Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Maymun çiçeği virüsü

Afrika ülkelerinden bir sürü videolar çekiliyor...normal yaşantı devam ediyor herhangi bir salgın durumu yok diye ..dünya sağlık örgütü niye sürekli kırmızı alarm durumuna da anlamak mümkün değil...

Keşke ben de maaş alsaydım

Sevgili arkadaşım bunu bana mı yazdın bilmiyorum ama haliyle üstüme alındım. :)

Ben maaşlı çalışan değilim. Yaklaşık 25 yıldır kendi işimi yapıyorum. Hiç bir aşı firması veya tıbbi firma ile de alakam yok.

Afrika ülkelerinden bir sürü videolar çekiliyor...normal yaşantı devam ediyor herhangi bir salgın durumu yok diye ..dünya sağlık örgütü niye sürekli kırmızı alarm durumuna da anlamak mümkün değil...

Dünya sağlık Teşkilatının bu konuda yönergeleri vardır. Hastalığın kaç ülkede görüldüğü, kıta dışına çıkıp çıkmadığı, kaç kıtaya yayıldığı vs. şeklinde....
Bu kriterlere göre karar verir.
Zaten çoğu kişi bunu yanlış anlıyor ama ilan edilen acil durum hükümetlerle ilgilidir. Sadece "hastalık yayılma eğiliminde, önleminizi alın" diyor.

Bu da gayet normaldir.

Elbette Afrikada insanlar maymun çiçeğinden kırılıp dökülüyor değil. Ama vaka sayılarında artış ve çevre ülkelere doğru yayılma görüldüğü için önlem alınması istendi.

Son durumda ise vaka sayılarında nispeten bir düşüş görülüyor. Yoksa kimsenin öyle covid gibi dünyayı sarıp gidecek bir salgın beklentisi yok.

Son düzenleme:
Arkadaşlar BionTech aşısı olupta zihinsel etkilerine maruz kalanlar var mı? Bildiğiniz üzere AB ülkesi olan Almanya'da davalık olmuş. Pfizer şirketi.

Üst Alt