Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastası olarak yaşadıklarım [Pickle]

@Kobra_, katılıyorum bilinç altinimizi zehirlemekten başka bişi değil. Zaten yaşamjyorsun kendine zulm ediyorsun başka bişi değil biraz araştiran aklı çalışan değil okumasını bilen dinden imandan çıkar. Derki bize bu şekilde anlatıyorlardı çünkü herkez yalancı kardeşim onlarada hocası yalan atıyor sokaktan duyuyorlar kafasına göre edebiyat serenat yapiyolar ıslah etsin

Şunu merak ediyorum kaosun bile içinde düzen varken deistlerle ateistler arasında kırılma noktası neresi.?

Son düzenleme:
@Kobra_,
Allah a,cinlere ve şeytana inanmakla hasta olmayı aynı kefeye koymuşsun.Sence sadece psikolojik yönden hasta olan kişiler mi Allah a,cinlere ve şeytanlara inanıyor.

Bence Allah vardır ve buna inanan milyon tane psikolojik hastalığı olmayan insan var.
Ben de a tipik psikoz hastasıyım ve Allah a inanıyorum ama onunla konuştuğumu sanmıyorum.
Bazı inançlı hastalarda dediğin durum görülebilir ama evrime inanan hastalarda da kendi düşünceleri doğrultusunda sanrı ve hezeyanlar vardır.Sadece inançlı kişiler hasta olmuyor ki,evrim olduğunu düşünen kişilerde de psikolojik hastalık görülüyor.

Son zamanlardaki hastalığı çağrıştıran şeyler olanzapin kullanmadığım içinmiş.

Evde fazladan paliperidon vardı 3 haftalık, ben de sadece onu içtim bitsin diye. İşte tüm bu saydığım ölmem gerekiyormuş gibi hissetmem, insan değilmiş gibi hissetmem olanzapin içmediğim içinmiş. Kutu bitince olanzapin-paliperidon kombinasyonuna geri döndüm ve tüm bunlar bitti.

Risperidon bende işe yaramıyordu zaten, 2 ay kullandığım halde psikozdaydım. Doktor bunu bildiği halde risperidonun yandan yemişi paliperidonu da ekledi ilaç olarak.

İlaç raporumu değiştirebilir miyim? Gerekirse olanzapinin dozu artsın, boşuna paliperidon kullanmak istemiyorum.

Hastalığımın 2. günü
Dün izlediğim deccal ile ilgili dizinin, Yasak Elma dizisinin bana atılan bir iftira olduğuna karar veriyorum. Ben deccal değilim, deccal yaşça büyük biri ve beni deccal olarak gösterdiler.

Bu beladan kurtulmak için elementlerin özelliklerinden faydalanmam gerekiyor.
Ateş: hareketli ve öfkeli
Hava: hareketli ama serin
Su: durgun ve yumuşak
Toprak: olgun

Bu elementler arasında sürekli duruma göre gidip geliyorum. Bir süre sonra evdeki cinler tekrar ortaya çıkıyor. Nereden mi biliyorum? Çok korkuyorum çünkü. Bilgisayarımdaki nazar boncuğu stickerlarını çıkarıyorum. Kesinlikle bu yüzden cinler musallat oldu. Yıldız kolyemi de atıyorum. Yıldız tek başına büyüye sebep olan bir şey çünkü.

Ölmemek için tetikteyim. Kendi kendime "neden ölmemeliyim" diye sebepler sıralıyorum.

Daha sonra
Tüm bunlara yeni doğan kardeşim sebep oldu. O bir bebek, ağlıyor doğal olarak ve ben ona telepatik olarak bağlıyım. Bu neden daha önce aklıma gelmedi? Kardeşim kilometrelerce uzakta ama.

Ben hem varım hem yokum. Bazen bu iki gerçeklik arasında gidip geliyorum. Geceleri özellikle aktif olmam gerekiyor çünkü kötü varlıklar ve enerjiler geceleri daha fazla oluyor.

Babamla buluşma günü geldi. Bu deneyimleri yaşayanların sadece tanrılar olduğunu düşünüyorum. O yüzden insanların tanrıya olan öfkelerini yatıştırmam gerekiyor. Dışarı çıkıyorum, herkes benim tanrı olduğumun farkında. Bu düşünceler eşliğinde babamla bir gün geçiriyoruz.

Seni bütün forum birleşsek düzeltemeyiz pickle. Sen psikiyatriye devam et. İlaçlarını düzenli kullan. Elbet bir gün düzelirsin. Foruma yazmaya devam et. Gelişmelerden haberdar olmak istiyoruz.

Etrafta duyulan okunan şeyler de psikozu daha çok şiddetlendiriyor bazı durumlarda. Tarih dizisinde "gözleri şeytanı temsil eder." sözünü duyunca şeytan olduğuma dair inancım daha da arttı. Bilim kanalı "merkür: tanrıların elçisi" diye video atıyor mesela. Bunu izleyince de kendimin peygamber olduğuna emin olmuştum.

Son düzenleme:
Hastalığı anlatmaya devam
Telefonumdaki fotoğraf efektleri evrene farklı mesajlar veriyor. Mesela kontrastlı siyah beyaz fotoğraf öldüğümün göstergesi. Zaman zaman ölüp ölüp diriliyorum ve bunu belirtmek için bu efekti kullanıyorum.

Hastalığım ve babamlarda kalmadan önce
Şarkılar Allah'ı zikretmek için bir yol ve ben insanlar müzik çalarken onları kontrol ediyorum. Piyanoyu, kemanı onlar değil de ben çalıyorum uzaktan, izleyerek.
2023 ağustos ayı. Babam evine davet etti. Bana telepatik olarak bağlı bebek kardeşimle görüşme vakti.
Henüz daha gitmedim. Peygamberin miraca çıkması gibi bir deneyim yaşayacağım. Bir okulun yangın merdivenlerinden tırmanıyorum. Zirve, miraç... Boş bir meyve suyu kutusu var. Çöpe atıp hemen kendime de meyve suyu alıyorum çünkü bu evrenin bir mesajı. Yemek yemek kutsal bir şey ve ihtiyacıma göre belirliyorum yiyeceğim şeyi.
Anneme tatlı tarifi videosu izletmiştim. Oradaki tarifte çileklerin içi görünüyordu. Annem zaten "benim kız da bana yapacakmış gibi izliyor" demişti. Demek ki ona böyle bir tatlı almalıyım. Fırından para vermeden alıyorum. Para ruhsal gelişmişliğe göre insanın sahip olduğu bir şey ve ben bu gelişmişliğe sahibim, sadece nakitim yok. Annem dün bütün ilçenin katıldığı bir buluşmaya gittiği için yorgun ve daha uyanmadı.
Çilekli pastayı koyup babama gitmek için yanıma sadece ufak çantamı alıp taksiye biniyorum. Tabii ki para vermiyorum. Otogara geliyorum. Annem arıyor, çabuk eve gel diyor.
Yaptıklarımdan dolayı çok şaşırıyor. Babama gitmek için valizimi hazırlamaya başlıyoruz.

Babamlarda yaşadıklarım
Yolda düşünce gücüyle müzisyenleri kontrol ede ede babamın yanına gidiyorum. Valizimi otobüste bırakıyorum. Babam şaşırıyor ve arabayla otobüse yetişmeye çalışıyoruz.

Babamın eşi telefonda "kızım bana çok eziyet etti." diyor. Beni cezalandıracaklar diye düşünmeye başlıyorum. Dedem kırmızı giyinmiş, şeytanı temsil ediyor.

Kardeşimi ilk kez görüşüm. Onun yüzünden çok acı çektim. Geceleri bu kadar sıkıntı çekmemin sebebi onun geceleri ağlaması ve benim ona telepatik olarak bağlı olmam.

Babamlarla sohbet ediyoruz ve ben alt katta uyumaya çalışmaya başlıyorum. Korka korka, yatakta bir yana, bir diğer yana döne döne.

Annemlerin şirketi olduğu için biz müşriğiz ve Allah'a şirk koşuyoruz. Televizyonda bizans'tan bahsettiklerinde işte yine bizden bahsediyorlar diyorum. Zaten her zaman bahsediyorlar.

1 hafta babamlarda kalıyorum ve 2 gün uyumadığım günler oluyor. Allah cezalandırır diye çok korkuyorum.

Yaş kaç pickle. Ne mezunusunuz ? İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ?

Düşünce gücüyle forumda yazı yazıyorsun. Takdire şayan.

@Kobra_,
20 yaşındayım. Lise mezunuyum. Bu sene 2 yıllık bir bölüme gideceğim. Daha belli değil hangisi olacağı ama kesin gideceğim.

@Sansarius,
Evet 😜

@Pickle,
Tam bir psikoza girmişsin tamamen şizofrene yakın bu arada cevrenene zarar verebilirsin diye korkuttun beni hala aynı sanrılar devam ediyormu yoksa gecmişte yaşadıgın şeylermi bunlar eger yeni ise acilen yatışın gerekiyor

@Pickle,
Aman öyle olsun bende şizoyum zaman zaman psikoza girdim iyi bilirim neler ysşadıgını

Bilince sahip tek insan benmişim gibi hissediyorum. Diğer insanlar kendilerinin farkında değil de sadece ben öyleymişim gibi. Hatta insan değilmişim gibi geliyor, bu bilinç beyinle açıklanamaz bence. 😜

@Pickle,
Dini konuları yanlış ve hızlı ve ve eksik öğrenmişsin ! Ondan kaynaklı düşünce bozukluğu hissettim ! dini şeyler okuma ve bakma tavsiyem ! Dua et ama güzel şeyler ! Kafanı hiçbişeyin karıştırmasına izin verme ! Serin tut ilaçları düzenli iç ! Stresse sokan seni üzen kişilere mesafeli ol !yasın genç üniversiteye git ve meslegını yap ! Sen değerlisin ve kimsenin senin yetersiz hissetmesine izin verme başarılı olacaksın inananıyorum ki şu hayatta ! Çiçeğin burnunda yaşayacağın çok güzel günler var

Dürüst olacağım, bende bazı değişiklikler hissediyorum. Bazı şeyler aklıma geliyor.

Binlerce milyonlarca milyarlarca insanın bilinci olduğuna aklım almıyor. Onlar da kendilerinin farkında, kendi fikirleri var falan. Bunlar mantıklı gelmiyor. Forumda yazarken de bilinçsiz robot insanlara yazıyorum.
Evli çiftler kavga etmez. Kavga etmeleri anormal. Evlilik manevi bir şey resmiyetten öte.
Tanrının benimle iletişime geçtiğini düşünüyorum. Birisine tanrıyla ilgili kötü şeyler söyleyecekken yanlışlıkla küfür yazdım. Bu bir işaret.
Daha önce yaşadığım hayatın aynı hayat olduğuna inanamıyorum. Dünyada, insanlarla birlikte mi yaşadım gerçekten?

@Kirlielmasim,
Strese tahammülüm kalmadı, en ufak şeyde ağlıyorum.

Son düzenleme:
@Pickle,

Kardeşim, ilaç kullanırken bu düzeyde şeyler aklına gelmemeli. İlaçlarını aksatmıyorsun, değil mi? Bir de buraya yazdıklarını doktoruna da anlattın mı? İlaç değişimi, doz ayarlaması vs. gerekiyor olabilir. Bu düşüncelerin benzer teşhisi olan herkesin yaşadığı düşünceler. Beyin kimyanın doğru ilaçlarla normale döndürülmesi gerek.

@Pickle, Kesinlikle ağır bir pisikozdasın yaşın tamda bu hastalıkların meydana çıktığı ve en şiddetli olduğu dönem zaten.

Buraya yazdıklarını eksiksiz doktorada anlat düzenli tedavi ve uygun ilaç kombinasyonunu bulamazsan şu an az da olsa olan gerçeklikle olan bağlantın tamamen kopar hasta olduğunu kabul etmez tedaviyi red edersin Allah korusun çevrene ve kendine zarar verebilirsin bu en kötü aşamaya gelmeden lütfen doktoruna git kafana göre ilaç değiştirme.
Allah yardımcın olsun.

Son düzenleme:
@OturanBoğa, @kara duman, Bu düşünceler gerçekmiş gibi geliyor ama bir yandan da insanlara anlatırsam garipseyeceklerini biliyorum. Hastalık başlamadan önce tam da böyleydim biliyor musunuz. Sonradan tamamen gerçek ve normal olarak algılamaya başladım.
Doktora danışmadan bir tane ilacımın dozunu azalttım. Geçerli sebeplerim var. İyileştikten sonra yazılmıştı. Arkadaşlarımla konuşmuyorum diye yazılmıştı, artık böyle bir durum kalmadı. Bunun için İnvega yazıldı ama beni asıl iyileştiren ilaç Rexapin'di.

@Pickle kardeşim, dikkatimi çekti; kafana göre doz ayarlaması yapmanı tavsiye etmem. Doktora söyle, o zaten en uygun şekilde ayarlayacaktır.

Geçmiş olsun.

kardeş kimseye anlatma. eski iş yerimde hastane yatışlarım olduğu için psikolojik rahatsızlığım biliniyordu ama detayları bilmiyorlardı. bazen biriyle başbaşa kaldığımızda sorardı nedir ne değildir diye anlatırdım bende. hepsinin tavrı davranışları değişti. içinde fırtınalar kopsun ama tutupta birine anlatma. ailen bilsin yeter . allah şifa versin

@neron+, üzüldüm yaşadığın olay için. Yakın zamanda yurda gideceğim ben de. İlaçlarımı görecekler. Sorarlarsa sakinleştirici demeyi düşünüyorum.

@Yuyu, normalde doktora söylemeyecektim doz ayarlaması yaptığımı ama son olaylardan sonra bilmesi daha iyi olabilir.

@Pickle, Yurda geçtiğin zaman rahatsızlığının şiddetlenme ihtimali var bu rahatsızlıklar aileden ayrılma ortam ve yeni kişilerle ilişkiye bağlı değişikliğini sevmiyor.

Benim oğlumun şizofren rahatsızlığı üniversite hazırlık döneminde başladı şehir dışında yurda geçince zirve yaptı çok sıkıntı çektik.

Doktora ulaşmanda aile yanında ki kadar rahat olmaz.

Yurda çıkmadan uygun ilsçları ve dozu bulmaya bak bu çok önemli .

Anlattıkların hiç sağlıklı şeyler değil hala gerçeklik algın tamamen bozulmamış ve acabaların varken doktora git lütfen.

DÜŞÜNCELERİN SANA NE KADAR GERÇEK GİBİ GELİRSE GELSİN KONTROLÜNÜ KAYBETME ZATEN SANA GERÇEK GİBİ GÖZÜKTÜĞÜ İÇİN HASTASIN.

İlaç raporu çıkaran doktora zar zor bulduğum randevuyu iptal etmek zorunda kaldım. Randevu yok o doktora, şaka gibi. Randevusuz muayene olmaya çalışıcam. İlaçlarımın raporlu olmasından mıdır nedir, başka doktora gittiğimde ilacı yazan doktora git dedi.

@Pickle, Sürekli aynı doktora gitmen çok önemli onun için aynı doktora git denilmiştir.
Eğer sürekli gittiğini doktor yerinde ise ama yoğunluktan randevu çıkmıyorsa gidin uygun bir üslupla sıkıntınızı anlatın sizi muayene edecektir doktorlar bir kağıt yazıp kaşeliyor onla sekreterler randevu oluşturabiliyor

Bugün lityum tahlili için şehir hastanesi gittim. Nasılsın dedi doktor iyiyim dedim. Hızlı hızlı konuşuyor. ilaçları sayıyor bilgisayardan bakarak, sonra olfrex 5 günde bir dedi yakaladım hayır günde 5mg dedim. Onu demek istedim falan dedi. Sekreterle konuştu. o ara bana telefon numaramı istedi. ben sekreterle konuşuyor sandım. Sonra bir şeyler dedi yarım yamalak anladım. Telefonla lityumu sana bildirecem dedi ama benim algıların, bilincin içine etti, morlim bozuldu. Dışarıda bekle anladım, beklerken sekreter çıktı kan tahliline gidebilirsin dedi.

Bence de algı ve dikkati ölçüyor. İlaçları saydı, hastalık geçmişini okudu bilgisayardan. Aynı zamanda alınganlık var mı diye sekreterle konuşurken bana döndürdü lafı birden yine bana bakmadan, kafamı karıştırdı. Dediklerinin yarısını anlamadım okadar hızlı konuştu.
He he dedim 😀

Sonra o kafa karışıklığıyla kan tahlili için sıra aldım TC kimlik numaramı 2 kere yanlış yazdım. Arkadakiler sırada homurdamaya başladı. Arkadaki amca bana da alır mısın dedi amca dedim ben alamadım ki. Neyse amcaya da aldık. Açılır kapıdan içeri daldım baktım dışarıda isim numara varmış tekrar dışarı çıktım etrafa bakıyorum biri işaret ediyor numaralar orda diye. Neyse girdim içeri 15 kişi kan alıyor. Kan alan kadın niye sordu bilmiyorum ama psikiyatriden mi geliyorsun dedi. Evet dedim. İçimden o kadar belli oluyor mu dedim 😀

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyileştikten sonra yazılan ilaç İnvega'yı kendi kendime bıraktım. 2 hafta oldu. Garip düşünceler çok nadiren geliyor. Sanırım ilaç yoksunluğuna uyum sağladım ve atağa çevirmeyecek. Gayet iyi durumdayım.

@Pickle,
Herkes kendi kendine ilacı bırakma diyor. En kötü ihtimal doktoruna söyleseydiniz bıraktığını. Neyse 1 musibet bin nasihatten iyidir derler umarım en az zararla atlatırsın. Zamanla siz acemiler de öğreneceksiniz. Biz de bu yollardan geçtik.

Üst Alt