Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear İmplant (biyonik kulak) hakkındaki görüşleriniz?..

Seher35;
Hangi cihazı kullanıyorsunuz? Geçen hafta Cochlear implant cihazımı yeniledi. Tamamını SSK'dan karşılamadı. 3400tl fark ödedim...

kac cesit implant var hangisi en iyi marka

selam site yeni uye oldum ve isitme engelliyim bana koklear implant takildi amma hic memnun deyilim kafam sisti sessiz dunyam daha iyiydi benim merak ettigim sitede bazilari memnun bazilari memnun deyil bu biyonik kulaklardanmi sorun bbizdemi sizce en iyi implant hangisi markasi hangi markayi kullaniyorsunuz bana coclear mplant takildi sizdeki farklimi :confused:

merhaba arkadaşlar bende işitme engelliyim menenjit rahatsızlığı geçirdim ve iki kulağımda 15.01.2011 tarihinden beri hiç duymuyor.Bu dönemden itibaren bir cochlear ımplant ameliyatı oldum 2011 kasımında fakat hiç bir fayda göremedim ameliyatım izmir de yapıldı daha sonra ankarada bir doktor buldum görüştüm beni çağırdı muayene için ve sonuçta ankara gazi hastanesine yattım eski ımplant cihazım kafatasımdan söküldü yeni ve daha tehlikeli bir ameliyat olan beyin sapı ameliyatı geçirdim tam 10 saat ameliyatım sürdü ve doktorum yaptığı bu ameliyattan çok umutlu ameliyat sırasında bana yaptığı testlere çok iyi karşılık vermişim bu ameliyatımı ekim 2013 te oldum tamamen iyiyim şu an testlerim devam ediyor ve güzel geçiyor bu süre içinde tüm maraflarımı cihaz tutarlarını ikisinide sgk ödedi bundan sonra 6-8 ay aralığında bir test dönemim olacak ki bir ayı geçti ondan sonra tam anlamıyla duyup duymayacağım belli olacak.

bu arada gurbet kuşu arkadaşım tam emin değilim ama bence tek çeşit alet var neden derseniz bana ilk takılan cochlear ımplant ile yeni takılan beyin sapı aleti bire bir aynı sanırım sadece firmalar değişiyor geri kalan değişik bir şey olduğunu düşünmüyorum.Ben ikisinede bir kuruş para ödemedim. sgk karşıladı

cok gecmis olsun zafer bende bir koklear implantin serrine ugrayan bireyim o cektiklerimi yeniden yasamisim gibi oldum bogazimda dumukler agliyasim var:(
ben koklear implantimi aldirdigim zaman hastanede kucuk bi kiza bu beyin sapi implantini yapmisti doktorlar beraber yatmistik dogudan gelen bi aileydi
hemen ayildiktan sonra baba dede amca hala toplastilar kiza baba anne diye ogrettiler inan hic konusma bilmeyen kiz tekrarladi
o zaman bende isitme cihazida yoktu ama dudklarindan anladim
sende sabirli ol insallah duyarsin
benim obur kulaga takmak istedi doktorum ama kabul etmedim yeni cikan dijitalleredende ayni verimi aliyor bu kadar duyduguma sukrediyorum

beyin sapi koklear implant degil
birde koklear implanttan daha riskli bir ameliyat atlatmissini

öncelikle çok sağol shukufe arkadaşım temennilerin için teşekkür ederim gerçekten çok zor ve tehlikleli bir dönem geçirdim ölüm riskini bile göze alarak ameliyat masasına yattım ve ALLAH'ın izni ile başarıyla ayaktayım ve gerçekten çok umutluyum 2 senedir mücadele veriyorum önümde 5-6 aylık bir test dönemi var aleti getirten firma test işlerimle uğraşıyor ve gayet iyi gidiyor bir aksilik olmazsa temmuz-ağustos gibi duyabilmeyi umuyorum ALLAH herkesin yardımcısı olsun.sevgiler.

amin cumlemize yardim etsin allah
allah bu donemi sabirla atlatmak saglikla dumak nasip etsin sizede

zafer bey geçmiş olsun. inşallah duyarsınız. implant yapmaktan korkan bir arkadaşım vardı. onunla görüştükten implantın kulak arkası gibi olmadığını anlattıktan sonra ameliyat oldu. şimdi iyi ki yapmışım diyor. Allah razı olsun diyor. hiç bir şekilde kulak arkası gibi değil bu implantlar. anlamayı gerçekten artırıyor. iyi duymalar.

bu arada ben hem kulak arkası hem implant kullanıyorum. gerçekten çok fark yaratıyor implant. Allah herkese duymayı - anlamayı nasip etsin.

http://www.engelliler.biz/forum/o/113220-bir-menenjit-hikayesi-o.html

TARİH: 01.02.2013
ameliyatı oldum, aradan 8 ay geçti, ama kukalarımın açılmasında hiç bir ilerleme göremiyorum her 2 ayda bir ankaraya gidiyorum tedavi görüp ses eğitimi alıyorum ama hala hiç bir sesleri duymuyorum (DUYUYORUM AMA DUYDUĞUM SESLERİ ANLAMIYORUM) bütün sesler karmakarışık geliyor hiç bir ilerleme yok duyuyorum ama anlamıyorum anlamıyorum hep böyle kalacak diye korkuyorum...

ZAFER çok geçmiş olsun kardeş... yazını sonuna kadar okudum inan bana bunun aynısını bende yaşadım... menenjt hastalıgından sonra her iki kulagıma da tam işitme kaybı geldi ankara dış kapı hastanesinde ameliyat oldum ama fayda vermedi cihaz başımda 12 yıl takılı kaldı 12 yıl sonra özel bir doktora göründüm doktor beyin sapı ameliyatı olmamı söyledi 10 süren bir ameliyat ile başımda ki cihazı alıp yerine başka bir cihaz koydular bu ameliyat diger oldugum ameliyattan daha riskliydi ameliyatı oldum diger ameliyattan daha başarılı oldu şuan egitim görüyorum sesleri duyuyorum ama duydugum sesleri anlamıyorum ALLAHIM herkese ses duymayı duydugunu anlamayı nasip etsin ümit ve merak içinde bekliyorum

başım şişti diyerek sakın cihazı takmamazlık yapma o cihaza alıştır kendini ses duyuyormuşsun daha ne istiyorsun

koklear implant teknoloji ile beraber yeni modelleri de çıkmıştır.herkesin işitme kaybı farklılık göstermektedir ve her insanın vücut yapısı da farklı..en güzel ameliyat yapan merkeze gidip birebir konuşmak..öncesi sonrası kafasınıza takılan herşeyi sorabilirsiniz..önyargılı olmayın..belki ameliyat olan insanlar çok memnun olabilirler.

zafer çok geçmiş olsun Allah size herkese yardımcı olsun ,şimdiki durumunuz nasıl açıklarsanız sevinirim ,bana da implant önerdi açıkçası korku var çok şaşkınım,shukufe size takılıp çıkartılmış neden ne sebep oldu açıklarmısınız.

Merhaba,

18 yaşından sonra implant ameliyat olan doğuştan işitme engelliler, dudak okumadan rahat duyabilir mi?

Gelişme bekliyorum.

Duyarlar.. Ama konuşmayı anlayama ihtimali azdır. İşitme cihazı kullanmışsa anlama ihtimali biraz daha yüksektir.
Ama kimse, konuşulanları anlayabilecekleri garantisi veremez.

benim anlamadigim bu memnun kalmayan arkadaslara ne tür bi alet takmislar tamam eskisi gibi duyma olmayabilir ama sagir kalmakdan iyidir bazi arkadaslarin abarttigini düsünüyorum bu ameliyati bende oldum gecen ay ama islemcim hala takilmadi oldukca moralliyim cünkü ameliyatim cok basarili gecmis kaldiki bu ameliyati olan bi cok insandan hep olumlu seyler duydum . herkesin durumu farkli olabiliyor ama bu ameliyati olmak istiyen arkadaslarida bos yere germenin manasi yok diye düsünüyorum . islemcim takildiginda tekrar düsüncelerimi paylasacagim eger sorulari olan arkadaslarim varsa bana özelden mesaj yazabilirler. allaha emanet olun ..

bu pazartesi ilk randevum vardi size ne diyebilirim mükemmel gecdi ilk test olmasina ragmen bi cok sesi duydum bugün ise cok daha fazla duymaya basladim hatta su an inanin yazarken klavyenin sesini bile duyabiliroyurm bunu sizin ile paylasmak istedim odyologum da cok sasirdi ilk ve 2 cide bu kadar asama beklemiyordum dedi tek kelime ile süper dedi. su an tüm kaba sesleri örnegin kapinin acilmasini yada yürürken ayak seslerimi düsünebiliyormusunuz 5 aydir hic duymuyordum ve son iki günde dünyam degisdi resmen. insan seslerini konusmalarinida duyuyorum ama tam algilayamiyorum bazi seyleri ama odyologum dedi cok normal daha yeni basladim ama cok yol kat ettin. su sesini bile duyuyorum düsünün beniim implantta 4 seviye var ben sadece en düsük olan 2 de duyuyorum bi cok seyi istesem yükseltebilirim ayarini ama yavas yavas dedi odyologum cünkü beynin adapde olmasi lazim yavas yavas zorlamaya gerek yok. benim bu ameliyati olmayi düsünen arkadaslara tek tavsiyem hic düsünmeyin derim dogru doktor ile alakali implant takilirsa eminim sonuc alinicakdir. eger soru sormak isteyen arkadaslarim varsa bana özelden de ulasabilirler ayrica su an bendeki opus 2 ve odyologum dedi istersen sana rondoyuda verebiliriz yanliz ameliyat yerinde cok az bi sertlik var iyi durmaz diye su an opus 2 yi tasiyorum ama istedigim zaman rondoyu takicaklar kablosuz daha rahat olucakdir eminim. herkese saygilar sevgiler mutlu ve umutlu kalin .. iyi geceler

erdem-ch geçmiş olsun duydugunuza çok sevindim. siz kaç yaşındasınız? ileri yaşlarda da ameliyat oluyormu?nerede ameliyat oldunuz ? banada ameliyat dedilerde korkumdan senelerdir erteliyorum yardımcı olurmusunuz

selam tsk ederim .. her gün cok daha iyi duyuyorum inanilmaz bi duygu gercekden son 5 ayim resmen kabusdu . ben isvicrede ameliyat oldum takilan implant med el opus 2 su an opus 2 tasiyorum ama eger istersem bana rondoyuda verebilicekler su an ameliyat yerimde cok az bi sertlik var o gecince ins rondoyu tasicam hem kablosuz hemde daha gelismis modeli istersen bakabilirsin resimlerine türkceside var .gecen pazartesi ilk kez ayarlamaya baslandi toplam 5 kez gittim yolun basinda olmama ragmen inanilmaz bi sey tüm kaba sesleri duymaya basladim hemde kulagim saglamken duymadiklarimi bile duyuyorum ben 39 yasindayim implant icin sanirim yas siniri yok su an sadece insanlar ile konusurken onlarin ne dediklerinin hepsini tam anliyamiyorum ama cok rahat konusuyorum onlar ile. her gecen gün cok daha iyiye gidiyorum. implant bana göre sonradan isitme duygularini kaybedenlerde daha etkili oluyor doktorumun söyledigi cikdi iyiki bu ameliyati olmusum. korkmana gerek yok gercekden ben ameliyattan sonra sadece 2 gün hastanede kaldim 1 ay sonra randevu verdiler aktivasyon icin . moral bence cok önemli .sana tavsiyem istersen eger iyi bi hekim ile sana uygun olan implanti taktirirsan hic bir sorun yasamazsin diye düsünüyorum. cok gecmis olsun eger olursa sormak istediklerin memnuniyetle cevaplarim ii geceler..

çok teşekkur ederim bilgiler için.gerçekden benim ameliyat olmam için destege morale ihtiyacım var.sizde korkuyormuydunuz ?şu an bile ameliyat deyınce ürperiyorum ya iyi gelmezse diye..benim şu an çınlamalar var kulak arkası cihaz kullanıyorum ama yeterli olmuyor yeni cihaz takıldıktan sonra 1 hafta sonra ugultu çınlama baş dönmesiyle başladı.dr.lar geçmez böyle alışacaksın diyerek moralimi bozdu aylardır da geçmedi Allah kimseye böyle dert vermesin.
gün geçtikçe implantın nasıl geçtiğini yazarmısın.implant elini kulagına kapatınca diiiiiiit diye ses yapıyormu_?

implant imlant imlant,her hastaneye gittigimde doktorların bana önerdigi şey,bende ileri derece işitme kaybım var ama cihazlarla gayet güzel gidiyrum şuan,shukuefeyi tanıdıktan sonra imlant denince açıkca korkmaya başladım,onun yazdıklarını okuduktan sonra anladımki implant bir risk,iyide olabilir,kötüde olabilir,günümüzde çok güzel dijital cihazlar var,nerdeyse imlanplanta yakın derece fayda saglıyo,bence implant en son çarenizz olmalı,ve her türlü riskide göz önüne almanız lazım,allah korusun sonuçta bir ameliyat geçireceksiniz,her amelyatın az yada çok riski var.implant yaptırma düşüncesinde olan arkadaşlar her şeyi saglıklı bir şekilde düşünmesi laızm,allah herkesin derdinin dermanını verir inşallahh..

hakancan06;

shukufe bu yazdıgı yasadıgı yollarda yururken ne ımplantzedeler gordu
sanmayım bırtek benım
o kucuk ımplantzede cocukları gorunce annelerının babalarının duyan cocuk ugruna kulak kaybetmelerı ıste ınsanı olduruyo uzuntuden
buyukler gene sorumluluk onların kendı kararları
ama hıc sorulmadan kulaklarını kaybetmelerı cok ıc acıtıcı

rica ederim aslinda hic korkmadim ameliyattan cünkü ümidim vardi hemen hemen senin sikayetlerinin aynisi bendede vardi . cok pahali bi isitme cihazi bile aldim ama bi müddet faydalandim kulak hepden gidince mecbur kaldim ameliyattan sonra 2 gün kaldim sadece ve hic agrim sizim olmadi . sadece ilk 5 gün ara sira cinlama geliyordu onada doktorum gecici dedi nitekim hakli cikdi su an hemen hemen herseyi duyuyorum tüm kaba sesleri hatta kapi gicirdamasini bile. sadece insanlar ile konusurken biraz anlama zorlugu cekiyorum ama cogunu anliyorum oysa daha yeni takildi islemci ve sadece 5 randevu yaptim . zaman ile her seyi daha iyi anlicami söyledi odyolog su an bile yeter aslinda ama dahada iyi olucagima eminim. sen bakma olumsuz yorumlara herkesin sorunu ayri ayri herkesde ise yaramayabilir. hakan arkadasimada katiliyorum eger duyma cihazin varda ise yariyorsa kalsin ama yaramiyorsa tek ve son care implant ameliyati. umarim saglik sigortan vardir cünkü cok pahali . bende su an med el 2 takili ama opus da var oda aldigim paketin icindeydi onuda vericekler yakinda iki isitme cihazini 3 sene kullanicam sonra yenilerini vericekler bu konuda sansliyim. Allah herkesin yardimcisi olsun. seni cok iyi anliyorum ayni seyleri bende yasadim cünkü . simdi son 2 randevum var ondan sonra cok daha iyi olucam ins. görüslerimi paylasirim sizinle yardimci olabiliyorsam ne mutlu bana ..

erdem-ch kime ameliyat oldun.banada önerdiler fakat implant değil. bahada değil yeni çıkmış ama bende bilmiyorum ne olduğunu

selam seydo .. ben yurt disinda ameliyat oldum yasadigim ülkede isvicrenin basel sehrindeki hastanede prof bodmere ameliyat etti. su an en yenisi rondo onun disinda duymadim daha eger tam olarak ismini ögrenirsen bi sorarim odyologuma seni bilgilendirebilirim bu konuda. bendeki su an islemci opus 2 bununla simdilik terapiler bitene kadar sonra rondo mu vericekler .. bi pakette iki islemci var opus 3 ve rondo kablosuz olan en yenisi . sen bi sor neymis ismi ona göre arkadasim arastiririm burda. selamlar

mert bey geçmiş olsun,sizin adınıza inanın çok sevindim,inşallah daha iyi olursunuz,allah acil şifalar versin cümlemize...

implant ötmez. elektronik olarak duydugumuz ıcın. işitme cihazı hava yoluyla implant sinirler yoluyla iletior.
bi kulakta işitme cihazı dierinde ımplant kullanıorum.

tsk ederim hakan bey . cok zor günler gecirdim beni anliyorsunuzdur eminim kolay deil sessizlige gömülmek . ALLAHIM sükürler olsun derdime dermanida verdi . cenabi ALLAH herkese acil sifalar dilerim ..

Merhaba arkadaşlar, ben koklear implantı önerdim ancak iyi ve kaliteli bir rehabilitasyon eğitimi ile desteklenmesi gerek. Rehabilitasyon merkezi arayanlara gittiğim ve faydasını gördüğüm Pan İşitme'yi tavsiye ederim.Umarım siz de faydasını görürsünüz.

SELAMLAR öncelikle tüm engelli arkadaslara gecmis olsun. bu konu hakkinda bi kac seyde ben yazmak istiyorum . ben gecen yil 4 ayda isitme yetenegimi kaybettim diger kulagim ise gecirdigim bi beyin ameliyatindan dolayi mecburen ic kulagimi aldilar sol kulagima 11 ayda implant takildi benim demek istedigim bu ameliyat herkesde ise yaramiyor doktorum bana demisdi sen sonradan isitme yetenegini kaybettigin icin sende ise yaricakdir diye aynen dedigi cikdi 11 aydan bu yana toplam 6 kez implant ayari icin gittim her gittigimde sesler daha net gelmiye basladi . dediginiz gibi normal bi duyma olmuyor ama en azindan bi cok seyi duyup anliyorum ve cok rahat ettim sükürler olsun. ben ameliyati isvicrede oldum ve su an med el islemcim ve opus 2 kullaniyorum mesala cok rahat tv seyredip anliyorum tlf da ise ancak hoparlör sayesinde % 80 duyup anliyorum ameliyat yeni olmasina ragmen bana ve odyologuma göre cok yüksek kaldiki su an ayarlari hala devam ediyor ve cok daha iyi olucagina inaniyorum . bu ameliyat icin islemci ve ameliyat eden doktor cok önemli cok ince bi ameliyat o yüzden her doktor bu ameliyati yapamaz diye düsünüyorum. eger sorusu olan arkadaslar varsa bana özelden ulasabilirler. tekrardan gecmis olsun ..

Üst Alt