Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Prof.Dr. Fahri Erdoğan'a veya Prof.Dr. Abdullah Göğüş'e ameliyat olan var mı?

d.sanem;
cevabınız için tşkler.Dr.Abdullah Göğüş'e muayene olduğuma bin pişmanım demişsiniz.Neden bu kadar pişman oldunuz ? deneyiminizi lütfen aktarın da biz de öğrenelım.

Ben 5 ağrılı yılın sonunda, 3 ay önce Prof.Nejat Güney tarafından total kalça protezi ameliyatı oldum. Bu 5 yıl içinde gitmediğim profösör, doktor kalmadı. Abdullah Göğüş de benim ilk gittiğim doktorlardan biriydi. Beni hemen ameliyata yönlendirdi ve ayrıca benden o kadar abuk subuk ,farklı farklı filmler istediki, o filmleri Ondan sonra kime götürdüysem ''bu ne ya, ne gerek varki buna dediler'' ve bakmadılar bile. 4-5 sene önce o doktor dan 400 TL civarı bir para ödeyerek çıkmıştım.
Kısacası ben hiç ama hiç memnun kalmadım. Ama belki siz memnun kalabilirsiniz.

selam Çiçek hanım nasılsınız? Yazdığınız bişey dikkatimi çekti oturarak çömelerek artık bişey yapamıyacağım demişsiniz. Benide Fahri bey ameliyat etti.Ben hayatım boyunca yapamayağım hareketler ne diye sorduğumda bana sadece yüksekten atlıyamıyacaksın dedi, yani her normal insan gibi bizde ameleiyattan bir veya birbuçuk yıl sonra harek edebilirmişiz.Valla herkese tavsiye ediyorum bunca yıl bu kadar ağrı boşuna çekmişim. Şuan iyiki ameliyat olmuşum diyorum. Fahri beyden şaşmayın imkanınız varsa tabiki. Görüimek dileğiyle herkese selamlarımı gönderiyorum...

merhabalar çiçek hanım
benimde iki taraflı kalça çıkığım var bende sizin gibi evliyim ve 1 tane çocuğum var.Bende ameliyat olmak istiyorum ama çokta korkuyorum.Benim kalçamın birine yarı çıkık dendi ve hiç bi doktorda ameliyat olmamı tavsiye etmedi.26 yaşında olmama rağmen ben doğumdan sonra fazla yol yürüyemiyorum ve ağrılarım doğumdan sonra olmaya başladı önceden pek bilmezdim arada ağrırdı. Ne yapacağım bilmiyorum iyi bir doktor şart ama maliyetide çok yüksekmiş. bana cevap yazarsanız çok sevinirim sizin öneriniz nedir acaba..

kardelen hanım
sizede bi sorum olacak sizde ameliyat olmuşsunuz ve her hareketi yapabiliyorum demişsiniz sizintek taraflımıydı ve kaç yasında ameliyat oldunuz. cevap yazarsanız sevinirim.

merhaba çiçek hanım ben 26 yaşındayım ve benimde çift taraflı kalça çıkığım var ağrılarım arttı ayakta durmakta bile zorlanıyorum 1 yaşında oğlum var onunla ilgilenemiyorum bu beni çk üzüyor ameliyat olmak istiyorum fakat yaşım genç diyo herkes bide korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim sizden yardım alayım dedim ne yapsam. ne olur bana yardım edin

merabalar evet bende Fahri beyde ameliyat oldum her iki kalçamdan, 43 yaşındayım sizi çok iyi anlıyorum herkes kendi yaşadığı acıyı biliyor. Size ne desekte boş olur çünkü herkesin konumu rahatsızlığı farklı olabiliyor. Her ne kadarda hepimizde kalça çıkıklığı olsada.Benim hemen hemen bir yıl olacak ameliyatım çok şükür şimdi iyiyim en azından kalçamdaki ağrılar kesildi. Şimdi desemki çok çok iyiyim her hareketi yapabiliyorum yalan olur çünkü ben ameliyat aninda bazı olumsuzluklar yaşadım ve şimdide onun ceremisini yaşıyorum Doktoruma sorduğumdada normal olduğunu ve ameliyatımın üzerinden 1 veya iki yıl geçmesini söyledi. Kasım sonuna doğru konturule gitcem bakalım ne olacak. Bence siz bir defalığına olsada Fahri beye bir muayene olun ozaman daha iyi aydınlatılırsınız. Evlilik hamilelik bu hastalıkları daha çok ilerletiyor. Banada her gittiğim doktor yaşın genç şimdi ameliyat olma gittiği yere kadar götür demişlerdi ama inanın bazen bir anda sona gelebiliyorsunuz.Yaşın önemi kalmıyor ve ameliyat olmak zorunda kalıyorsunuz hayatınızı idame ettirebilmek için.Sevgiler acil şifalar dilerim sevgiler

Merhabalar kardelen hanimameliyat sirasinda bazi olumsuzluklar yasadiginizi soylemissiniz bana ozelden yazarmisiniz. Bende ameliyat olacam ama korkuyorum ya eskisi gibi yuruyemezsem diye tabiki bazi hareketler kisitlaniyor ama simdide kisitli benim istedigim agrisiz aksamadan istedigim kadar yuruyebilmek. Siz bunlari yapabiliyormusunuz aksamalariniz nasildi nasil oldu lutfen beni bilgilendirirseniz sevinirim sizinle gorusmek isterim.

.d

Bende kalca protezi icn fahri beye gtmk istyorm ona amlyt olan varmi bilgi vrrmsnz

fahri erdoğan amaliyatlarını nerde yapıyo acaba vene kadar maaliyet gider pprotez için

Fahri bey nerde ameliyat yapiyor genelde o soylenmis..ucret ucuk mu cok.sigortadan faydalanabiliyor muyuz

Merhabalar, öncelikle böyle bir site kurulduğu için teşekkür ederim. Zira tedavisi imkansız hastalık nedeniyle 20 yılda emekli olabileceğimi, engelli raporu alabileceğimi, bu raporla doğan haklarımı hep sizlerden öğrendim. Ben kronik itp hastasıyım ve 4 yaşımdayken de çift taraflı kalça çıkığı ameliyatları olmuştum. Yıllarca kalça çıkığı ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Okul yıllarımda voleybol masa tenisleri (lisanslı) oynadım. Taki kronik itp ortaya çıkana kadar. Bu hastalıktan dolayı kortizon kullanmaya başladıktan sonra zaman içinde kalça kemiklerim eror vermeye başladı. Geçen hafta da öğrendimki kalça kemiklerinde aseptik nekroz gelişmeye başlamış. Eh bu kadar yıllarca kortizon kullandıktan sonra eklemlerin bozulacağını biliyordum. Ama bunun bu kadar havalı bir isminin olacağını bilmiyordum. :) 1 yıldır aslında son zamanlarda daha fazla yürüyemez hale geldim. 50mt yürüsem kesiliyor ayaklarım. evden cıkmazsam ağrım yok. yere düşen şeyleri almak için evde birine ihtiyaç duysamda evde problemim yok. Ama yaşam kalitem kalmadı diyebilirim. Bu kısıtlılık nedeniyle artık psikolojimde sarsılmaya başladı. Allahtan mesleğim Aile danışmanlığı olunca down olmadan toparlayabiliyorum. Danışanlarımın da katkısıyla.

Günlerdir total kalça protezi ile ilgili tüm mesajları okudum. Dr. Fahri Erdoğan'dan bende ayın 17 sine randevu aldım. Bakalım ne diyecek. Buranın sayesinde Dr. Bülent Erdemli ile de irtibata geçtim. Aslında o istanbulda olsa tek tercih giderdim. Ama ameliyat sonrası takip gerekirse diye Ankara tercihini sonraya bıraktım. İstanbulda Yeditepenin ABD başkanı Faik Altıntaş'a gittim. Çift kalçayı aynı anda yaparım dedi. Dr. Işık Akgün yazın çift olmaz tek tek olacaksın masadan kalkamazsın dedi. itp nedeniyle diyorlar bunu. Bülent hocanın bir videosu var onu izledim. Belden uyuşturularak yapılan ameliyat bana oldukça makul geldi. Prof. Dr. Bülent ERDEMLİ, Kalça Protezi Ameliyatları - YouTube bu video ameliyatı düşünenler için çok faydalı. Fahri beyden sonra yada öncesinde Marmara Üniv. Hocası Murat Bezer'e de uğradıktan sonra kararımı vereceğim.

Sormak istiyorum. Belden uyuşturarak bu ameliyatı olan var mı? Çİft kalça protezinde ne kadar sürede normal yaşama dönebiliyorsunuz? Benimle irtibata geçmek isteyen arkadaşlar için mail adresim : idem.tonoz@gmail.com

Tekrar merhabalar, bugün Fahri Beyle tanıştım. Gerçekten güzel geçti muayene. Bunca yıldır yaptığım sporların faydasını bugün gördüm. Ameliyata karar verdim. Gerçekten beni çok aydınlattı ve çok destek oldu. 24 aralıkta tetkikler başlayacak ve o tarihte yılbaşı sonrası için gün kararlaştıracağız. Fahri beyi tercih etmemin bir başka nedeni de ameliyatlarını epidural yapması. Zira ben genel anesteziden hoşlanmıyordum. Muayene ücreti 300 lira merak edenler için. Ama sağlık söz konusu olunca gidecek para mühim değil. Zira bir doktorlarda birde kuaförde pazarlık yapmam. Ameliyatımı İstanbul Cerrahi de yapacak. Bu yolculuğa onunla çıkacağım. İnşallah o güne kadar vazgeçmezsem :) ilerleyen zamanlarda tekrar görüşmek üzere. Benimle iletişime mailimden geçebilirsiniz. idem.tonoz@gmail.com

B
u arada bu sitede yazılanlardan haberi yoktu. Bugün kendisine bilgi verdim. Çok merak etti ve ilk fırsatta girip bakmak istedi :)

...

Bnde murat bezere gtmistm aylar once bana yasim geregi ameliyat olma demisti daha snra guvenemedgim icinde fahri erdogana gttim gercktn cok iyi bir doktr

şuan gayet iyiyim Semra06 bugün 1,5 ay kontrolune gideceğim. bana soru sormak isteyen arkadaşlar olursa herzaman buraya giremiyorum mail atarsanız mutlaka cevap veririm sevgiler.... idem.tonoz@gmail.com

Merhaba;
Öncellikle hepinize acil şifalar dilerim. Fahri bey hakkında bilgi edinmek isteyen hastalar için biraz yardımcı olmak istedim ve bu yüzden üye oldum. Annem 87'di senesinde çift protez ameliyatı oldu Prof. Dr. Ünal Kuzgun beye kendisi Türkiye'de hocaların hocası diye adlandırılan çok büyük bir yetenektir.Çok uzun bir zaman problemsiz bir hayat sürdü. Daha sonra 2008 senesinde sol protezinde revizyona gidildi ve annem hastanede enfeksiyon kaptı yaklaşık 52 gün kadar hastanede enfeksiyon kurutmak için yattık ve yapılan revizyonda hiç başarılı olmadı berbat bir protez taktılar. Tabi Ünal bey bilgi olarak çok yoğun fakat yaşlandığından ötürü bizi ekibinde bıraktı ve onlarda ameliyatı çok başarısız sonuçlandırdılar. Öyle ki her Cuma ameliyat oldu. Bu yüzden yatacağınız yeri çok dikkatli seçmelisiniz maalesef devlet hastaneleri hiç acımadan insanları kesip biçebiliyor doktorlar bir şeyler öğrensin diye. Daha sonra yaşadıklarımızdan ötürü uzun bir zaman annem ağrıları ile yaşadı ta ki 2013 Aralık ayına kadar annemin enfeksiyon durumu tekerrür etti. Türkiye'nin en iyi doktorları ile görüştük Fahri bey'de bunlara dahil. Gerçekten çok başarılı bir doktor fakat annemin segmentasyon durumu o kadar ilerlemişti ki annemi ameliyatını sanırım almak istemedi çünkü zor, zahmetli ve uzun zaman gerektiren bir iş hatta bacağının kesilmesi bile söz konusuydu. Daha sonra bizi Fahri beye bizi yönlendiren Dr. Hakan Dülger'le birlikte bu yolla çıkmaya karar verdik gerçekten işini iyi bilen bir doktor. Bu işlerde para gerçekten çok önemli Hakan bey hem bu konularda çok yardımcı hemde inanılmaz başarılı ve en önemlisi ne yapıp ne yapamayacağını bilen ve sizinle kendi aileniz gibi ilgilenen bir doktor. Annemin ameliyatları bitti çok zor zamanlar geçirdik. Bizim enfeksiyon takibimiz ameliyat içinde 6 ay kadar sürecek biz şimdi evdeyiz ve eve kadar gelip pansumanını bile kendi yapıyor günde en az 5 ameliyat yapmasına rağmen gerçekten Türkiye 'de çok başarılı yerlere geleceğine eminim. Annemin platinini Fahri beyle birlikte takacaklar Fahri bey platin takmada çok başarılı ve kıdemli bir doktor bu yüzden ameliyatta onunda olmasını çok istedik. Biz Fahri beyin muayenehanesine gittiğimiz zaman ameliyat olanların yakınlarının telefon numaralarını aldık ve zaman zaman arayıp nasıl olduklarını soruyoruz kalçada gerçekten çok başarılı bir doktor şimdiye kadar hiç kötü birşey duymadım ameliyat olanlardan . Biliyorum ki çok sorup soruşturuyorsunuzdur umarım herkes sağlığına en kısa zamanda kavuşur ve umarım yardımcı olabilmişimdir.

Total kalça protezi ameliyatı

25 haziran 2014 tarihinde ameliyat oldum. Prof. Fahri ERDOĞAN ameliyatıma girdi ve herşey yolunda . bu ameliyatı olmayı düşünen fakat doktor tercihinde kararsız olanlara tavsiye ederim.

3 aydan önce sinir ağrıları kesinlikle geçmiyor. hatta sonraki bir yıl bile aralıklı olsada devam ediyor.. kilo almamaya dikkat edin,ve tabi düşmemeye :(
yordulduğunuzda batma hissine benzer ağrılar olacaktır.. ama sonrası rahat.. prof. dr abdullah göğüş tü benim doktorum. kendisi hastaya yaklaşımı ve uzmanlığıyla harika bir dr dur..

*semra* Hanım, cevabınız için teşekkürler. Maalesef aynı yazıyı birkaç foruma kopyaladığım için sistem tarafından yazım silinmiş, bu nedenle görünmüyor. :( Ama çok kısa olarak tekrar yazayım istedim. 41 yaşındayım ve yaklaşık 4 ay kadar önce sağ kalça protez ameliyatı oldum. Daha önceden var olan 6,5 cm lik kısalık ameliyat sırasında doktorum tarafından giderildi. Bugüne kadarki en büyük derdim sinir ağrıları oldu. İlk aylarda çok şiddetli idi ve şu anda hafiflese de hala devam ediyor. 2 hafta önce bastonu da bıraktım ve desteksiz yürüyorum. Henüz yürüyüşüm tam düzelmedi, vücudum hala eski alışkanlığını devam ettirerek sağ tarafa doğru sendelemeye çalışıyor. Süreçle ilgili daha detay bilgi almak isteyen arkadaş olursa bana özelden de mesaj atabilir. Hepinize geçmiş olsun ve acil şifa dileklerimi sunuyorum.

merhaba arkadaşlar ben yeni uye oldum.benimde doguştan kalça çıkıklıgım var agrım yok çok şükür agrım yok ama aksayarak yürüyorum ve sag bacagımda 5 cm kısalık var doktor yaşın daha çok genç ameliyat olma agrıya dayanamayınca gel dedi ama ben çok kararsızım sizin fikirleriniz nelerdir acaba?doktor çok onemliymiş fahri erdogan yada nejat güneye gitmeyi düşünüyorum sizin tavsiyeniz varmı deneymli arkadaşlar yardımcı olablirmi

Merhabalar @ılgınn... Yaşınızı yazmamışsınız. Ameliyat için kriterler yaş, ağrı durumu, kısalık miktarı, kısalığın neden olabileceği başka potansiyel rahatsızlıklar, psikolojik rahatsızlık, hayat standardınızın ne kadar etkilendiği vb. olarak söylenebilir. Bunların üstüne farklı birkaç doktorla görüştükten sonra sizin "hazırım"artık" demenizdir. Netice olarak ömrünüz varsa er veya geç bu ameliyatı olacaksınız. Diğer taraftan ameliyat sonrasında ömür boyu kendinize daha fazla dikkat etmek zorunda kalacaksınız. Nejat Güney hakkında bilgim yok, ancak Fahri Erdoğan'ın hem insan olarak hem de doktorlukta uzmanlığına mükemmel diyebilirim. Geçmiş olsun dileklerimle...

cevabınız için teşekkür ederim.ben 23 yaşındayım fizik tedavi doktorum kısalıgımın giderek artıcagını yukseltici tabanlık kullanmasam belimde ve dizimdede hasar meydana gelicegini soyledi.ama yinede sakın ameliyat olma diyor.kısalık çok fazla olursa protez ameliayat bile tam olarak iyileştiremiyomuş diye okudum öne çekmek istememin bi nedenide bu aslında tabi aksamamda beni çok etkliyo psikolojik olarak.

Tekrar merhabalar ılgınn.... Yaşınız gerçekten henüz çok küçükmüş. Ama tek kriterin bu olmadığını daha önce yazmıştım. Kısalığın ilerleyen yaşla artması olayı doğrudur diyebilirim, ama bunun hızı sizi endişelendirecek kadar hızlı değildir. Çünkü çıkık nedeniyle bozuk olan kemik ve kıkırdak yapısı zamanla daha da aşınıyor, belki femur biraz daha yukarıya doğru hareket ediyor. Zaten ağrılar da bu sebeplerle başlıyor. Durumunuz bana çok benziyor. Sizin yaşınızda benim de hiç ağrım yoktu ve hemen hemen sizinki kadar kısalığım vardı. Ama ben 41 yaşında ameliyat oldum. Ağrılarım son 2-3 yıldır başlamıştı. Bacak kısalığının psikolojik rahatsızlığı konusunda size katılıyorum. Aynı devreden çoğumuz geçiyor maalesef. Ama bana kalırsa bunu kendinize büyük bir dert olarak görmeyi bırakıp ameliyat olma psikolojisinden kurtulun. Netice ameliyat sonrası da her şey güllük gülistanlık olmayacak. Ömür boyu protezinizi korumak durumunda kalacaksınız. 4-5 cm'den daha fazla kısalıkların telafisi kolay olmuyor ama her doktor da daha fazlasına cesaret edemiyor. Çünkü sinir ve kasların aşırı gerilmesinden dolayı düşük ayak vb. sorunlar ortaya çıkabiliyor. Tüm bu konuları görüşüp değerlendirmek üzere birkaç uzman doktora görünmenizde fayda var diye düşünüyorum. Esenlikler dilerim...

merhaba tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.kafam çok karışık iyice araştırıp oyle karar vermem lazım benim size bir sorum olcaktı protezden sonra ömür boyu yer sofrasına oturmak yada cömelmek yasak diye okudum ama fahri beyin videolarında yeni protezlerde boyle bir kısıtlama yok diyor.sadece yuksekten atlamak yasakmış.siz bu hareketleri şimdii yapabiliyormusunuz?ben şimdi rahatlıkla yapıyorum aklıma takıldı o yuzden cevabınız için şimdiden teşekkürler...

ılgınn, her ortopedi ameliyatından sonra bir yapmamanız gereken hareketler vardır, bir de yapabileceğiniz halde tavsiye edilmeyen hareketler vardır. Fahri Bey'in söylediği yüksekten atlamak yapmamanız gerekenler sınıfındadır, çömelmek, yer sofrasına oturmak, oturarak namaz kılmak vb. ise yapabileceğiniz halde tavsiye edilmeyenler sınıfına girer. Daha önce de söylediğim gibi, protezi bir arkadaş gibi kabul edip onunla birlikte yaşamayı öğrenmek gerekiyor. Çünkü tavsiye edilmeyen hareketleri yapa yapa zamanla fark etmeden protezi daha da zorlarsınız, ilerleyen yaşlarda bir de kemik yoğunluğunun azalması devreye girince protez için hiç istenmeyen gevşeme riski ortaya çıkar. Nasıl ki dişinize dolgu yaptırdığınızda normale göre daha fazla dikkatli olmanız gerekir, sert şeyler yemeniz tavsiye edilmez aynen öyle. Bilmem anlatabildim mi? Ama bunlar sizi korkutmasın, bahsettiğiniz şeyler hayatta vazgeçilmez şeyler değildir, sadece biraz alışmak gerekiyor. Selam ile...

merhaba arkadaşlar.ben fahri beyle görüştüm bana ameliyatını erteleme ol hmen böyle aksayarak bozuk kalçayla yürümeye devam edersen dizlerini ve belinide bozarsın 40 yaşına geldiginde oralrdan da ameliyat olursun dedi. protezler artık 25-30 sene kullanılabiliyo kullanan hastalarımız var bu tahmini bir süre degil dedi.bende duşunuyorum şimdi korkuyorum çünkü tam kararımı vermedim.bu arada sorularıma cevap verdigi için mytuncer arkadasımıza teşekkür ederim:eek:

tekrar merhaba arkadaşlar ben akrabımızın çalıştıgı hastanede başka bir doktora daha gittim bana yaşın daha çok küçük şimdi ameliyat olursan 3 5 sene sonra tekrar gelcen gevşedi diye dedi.kapıda birsürü enfeksiyon kapmış insan var macera arama kendine 40 yaşında gel diyo.2.ameliyatı nasıl olcan protezi degişecek kemik kalmıycak nereye takcaklar dedi.işte kafama takılan asıl yer burası protezin degiştiren insanlar okudum burada acaba herkesinki farklımı?benim kalçamdaki sorun yuvam yok gelişmemiş hiç.yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. kafam çoook karişti...

ılgınn, ameliyat olmak ya da olmamak işte bütün mesele :) . İşin esprisi bir yana ameliyata karar verme hakkında daha önce bazı kriterlerden bahsetmiştim. Tüm yazışmalarımızdan benim anladığım, henüz rahatsızlığın sosyal hayatını ciddi derecede etkiliyor değil. Erken ameliyat olmanın avantajları olabileceği gibi dezavantajları da var. Bahsetmiş olduğun protezin gevşeme riski dezavantajlardan bir tanesidir. Çünkü ameliyat sonrası ister istemez protezine sürekli dikkat etmen ve zorlamaman gerekecek. Rahatsızlık şartların şu anda seni zorlamıyorsa, "şu anda iyiyim, hiçbir ağrım yok, spor da yapabiliyorum, o zaman beklemeliyim" de diyebilirsin, ya da "40 ından sonra düzgün yürüyüp de ne yapacağım, ben şimdi düzgün yürümeliyim, gençliğim geri mi gelecek sanki" de diyebilirsin. "Herkesinkinden farklı mı?" sorunu şöyle açmaya çalışayım: Eğer protezde (kemiğe tutunan parçalarda) bir gevşeme söz konusu olursa sonraki ameliyatta yeni protezin kemiğe tutunabilmesi için ya daha kalın/büyük bir protez yerleştirilir ya da çimentolu protez kullanılır. İyileşme süreci aynen ilk ameliyat gibi zorlu olur ve başarı şansı her seferinde düşer. Yok eğer protezin sadece yuva kısmı veya başlığında aşınma, çatlama, kırılma olursa bu durumda ana protez iskeleti sabit kalarak sadece hasarlı parça (şimdilerde genelde seramik) daha kısa süreli bir ameliyatla değiştirilir ve iyileşme süreci çok daha kısa süreli olur. Senin kalçanda yuva düzgün olmadığı için doğal olarak muhtemelen femur başı da düzgün değildir ve sonuç olarak total kalça protezi ameliyatı olman gerekir. Bu işin kesin bir yaşı yok; ya şartların seni zorlamasını beklersin, ya da erkene almayı kendin istersin. Benim anladığım kadarıyla, "tamam, şimdi vaktidir artık" denilecek noktada henüz değilsin. Sağlıcakla kal...

mytuncer evet femur başımda bozuk malesef küçükken çok ameliyat olmusum ben kemigi kesmişler o yuzden bu kadar kısalma olmuş.dogru şimdilik hiç agrım yok istedigim kadar yürüyorum saatlerce ayaktada kalabiliyorum.ama aynen dedigin gibi gençligimde hayatımı doya doya yaşamak istiyorum diyenlerdenim hemde acaba ameliyattan sonra daha kötü olurmuyum aksamam tamamen geçermi diyede şüpheliyim.çünkü bu doktor aksaman gecmez artık dedi:(.hepsi farklı konuşuyo buna gerçekten anlam veremiyorum bu ameliyatı duyunca o kadar umutlandımki çünkü böyle gerçekten hep mutsuzum...2.ameliyatı olamazsın demelri korkuttu beni herkez nasıl oluyo anlamıyorum.cevapların için gerçekten çok saol insanın böyle durumlarda halden anlayacak birini arıyor boyle sorunları olmayanlara abartıyosun gibi geliyo...

ılgınn, Fahri Bey'e muayene olmuşsun, eğer ters bir durum yoksa Fahri Bey 5 cm kısalığı telafi edecek bir ameliyat yapabilir ve kasların yeterince güçlenince de aksaman kalmaz merak etme. Ancak bu demek değildir ki gençliğinde hayatını doya doya yaşayacaksın, hareketlerine dikkat edip protezini kollaman gerekecek. Daha önce de söyledim, bence şu anda dizinde beline başka bir rahatsızlığın yoksa, bu konuyu gündeminden kaldır ve ameliyat psikolojini üstünden at. Ta ki bir şeylerin ters gitmeye başladığını hissedene kadar. Sağlıcakla kal...

Üst Alt