Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Prof.Dr. Fahri Erdoğan'a veya Prof.Dr. Abdullah Göğüş'e ameliyat olan var mı?

magıc50

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar.Öncelıkle hepinize geçmiş olsun.Artı bütün sorunları gerıde bırakarak güzel günler dılerim.

Ben de bırçoğunuz gibi kalça prot. amelıyatı oldum. Bırınden tek, diğerınden 3 kez. Şimdi protezde gevşeme durumu var.
İkinci görüş olarak Prof.Dr.Fahri Erdoğan 'ı veya Prof.Dr. Abdullah Göğüş'ü araştırıyorum.

Bu doktorlardan bırıne amelıyat olanlar varsa bilgılerini benimle paylaşırsa çok sevıneceğim.
Benim için bu amelıyat 4.cü kez olacağından çok rısklı ve önemli

Bılgilerınız için çok teşekkür ederim.Esen kalın.

Bu doktorları tanımıyorum ama ben şuna inanıyorum,
Ben derimki git bi uzman doktor bul ona ameliyat ol tecrübeli birisi olarak benden tavsiye profmuş doçentmiş fasa fusa.

kALÇA PROT AMEL VE DR. FAHRI ERDOĞAN

selam. Nasılsınız.Sıze de geçmiş olsun.Cevabınız için teşekkürler. Ben yazdığım gıbı toplam 4 protez amelıyatı geçırdım.12 senedır zaten 2 amelıyatımı yapan uzman doktorumun kontrolündeyım. revızyon amelıyatı ki benımki 3.cü olacak.O nedenle revızyonda uzman olan başka bır dr.da görüşünü almak istiyorum.Ancak bu sıteye yenı gırdım ve Dr fahrı Erdoğan'a amelıyat olana rastladım ve dr.hakkındakı bılgıyı benımle paylaşması adına bu konu başlığını açtım.Yıne de cevabınız için teşekkür ederim. sevgıler.

Neden 3 kere revizyon ameliyatı oldunuz acaba? Protezde mi sorun vardı 3 değişimde de?

Bahsettiğiniz doktorları tanımıyorum ama bir internet sitesinin anketine göre en iyi ortopedi doktorları sıralamasında Fahri Erdoğan birinci sırada yer alıyor.

Ortopedi ve travmatoloji - 10iyi.net

Kalça prot amel ve dr. Fahrı erdoğan hk.

Selam A_Geyık ;
Öncelıkle sıze de geçmış olsun ve cevap verdığın için de teşekkür ederım.
Bahsettığim Dr Fahrı Erdoğan'ı ben de sızın gbı ınt.de bıyografısını okudum vE 10 ıyı nıyet anketındekı puanlamayı gördüm.Bunun harıcınde hakkında hıç bılgım yok.Amelıyatını yaptığı hastalarla görüşmek ,onların fıkırlerını almak benım için daha önemlı. O nedenle bu sıtede ona amelıyat olan asu1967 arkadaşımız ıle hocasıyla beraber çalışan dr.Nejat Güney'e randevüalıp onu araştıran arkadaşa rastladım.Dedığım gıbı bılgılerını paylaşmak adına mesaj yolladım ama bana henüz dönmedıler. Dönerlerse çok sevınırım.

Protezlerın gevseme nedenı, ılk amelıyatım 986 da yarım protez yani sadece baş tıraşlanarak üzerıne cup geçırıldı.Yaşla prot.ömrünü orantılayarak genç olduğum için erken totala gırış yapmamak adına bu operasyon yapıldı. İşte bu amelıyatın rehabılıtesınde ayağı açmak için bayağı zorladılar ve sonunda sınsı sınsı gevşedı.Yapılan tetkıklerde de hıçbırsey anlaşılmadı. bu 4.5 sene gıtt. 2.cı amelıyat 990 da Total prot. Bunun üst parçası gevşedı revızyon yapıldı.2001 de. Sebebı benım acelemden.Kapıya gıderken ayak koltukla halı arasına gırdı ve üst parçayı kanırttım.Şimdı gıdeceğım 3.cü revızyonun sebebı ise sokaktaki yürüyüşlerımde ufacık taş çıkıntılarına kösteklenıp 2 kez kötü düştüm.2005 ve2007 de.şimdi o düşmelerın acısını çekıyorum. 2008 de 2009 da sırayla dızde menüsküs yırtığı ve belde de grade 1 (hafıf)derecede bel kayması çıktı.

Yanı ılkı hariç dığerlerı düşmedır.O nedenle acele hareket etmemek,ağır olmak ve de rehebılıtede fazla zorlamamak.Çünkü hemen tetkıklerde hemen ortaya çıkmıyor sınsı sınsı gevşıyor.Kendınıze ıyı bakın,sağlıcakla kalın.

Prof.Dr.Fahri Erdoğan ismini ben de internette gördüm. İşini de iyi yapıyor olmalı ama soğrusu internet tanıtımını kim yapıyorsa, o da baya iyi iş çıkartıyor :)

Şaka bir yana, ben de bir yakınım için Prof.Dr.Fahri Erdoğan'a dair tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum...

Bizim hastamızın durumu enteresan: Kalça kemiğinde kırıkm mı var yoksa ödem mi var, anlamaya çalışıyoruz! İki ayrı doktora göründü, biri kırık dedi, diğeri ödem! Şimdi bi üçüncü doktora görünmek ve teşhis konusundan emin olmak istiyor...

Öncelıkle merhaba

Size de geçmiş olsun. Mesajınızda siz de Dr.Fahri Erdoğan'ı soruyorsunuz.
Ben dizimdeki menüsküs yırtığından ve yanında oluşan kireçlenmeden dolayı ona gıttım. Dizime ilaç enjekte etti ve ıyı geldi . Ayrıca kıkırdak harabıyetını önlemek için ılaç da verdi ve sonra kontrole çağırdı.
Evet, araştırdığım konu gereği ,kalça çıkığı olanlara kalça protez amelıyatı (ilk müdahale olduğu için, ama genelde artık başarı oranı yüksek) başarılı imiş. Bir ikisini duydum.
Bır de bır beye özel hastenedeki tedavısınde sağlığına kavuşturmuş ( Konuyu tam hatırlamıyorum araştıranlar ınt.te bulur.). Hakkında başka hiç bilgım yok. Siz de bilgi edinip bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Ancak görüştüğüm 3 kişi, Dr.Nejat Güney hocanın tanısının iyi olduğunu belırtti. Bunun harıcınde Fizik tedavide tanıştığım bir hasta ki sanırım kemiği problemli idi ve kemiğe takılan plaka amelıyatından sonra oluşan ağrıları anlaşılmayınca Dr.Işık Akgün'egitmiş ve hoca plakanın takıldığı kemıkteki çatlağı teşhis etmiş. Amelıyatı yapan dr.çatlağı nasıl anlamamış anlamadım..!!!!!.
Dr.Işık hoca da cerrahpaşanın doktorudur.Hastanız kaç yaşında? durup dururken mı şikayeti belırdı.X-ray lerde kırık,çatlak belli olur ancak çok ince çatlak bir uzmanın işidir gerçekten.

Size aktaracaklarım bu kadar.Tekrar geçmiş olsun.Sağlıklı günler dilerim.

Çok teşekkürler bilgi için.

Rontgen de çekildi MR da, ama hala ne olduğunu net olarak söyleyemiyorlar...
Bacakta ağrı üzerine doktora gitme gereği duydu hastamız. Biz bel fıtığından ya da siyatik gibi bir şeyden şüphelendik başta. Bunları da içeren teşhisler koyuldu, ama sonra kırık var dendi. Geçenlerde gittikleri doktor ise ödem var demiş!
Böyle belirsiz teşhisler olunca, üçüncü bir doktora gitme kararı aldık...

Şimdi prof.dr. nejan güney'i araştıracağım.
Bir gelişme olursa buraya yazacağım...

Hastamız prof.dr. nejat Güney'e gitti dün. Evet, kırık denilen şey ödemmiş! MR'a baktı ve hemen bunu söyledi. Ödem için bir de ilaç verdi. 3 ay sonra yeni bir MR ile kontrole gidecek hastamız.

Memnun kaldık kendisinden :)

Merhaba Bülent Bey ;Hastanızın sıkıntısına teşhısın konmasına sevındim.Ama,hastanızın kalçasındaki ödemin neden olduğu? kaç yaşında, düşme olup olmadığı, kortızon kullanıp kullanmadığına daır bilgıyı bızımle paylaşırsanız, böyle bır durumla karşılaşanlar sızın tecrübelerınızden yararlanırlar.

Örneğın;Bızım yan komşumuz tedavı merkezıne hergün yürüyerek gıdıp eve dönmesı toplam 4 km vardır sanırım. netıcesınde ayağın üzerıne tam basamaz oldu ve kasıktan çekme yaptıydı.Y aşı da 67_68 fılan. Onun durumu da hemen aydınlanamadı. Kalçada ödem denıldı ve oraya sanırım 2 kez kortızon yapıldı. Beldekı sorunlarına bağladılar vs.
Bayağı uğraştıydı fakat sonunda kortizon hastayı kalça protezıne götürdü . O nedenle bızlerı de aydınlatırsanız sevınırım.

Hastamız 65 yaşında. Bir düşme söz konusu değil. Kendisine sorduğumuzda çarğmanın da olmadığını söyledi. Nitekim çarpma olsaydı ağrılar başladığında az da olsa bir morarma olurdu diye düşünüyoruz. Kortizon da kullanmadı. Hasılı neden olduğuna dair en küçük bir fikrimiz dahi yok.

Şimdilik aşırı zorlamalardan kaçınarak günlük aktivitelerine devam etmesi ve kortizon içermeyen o ilacı alması söylendi. Bu şekilde devam ediyoruz...

ben nejat güneyden ameliyat olmuş bir hastayım yaklaşık 3 ay önce ameliyat oldum ameliya olmadan önce doktor bütün ameliyatlarım güzel gecti dedi ve 12 bin 300 liraya aemliyat oldum (bağkurlu olmama rağmen) istanbula gelip gitmemzaten bin ikiyüz lira tuttu bukadar para harcamama rağmen hayal kırıklığına uğradım pamukkale üniversitesindeki kalça uzmanı semih bey ve fizyoterapi uzmanları ameliyatı başarısız buldu ve bendekalça protezimin belli olmayan aralıklarla yerinden çıktığını hissediyorum

prof.dr Abdullah göğüş dünya çapında bir doktordur.yurt dışından da çok gelirler kendisine ameliyat olmak için. benim ameliyatlarımı kendisi yaptı.memnunum.doktorluğundan da ,insanlığından da..

merhaba

ben emine denizliliyim. benim de doğuştan kalça çıkıklığı problemim var sizin amelyat olduğunuz doktorun ortağı olan fahri erdoğandan randevü aldım muayene olmak için ama sizin burda yazdıklarınız dikkatimi çekti. eğer sizin içinde uygunsa sizinle konuşmak isterim.tşk ederim şimdiden iyi akşamlar.

Emine hanım selamlar.Ben de 2 ay önce Ankara'da Hacettepenin profesörü Bülent Atilla'ya ameliyat oldum.Şimdilik çok iyiyim.İstanbul'da BaltaLimanı Hastanesi ve Cerrahpaşa Hastanesinde iyi doktorlar olduğunu duydum.Siz yeni üyesiniz sanırım.Bu forumda kalça çıkıklığı ameliyatı geçiren arkadaşların tecrübeleri yazılıyor.Sayfaları okuya okuya tecrübe edinebilirsiniz.Acil şifalar diliyorum.

Benim ameliyatımı Fahri Erdoğan yaptı. Şimdilik çok memnunum. Dr. dan da çok memnunum. Öncelikle hastaya yaklaşımı ve güven vericiliği benim için çok önemliydi. Bunuda Fahri beyde buldum. Çok iyi bir iş çıkardı. Birde Fahri beyin kalça ve diz üzerine çok fazla ameliyatı var. Ülkenin her yerinden hastası var. Ben iSTANBUL cERRAHİ HASTANESİNDE OLDUM AMELİYATIMI.

çiçek3 size sormak istiyorum.ben fahri beyle görüşmeye gidecem.24 yaşındayım çift taraflı kalça çıkıklığım var.sizin yazılarınızı okudum.nasıl olduğu hakkında bilgi verebilirmisiniz.kendisi nasıl ameliyat sonrası nasıl oluyor.tedavi ücreti nekadar.geri dönerseniz çok memnun olurum.

Esra87 inan işin en önemli kısmı ameliyat olmaya karar vermiş olmak. Ondan sonrası daha kolay geçiyor. Benim çift tarafıda aynı anda ameliyat etti Fahri Bey. İyikide öyle yapmış yoksa birdaha aynı cesareti kendimde bulamazdım. Çünkü ameliyat sonrası çok sıkıntı çektim. Tabi benim ameliyatım çok zor ve riskli bir ameliyattı. Bacaklarımda 4 cm uzama olması nedeniyle ilk 2 ay ayaklarımda müthiş uyuşukluk ve elektrik çarpması gibi acılarım çok fazla oldu. Ben ameliyat olalı 4,5 ay oldu. Şu anda tek bastonla çok rahat yürüyebiliyorum. Hatta bastonsuz bile tedirginde olsa yürüyebiliyorum ama korkuyorum düşmekten. Ayaklarımdaki acılarımda büyük ölçüde azaldı.
İlk zamanlar hele de ilk 15 gün yatakta sırtüstü yatmaktan kendi ihtiyacımı görememekten ve ayaklarımdaki acıların sürekli olmasından çok rahatsızlık duydum. Ama Fahri bey beni hep yüreklendirdi. Bu acıların eninde sonunda geçecek ve uzun dönemde çok rahat edeceksin diyerek beni teselli etti. Gerçektende dediği gibi oluyor. Şimdi geriye dönüp baktığımda çekilen acıların hepsi unutuluyor. Şimdi yeni görüntümle kendime olan güvenim bile arttı. Bacak boyumu hiç böyle görmemiştim ben şimdi bir kıyafet giydiğimde bile farklı görüyorum kendimi. Bu süreçte senin yanında güvenebileceğin senden desteğini hiç çekmeyecek kişilerin yanında olması çok önemli. Çünkü tuvalet ihtiyacını bile ilk zamanlar kendi başına göremiyorsun. Ben şanslıydım. 2 ay annem kaldı benimle eşimde yanımda yardımcı tuttu bana hiçbir sıkıntı çekmedim diyebilirim üstelik evde 3 tane küçük çocuk olmasına rağmen.
Ameliyattan korkacak hiçbir durum yok ehil ellerde yapıldığı sürece 3 gün sonra çıkıyorsun hastaneden. Ağrı sızı hiç çekmiyorsun. Belinden ilaç veriyorlar hatta benim ilacı 2. gün çektiler hiç sıkıntım olmadı. Sadece belden aşağısı beton gibi oluyor rahatça hareket edemiyorsun. Ameliyattan sonraki günlerde ise gösterilen hareketleri aksatmadan yaparsan toparlanmanda çok kısa süre alıyor.
Sana şimdiden çok geçmiş olsun. Umarım çok çabuk toparlanıp normal hayatına dönersin.
Bu arada ben sgk dan yararlandım ameliyat masrafım 18.000 civarı tuttu.

Teşekkür ederim.Birşey daha sorabilirmiyim ücret çok fazla.SSK'lı olmana ragmen çok fazla.Bende SSK'lıyım.Benim bukadar imkanım olmaz neyapacam bilmiyorum.Doktoru araştırdım.Çok iyi.Ben tv izleyip gördüm kendisini.Benim ağrılarım oluyodu son zamanlarda gittiğim herkes yaşın genç olmaz dedi.Fahri Beyi dinleyince çok umutlandık.Gidip görüşmeyi düşünüyorum.Ama ilerisini bilemiyorum.

çiçek3 size birşey sormak istiyorum.Ben 24 yaşındayım çift taraflı kalça çıkıklığım var doğuştan son zamanda sık sık uzun veya kısa süreli ağrılarım oluyor.Fahri bey protezler için kaç yıl ömür verdi bana burda doktorlar enfazla 10 15 yıl dayanır diyorlar Fahri beyi dinlediğimde 25-30 sene gibi bir zaman veriyodu size ne dedi acaba.Birde geçenlerde yazmıştım tekrar yazıyorum cvplayabilirseniz sevinirim.(((Birşey daha sorabilirmiyim ücret çok fazla.SSK'lı olmana ragmen çok fazla.Bende SSK'lıyım.Benim bukadar imkanım olmaz neyapacam bilmiyorum.Doktoru araştırdım.Çok iyi.Ben tv izleyip gördüm kendisini.Benim ağrılarım oluyodu son zamanlarda gittiğim herkes yaşın genç olmaz dedi.Fahri Beyi dinleyince çok umutlandık.Gidip görüşmeyi düşünüyorum.Ama ilerisini bilemiyorum.))) şimdiden teşekkürler.

Esra 87 Fahri bey bana protezimin 25-30 sene dayanabileceğini hatta iyi kullanırsam ömürlük bile olabileceğini söyledi. ama senin yaşın çok genç. Eğer ağrıların dayanılamayacak kadar çok değilse biraz daha geciktirebilirsin. Tabi karar dr. ve senin. Çünkü ameliyattan sonra birçok hareketi yapma imkanın pek olmuyor. Ben 41 yaşıma kadar çok aktif yaşıyordum bundan sonra okadar aktif olabileceğimi düşünmüyorum. Ücrete gelince özel hastanede olduğu için bukadar pahalı olmuş olabilir. Devlet hastanelerinde çok daha düşük fiyatlara olunabiliyor üstelik ordaki dr.larda çok iyi iş çıkarıyorlar. Sağlıklı günler diliyorum

çiçek3 Teşekkür ederim.Herkes yapmıyor yapsada 10,15 sene veriyor protez için.Sizde bilirsiniz bu durumu yaş ilerledikçe ağrılar artıyor fazla yol yürüyemiyosnuz.Herşeyde ani bir harekette ağrınız oluyor.Ben sanki daha rahat olur diye düşündüğüm den olmak istiyorum.İlerde evlenip çocuğum olursa daha kötü olur diye korkuyorum.Ne gibi kısıtlamalar oluyor ameliyattan sonra.Rahatsız ediyorum kusura bakmayın.

Rica ederim Esra sorabilirsin tabi. Bak kendinde söylüyorsun ilerde daha çok ağrım olursa diye. Demekki senin ameliyatlık bir durumun yok henüz. Ben 3 çocuk doğurdum inan okadar zorlanmadım. Nezaman ağrılarım çok arttı yarım saatten fazla ayakta duramaz oldum ozaman karar verdim ameliyat olmaya. Bir kere ameliyattan sonra diz çöküp oturamıyorsun, eskiden hoplayıp zıplardım çocukların peşinde onlarla koştururdum şimdi onları yapamıyorum. Belki daha çok yeni diye henüz bunları yapamıyorum ama iyice iyleştikten sonra bile bu hareketleri rahatça yapabileceğimi sanmıyorum. Ama dersen ki görüntümden hoşlanmıyorum aksamamdan hoşlanmıyorum diye seni anlarım. Çünkü ameliyattan sonra ciddi bir değişim oluyor dış görünüşte. aksaman kalmıyor. bacak boyun enaz 4 cm uzuyor. ve daha zayıf görünüyorsun giydiğin yakışıyor. Ben gençliğimde bunun ezikliğini çok yaşadım çünkü. Kendime güvenim yoktu dış görünüşüm olarak.

Slm çiçek3;
Nasılsın? ,egzersizler nasıl gidiyor?Umarım her geçengün daha rahatlatıyordur seni.Günler ne kadar çabuk geçiyor 4.5 ay geçmiş bile.Ameliyatının ilk 15 günü ,ayağındaki kasın 4 cm uzatilmasıyla tabanındaki acı,batma,yanma ,uyuşukluk dayanamıyacak kadarmış.Gerçekten birrhayli sıkıntın olmuş.Şimdi bayağı hafifledi mi.O günlerde bu ızdıraptan dolayı ayağın üzerine basabiliyor muydun?Yazdığın egzersizlere mı devam ediyorsun yoksa ilave hareketler verildi mi? Bilhassa uzatılan kas için ne egzersiz verildi.(germe vs gibi.) Birde o kası nerden germiş söyledi mi? Benim dr.um da bacağımın iç taraftaki kası göstererek 4 cm.uzattığını söyledi.Ben de senın ki gibi batma,yanma,acı hiç olmadı.4 -5 hafta sonra varla yok arasında , seyrek de olsa zaman zaman ayak bilğimin ortasından dış yanına doğru kısmında sanki çok hafif sanki sargı bezi varmış gibi hisssettim. Bır de çok çok haif bir şekilde, çokkk nadir karıncalanma gibi his oldu. Yalnız ayağı uzatıp ayak tabanını kendime çekerken diz kapağın altındaki kaslar geriliyordu.O anda dizi bastırırsam daha çok gerilip o gerginlık protezin başına kadar kendini hissettirdi.Canımı yakıyordu(.Ama düz otururken yürürken hiç gerginlik sıkıntm olmadı).onun arkasından daha fazla gerilirse ,topuzun dış yanındaki ve az kabaya doğru bölgede acı-yanma arası birşey oldu.- arasıra az ağrım olurdu.ilaçlık değıl. Ben 17.cı günden itibaren sadece evin çevresindeKİ adada yürüyüşlerıme başlamıştım.Daha sonraları ayak yorulunca ,fizik tedavide de yorunca tarif ettiğim yerde ağrım oluyordu.Veya sabah kalktığımda onun üzerinde yatmışsam o bölge de ağrım oluyordu.Evin içinde yürümem keyifsiz oluyordu.Dr.um siyataljiden ,priformis sendromundan(kuyruk sokumu bölgesinde ; protezin başından kuyruk sokumuna doğru verevlemesine gelen bır kas grubu) şüphelendi ama MR da da ptotez titanyum old. için yansıma yaptığından bir türlü tanı koyulamadı.Fakat 5..6 haftasında sırt üstü yatarken: ayağı çarşafla düz yukarı kaldırırken ayağıma hakim olmakta az zorlanıyordum.Azıcık sağa sola gıder gıbı oluyordu.yüzü koyun yatıp dizi kırıp ayağı kabaya doğru getirirken de onu hıssettim.Sonra geçti. Sende de oldu mu?Benım bu yönden sıkıntım oldu.Uzun süre yürürsem orada bası var ki ayak yorulunca kalçada protezin dış yanı bölgesinde ağrım oluyor .Aklım,acaba kasın uzatılmasından dolayı meydana gelen gerginliğin bası yapması gibi geliyor bana. o uzatma meselesi aynı olduğu için sorma ihtiyacını duydum.Bu nedenle de msn de yüzyüze görüşmek ıstıyorum mumkun ise....Sorularımı cevaplarsan sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
not:dr.fahri erdoğan'ı kim tavsiye etti.Hastasını mı görüp amelıyata karar verdin.

msn.f.sozer22@hotmail.com

Çiçek3 teşekkür ederim bende randevu aldım gidecem fahri beye bakalım ne olacak.Senin dediğin gibi aslında düşünüyosun gençliğimde yaşamadıktan sonra nezaman yaşayacam bazı şeyleri şimdi fazla yol yürüyemiyorum hemen ağrılarım başlıyo_Onla birlikte aksamaya başlıyosun istiyosun bende rahat rahat gezeyim yürüyeyim.aksamayım hemen ani bir harekette ağrım olmasın diyorum.Çok şükür diyorum daha kötüleri var ama rahat yürümeyi çok istiyorum.Doktor beyin iyi olduğunu düşünüyorum.Sonuçları ne olur bilmiyorum ama deneyecem şansımı denemedim demem sonuçta senelerdir bişyler olsun diye bekliyosun deneyim en azından.

merhaba arkadaslar dogustan kalça cıkıgım var doktor arastırıyorum fahri erdoğan a ya da nejat guney e ameliyat olan var mı ya da onunla ilgili herhangi bi muayenesi hastası vs.. bilgilerimizi paylasalım saygılarımla lutfen arayın 5063703957 ilky

bana ulasırmısnız hareketlerde ne gibi kısıtlılıkoluyor ki bu ameliyattan sonra daga tırmanan bagdas kuran vs var bende olucam arastırıyorum

çiçek hanım size nasıl ulasabilirim aynı ameliyatı bende olucam da:(((((((

Bende kalça protezi aşamasına geldim,deneyimli dr araştırıyorum,büyük bir ameliyat insanı gerçekten ilk başta ürkütüyor ama sonuçların genelde çok başarılı olduğuna dair yazılar okudum bu da beni cesaretlendirdi.Ancak ameliyatı yapacak doktorun konusunda çok deneyimli olması gerekiyor bu da yaptığı kalça protezi ameliyatlarının sayısı ve hasta memnuniyetiyle ilgili.Prof Fahri Erdoğan hakkında olumlu görüşler var,ancak buna benzer daha niceleri var örn.Prof Mehmet Kocaoğlu gibi.Derin bir araştırma gerekiyor bu da oldukça zor.Bu arada ben bu siteye bugün üye oldum.Herkese sağlıklı güzel günler diliyorum...

cıcek hanım a

slm gecmıs olsun cıcek hanım.benım yasım 33 ve ıkı taraflı kalca cıkıgı sorunum var.kısalık her ıkısındede 3,5cm.sızın anlattıklarınızdan sonra bırazdaha cesaretlendım acıkcası.ama daha detaylı bılgıye ıhtıyacım var.belkı bıraz ozel olcak ama benı aramanız ve konuyla ılgılı daha detaylı konusmamız mumkunmu acaba.05428018793.eyüp kasırga.tesekkur ederım

Merba arkadaşlar üsteki tüm yorumları okudum ne yalan söyliyeyim birazda beni korkuttunuz.Ama umarım dedikleriniz sorunları inşaallah bu saatten sonra yaşamam bende. Ben 6 ay önce Fahri Erdoğan tarafından ameliyat oldum bende geçen yıl devamlı sizin gibi derdime çare arıyordum. Birgün sizlere burdan iyi olup yazmayı çok istiyordum. İşte bugün ogün çok korkuyordum ameliyat olmaktan hayatım hep ağrılarla geçti ama hep direndim, ve sona gelmiştim geçen yıl artık yürümekte tamamen zorlanmaya başladım birçok doktora gittim hiç kimse bana güven vermedi. En son bir akrabamın araştırması sonucu Fahri beyi önerdiler ve gittim, kendinden okadar emin ve işini çok iyi bilen bir doktor hemde Türkiyede çift kalçayı bir anda yapan ve başaran tek doktor, birçok doktora gittim hiçbiri bana ikisini bir arada yapmamız mümkün değil demişlerdi ama Fahri bey bunu başardı.Tabiki zorlukları sıkıntıları var ama hiçbirşeye kolay ulaşılamıyor buda böyle bişey.

magıc50;

Prof.Dr.Fahri Erdoğan çok başarılıdır. Ben Abdullah Göğüş e muayene oldum ve olduğumada bin pişman oldum.

Üst Alt