Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ottobock B 400 akülü sandalye hakkında bilgisi ve tecrübesi olan..?

sırdaş

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar Ottobock B 400 akülü sandalye hakkında bilgisi ve tecrübesi olanların yorumlarını rica ediyorum.

wollex harici her marka alınabilir amacım bu markayı karalamak değil marka güzel ama teknik servis facia tek servisi izmirde ve inanın ürünün tamir edilip teslim edilmesi konusunda vurdum duymazlık hat safhada

Otto Bock sağlamlığı, teknolojisi, kalitesi vs gözü kapalı alınabilecek güvenilir bir Alman markası...

ancak, ben olsam B400 değil, A200 modelini alırdım...

sebebi, A200 çok akıllıca tasarımlanmış bir sökülme yöntemiyle herhangi bir otomobilin, hatta küçük bir hatchback otomobilin bagajına bile sığabilecek kadar demonte edilebiliyor...
ama B400 sadece sırtlık kısmı öne yatırılarak boyutu küçültülüyor, ve sandalyenin kendisi 90 kg olduğu için sadece stationvagon dediğimiz otomobillerin bagajına sığabilir ve üstelik otomobilin seviyesine çıkarmak için bir rampa gerekli...

oysa A200'ü aşağıdaki linkte göreceğiniz gibi bir bayan bile demonte edip küçük bir arabanın bagajına yerleştirilebiliyor...

üstelik A200, B400'den daha ucuz :D (bunu yazmamın sebebi, ilk açtığınız Jetty başlığında "ilk defa akülü sandalye kullanacağım" dediğiniz için)

Teşekkür ederim yardimci oldugunuz için. A200 u bende düşündüm fakat b400 den pahalı olduğu için onu elemek durumunda kaldım

Ottobock B400 akülü sandalye kullanan var mı?

Merhaba arkadaşlar Ottobock B400 Akülü sandalye 9.000 liraya alacağım ne diyorsunuz kullanan var mı tecrubeve yorum yapar mısınız? Havalı lastikleri var beni kaç yıl idare eder?

hızı çok düşükmülş:eek:
imc 103 ün aynısı frame i. o yuzden kullanımı rahattır bence

kısa süre Ottobock A200 kullamıştım şuanda bir üst modeli ottobock B500 kullanıyorum 11 yıldır ottobock çok kaliteli bir marka ottobock çok hor kullansanda lastikleri 5 6 yıl dayanıyor kısaca tank gibidir ottobock un bütün modelleri ottobock B400 uzun mesafeleri rahat gidebilceniz bir model kısaca ottobock B400 ün tanıtımı
Alman kalitesini sonuna kadar hissettiren OTTOBOCK B400 Ne yapmak isterseniz, B400 ideal bir yardımcıdır. Kompakt ve stabil tasarımı sayesinde günlük işlerinizin üstesinden rahatlıkla gelirsiniz, ister evde ister alışveriş merkezlerinde isterseniz de herhangi bir lokantada. Özel kasa tasarımı B400’ü diğer sandalyelerden ayırır. Alman kalitesini sonuna kadar hissettiren OTTOBOCK B400 Ne yapmak isterseniz, B400 ideal bir yardımcıdır. Kompakt ve stabil tasarımı sayesinde günlük işlerinizin üstesinden rahatlıkla gelirsiniz, ister evde ister alışveriş merkezlerinde isterseniz de herhangi bir lokantada. Özel kasa tasarımı B400’ü diğer sandalyelerden ayırır. Dıştan dışa sadece 58 cm genişlikle kompakt tasarımı sayesinde dar mekanlarda kolayca manevra yapabilirsiniz, ve 43 cm yüksekliği sayesinde de yemek veya çalışma masanızın altına rahatça sığar. Oturma kısmının 45° açıyla yatması yorucu bir günün sonunda rahatlamanızı sağlar. B400, hastalarınıza yüksek hareketlilik sunar. Küçük boyutları ve hızlı ve rahat ayarlanması bu tekerlekli sandalyeyi konforlu ve kullanışlı bir taşıt haline getirir. Kaynak bükme metodu sayesinde B400 iskeleti ve sürüş birim desteği tek plaka çelikten üretilmiştir. Bu teknik, parçalarda aşınmaları azaltır ayrıca stok maliyetlerinden tasarruf sağlar. Içerde ya da disarda, B400 ile her zaman dogru yoldasiniz. Kompakt ve dayanikli yapim metodu sayesinde güncel istekler için herseyi bilendir, ister ev ortaminda ister alisveriste, Restoranda. Özel kasasi onu diger elektrikli sandalye ailesinden ayirir. Sadece 58 cm kompakt dis boyutu ile en dar koridorlara ulasmasi çok kolaydir. 43 cm alçak oturma yüksekligi yemek masasindan ve çalisma yerinden yokus asagi sürüse problemsiz olanak saglar.
Seçenekler
• Mekanik yukari kalkar ayak paneli
• Engel asma aparati
• Kalça kemeri
• Isiklandirma
• Mekanik tilt pozisyonu
• Sirtlik açi ayari
• Ön teker sabitleme mekanizmasi
• Jel-Bataryalar
Ölçüler
Koltuk ebadı küçük:
Oturma Eni: 38 – 42 cm
Oturma Derinliği: 38 – 46 cm
Koltuk Ebadı büyük:
Oturma Eni: 43 – 48 cm
Oturma Derinliği: 42 – 50 cm
Teknik Veriler
Azami hiz
7,2 km / h
Akü kapasitesi
50 Ah
Menzil
30 km
Max dolum süresi
10 h
Yük kapasitesi
140 kg
Bos agirligi
90 kg
Engel asma
5 cm
Tirmanma
12 %
Genislik
58 cm
Ayak paneli dahil uzunluk
106 cm
Dönme yariçapi
80 cm
Oturma yeri yüksekligi (yastiksiz)
43 cm
Oturma yeri genisligi
38 – 48 cm
Oturma yer derinligi
38 – 50 cm
Koltuk açi ayari
0° / 3° / 6°
Kolçak yüksekligi
21 – 32 cm
Kol destegi uzunlugu
26 cm
Sirtlik yüksekligi
45 / 55 cm
Sirtlik eni
40 / 44 cm
Sirtlik açisi
-9° / 1° / 11° / 21° veya 0° / 10° / 20° / 30°
Diz alti ayak uzunlugu
25 – 34 cm
Kasa rengi
siyah

Son düzenleme:
Ottobock B400 katlanmıyor/de monte edilmiyor, 50Ah'lik aküleriyle daha uzun menzilli, en önemli özelliği genişliği sadece 58cm, dar asansör, dar kapılar vesaire varsa ev içinde kullanıma da çok uygun, ayrıca çok başarılı bir süspansiyon sistemi var...

Ottobock A200 tasarım ödüllü çok iyi bir de monte sistemine sahip, menzili 20km altında, genişliği sadece 57cm, A200 maksimum 100 kiloluk kullanıcı taşıyabiliyor (B400 140kg) bu yüzden satın alacak kullanıcıların ağırlık durumlarını da göz önünde bulundurmaları gerekir...

B400 ülkemizde çok çıplak satılıyor, birçok yerde minderi dahi verilmiyor, bu yüzden imkanı ve bütçesi olan yurtdışından aydınlatma sistemi paketi monte edilmiş bir B400 getirmesini tavsiye ederim...

Ottobock b 400

Ottobock b 400 akulu sandalye aldim...6380 tl ye..bu modeli kullanan arkadaslar varsa artisi eksisini yazabilirler mi?kullanisli bir arac diye aldim..daha kullanma firsatim olmadi..yorumlarinizi bekliyorum...

Bu sandalyeden bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bende almayı düşünüyordum. Kullanan arkadaş sürekli dışarıda, asfalt olmayan ve patika yollarda yaklaşık 2 seneden beri sorunsuz şekilde kullandığını söylemişti.
Toplam genişliği sadece 60 cm, hem iç mekan hemde dış mekanda rahatça kullanılabilecek bir ürün.Yaklaşık bir ay önce fiyatını sorduğum ottobock Türkiye ege bölge bayisi 7500 TL ve şu an kampanyada olan bir ürün dedi.Bana fiyatı pahalı geldiği için alamadım. Fakat siz biraz daha uygun fiyata almışsınız.
Ottobock Alman malı, bende manuel sandalyesi de var. Gerçekten ürünleri kaliteli,fazla sorun çıkmadan uzun yıllar kullanılabilir.

Eyvallah kaderdaslar...geldikten sonra kullanim detaylarini buradan yazacam...ic mekan dis mekan kullanim kolayligi var diyorlar...bakalim ne kadar kullanisli..ben de manuelini kullaniyorum gayette memnunum...o yuzden bu markayi tercih ettim..kampanyada oldugu dogrudur...internetten ulastigim firmalardan en ucuz 7000 tl fiyat aldim...medikalcim araciligiyla bu fiyata buldum..uzun vadede urun kendini belli edecektir...

Urun bugun elime gecti...sagolsunlar en bosunu gondermisler...akuleri jel degil kuru aku...ankara ottobock bayinden bilgi aldim...on teker ic lastik 22 avro arka tekerse 44 avro..bunlar ic lastik fiyati..arkaya bagaj kismi ise 250 avro...diger isik vs sormaya cekindim acikcasi... isin acikcasi aksesuarini almak can yakar...gorunus acisindan guzel bir arac...boyut olarakta kucuk...kullanisli gorunuyor

Ottobock'un satış sırasında verilen aküleri AGM Deep Cycle türü aküdür, performansı Jel aküyle yaklaşık aynıdır... aracı alırken 50Ah'lik akü muhafazalı olanı almanızı öneririm, olur da 40Ah akünün menzili size yetmezse ilerde kutulara 50Ah'lik akü bağlayabilirsiniz...

bildiğim kadarıyla Ottobock satış fiyat politikasını yenilemiş ve bence bu uygulama daha mantıklı biz alıcılar için... artık Ottobock sandalyeyi epeyce yalın bir şekilde oldukça düşük bir fiyatla piyasaya sürüyor, ve kullanıcının ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda opsiyonlarla eklentiler sunuyor... işte bu aşamada iş biraz pahalıya patlıyor... mesela, ben aydınlatma sistemi (joystik değişiyor ve beyin kısmına küçük bir aparat takılıyor) eklentisi + 6km/h hızın 10km/h'ye çıkarılmasını ve masalara yanaşıldığında joystiği geriye çeken türde kol istediğimde 7000 liralık çıplak B400 10,000 liraya çıktı :D

elbette parası olana dert değil bu rakam... değer mi derseniz, imç, wollex falan filanla karşılaştırdığınızda hepiniz "aaa! hakkaten ottoboka değermiş bu para!" diyeceğinize eminim ;)

Ben de bugün aynı aracın siparişini verdim. Çok iyi olduğu söyleniyor ama verilen fiyatlar çok farklı. 12 bin diyen de oldu, 7.500 diyende. Ben 6 bin'e anlaştım. Biraz deneme sürüşü yaptım oldukça rahat, kullanışllı, çekiş gücü iyi.

N11 de 8500 tl satilirda.

Son düzenleme:
6bine uygun almissiniz...gule gule kullanin...minderi ilk baslarda sert gelsede konforlu geldi bana

N11 de fiyatlar her zaman yüksektir. Şu an B 400 ü 6500 tl. Alabilirsiniz.

erdal71

asansör standartlara uygun boyuttaysa çok rahat sığar, benim eski akülümün tekerden tekere genişliği 62 cm, B400'ün 58 cm...

sırdaş

evet, dün Otto Bock'un Acıbadem'deki toptan satış merkezine gittim, kampanya fiyatı (Basic model için) 6500 lira dediler... Almanya'daki merkezden bir parti yola çıkmış geliyormuş, "bir hafta ya da en geç 10 gün içinde elimizde olur" dediler...

almayı düşünen arkadaşların haberi olsun...

Merhaba arkadaşlar bende a200 almayı düşünüyordum 100 kg taşıma kapasitesi olunca vaz geçmek zorunda kalacağım şuan 90 95 kg civarındayım ileride daha kilo alırsam kullanamam diye korkuyorum bu yüzden b400 e bakıyorum b400 de arabaya sığmayacak ne yapacağım bilemedim. Birde b400 ün motorları kaç kw bilen var mı hiç bir yerde bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende hiç bir yerde bulamadım sadece güçlü motorları var yazıyor.
Birde sandalyenin taşıma kapasitesinden fazla yük olursa kırılır mı veya taşımaz mi.

i_brahi_m

Şase kolay kolay kırılmaz ama uzun süreli kullanımda dağılabilir. Rulmanlar, şase uzun sürede zarar görür. Bir de motorlar...

B400 ün motor gücünü ottobock dan öğrendim şuan olanlar 2×200 müş saatte 7.2 km gidiyormuş yeni modelleri gelecek dediler onlarda 2×300 olacakmış saatte 10 km hıza ulaşacakmış dedi satış müdürü.

mayısın son haftasından beri B400 kullanıcısıyım...

motorlar 200w ama bu bildiğiniz Çin malı akülülerdeki sözde 200w değil, özde 200w ;)

daha ilk sürüşte motorların gücünü fark ediyorsunuz...
aslında motorların üstündeki etikete bakarsanız o motorların da Çin malı olduğunu görürsünüz, ama bunlar gerçekten üst düzey kaliteli Çin malı motorlar...

dün 2km'lik yolla bakırköy metro istasyonuna gittim... metroyla yenikapı'ya gittim... oradan marmaray'a geçip son durak ayrılıkçeşmesine ulaştım... amacım oradaki AVM Nautilus'ta bulunan carrefour'dan peynir helvası ve paskalya çöreği almaktı (taa bakırköy'den üsküdar'a sırf peynir helvası için onca yol :D ) ancak beni kötü bir sürpriz karşıladı: turnike bölgesinden avm'ye çıkan asansör hala tamir edilmemişti!!! (bir hafta önce de bozuktu)
neyse, ben de o hayal kırıklığıyla yine marmaray'a binip bu kez sirkeci'ye gittim, orada sahile inip çılgınlar gibi kilometrelerce dolaştım :D eminönündeki balık ekmek satanların olduğu yeri, galata köprüsünü bir üstten, bir de lokantaların olduğu alt kattan geçerek, ve daha birçok yere ceeeğ! diyerek gezindim :D

söylemek istediğim şey şu: sadece evden metro durağına gidiş + geliş + bizim mahalledeki alışveriş angaryası için 7 km yol katettim, sirkeci'de, eminönü'nde gezdiğim mesafe de en az 10km olsa toplam 17km yol eder ve joystikte sadece bir yeşil led söndü... 200 watt'lık motorların akülerden elde ettiği verim gerçekten müthiş!

hesabınızı iyi yapın, 4000-5000 lira harcayıp daha ilk iki yılda yıpranıp performansı düşen, daha çok akım çekerek yeni aküleri bile çabucak bitiren, kalitesi vesairesi şüpheli Çin-Tayvan malı uydurma markalı bir akülü mü almak daha mantıklı, yoksa adı sanı belli, güvenilir Alman kalitesine sahip (kampanyada ben 6500 liraya aldım) bir akülü mü almak daha mantıklı?

Bir haftasonu tam sarjla ne kadar gidiyor diye merak ettim bende... full dolu aku ile yola ciktim...tam 11km yol gittim...eve geldigimde tek isik sonmustu..toplam 10 isik var..bu hesaba gore kabaca 100km gitmesi gerekir😉😂😂gittigim yollar full asfaltti..cok kucuk egimler vardi...tek isiga 11 km gayet basarili bence😉b400 alin kaliteyi yasayin😉

katrancalı

Yıllardır akülü sandalye kullanan biri olarak söyleyebilirim ki: şarj göstergesinde ilk yeşil sönmüşse yarısı tükenmiş demektir :)

Üst Alt