her sey yolunda ameliyattan sonra azda olsa problem yasadim yükses seslere maruz kaldim ilk hafta ama simdi gayet normal sadece islemcinin takilmasini bekliyorum . sana tavsiyem olumsuz yorumlara bakma . bu bir umuttur sagir kalmakdan iyidir ins sana iyi haberler veririm bu ayin 12 sinde islemci takilinca ... gecmis olsun

sayın mert,
ameliyatınız hayırlı olsun. Yurt dışında ikamet ediyorsunuz ameliyatıda türkiye dışında oldunuz değil mi?

selam tsk ederim evet isvicrede oldum burda yasiyorum yaklasik 5 aydir duymuyorum bu ameliyatta karar kildik ve gecen ayin 13 de oldum . simdi diger islemcinin takilmasi icin bu ayin 12 sini bekliyorum ameliyattan sonra biraz sorunlarim oldu ama simdi hic biri kalmadi sükür . doktor ameliyatin cok basarili gectigini ve ameliyat esnasinda test ettiklerini söyledi duyuyormusum . bakalim 12 sinde neler olucak ama biraz zamana ihtiyacim olucak 5 yada 6 ay gibi aleti ögrenmem tanimam lazim . sizin sorununuz nedir peki tam olarak bu ameliyati oldunuzmu yoksa olucakmisiniz ?

Kİ ameliyat işi 3 aydır devlet tarafından ödemesi dururuldupu için 3 aydır ameliyat yapılmıyor bekliyoruz sistemin açılmasını...........

Koklear ameliyatı hiç duymayanlar için daha faydalı olur. Az da olsa duyup bu ameliyatı yaptıranlar riske girmiş olur.. Zamanında bana Dr. Armağan İncesulu demişti normal cihaz kullan bu ameliyat hiç duymanlar için yapılıyor genellikle ve zamana yayılarak kişiyi alıştırıyor cihaza. Ama sen az da olsa duyduğun için bu ameliyatı yaparsak risk olur ve komple duymayabilirsin demişti..

Koklear ameliyatı en son çare olarak düşülmeli.. Çünkü bu cihazın çok zahmeti ve alışma ve eğitim süreci var.. Hiç duymayanlar için bir sorun teşkil etmez olsada olur olmasada ilerde olur düşüncesi ile hareket edilmeli.
Ama birazda olsa hiç cihaz takılmadan duyanlar bu ameliyatı en son seçenek olarak değerlendirip, normal cihaz ile yaşamına devam etmeli..

ben sadece 5 aydir duyma sorunu ile yasiyorum bi ara hic duymuyordum sonra araba seslerini filan duymaya basladim ama konusmalari filan anlamiyordum doktorum duyuyor olman anormal deil ama anlamiyorsun dedi bu ay islemci takilicak merakla bekliyorum ama pozitif düsünüyorum basarili bi ameliyat gecirdim doktorum öyle söyledi islemci denenmis ameliyat esnasinda duydugumu söyledi genede kücükde olsa bi endisem var normal yani oda neler nasil olucak diye. islemci takilinca görüslerimi paylasicam . herkese iyi günler diliyorum .. saygilar.

selamlar.oglum 6 yasinda dogustan sol kulagi duymuyodu sag kulagi cihaz yardimiyla duyuyordu ama 2/3 hafta once duyu kaybi oldu ve implant takilcagini soyledi dr lar.
bu durumda tanidigi olmnlar varsa tecrubelrini paylasabilirler mi?cocuk onceden duyuyordu,merak ettigim implattan sonra sesleri nasil duyacagi cok mu farkli aceba?

gecmis olsun abdurrahim bey . muzir arkadasimin dedigi gibi duyar ama hani normal duyma olmaz sesler biraz farkli gelir ama zamanla düzeliyor merak etmeyin benim ameliyattan bu yana 3 ay oldu her gecen gün daha iyiye gidiyorum . ALLAHA sükürler olsun . implant herkesde ise yaramayabiliyor ben sansliyim bu konuda sanirim. oglunuz kücük bu yasda takilirsa ilerde cok daha faydasini görür diye düsünüyorum özellikle kücük yasda takilan cocuklar daha kolay uyum sagliyor. tekrar gecmis olsun

Risk olarak kafaya darbe almamalı bende 13-14 yıl işitme cihazı sağ sol kullanıyorum.Geçen sene sağ kulağım tamamen gittiği için ve annem dışında diğerlerinin konuşmalarını anlamakta hep bugüne kadar sıkıntı çektiğim için bu ameliyatı oldum ve konuşmaları anlama konusunda eskisine nazaran daha iyi ve zamanla dahada gelişeceğini düşünüyorum seslere alışarak Marmara Üniversitesi Hastahanesi / Pendik.Çağlar Batman doktorumuzdu.Ameliyatı ben tavsiye ederim çünkü işitme cihazları ile s harfi gibi kuş ötmesi gibi ince sesleri çok ama çok az hatta hiç duyamadığımı fark ettim

biz de nasipse 11 mart ta ameliyat tarihi alacaz ,martin sonu veya nisan basi olacagini daha once soylediler,1,5 aydir randewularla ugrasiyoruz ,kulak testi mr vs..
audiolog 6 ay falan surecegini soyledi tam duymanin,ama ameliyati yapacak profesor 2 hafta da duyar 4 .hafta da anlamaya baslar dedi bilmiyom artik gercekten zor bir donem dualariniza ihtiyacimiz var.
hayirlisi olur insallah

abdurrahim bey ben 13 kasimda oldum islemcim 17 aralikda takildi o günden bu güne kadar her sey mükemmel ilerledi ve su an kapi gicirtisi saatin seside dahil en ince sesleri bile duyuyorum sükürler olsun. her randevuda daha iyiye gidiyorum. oglunuz icin hic tereddüt etmeyin gercekden cok iyi olucakdir allahin izni ile. bu ameliyati yapan doktorda cok önemli. simdiden cok gecmis olsun .. ameliyattan sonra bizleri bilgilendirirseniz seviniriz .. iyi geceler..

Değerli Arkadaşlar her iki kulaktan çok ileri derecede işitme kaybım mevcut.15 yıldır kulandığım kulak arkası cıhazlar beni kurtarmadığından 10 gün önce (14.2.2014) TE AMALİYAT OLDUM 15 gün sonrada İşlemciyi taktıracaklar.bu cihaz Danımarka PONTO PRO son sistemdir.beni memnun edermi,Rahat duyup lafı anlarmıyım ?sık sık arıza verirmi veya en sık verilen arıza sorunlar nedir.İmplan kulanan arkadaşlar görüşleriyle beni bılgılendırırlerse memnun olurum.saygılar sevgi,ler.

Kerim 33: Ya işitme kaybı düzeyini yanlış biliyorsun ya da takacağın cihazın adını...
Ponto kemik yolu implanttır. Çok ileri derece işitme kayıplılarda kullanılmaz.

azcık ısıtme kay bınız var o zaman kerım ponto taktırdıgınıza gore
zannederım sıze takılan cıhazı dogru bılıyorsunuzdur
temızlıge cok dıkkat edılmesı gıbı bıseyler okumustum bu kemık yollu cıhazları kullanılırken ama
soruyorsunuz ama bunu amelıyattan once sıze denemıslerdır ne duydugunuzu kendınız bılıyorsunuzdur eger pontoysa
sevınmelısınız ısıtme kalıntınız duruyordur dıymı
esas sen bızlere anlatırsın nasıl ısıttıgını
hazırda reklamınıda yapmıs olursun otıconun

Belkı Haklısınız Arkadaşlar Yetkiliye Sordum Benım Sorunum İletim Tipi Kayıptır.(Yani her iki kulaktan çok ileri işitme kaybı Mevcutur) artık cihazlarla ses duysamda lafı anlamıyordum.( Hava yolu108 Db.Kemik Yolu 55 dir) Kemik yoluyla / Porto cihazı taktırıyorlar Dıştan Tek parca.Ama hala takmamışlar.

ammada muammaymis senin isitme kaybin kerim:eek:
108 db cok ileri isitme kaybinda senin kemik yollarini olcupte olcusunu kayda gecirebilmis odyocun

Kerim33;

Kemik implantına uygun görülmüşsün ki Ponto takılma işlemi gerçekleşmiş.. Çok daha mutlu olacağından şüphen olmasın.. Sana bu konuya dair detaylı bilgi aktaracağım. İyice incelersin. Çok daha kötü bir durumda olsan Neurelec önerirlerdi , yani iç kulak implantı.. Yani alternatifin vardı.. Doğru bir adım attığından dolayı için rahat olsun bence.. Sana söylenilenleri yerine getirmeye dikkat et sadece şimdilik.. )) Geçmiş olsun arkadaşım, sevgiler ..

http://www.oticonmedical.com/~asset/cache.ashx?id=12319&type=14&format=web

PONTO KULLANICI KLAVUZU....

İmplantın hangisinin uygun olduğuna hekimler ve odyologlar karar veriyor zaten arkadaşlar. Sonrasında ise ne mutlu ki hep olumlu sonuçlar var. Burada yazılanlar da bunu gösteriyor. Bazı olumsuzluk yaşayan arkadaşlarımız olabilir. Mutlaka bir sebebi vardır bunun.. Yoksa gerçekten inanılmaz güzel sonuçları olmakta. Bu konuya korkarak bakmayın sakın. Cesaretli olun. Çünkü ayda yılda yapılan bir ameliyat değil.. Yıllar önce en fazla 4 - 6 yaşa kadar yapılabiliyordu. Sonra yetişkinlerde de yapılmaya başlandı. Sonuçlar harika. Hayata küsmüş , intihar etmeyi düşünen genç yaşta hastalarım vardı, ( ortalama 45 - 55 yaşlarında insanlar ) bir işitme cihazı ile duymayı zorlukla sağlıyor, anlama ise dudak okuyarak bile çok zor oluyordu. Bu hem kendilerine hem de karşısındakilere çok yorucu oluyordu. Bilgilendirdikten bir kaç ay sonra yanıma geldiler, çok çok memnun bir şekilde teşekkürlerini ilettiler. Hayata yeniden bağlandıklarını ve herşeyi çok güzel duymaya başladıklarını söylediler. Bırakın dudak okumayı, yüzüme bakmadan anlıyorlardı. Yüzlerindeki gülümseme , gözlerinin içindeki ışıltı ,görmeye değerdi. Çocukların da aynı şekilde çok kısa zamanda konuşmaya başlamaları ve evdeki mutluluk verici tabloyu da ailelerden dinlemek , yine yaşanılası değer bir olay.. Ben işitme kayıplı değilim ama kaybı yaşayanları en iyi anlayanlardan olduğumu düşünüyorum. Bu yüzden buradayım. Sizlere bunları anlatmak istedim ki, gerçekten böyle bir yaşam kalitesine ulaşabilmeniz mümkünken umutsuzluğa kapılmayın. Olumlu sonuçları yaşamış olan ve burada paylaşan arkadaşlarla iletişime geçmeniz benden daha faydalı olacaktır. Hepinize tekrar geçmiş olsun diyorum. )) Sevgiyle kalın... ( POZİTİF OLUN )

Ya Arkadaşlar Elkbeteki burada Herkes haklı doğru bıldıklerini acıklkamak zorunda.Fakat biz Yeni bu sisteme başladığımız için eksik bilgi veya yeterli bılgı aktaramıyoruz.Pr.Dr.odyo ölcülerimi defalarca aldı tetkık eti.İletim tipi Kaybın var dedi.ve beni Cihaz şirketine gönderdi Orda odyocu uzman Cihazı kafamın çeşitli yerklerine dokundurarak benimle konuşmaya başladı.tabı tüm sesleri duyuyordum.ancak Laf anlamıyordum.Tamam dedi Pontu sana uygun Geri Dr.a Gitim Dr. Tetkıkleri yaptır.10 gün sonra Amaliyata gel dedi.Tabı amaliyat oldum 20 yirmi gün oldu.25 gün önce Odyocuya (Cihazcı) Şirket.cağırdı gel dedi bide amaliyatan sıonra deniyelim.Bu seferde İmplantın yanı deriye yerleştırılen Parcaya değil ters taraftan normal kafaya dedendi. yine esleri çok rahat duydum tabıkı laf anlamıyordum vede söyledim uzmana.Uzman İyi super. Amaliyat kısmı iyice iyileşsin 10 gün sonra Gel PONTO işlemciyi takalım ve Çok Rahatca duyup konuşacaksın.Olay bu.Tabiki Cihazı Kulandığımda elbeteki sizlerle paylaşacam yen,i adaylarında bilgi sahibi olsun.Sevgiler saygılar herkese.

Evet Ponto kemik yolu İmpleantır.(Hava yolu 108 Db. Kemik yolu 55 db.) dır.Neden Kulanılmaz ? anlamadım Mehmet Bey

Evet Kemik tipi ileşim için PONTO.yu uygun gördüler ( Havayolu 108 db.Kemik yolu 55 db.) dır ancak hala takmamış amaliyat yeri tam iyileşsin diye.Burada Yoruma katılan herkese tşkr.ler.

Evet Kemik tipi ileşim için PONTO.yu uygun gördüler ( Havayolu 108 db.Kemik yolu 55 db.) dır ancak hala takmamış amaliyat yeri tam iyileşsin diye.Burada Yoruma katılan herkese tşkr.ler.

Kerim33: İşitme kaybın hakkında ilk verdiğin bilgide kemik yollarından bahsetmemiştin. Ben de iç kulağa bağlı işitme kaybı olarak düşünmüştüm. Daha sonra iletim patolojisi de olduğu ortaya çıktı. Bu durumda Ponto kullanılabilir tabii. Kemik yolları dediğin gibi 55 dB seviyesindeyse "Power" modelini kullanmanı öneririm. Geçmiş olsun...

selamlar ,ogluma 21 martta ic alet takiliyor,dualarinizi ve ameliyat sonrasinda neler yapmamiz gerektigi hakkinda tecrubelerinizi anlatmanizi bekliyorum
tesekkurler

iyi günler izmirde cı olan arkadaşlar doktor rica etsem doktor önerebilirmi? birde ameliyat için her iki kulatamı işitme kaybı olması lazım yoksa tek kulakta total işitme kaybı varsa sigorta karşılıyor mu acaba?

Tşkr ederim Mehmet Bey Evet Kemik yolu 55 db.Hava yolu 110 db.dir Kemik yolu iletişim PONTO POWER taktılar 15 gün oldu takılalı.Sesleri iyi duyuyorum ayıredebiliyuorum yanlız lafı anlamakta zorlanıyorum.Uzman odyoluğum 1- 1.5 sonra lafı anlarsın bu zaman işidir.Tabi bende inanmakta zorlanıyorum tabi örnekleri duymadığım için.aceba düşünmeden edemiyorum.Benim durumumdan kimseyle karşılaşmadığım için araştırıyorum .

Tşkr.ler Ceremicem.evet Dr.PONTO POWER Taktıdı. 15 gün olkdu tüm sesleri rahatca duıyuyorum ayır edebılıyorum yanlız lafı anlamakta zorlanıyorum. Bu durumu Odyoluğuma bıldırdiğimde bana kendine zaman ver en com 1-1.5 ay sonra lafı anlarsın tlf.lada konuşursun dedıler bizde sabırla bekliyoruz.Pekisiz Ponto poser cihazı tanıyorsunuz mutlaka taktırmışsınız hastalara onlar ne dediler nasıl bır zamanla düzeldiler.

Burada yazılanlar insanlar için çok önemli bence. bilgi yok doğru düzgün hiçbiyerde.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.Pazartesi kokler implant ameliyatı oluyorum nasipse.Kaç gün yatırırlar, neler gotureyim yanımda? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Yukarıda okuduğum ameliyat sonrası gelişmeler beni umutlandirdi. Sizlerin adina çok sevindim .Darısı başıma. ..Ancak hastane süreci hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olucam.Teşekkürler...

herkese selamlar arkadaslar hepinize gecmis olsun .önümüzdeki aydan itibaren implant takilali 2 sene olucak son zamanlarda pek giremedim o yüzden implant hakkinda görüslerimi yazamadim su an cok iyi bi durumdayim ALLAHA sükürler olsun implanta tamamen alistim hic bi zorluk yasamiyorum odyolog ile randevularim bitti sadece arada cihaz icin gidiyorum kontrole .. implant sonradan duyma kaybi yasayanlarda daha cok ise yariyor sanirim cünkü ben 2013 de yaklasik 5 ay hic duymadim ameliyat olana kadar biraz sikintili gecti ameliyat sonra islemci takilana kadar ama su an fikrimi sorarsaniz ben cok memnunum iyiki bu ameliyati olmusum. olumlu olumsuz herkesin düsüncesine katiliyorum cünkü herkesin sorunu ayni deil benim sorunum tinititus ile basladi sonra devam etti ve kulak gidince mecburen bu ameliyati oldum son sansimdi cünkü implant son care benim tavsiyem ile ayni doktora ameliyat olan bi tanidik var onu bu ara göremedim eger görürsem konusur fikirlerini düsüncelerini sizler ile paylasirim .. hepinize saygilar ... umut her zaman vardir arkadaslar hepinize cok gecmis olsun ...

Üst Alt