Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[selenayy] Selence hayat

selenayy

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
BUL BENİ…..
Asılarlar öncesinden verilmiş bir sözsün sen geçen zamana inat. Ne çok değişmiş dünya; bizim Leyla mecnunlarımız vardı aslı keremlerimiz… Şimdi renkli hayatlar dinleniyor, şarkılarda kalmış aşk, müzikallerde sinemada yada sanat denilen dünya da… Birileri sevdayı gömlek değiştirmekle bir tutmuş birileri dolara endekslemiş sevgi dediği ihaneti… Onların ne olduğu belirsiz hisleri bir ihanettir bence adına sevda dediğim masala.

Hadi gel tut ellerimden hala bekliyorum ben vazgeçmedim verdiğim sözden, bunca kirlenmişliğe inat; hala saf, hala temiz yüreğim ve hala yalnız sana ait… Hadi duy sesimi nerdeysen gel bul beni; hadi bak gözlerime tanırsın hala aynı bakışlarım hala sevdiğin o küçük kızım.

Bir sen vardın yüreğime doğan, bir sen bende olan… Sen zaten bendeydin o yüzden aramadım sen geldin ve beni buldun şimdi ait olduğun yere dön, yüreğime. Ben hiç sensiz kalmadım bunca asır sen hep yanımda yüreğimin ucundaydın çıkamayacağın kadar derin olan ucunda…

"Her sabaha senle uyanacaktım, her geceye senle uyuyup.
Her yanlışa senle baş kaldıracaktım, her doğruyu senle bulup."

Şiir gibi olacaktı aşkımız, bir sevda masalı da biz yazacaktık sevgisizliğe inat…

Şimdi nerdesin? Doğrular belli belirsiz, suskun, yanlışlar dimdik ayakta, kızgın. Ben burada tam bunların ortasında yalnızım…

Hırçınlığım korkumdan, sevmediğimden değil…
Hadi gel hala bekliyorum bıraktığın yerde; yüreğindeyim. Bul keşfet beni ve ararken yüreğini benden önce bul kendini, özünü…

SELENAYY
13.03.2008
13.48

emeğine, yüreğine sağlık selen çok güzel anlatmışsın duygularını dilerim bulur seni :D

Çok güzel ifade etmişsin ama aşk denilen ütopya çok uzaklarda selişşşşşşş,hem de çok....Koşsan da tutmazsın,yürekler temiz değil artık....Aşk denilen ütopya,kafamızda kurguladığımız bir şey.Leyla ile Mecnun da hikayeden ibaret,yıllardır kandırdılar bizi.....

ablacım öyle deme yaaa ağlarım bak :cry:

ben umudumu kaybetmedim var hala öyle biri ve bulacak beni :D :D :D

İnşallah vardır selişşş,yanılan ben olmayı çok isterim gerçekten.....

bilmiyorum abla belki de sen haklısın aşk bir ütopya ve ben bir masalı gerçek sanıyorum...

PAYLAŞIMIN ÇOK GÜZELDİ YÜREGİNE SAGLIK SELENAY

teşekkür ederim fatoş aslında ben uzun yıllardır yazıyorum ve yazmayı çok seviyorum. ben yazmaya ilk başladığımda ailemden özellikle annemden çok destek aldım. annem kitabımın çıkmasını çok istiyordu hala istiyor tabii :D ama benim öyle kitap çıkarmaya falan niyetim yok ben sevdiğim işi yapıyorum zaten...

KÜÇÜĞÜM'E

Aşk Rabbimin bize en güzel hediyesi, en büyük lütfu… Bunca asır tarifi yapılamamış büyük aşkı tarif etmeye çalışmak… Tabii pek mümkün olmuyor kelimeler kifayesini yetiriyor, sözcükler anlamını ve yetmiyor anlatmaya; kurduğum cümlelerin bir yanı hep eksik kalıyor.

Aşk ve sen hayatımda iki ayrı anlam, şimdi sen aşığım diyorsun… Olabilir mi mümkün mü? Aşk delilik bilirdim ama aşktan korkanlara güler geçerdim. Şimdi şaşkınım ve galiba korkuyorum. Bana “sonunu düşünen kahraman olamaz” dedin ya kahraman olasın mı var küçüğüm… Her aşk bir masalsa her âşık kahraman mıdır?

Aşk güzel düş, belki en güzel rüya; hele de senin yüreğinden doğarsa hayatıma. Ama her düş gerçek olmaz ve her rüya biter bir yerde uyanırız mutlaka… Ben razıyım senden gelen her şeye acıya, sancıya ama kıyamam sana. Seni ortak edemem bunca zorluğa, kaldırmaz çocuk yüreğin taşıyamaz bunca yükü. Elimde olsa asla incitmem seni ama elimde değil yazılmış yazım, hükmedemiyor insan hayata…

SELENAYY
19.05.2008

KÜÇÜĞÜM'E

Ne olur yapma
Bu kadar cesur olma
Bu kadar yürekli durma karşımda
Kaçtığım yüreğini bu kadar serme yoluma
Bırak gideyim ne olur
Ortak edemem seni acılarıma
Kıyamam masum yüreğine
Yağmur değmesin gözlerine
Tutuklu kaldım gülüşüne
Ne olur bu kadar içten gülme bana
Bu kadar yakın olma
Bırak gideyim ne olur
Benim yangınım büyük
Sevdam ağırdır taşıyamazsın
Oysa ne çok sevdim seni
Ne çok sevdim masum gülüşünü
Kalmayı dilerdim bir ömür gözlerinde
Tutukluyum çocuksu gülüşünde
Yaşanır mı sensiz de
Ruhum böyle esirken
Ama bunu yapamam
Küçüksün kıyamam
Ne olur bırak gideyim
Bu kadar cesur olma
Bu kadar yürekli durma karşımda
Bu kadar güçlü olmazsın
Bunca yükü taşıyamazsın

SELENAYY
20.05.2008

seninde okuyan gözlerine anlayan yüreğine sağlık kral :D

4647384qp4.jpg

Yüreğim unutma her masalın sonu var

Aşk sandığın masal bitecek bir gün

Ve o gidecek…

Arkasından baka kalacaksın

Gitme diyecek cesaretin bile olmayacak

Sadece seyredeceksin…

O başka bir dünya da hayatını yaşarken

Sen karalara sarınacaksın

Tamir olmayacak yaralar kalacak kalbinde

Ve elindeki bu cam kırıkları yerinde

Kalbinde can kırıkları biriktireceksin

Her özlediğinde onu bir parçan daha kırılacak

Sonunda paramparça bir sen kalacak

Yüreğim unutma her masalın bir sonu var

Ve o gidecek…

Onunla almaya başladığın nefes

Onsuz sana yetmeyecek

Onu severken varlığından haberdar olduğun kalbin

O yokken atışlarında dengeyi tutturamayacak

Bir parçan hep onda kalacak

Nerde olursan ol nereye gidersen git

Kaçamadığın gibi aşktan

Acısından da kaçamayacaksın

Bulacak seni yüreğim

Dar gelecek sana göğüs kafesim

Yüreğim unutma her masalın bir sonu var

Ve o gidecek…

SELENAYY
05.06.2008
23.15

Yüreğine sağlık selişim,aşkın bitişini çok güzel ifade etmişsin.... :( :( :(

her aşk bitermiş öğrendim ve selence anlattım ablacım...

kolay aşk mı var allah aşkına :D aşk dediğimiz bir masal ve biz masalın kahramanlarıyız iyi yada kötü kahraman olmak elimizdedir çoğu zaman. aşk öyle birşey ki bazen onun için kendinizden vazgeçmeniz gerekir bazense sadece kendiniz olmanız yeter. neden bilmem biz hep gider kendimizden vazgeçmemiz gerekene aşık oluruz :cry: sonrası da hüzün, gözyaşı ve acı...

oysa aşk hayatın en güzel yanı doğru insanı bulduğunuzda... sizi hayata bağlayan köprü oluyor, hayatı anlamlı kılıyor, hiç görmediğiniz kadar güzel oluyor dünya ve daha farklı dönmeye başlıyor sizin için.

her aşk biter demişim eğer sadece aşk vara elbette biter. ama onu sarıp sarmalayan sevgi, saygı ve güven varsa hiç sarsılmıyor aksine her geçen gün doğan her güneşle, alınan her nefesle daha sağlamlaşıyor, büyüyor kök salıyor yüreklere :D

aşk bir masal ve siz kahramanlarısınız masalınıza sahip çıkın sevginizle bezeyin güvenle süsleyin ve saygıyla sunun ki aşkın sihirli dünyasında yaşayabilesiniz...

Selenay gerçekten duygu ve düşüncelerini kalemine çok güzel yansıtmışsın yüreğine sağlık.

Yazmanın en güzel şey olduğunu bilenlerdenim, kalemin hiç düşmesin,duyguların körelmesin canım :wink:

sağ ol gülcan inşallah elim o kalem yada klavyeyi tuttuğunca yazarım :D

murat abi haklıyım

aşk bir masal ve siz kahramanlarısınız masalınıza sahip çıkın sevginizle bezeyin güvenle süsleyin ve saygıyla sunun ki aşkın sihirli dünyasında yaşayabilesiniz...

Hadi duy sesimi hadi sende hisset yüreğimi…
Sende hisset acımı, sende hisset sevdamı.
Zaman bana düşman, yokluğun en ağır yara benliğimde.
Öyle özledim ki seni...

bir2dt3.jpg

İNCİTANEM

AH BİRTANEM SANA NEDEN BÖYLE HİTAP ETTİĞİMİ BİLİYOR MUSUN?DİNLE O ZAMAN ANLATIYIM. İNCİNİN NASIL OLUŞTUĞUNU BİLİYOR MUSUN? BEN SANA İLK İNCİ NASIL VAROLMUŞ ONU ANLATAYIM EN İYİSİ...

BİR ZAMANLAR BİR MİDYE VARMIŞ, SULARDA GEZER DURURMUŞ. DENİZALTINDAKİ TÜM GÜZELLİKLERE HAYRANMIŞ, ONLARI SEYRETMEKTEN BÜYÜK ZEVK ALIRMIŞ. VE HEP GEZER, ONLARI SEYREDER, YENİ GÜZELLİKLERİ KEŞFEDERMİŞ. DERKEN BİR GÜN BİR KUM TANESİ GİRMİŞ KABUĞUNUN İÇERİSİNE, CANI ÇOK YANMIŞ. BU ACI HER GEÇEN GÜN DAYANILMAZ OLUYORMUŞ. BİR SÜRE SONRA BU ACIDAN KIPIRDAYAMAZ OLMUŞ. ARTIK GİDİP O GÜZELLİKLERİ GÖREMİYOR, SEYREDEMİYORMUŞ. YILLAR HATTA ASIRLAR SÜRMÜŞ BU ACI AMA SABRETMİŞ. CANI HEP YANMIŞ...

SONRA BİRGÜN KABUĞU AÇILMIŞ VE O KUM TANESİ BİR İNCİYE DÖNÜŞMÜŞ....! DENİZALTININ EN GÜZEL VARLIĞI ARTIK OYMUŞ. VE TÜM DENİZALTI ONU GÖRMEYE GELMİŞ. HERKES ONA HAYRANMIŞ, ONA VE SABRINA...

SENDE BİR ZAMANLAR KUMTANESİ GİBİ CANIMI YAKIYORDUN AMA ŞİMDİ YÜREĞİMDEKİ BU SEVGİ O KADAR GÜZEL Kİ ÇOK ŞEY SÖNDÜ ARTIK... YÜREĞİMDEKİ BU ACI ASIRLAR SÜRMEDİ BELKİ AMA İNCİ OLMANA YETTİ, BİLİYORUM Kİ BU İNCİ HER GEÇEN AN GÜZELLEŞECEK VE DÜNYANIN EN GÜZEL HİSSİ SEVGİYİ YÜREĞİMDE EBEDİLEŞTİRECEK...

SENİ SEVİYORUM İNCİTANEM

SELENAYY
NİSAN 2002

Ne mutlu ki sana yüreğinde sevgiyi bu kadar yüceleştirip onu içtenlikla yaşayabiliyorsun.Yüreğindeki sevgi inci tanesi gibi parlak olması dileğiyle canım...

güzel dileğin için teşekkür ederim ablacım inşallah diyorum inşallah herkes bulur ve yaşar öyle bir sevdayı...

Kızılbaş Anamın Alevi kızı

Sustu kalbin
Yazmıyor kalemin
Yoksa bittimi
Bittimi mürekkebin............. :?:
04 Temmuz 2008
03:45
Kızılbaş Annenin Kızılbaş oğlu

Kalemim Kalbimdir benim
Mürekkebi aşkım
Kağıdını tenimden yaptım...

04 Temmuz 2008
03:50

yazdıklarınızı çözemedim ama cevap vereyim hayır susmadım...

Susma,sustukça sıra sana gelir Selişşş... :D :D :D

...
bizesor7mp.jpg

Fark ettim pembeymiş bahçedeki güller
Her gün gördüğüm bahçe bugün daha mı güzel?
Yoksa bakış açım mı değişti
Ne oluyor bana
İnanıyor muyum yoksa çocukluk masalıma
Bu şarkı hep böyle miydi yoksa remiks mi?
Neden dans etmek istiyorum bugün
Çocuklar gibi şenim
Hep gülmek geliyor içimden
Ayaklarım yerden kesiliyor mu?
Kuşlar gibi uçacağım nerdeyse
Ne bu şimdi
Aşk mı yoksa
Ben bu kadar mı uzaktım aşka
Bunca zamandır gölgem gibi peşimde
Dost gibi yüreğimde
Her günümde her gecemde
Adım adım takipte
Ama bu gün yanımda benimle yürü istiyorum
Ne arkamda ne önümde
Her adımda birlikte
Ne dersin bir şans verelim sana bana
Hadi inandır beni aşka
İnandır bakalım aşk denilen masala

SELENAYY
21.07.08
21.04

164911218640101.jpg

İşte geldim sürgün sevdam
Hadi uzan tut ellerimi
Tut ki boşlukta kalmasın
Tut ki varlığın yüreğimi sarsın
Tut ki bunca yıl sevdaya verdiğimiz söz gerçek olsun
Ben tuttum ellerini hiç bırakmadım
Yüreğimden öte ruhumla sardım
Verdiğim söze de sevdana da sadığım
Ben senle açtım gözümü
Gayrisini tanımam
Bana senden başka sevda haram
Bunca zaman geçti an oldu sustum
An oldu haykırdım
Anladım ki aşk sabır demek
Sabrı da öğrendim susmayı da
Zaman her şeyin ilacı
Bak geçti içimdeki sancı
Şimdi geldim sürgün sevdam
Daha güçlü eskisinden daha sevdalı
Tut ellerimden korkma hadi
Sen dilediğim dileksin rabbime
Bu yüzden vazgeçemem
Dostluğuna sığınsam da
Sevdana kul olsamda
Gidemem sürgün sevdam
Ben buradayım hadi sende dön gel
Sürgünde kalmasın sevdam…

SELENAYY
20.08.2008
23.28

Bak aylar sonra ilk kez yazıyorum, bu kez sana yazıyorum, senin için yazıyorum…

Sözünü tut olur mu? Ben karşımda tanıdığım bildiğim ellerimi tutan her adımımı yüreğiyle destekleyen o adamı görmek istiyorum. Bak ben buradayım yanındayım kimse güvenmeden sana güvenen sana ilk inananım ve daima inanıp güveneceğim hep burada olacağım yanında yanı başında…

Ne zaman ihtiyacın olursa uzanmış bulacaksın ellerimi çünkü biliyorum ihtiyacım olduğunda uzanmış olacak ellerin. Ne zaman ayağımız takılsa tutacağız birbirimizi ve ne zaman düşsek ilk birbirimize uzatacağız ellerimizi ve biz kaldıracağız yine birbirimizi…

Kim demiş sonbahar geldi, diye umut çiçekleri açtırdın yüreğimde…

İnandığım tüm değerlere sahip çıktığın, sen konusunda beni hiç yanıltmadığın, en önemlisi bazen ifade etmekte zorlansan da yüreğinde koyduğun yer için teşekkür ederim canım iyi ki varsın iyi ki hayatımdasın…

SELENAYY
23.10.2008
12.03

Selenayy demiş ki:Kim demiş sonbahar geldi, diye umut çiçekleri açtırdın yüreğimde…

Selişim ya bu ne güzel söz böyle...Beni anlatıyor,sonbahar geldi derken baharların en çılgınını yaşıyorum.En çılgın çiçekler yüreğimde açıyor,en çılgın dalgalar yüreğimin kıyılarına çarpıyor...

evet abla yazıdaki en güzel cümle o bence :D

oluyor abla insan sevmeye görsün sonbaharda da en güzel çiçekleri açabiliyor yürekler... önemli olan yüreklerde açan çiçeklerin zamanı değil o çiçekleri yaşatabilmek... sonbaharda açanı yaşatabilmek zor olsa da imkansız değil ...

Üst Alt