Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV muafiyetli SUV araç önerisi olan var mı?

Otomatik olmak kaydıyla yarı suv tarzi araç tavsiyesi olan var mı arkadaşlar.

Arkadaşlar hangi aracı begendimse fiyati almış başını gitmiş, ben yari suv tarzı arac almak istiyorum.ama bu paralara zor gözüküyor
Peugeot 208
Yeni toyoto C Hr hybirit bunları istiyorum ama fiyatları hakkında bilgisi olan var mi, bunda kafam karisti sitesinde 664 bin demiş ama birde ötv tesvikli 478 bin demis. Bekleyelim mi 450 bin sınırına yaklaşır mi ne dersiniz?

gerçekten üm,t yok mu limit yükselsin vs bugün bir araç baktık saçma sapan arka bagaj yana açılıyor üste doğru değil park sensörü bile yok . saçma sapan fiyatlar . bu lüks değil ki. inerken çıkarken rahat edelim bu yani.

Hangi suv arç tavsiye edersiniz

Merhaba arkadaşlar, kullandığım 2.el aracım var, şimdiye kadar ötv indirimli araç almadım hep 2. El araç aldım, şimdi kendime ÖTV indirimli SUV tarzı araç almak istiyorum, hangi aracı tavsiye edersiniz, ortalama 500 bin tl bandında bir araç ne kadar indirimli olur.

limit 450.000 TL bu şartlarda çok zor ÖTV indirimli alman.

Mecburum almaya 2.el aracım arzalı sıkıntı oluyor, arabasız olmuyor ondan, 450 bin tl ne kadar olur indirimli. %45 - 50 - ve 60 var, bu konuyu anlamdım.

bu saydığınız araçların hiçbiri muafiyet limitine girmiyor arkadaslar

ben arayıp soruyorum ÖTV ye giren araç yok

ne onerirsin limit artarmi

Merhaba Oğuzhan,

konu yazışmaları eski olduğu için kafan karışmış olmalı evet limite uyan araç yok otomatik vites araba yok..

Limit artmayacak senelik artışı bekleyeceksin o da resmi olarak 21 ile 30 Aralık 2022 arası açıklanır Bu tarihlerde önceden erken davran aracını bağla ocak 2023 e kalmadan araç maraç kalmaz tecrübe ile sabit %90 raporlu yakınlarından...

Onların sayıları çok fazlaca hem bedenen hem de ekonomik olarak onlar daha avantajlı...ayrıca adamlar manuel araç bile satın alıyor şuan bu haktan tek bir engelli dahi yararlanamıyorken onlar manuelleri satın alıyor devlet bize kısıt koyuyor....Seçimlerde bedelini ödeyecekler

bu saydığınız araçların hiçbiri muafiyet limitine girmiyor arkadaslar

ben arayıp soruyorum ÖTV ye giren araç yok

ne onerirsin limit artarmi
Sayın hocam önceden de yazdım, ekonomistlerin 2022 yıl sonu enflasyon ve diğer sebeplerle, YDO %125 artış olacağını söylüyorlar, yuvarlak hesapla engelli araç alımı fiyat limiti de bu oranda artış gösterecekir 2023. Yıl başı muhtemelen bizim fiyat sınırımız 1 milyon tl üzerinde olması kuvvetle muhtemel, aciliyetiniz yoksa beklemenizi öneririm ha o fiyatlara gücümüz yeter yetmez ayrı konu!
Ancak artıştan sonra ötv dilimindeki oran YDO üstünde olması halinde milyon lira olan aracı 400-500₺ alma şansımız var.

güncel ÖTV muafiyeti kapsamında aldığınız tavsiye ettiğiniz araçlar neler arkadaşlar

Üst Alt