Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK, emeklilik kontrol muayenesindeki ıslak imzalı epikrizi istedi!?

Volkano80

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
5
merhaba, geçen sene süreli vergi indirimi ile 4a'dan emekli oldum, süre dolmak üzereyken sgk'dan aldığım sevk ile kontrol muayenesine gderek aynı oranla yeniden (3. kez) engelli raporunu çıkarttım. ancak hastane sgk'ya gönderecekleri cevap yazısının ekinde ıslak imzalı (orjinal) ameliyat raporu ve epikriz ve patoloji raporununda koyulması gerektiğini bildirdi. raporumda ise bir sorun olmadığını geçerli olduğunu ancak bu belgeler olmadan sgk'nın kabul etmeyeceğini söyledi.
şimdi sorun şu; bu belgeler 20 yıllık (bazıları ıslak imzalı ama kaşesiz olarak olarak sadece 1 nüsha elimde mevcut) ve hastane taşındı. aslında yönetmelikte üniversite hastanelerinde bu belgeleri saklama süresi 50-100 yıl arası görünüyor ama eğer orjinal belgelere ulaşılmazsa ne olacak? daha önce buna benzer durum yaşayan oldu mu?

Birde bu konu bana çok saçma geldi; ben elimdeki belgelerle 3. kez rapor alıyorum, 2 kerede vergi indirimi aldım, geçen hafta onaylanmış bir raporum var aama sgk'nın bunu kabul etmeyeceğini söylüyorlar.

Devlet çok saçma seylere yapıyolar sonra maaşından kesiliyolar kesecek yer arıyor sen malulen emekli olmadın ki niye epikriz istesin ki engelli raporu yeterlidir.

@Volkano80,

Allah belasını versin bunların! 20 yıl öncesinin ıslak imzasını neden bulacak hastane de verecek sgk'ya! Bekleyip görmek dışında bir yol yok maalesef. Haberdar edin lütfen bizleri de

@OturanBoğa ; aslı gibidir yaptırıp teslim aettim bakalım sonuç ne olacak? eski raporumda devam ettiği için en geç haziranda öğrenmiş olurum, tekrar bilgi veririm.

@samedo99, raporumda, vergi indirimimde 3 sene süreliydi.

yeni raporu nasıl kabul etmiyor anlamadım, umarım çözülür işiniz sıkıntılı durum.

Üst Alt