Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

walla benden size tavsiye sakın ameliyat olmadan önce ameliyat görüntülerini izlemeyin yoksa vazgeçersiniz demedi demeyin ama ameliyat olmak en süperi geciktirmeye gelmez :wink:

herkese slm

slm arkadaşlar, ben daha yeni üye oldum. Ben de kifoskolyoz hastasıyım,

Evet arkadaşlar.....
Sanırım ben yolun sonuna gelmek üzereyim.Doktorlarımla ve anestezi uzmanıyla görüşmelerim sonucu 160derece olan skolyoz ameliyatımda %37 lik nefesle büyük risklerim varmış.

Ameliyat anında değil ama ameliyat sonrasında kendim nefes alamazsam, solunum cihazına bağlı kalıp belkide aylarca yoğun bakımda kalabilirmişim.
Benim sorunum, omurilik kemiğim akciğerlerin genişlemesini engellediği için nefes açma çalışmalarıylada gidererilebilecek düzeyde değil malesef ve bu durumda bir seçim yapmam gerekiyordu, ya bekleyerek yıllar geçtikçe oluşabilecek kötü sonuçları beklemek yada ameliyata herşeyi göze alıp girmek ve en azından iyileşebilme lasılığını denemek olacak.

Kötü oluşabilecek şeyler tabiki var ama beleyerek günden güne kötü hale gelmektense, ameliyatla iyi/kötü sonuca vamak daha iyi diye düşünerek bu ameliyata karar verdim.
Kasım yada en geç aralık gibi bu ameliyatımı olucam çok zor günler bekliyor biliyorum ama doktorlarımla,sevdiklerimle ve içimdeki gizli güçle aşmaya çalışıcam.

Bu gibi sorunları olan ve iyileşen ameliyattan çok iyi çıkan ve hayatını çok iyi devam ettirenler varmış,umarım bnlardan biride ben olucam.

Buna benzer sorunlarla karşılaşp ameliyat olan arkadaşlar varsa yada bu konuda bildikleri varsa ve bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Sağlıcakla kalın.

merhaba arkadaşlar bende skolyoz hastasıyım 4 senedir derecesini bilmiyorum hiç ameliyat olmadım şu son 1 aya kadar hiç hissetmezdim agrı yapmazdı artık hissediyorum napıcamı bilmiyorum birazda belli tabi buda moral bozuklugu strest üzüntü yapıyo ayrıca ben kas hastasıyım bu skolyoz kkas hastası oldugum için boyumun kısa olmasından gerceklesti omirilik uzayıp boy uzamayınca haliyle egildi bunu kalça çıkıklıgından ameliyat olup alçıdan çıktıktan sonra farkettik o zaman filim çektirip doktora göstermiştik daha baslangıç ilerde bakarız demişti ondan sonrada daha gitmedim görüldüğü gibi bende yok yok kas hastalıgı,skolyoz,kalça çıkıgı verdikçe veriyo rabbim bazen katlanmak tasımak çok agır zor geliyo kas hastası oldugum için bu skolyoz ameliyatını yaparlarmı yapmazlarmı bilinmez ameliyatta kasları toplamak zor oluyomuş kalçalarımda öyle olmuşş zaten suanda annem olmamı istemiyo çünkü skolyoz ameliyatı olursam şimdiki giibi ailem beni kucagına rahat alamazmış acırmış dışarı uzaga tek gidemiyorum ama evde çok şükür degneklerle her işimi görebiliyorum annem yönünden düşününce oda haklı bi nevi ama ben olmak istiyorum çokkkkkk geç olmadan bu arada yasım 22 ben bide bu ameliyatı olunca boy uzadını duydum en çokta ondan olmak istiyorum ne kadar dogru bilmiyorum çoştum bu gece neyim varsa yoksa yazdım sizlerle paylaşmak çok güzel rahatlatıyo insanı eger söylemek istedikleriniz tavsiyeleriniz desteginiz varsa olursa sevinirim sizlerle mutluyum seviyorum sizleri

bu arada gulcan umarım inş o ameliyattan çıkar ve kurtulursun inş yogun bakıma gerek kalmaz korkma banada ona benzer bişi demişlerdi kas hastası oldum için cigerler saglıklıydı ama narkozu kaldırmaz çıkamaya bilir çıkarsada yogun bakım gereke bilir şart dediler ameliyata girdim 2 kalçadan 10 saatte çıktım ameliyattan çıktıktan sonra yogun bakıma aldılar ama gayet kendimde ve saglıklıydım o bakımdan yinede tedbir diye aldılar yogun bakıma o gece cok sıkılmıştım orda herkes baygın bi ben uyanıgım bakıyorum o gece sabah olmak bilmedi hiç uyuyamadım sabahleyin odama çıkardılar yani onların dediği olmadı yogun bakımlık halimde olmadı şükür inş seninde olmaz

ufffff ne uzun yazdım çoştum bu gece ben umarım vakit ayırıp okursunuz :roll: :oops: :wink:

Çiğdemcim çok sağol.Yazını tabiki okuruz hemde zevk alarak çünkü yaşanmışlık ve tecrübe var yazında.
Canım sanırım bu zorlukları aşmak için önce inanmak lazım ve ben inanıyorumki bu zorluğu aşıcam :)

İlgine tşk ederim.

slm arkadaşlar, bende yaklaşık olarak 15 yıllık kifoskolyoz hastasıyım. yaşım 26 ve şimdiye kadar görünüşüm dışında herhangi bir sorun yaşamadım. ama son zamanlarda bel ağrılarım başladı, doktorum şimdi olmasa bile ilerde ameliyat olmamın gerekebileceğini söylüyor. benim derecem %80.miş.
aslında ben ameliyat olmak istemiyorum, felç riski olduğunu bildiğimden korkuyorum açıkçası. yaklaşık 1 ay sonra istanbul'a bir arkadaşımın yanına gideceğim kısmetse, gitmişken bu konuda uzman bir doktorla görüşmek istiyorum. daha yeniyeni bu konuda araştırma yapmaya başladım hangi uzman daha iyi bilmiyorum. bana bu konuda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum, tşk... :)

mrb bende sızın gıbı kıfoskolyoz hastasıyım dogustanmıs ama 4 yasına kadar ortaya cıkmamıs kucuk yastan berı tedavı oldum ama bı sonuc alamadım bu gercekle yasamaya alıstım

Merhaba arkadaslar yazılanları okudum ben galiba durumu en iyi gözkenlerden biriyim yani sağlıklı yaşam konusunda su an için estetik acıdan bakılacak olursa cok da estetik oldugunu söyleyemem fakat solunum problemim yok, cok cabuk yorulmuyorum,ağrılarım ya da uyuşmalarım yok,herkese cok geçmiş olsun diler sağlıklar dlerim.

SLM ARKADAŞLAR,
SEVİLLA'YA:
MERHABA, MESAJLARI OKUYORUMDA, AMELİYAT OLDUĞUNU BELİRTMİŞSİN, BENDE KİFOSKOLYOZ HASTASIYIM. BENDE ŞİMDİYE KADAR KORKTUĞUM İÇİN AMELİYATTAN UZAK DURDUM AMA ŞİMDİLERDE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. YAKIN TARİHTE İSTANBULA GİTMEK İSTİYORUM. BANA TAVSİYEN NEDİR, EĞER İMKANIN VARSA CEVAP YAZABİLİR MİSİN? TŞK...

skolyoz kifoskolyoz hastaları(başka kim var)

herkese merhaba bu siteye yeni üye oldum aranıza katılmak gerçekten çok güzel bende skolyoz hastasıyım yaklaşık4 sene oldu şuan 19 yaşındayım skolyozum 45 derece basit bi kaç hareketten başka bi şey yapmadım mesajlarınızı okuduğum kadarıyla benden daha tecrübelisiniz sizce bu saatten sonra korse gibi tedavilerin faydası olurmu?ameliyatı en son ihtimal olarak düşünüyorum bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim tşk

herkese merhaba bu sieye yeni üye oldum aranıza katılmak gerçekten çok güzel bende skolyoz hastasıyım yaklaşık 4sene oldu şuan 19 yaşındayım skolyozum 45 derece basit bi kaç hareketten başka bişey yapmadım msjlarınızı okuduğum kadariyla benden daha tecrübelisiniz sizce bu saatten sonra korse gibi tedavilerin faydası olurmu?ameliyatı en son ihtimal olarak düşünüyorum bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim tşk

herkese merhaba ben siteye yeni üyeoldum.bende de skolyoz varmış. 1,5 ay önce ögrendim.fazla kiloluydum,ilk zamanlar rahatsızlıgımı,kiloya bagladım.30 kıloya yakın verdim.su an derecesini bilmiyorum. doktor ameliyat dedi.24 yaşındayım.hangi doktor?hangi hastane?yardımcı olursanız sevinirim...

slm hasan bey öncelikle geçmiş olsun.
bende küçük yaşlardan itibaren kifoskolyoz hastasıyım, 1993 yılında ailem benim için epey uğraştı, ozamanlar uzmanlar ameliyatın büyük risk taşıdığı gerekçesiyle önermediler ve 12 yaşındaydım. 2 yıl öncesine kadar bi daha bu konuyla ilgili olarak doktora gitmedim. 2 yıl önce izmir 9 eylül üniversitesinde dr.emin alıcı'ya gittim 2 dk.lık muayeneden sonra böyle yaşamaya alışmamı ve kesinlik ameliyat olmamam gerektiğini söyledi... bende alıştım zaten...

ben kendi çapımda yaptığım araştırmalarıma göre ençok dr ünsal domaniç'in adını duydum. bildiğim kadarıyla istanbul tıp fakültesindeymiş. ikinci isim olarak da dr. emre acaroğlu. hatta yakın bir tarihte bende dr. ünsal beye muayene olmayı düşünüyorum.
sağlığım açısından şimdi olmasa bile ilerde ameliyat şart olabilirmiş.
umarım yardımcı olabilmişimdir. iyi günler

Deniztrendy tesekkür ederim...bu konuyla ilgili konuşulacak çok sey var ama; arkadaşlarımız bu bölüme pek sık uğramıyorlar,gördüğüm kadarıyla. tekrar sağol. aklıma bişey takıldığında seni tekrar rahatsız ederim... :)

Pek sık uğramıyorlar değil Hasan Bey.
Aslında ben hergün bakıyorum yazılanlara ama hep aynı şeyleri yazmaya gerek yok.
Skolyozla ilgili yazıların tümünü okursanız birçok doktor ismi verilmiş ve birçok skolyoz hastasıda yaşam hikayesini anlatmış.
Tamamını okursanız zaten sorularınıza mutlaka yanıt bulacaksınız tabi yine aklınıza takılan bişey olursa paylaşalım ama hep aynı şeyleri yazmayalım

Sağlıcakla kalın

slm arkadaşlar...
siteyi skolyozla ilgili bişey araştırırken buldum.hemen uye oldum.bu kadar çok olduğumuzu tahmın etmiyodum açıkcası:)
bende idiopatık skolyoz olanlardanım;5 sene önce ameliyat oldum.şu andaki sağlık durumum gayet iyi... hepimize geçmiş olsun. hoşçakalın... :D

slm

ahmet alanaya ameliyat olucam dr hakkında bilgilendirebilirmisiniz randevu 12 şubatta acaba herkese 2-3 ay sonrasına mı veriliyor randevu herkese geçmiş olsun

ÖNCELİKLE MERHABA BENDE 1997 YILIN DAN BERİ SKOLYOZ HASTASIYIM OZAMANLAR BANA %90 SAKAT KALMA RİSKİ OLDUNU SÖLEDİLER BENİM SKOLYOZUMM SKOLYOZ YANI SIRA BOYUN KISMIN DA DÖNÜKLÜK MEVCUT TUR BUNUN TEDAVİSİ ŞUAN MEVCUT MU ?

slm

bende kfoskolyos hastasıyım.yaklaşık 10 yaşına kadar korse kullandım. doktor beni 13 yaşında amaiyat yapacaktı. ben ise korsayı 13 yasına kadar kullanmadığım için annemler tedavime devam etmediler. amaliyatın riskli olduğunu bildikleri için sanırım. velhasılı olmadım bu gün 28 yaşındayım çok aşırı şikayetlerim yok.halimden şimdilik memnunum. sağlıklı bir insan benim kadar yolda hızlı yürüyemiyor.ilerde sağlık sorunlarım olmasından endişe ediyorum.
kendinize çok cici bakın

Re: Slm..

anzel merhaba güzel dileklerin için teşekkür ederim hepimiz sağlıklığımıza kavuşup mutlu oluruz inşallah.
Benim tüm tahlillerim yapıldı ameliyat malzemelerimde aldırıldı şuan yoğun bakım ünütesi için beklemedeyim bu hafta aramalarını bekliyorum.Gelişmelerden haberdar etmeye çalışıcam.İnşallah herşey daha iyi olucak.

Sağlıcakla kal.

ahmet alanay iyi bir doktordur hacettepede .2006 da bir yıl amerikaya öğretim görevlisi olarak gitti .bizde kendisine muayene olduk .ama şu an muharrem yazıcıya gidiyoruz. Allah yardımcınız olsun.biz bir kez de tarık YAZAR a gitmeyi düşünüyoruz.

Musty' Alıntı:
Bende de kifoskolyoz var. Ufuk Aydınlı idi doktorum da. Ufuk Aydınlı'nın bu konuda Türkiye'nin en iyilerden olduğu söyleniyor. Tekrar ameliyat olacağım ben de yakın zamanda düşünüyorum. İstanbul'da yaşadığım ve Ufuk Aydınlı artık ünide çalışmadığı için burda doktor bakıyorum. Fakat sanırım burda da zor doktor bulmak.Cerrahpaşadan çevrildim. Bende kullanılan sistemi bilmiyolarmış. Çapa ay kavağa çıkmadan gün vermez zaten:) Bakıyorum ben de bu aralar

merhaba arkadaşım bende Ufuk Aydınlı'nın 5 yıldır hastasıyım :) Ufuk Aydınlı şuan yine ünide çalışıyor geri döndü hem epey oldu döneli :) hatta benim 2007 martta platinlerim çıkarıldı ünide ameliyat oldum bütün ameliyatlarımı ünide geçirdim :) halada tedavilerim devam ediyor ağustos ayına kadar ara vermiş olsakta :)

merhaba bende skolyoz hastasıydım
ama Prof.Dr.Ufuk Aydınlı sayesinde
bu hastalıktan kurtuldum herkese tavsiye ediyorum.

cadicik_84, azminden dolayı tebrik ederim hastalık, engel seni yıldırmamış darısı hepimizin başına.
Allah daha iyi etsin,sağlıklı bir ömür geçirmeni dilerim cadicik :)

merhaba arkadaşlar bende skolyozluydum

selam arkadaşlar ben aleynaserap;ben de skolyozluydum sizinle aynı duyguları paylaşıyorum;beni de aranıza alırmısınız ?

Re: merhaba arkadaşlar bende skolyozluydum

aleynaserap' Alıntı:
selam arkadaşlar ben aleynaserap;ben de skolyozluydum sizinle aynı duyguları paylaşıyorum;beni de aranıza alırmısınız ?

Tabiki aleynaserap aramıza hoşgeldin arkadaşım

bende 11 yıldır skolyoz hastasıyım sadece korse kullandım doktorum ameliyatı önermediği için ameliyat olma gibi bir düşüncem yoktu ama hastalğımla ilgili araştırmalar yapınca geleçeğimden endişe etmeye başladım şuan kafam allak bullak :roll:

Merhaba Arkadaşlar!

Kabul ederseniz ben de sizlere katılmak istiyorum.

Yazılanların bir kısmını okudum cevap yazmak için sonuna kadar sabredemedim.
kifosunu bilmem ama benim de skolyoz rahatsızlığım var.
Doğuştan omurgamda kemik eksikliği var dendi.Mutlaka ameliyat olmam gerektiği, ne kadar erken ameliyat olursam tamamen iyileşme ihtimalimin o derece yüksek olacağı söylendi.O zamanlar Türkiye'de bu ameliyat yapılamıyormuş henüz.Bu yüzden bize ameliyatın yapıldığı birkaç ülke adı verildi.Biri de Avusturya'daydı.Çoğunuz duymuştur.Kayak merkezi olarak bilinir Innsbruck.
Tesadüf bu ya Babam da o sıralarda Avusturya'da Innsbruck'a yakın bir şehirde çalışıyordu.Bizleri de yurt dışına götürdü.Bu sırada ben daha 4.5-5 yaşlarındaydım.Kontroller başladı.Hatırladığım kadarıyla 8 yaşında beklenen ameliyatı oldum.2 platin takıldı.Üç ay yattım ameliyattan sonra.Ancak bazı komplikasyonlar olmuş ameliyat sırasında.Narkozdan uyandığımda sol bacağımda duyu kaybı olduğunu farkettim.Bu bacağımın gelişmesi de yavaşladı.Şu an 31 yaşındayım şükür iyiyim.Sol bacağımı sağ bacağıma oranla daha az olsa da hissedebiliyorum,yürüyebiliyorum ama ameliyatın bana gözle görünür bir faydası şöyle dursun,malesef zararı dokundu.Güya yurt dışında daha iyi imkanlar var.
Bu arada platinler hala yerinde duruyor.
En geç 18 yaşında alınması gerekiyor denmişti ancak bir Türkiye'ye kesin dönüş yapınca onları aldıramadım.O günden bu yana bu rahatsızlığım için hiç doktora gitmedim.İyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum ama belki bir gün tekrar Innsbruck'a gidip bunun için ameliyat olabilirim.İçimdeki korkuyu yenebilirsem tabi.

Son olarak bütün arkadaşlarıma Allah'tan şifa diliyorum.Bu devirde belkide daha etkili tedavi yöntemleri geliştirilmiştir.Mutlaka araştırın,kendi haline bırakmayın.Kötü örnekler kimseyi korkutmasın herkeste aynı şeyler olacak diye bir kural yok.

GÜLCAN EN SON YAZINDA HABER BEKLİYORUM DEMİŞSİN, BİR GELİŞME VAR MI? SENİ MERAK ETTİM.. İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA SAĞLIĞINA KAVUŞURSUN, ACİL ŞİFALAR ARKADAŞIM

kifoz

merheba ben özlem ben de çok fena ağrılı kifoz hastalığı var eğriliğim 95-100 derece arasındaben cerrahpaşada tedavi görüyorum orda ağrım için bir kaç işlem yaptılar ama hiç fayda görmedim benim ortopedide ki hocam beni ameliyat yapmıyor ağrım olduğu için hepinize acil şifalar diliyorum :lol: :eek: :mrgreen:

Üst Alt