Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sizce sakatların kullandığı otomobillerde özel plaka olmalı mı, neden? [Tartışma]

baya bi geç olmakla beraber bu konudaki görüşümü söyleyeyim. sakat işareti kesinlikle olmalı. çünkü araç park ederken büyük sorunlar yaşıyoruz. şimdi şöyle diyenler olabilir: "trafikte engelli değilim park ederken engelliyim". bu konuya da değineyim. öncelikle bu işaret kalktığından beri başıma gelmeyen kalmadı. engelli park yerlerini normal plakalı araçların gasp ettiğini görüyorum. haliyle polise şikayet ediyorum. ve bir de bakıyorum ki araç sahibi engelli. fakat araç park kartı almamış. aldığını farzetsek bile bunu torpidodan çıkarmak bile bazen eziyet olabiliyor. neyse bu çok önemli bişey değil. gelelim trafikte engelli değilim kurallar benim için de aynı herkes için de aynı engelli olduğumdan kime ne meselesine. benim bildiğim trafikte farklı plakalar var mesela cumhurbaşkanının plakası farklıdır. resmi araç plakası siyahtır. askeri aracın plakası farklıdır. bu plakaların farklı olması, trafik kurallarının onlar için aynı olmadığını mı gösteriyor? bunu da merak ettim doğrusu. zaten kimsenin plakadaki o işarete trafikte dikkat edeceği falan yok. sadece park yerlerinde büyük kolaylık sağlıyordu. ama malesef şu an yukarıda da bahsettiğim ve başka türlü sorunlar da yaşıyorum. olsun canınız sağolsun. plakada sakat işareti olmayınca siz kendinizi sağlam hissedin. sonuç değişecek mi onu da bilmiyorum. yani aracınızdan inerken sağlıklı bir insan olarak mı ineceksiniz? buna da bir cevap verirsiniz sanırım. yine aynı mantıkla gidelim. ruhsatta koskoca "araç sahibi engellidir" vs gibisinden yazmasının mantığı nedir? bundan polise ne? bilince ne olacak? madem herkes için haklar eşit, biz de normal araç alalım vergi indirimi uygulanmadan. belki bu şekilde kendimizi sağlıklı hissederiz.

Evet, Avrupa standartlarını düşündüğümüzde tabii ki ayrımcılıktır, herkesin kurallara uyduğu bir trafik sisteminde böyle bir şeye gerek yoktur. Lakin burası Türkiye... Kimsenin kurallara falan uyduğu yok, en azından böyle bir plaka olması yanındaki, önündeki, arkasındaki aracın daha sabırlı olmasını ya da kendisinin gereksiz ani hareketlerine yeterli atiklikte karşılık veremeyeceğini bilip ona göre davranabilir.

arkadaşlar benim aracımdaki pilakayı degiştirmek istiyor TUVTÜRK neden engelli işaretini söktürüyorlar
nasıl durdurabiliri eski engellipilaka bana ayıcalık daha güven veriyordu bazı durumlarda bana şöför arkadaşlardan nezaket geliyordu neden bunu bizden esirgediler

Trafikte durduk yere kavga çıkıyor engelli plakası olmadiginda boyle basinaiza birsey gelirse iyi olmaz plaka sart .

Üst Alt