Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sigarayı bıraktırdığı iddia edilen 'Tütüne son' ürünü işe yaramıyor. Kandırılıyoruz!

Ooof ooff öldürecek bu sigara bizi...:) Sevmez, içmez, alışmaz olaydım!:D

Valla ablam ne yapacaz biz bu başı dumanlının elinden öldürecek bizi :)))

Ölümümüz onun elinden olsun bee dermişim...:):):) hahaha:) İnşallah çok geç olmadan dağıtırız o dumanı etrafımızdan..:) Birgün dank edecek kafamıza amaa bilemiyorum artık ne olur o zaman..

Valla ne kadar dank etsede tüttürüoz kitlenmişiz yemekden sonra o arka arkaya çekilen duman off:))) yanında kahve bol köpüklü of ulen hade gelde sigara yakma:) hayatta bizim için kendini yakan tek şey o :))

hacı sen düşünürken bi cvp yazsan? Yazsan ki, içmeyenler ölmüyor. E tamam o zaman bırakalım. Ama yazık ki,onlar da ölüyor. Ne yapıyoruz o zaman, tehlikeyi en aza indirgemek için çareler arıyoz. yok, ben bırakıyom, bilmem ne; peki, bırak abi: şişmanla, kilo al, bütün dertler de

Darılmayın ama sanki sağlığımız çok yerinde ya ondan sigara içiyoruz. Asıl bizlerin bırakması lazım. Çünkü bizler...

12 yıllık aktif sigara içicisiydim. 15 yaşımdan bu yana aralıksız içtim. Her gece yatağa yatmadan lanet okuyordum, Allahım yardım et diye dualar ediyordum ama bir türlü olmuyordu. Bir sürü hap, bant, ot vb şeyler kullandım bir türlü bırakamıyordum.
ta ki 6 ay önce eniştemin vefatının sonrasına kadar. Bu olay bana vesile oldu, sigaradan nefret ettim ve tövbe ederek bir daha hayatım boyunca yapmayacak, içmeyecek olduğum sigarayı bıraktım. kurtuldum. şuan kendimi tertemiz hissediyorum. huzurluyum. mutluyum. mis gibi kokuyorum. gülerken dişlerimin beyaz beyaz gözükmesi hoşuma gidiyor, ağız kokumdan rahatsızlık yaşayan bir kız arkadaşım yok :) bundan daha güzel ne olabilir ki..
herşey kafadamı bitiyor? buna yorum yapmak zor, evet desem 12 sene kafasız bir insanmıydım? yoo değildim ama olmuyordu :)
mesele irademi kardeşim? valla bunada yorum yapmak zor.
bence olay şu ben içmek istiyorum arkadaş! ben içmek istemiyorum arkadaş!
herşey istediğiniz gibi olur..
saygılar,

bende sigarayı bırakmak için az önce tütüneson sipariş verdim. ama burada yazılanları okuyunca vazgeçmek istiyorum sigarayı nasıl bırakbilirim.

carizmatik;

Valla sigarayı nasıl bırakabilirim diye soranlara hep aynı cevabı veriyorlar beyninde bitirecekmişin, çok istekli olacakmışın bırakmaya falaaan filaaan..:)

İste yeter yani kısacası:)

Ben 4 aydır içmiyorum bir anda bıraktım son sigaramı içtim ve bir daha içmeyecem dedim içmedim hala içmiyorum mutluyum:)

tılafsınlı;

Tebrik ediyorum iraden güçlüymüş.. Darısı başıma ve başımıza artık..:) Ama ben sigarasız bir hayat düşünemiyorum kii nasıl bırakacağım..:rolleyes: Hiç vurmadı mı aklına? Nasıl geçiştirdin o anları?

11.01.2012 tarihinden beri sigara içmiyorum.. Yazık banaa dermişim..En büyük aşkımı terkettim..:)

Tütüne son ürünü ve birçok bitkisel sigara bıraktırıcı ürün hakkında bir ön yargım vardır.. Bu konuda da dile getirdim zaten güvenmediğimi.. Ama adını ve methini o kadar çok duyar oldum ki tütüne son ürününün denesem mi acaba dedim, denedim.:) Fakaaat sipariş verilecek siteyi seçerken çok dikkatli olmak lazım amaa o bile yetmiyor.. İlk gelen ürün gerçekten çok işe yaradı.. İlk günler çok zordur sigarasız durmak o ilk günleri sıfır sıkıntısız desem abartmış olmam atlattım tütüne son ile.. Hayret ettim..:) Hiç fıttırmadan, dellenmeden 1 hafta boyunca gayet sakin ve hiç sigara aramadan geçirdim günleri.:)

Sonra garantiye alayım dedim ikinci siparişimi verdim aynı siteden.. Bambaşka bir ürün yolladılar ve hiç bir işe yaramıyor.. Aradım dedim bu ürün başka yok dediler aynısı..Dedim hayır başkaa..Anlat anlatabilirsen anladım ki kazıklandık afiyet olsun havva dedim sustum kaldım..:)

Yani deneyin tütüne son ama azcıkta irade lazım mücize yaratmıyor bu hap.. Dermo'dan çıkan ürünü alın o çok etkili.. İnternetten yapmayın siparişi, telefonla arayın ve sorun bu hap hangi şirketten çıkıyor diye arayın tarayın illaki Dermo alın.. Farklı ilaç şirketlerinden çıksada ürün içeriği aynı diyorlar ama inanmayın yalaaan..:)

Bu son birkaç gündür de mübarek sigara aklıma vuruyor ha vuruyor, ama içmiyorum inadım inat adım kel murat hesabı..inada bindirdim canım içmeyeceğiiiiim..:)

Ben çözdüm olayı:)

Bi kere "aman efendim ne varmış sigarayı bırakmakta, bırakıcam derim bırakırım" demeyeceksin! Hava atmayacaksın öyle:D Çok zor olduğunu olacağını bilerek başlamak lazım.. Yoksunluk krizi geldiğinde kendine hakim olabilmek için bi uğraş bulmak lazım.. Telkinde bulunması lazım insanın kendine.."Geçicek, bu yoksunluk halleri kalıcı değil,biticek,dünyanın sonu değil sigarasız yaşamak,iyi güzel olan etkilerine bak,dönme o kül tablası gibi koktuğun zamanlara vs.vs." diye kendimize gaz vermemiz gerek..:) Şimdilik iyi gidiyorum bakalım ne zamana kadar devam ettiricem bunu..

O kadar sıkıntı çektim hiç geri adım atmak istemiyorum.. Ağladım bile bee sigara içemiyorum diye.. Keşke bırakmasaydım dedim pişman oldum bıraktığıma başladım zırlamaya..:D

Baktım çok zorlar oldu hemen 171 alooo imdat diyeceğim.. Onunda çok işe yaramadığı söyleniyor ama olsun deneyeceğim yinede..

Dumansız ve tertemiz bir hayat istiyorum..:) Ben başladım bir yerden darısı diğer tiryaki arkadaşların başına.. Siz de
ertelemeyin, ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi arkadaşlar.. Ben çok kızardım sigarayı bıraktım yeniden doğdum, yok efendim tat alır koku alır oldum vs. diye konuşanlara ama gerçekten aslı varmış.. Çok fark ediyor.. Mis gibi tertemiz hissediyor insan kendini.:)

İnşallah yeniden başlamam..:)

Bırakmak isteyene Allah yardım etsin. Ben yirmi yıldan fazla içtim bu laneti. Üç senedir içmiyorum, sanki hiç içmemiş gibi hissediyorum.. Bırakırken şeytan insana diyor ki tamam sen artık bu illetten kurtuldun bir daha içmezsin. İçsende istediğin zaman bırakırsın. Arada yak bir tane. Bunun adına ister şeytan deyin ister nefis bu kandırmacaya aldanmayın.

k.ergun;

Şimdi hiç aklınıza gelmiyor mu? Hadi ilk zamanlar bocalıyorda insan aradan 3-5 yıl geçince hiç ama hiç içesi gelmiyor yani öyle mi? Valla inanması zor geliyor şimdilik ama inşallah öyle olur.. Benim için bir hiç olur bu illet..:)

İnşallah kurtulursunuz. Ben şu an sanki hiç sigara içmemişim gibi hissediyorum inanın çok zor değil. Hiç aklıma gelmiyor değil yani çok bunalınca falan diyorum yaksam bi tane diye. Ama senede ya bir yada iki defa. Yani üç yılda üç-beş defa olmuştur. İlk zamanlar sık-sık su içmenizi öneririm. Eğer çağrıştırma yapmıyorsa çayda sizi rahatlatır. Ama sigarayla çok çay içmişseniz o zaman birşey diyemem.

TABEX isimli bir ilaç var benım aılemde 4 kişi bıraktı sigarayı bu hapla gecen sene bende bıraktım 3.5 ay içmedim keyfe keder geri başladım şiddetle öneririm ancak şunu söyleyim sigara kafada bitecek yoksa ilaç yanlızca bahane benim bahsettiğim hap duzenlı kullanılırsa sigaradan tiskindiriyor Turkıyede yasal olarak satılmıyor Bulgarıstandan getırenler satıyor yanlızca yan etkısı yok ama bunu kesınlıkle bılıyorum.

Bu sigara illeti bence sadece keyfinin güzelliğinden bırakılmıyor.. Yoksa nikotin bağımlılığı falan hikaye bence.:) Çıkacağı kadar çıkmıştır bu nikotin vücuttan 20 gün oldu.. Ama canım hala sigara istiyor.. Cak cak cak sakız çiğneyenlere gıcık olurdum ben de oldum aynısı, ne yapayım oyalamak lazım yoksa olmuyor.:)

Hem hiç garantisi yokmuş bırakıp 20-30 sene içmeyenlerin yeniden başlamamasının.. Diyorum ya keyfinin güzelliğinden.. Batasıca keyfinin!.:D Bu saatler en çok sigara içtiğim aradığım saatler bi atlatsam şeytana uymadan tamamdır.. Yarına Allah kerim.. Ama böyle gün saat dakka sayarakta bırakılmaz ki bu zıkım.:)

İçmedim, içmicem de diyorum.. Bırakıcam diyorum bıraktım da zaten ama aklımdan bir dakka bile çıkmıyor..

Sigarayı unutturacak bişi icad etmeleri lazım bence.:)

arkadaşlar bi doktorla konuştum kendisi verem dispanseri doktoru,bi kaç ilaç ismi verdi bunları yazdır dedi bitane sakız var 2de ilaç bunları kullanman gerek dedi,arkadaşlar böyle ilaç alıp kullanıpta bırakan oldumu..

Merhaba Arkadaşlar Ben 171 Sİgara Bırakrma Danışma Hattında Çalışıyorum Bahsetmiş Olduğunuz Ürünler Sağlık Bakanlığınca onaylı Değildir. Bakanlığın Bilimsel Kanıtı Olan İlaçları Eczanelerde Mevcut Yalnız Almdan Önce 171 i Aramanızı Tavsiye Ederim..

Nikom42;

171 hattının yönlendirmesi ile alınan ilaçlar ücretli mi? Yani SGK karşılamıyor diye duydum ben aslı var mı..? Tütüne son ürünü duyuldu duyulalı arttı bu tip ilaçlar.. Hangisine güveneceğimizi şaşırdık.. Bir yakınım 171 hattını arayıp ilacını aldı ama bırakamadı işe yaramamış.. Artık birazda bırakmakta kararlı olmak lazım galiba..:)

Nikom42;

ömer kardeşim benim bahsettigim ilaçları zaten doktor verdi isimleri yazmamda belki sakıncalı olabilir,doktorun yazdıgı sakız var onu ssk karşılamıyor digerlerini zaten normal hastalara veriyorlar sigara bırakmak için ayrıca bi ilaç üretmemiş saglık bakanlıgı benim ögrenişim bu,sakızıda araştırdım netten üretimi durdurulmuş anlamadım gitti..

Angel_Ahter;

Terbiyesiz! Utanmadan ne diyor..:) Ayıp, herşeyden önce günah be.. Bir nefeste benim için çek bari deriiin deriiin dermişim:D Valla hiç bıraktım diye hava atacak değilim, zor arkadaş bu zıkkımı bırakmak! Bıraktığıma pişman oldum.. Yeniden başlamayıda yediremiyorum kendime.. Ne olacak halim, kaldım arada..:(

Angel_Ahter;
arkasından bi daha yak benim için kardeşim afiyet olsun

hhahahahahahhaha:):) kız nikotin komasına girecek biz keşlerin gönlü olsun diye:):) Aman bacım aman diyorum içme..:)

havva kardeşim sen bırakamıyorum diyordun,ama şimdi bırakmş gibi yazmışın yanlış mı anladım

Bu mudur? Budur:D

sigara-birakma-hatti-karikatur.jpg

şu sıgaranın zarasız olanı yokmudur ya sıgarasız bı hayat dusunemıyorum öldursede;)

aslında devlet bu işe bi el atması gerek sigara fabrikalarında tütün yerine içine başka bi faydalı bitki yerleştirseler onu sigara die yakarız içeriz işte;)

Evete ilaçlar ücretli bakanlık ücretsiz ilaç dağıtımı yapmıştı yalnız poliklinklerde bitmiş durumda şuan sosyal güvence karşılamıyor tabi bu hususta en önemli konu kişinin kendisi istemeli yoksa ilaçta fayda etmez başka bişeyde..

sonbahar.
kardeşim sakız biraz sıkıntılı olabiliyor sigarayı bırakıyorsun sakıza bağımlı oluosun bu sefer :) sakızdan kurtulman güçleşiyor.

roaccutane;
Çağrı Geldiğinde En Nefret Ettiğim Espri Hergün Duymaktan Sıkıldım :) Bayatladı Artık :):)

fehmi33;

Ne diyorsuuuun..:) Valla o zaman ben gün aşırı dayak yerim.. Sigara aklımdan hiç çıkmıyor çünkü:)
Amaa içmedim, halaa bozmadım orucumu amaa şeytana uyabilirim var yani öyle bir kayma tehlikem..:):)

Üst Alt