Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Numara mı yapıyorum? Simülasyon tanısı doğru olabilir mi?

Teşhis konmadi hocam sıkıntı orda hastaneye yattığımda bile 2 hafta tuttular sonra seni soru isaretleri ile uğurluyoruz dediler

ben de sürekli bırakıp başlıyorum doktor bir türlü hapı değiştirmedi en etkili hap bu dedi

1 senedir gittiğim doktordan teşhisimi öğrenemedim söylemiyor

evet yan etkileri beni çok rahatsız ediyor

nefes alamıyorum tükürük birikiyor beynim fena uyuşuyor akatizi var

yan etki alıcı haplar var onları kullanıyorum faydası yok

en büyük hayalim iş bulup çalışmak

Benim bir beynim, zihnim, bilinçdışım yok. Adeta sanayi devriminin getirdiği makinelerin çarklarından oluşuyorum. Makinenin çarkları hiçbir zaman düzgün çalışamıyor. Nazivari bir yıkıma doğru ilerliyorum, maddeselin yıkımı. Kendini toplumsal hayata, psikolojiye, felsefeye yedirmiş gizil paranoyalar. Kültürü oluşturanın tecavüz ve hırsızlık olması, ailenin çocuğa kurulan sinsi bir pusu olması, kimsenin gerçek anlamda bir bilince sahip olmaması, canlılarda yüz yerine bir boşluk olması. İlaçlarımı almadığım sürece bunları anlayabiliyorum. Kendimi çoğu zaman gerçeklik adı verilen yüzeyselliği aşmış bir şekilde buluyorum. Ellerim öfkeli bir şekilde gerçekliğin yakalarına yapışmış. Neden herkesin yaşadığı gerçekliği yaşamak zorundaydım. Kendi ellerimle gerçekliğin bana saplamaya çalıştığı bıçağı onun elinden aldım ve onunla başkalarını öldürdüm. Başkalarının gerçekliğini ele geçirdim ve onu yok ettim. Evet yok ettim ki sadece benim gerçekliğim ayakta kalabilsin. Öldürmediklerimi kendi gerçekliğime ikna ettim, bunu o kadar iyi becerdim ki en az 2 ay kalmam gereken hastanede sadece 2 hafta yattım. Biraz neşe, biraz taklit tüm geçmişimi gizleyebiliyordu. Bazı doktorlar davranışlarımın ve konuşmalarımın farkına varmış olacak ki bana şüpheyle yaklaştı beni bir histerik olarak gördüler. Bu aslında istediğim bir durum değildi. Ancak bu gizliliğim için küçük bir bedeldi. Şimdi ise geriye nesnel yıkıcılığı başlatmak kalıyor. Artık etrafta sadece benim boyundan asılmış cesedim değil başkalarının da cesedi olacak.

Bunu neden buraya taşıdınız ben sadece rastgele düşüncelerimi yazmıştım

@Barda5,

Hasta değilken hasta göstermesi similasyon denebilirde hastayken abartmasi nasıl oluyor hastaysa hastadır zaten burayı anlamadim

Kardeşim sen ses duyuyorsun nasıl iyi olabilirsin bu belirti koyulan psikoz tanısını içeriyor .@Schizollectual,

Güzel şiirler oku, dili ağırsa çözmeye çalış hikmetli, ahlaki, erdemli gibi hem kafan çalışır hemde bilinçaltına olumlu kodlar gönderirsin.Güzel hikayeler, güzel neşe verici yazılarla oku ezberle günlük vaktinin çalışmak dışında ailene ve kendine ayır. Şimdi senin içinden bunları yapmak gelmeyecek. Şunu aklından çıkarma dert, çile, tecrübe, ne ararsan hikmetli insanlar yazıya döker. Yolunu aydınlatır.

"Sevdiklerinize gül verin, gülünüz yoksa gülüverin."
"Yersiz yumuşak huylu davranma, Samur gibi yumuşak huylu olursan derini yüzele derini!"
"Olumsuz insanlardan kesinlikle uzak dur."

Doktorda olsa seni anlayamaz, sana senin gibisi ayna olur. Körler pazarında ayna satıyoruz.

"Kırık olmakta iyidir. Akıllı oldukta neye yaradı. Bu yaşa kadar normal yaşadıkta ne oldu insanlar bizi çok mu anladı veya dürüstsün diye çok mu sevdi. Bu saatten sonra sende kırık gibi yaşa ne kaybetçen ki. Artık insanlar bir birini yiyorlar. Sevdiklerini eti, teni, cebi için seviyorlar. "

Kardeşim, naçizane tavsiyem kendinle bu kadar uğraşma. Enerjini, odağını başka şeylere yönelt.

sizde obsesyon ve depresyon da var psikoz tanısı ne için kondu hangi sanrılarınız vardı?

Üst Alt