Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

kifoz

merhaba arkadaşlar ben özlem bende çok fene ağrılı kifoz hastalığı var ben cerrahpaşada tedavi görüyorum benim çok ağrım olduğu için fizik tedavide yattım psikolojik tedavi aldım ama hiç biri nde fayda görmedim son olarak cerrahpaşada ağrı bilim dalına gönderdi hocam ancak orada bana bir takım işlemler yapıldı ağrım için ağrım için ilaölar kullandım ama hiç birinden fayda görmedim çok ağrım oluyo ben korse kullandım ancak fazla kullanadım çünkü dahaçok ağrım oldu ama beni hocam ameliyat yapmıyo çünkü tek sebebi ağrı ağrın geçmeden ameliyat yapmam diyo bakalım sonum ne olacak hepinize acil şifalar diliyorum :roll: [/img]

MErhaba arkaldaşlar bende sizler gibi kifoskolyoz hastasından birisiyim. Benim rahatsızlığımı kardeşimle güreş yparken amcam keşfetti ozamanlar sene 1996 idi.14 yaşımda falandım. Sonra Ankara numune hastanesine gittim fakat ameliyata cesaret edemeyip geri döndüm ardan 5- 6 ay geçtibu sefer Anakara hastanesine gittim ozman şartlarında hastanenin durumu bugünkü kadar tertipli ve düzenli değildi.Tabiki ordanda vazgeçtim. Daha sonra sıkı bi araştırma sonucu Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesinden Şu an Prof. Dr. olan Muharrem YAZICI hocamla tanıştım. Bana ameliyat hakkında bütün olabilecek herşeyi anlattı ve bende ameliyat olmayı kabul ettim. Bu arada sene 1998 ve yaş 16 oldu. 98 in mayıs ayına gün verdiler. Ameliyat 2 aşamalı olcaktı. Ancak ilk aşamdan sonra bazı komplikasyonlar oluşmuş. 1 hafta yoğun bakımda kaldım. 2 hafta sonra 2. Aşama yani platin takma işlemi yapıldı. Allaha çok Şükür şu anda herhangi bir problemim yok. Darısı tüm arkadaşların başına hepinize geçmiş olsun..

merhabalar bende doguştan kifo skolyoz engellıyım 25 yaşındayım hiç amelıyat olmadım olma durumumda yoktu doktora bir defa gıttım balta liman hastanesıne amelıyat önermedii daha sonrada hıc gıtmedım şimdilik hıc bır sorunumda yok şükürler olsun...ALLAHIM herkesın yar ve yardımcısı olsun herkese geçmiş olsun..saglıcakla..

Skolyoz

Merhaba ben 21 yaşındayım ve yaşındayım ve yaptığım araştırmalar sonucunda yeni farkına vardım ki bende de skolyoz var. Bu hafta bir doktordan randevu alıp muayeneye gideceğim..

slm arkadaslar bende varım aranızda :) biz eniyisi dernek kuralım bakarız dernek tutulur bırde spor kulubu kurarız.

ben çok kucuk yaşta amelıyat olmusum ancak duzelme olmadı çunku amelıyatımı yapan sıradan bır doktor :)

gecenyıllarda arastırmasını yaptırdım hastalıgımının doktorum amelıyatımın mumkun olmadıgını drumumun ılerleyıcı olmamasından gerek gormedı yaşımın genç olmasından dolayı pek sıkıntı çekmıyorum çok sukur sadece nefes bıde fızık bozuk :) henuz 20 yasındayım :) kendıme guvenıyorum ve engelımden çok memnunun bu sakatlıgımla engellı basket oynuyorum ıyıkı amelıyat olmamısım olasaydım platın takacaklardı :) ozaman basket oynayamazdım ve olamasamda :) bu ortamı yasayamazdım halımden çok memnunum rabbıme hamd olsun iyiki sizlerleyim :)

skolyozu olan arkadaşlar

tanışalım ortak dertlerimize çare olucak önerilri paylaşalım :D

selam arkadaşlar ben sevinç 19 yaşındayım hem skolyozum hem osteogenesis imperfectam ve epidermolysis bullosa hastalığım var hatta üzerine bi de panik atak :D bütün hastalıklar beni bulmuş değil mi ?? ama olsun hayat herşeye rağmen çok gzl yeterki ona sıkıca tutunun ... :)

SKOLYOZ OLAN WE AMELİYAT OLMUŞ OLAN VAR MI?

BEN 3.5 SENE ÖNCE %55LİK DERCEYLE AMELİYAT OLDUM.BENİM GİBİ OLANLAR WAR MI?ASLINDA CİDDİ Bİ RAHATSIZLIK VE KAÇ KİŞİYİZ ÖĞRENMEK İSTİYORUM :shock:

sizinle paylaşmak

merhaba arkadaşlar bende kifoz skolyozum ben bu rahatsızlığın adını bir senedir öğrendim.Ben 39 yaşında,evli 17 yaşında bir er kek çocuk annesiyim.Bende ameliyat olup iyileşmek isterim oğlum için.Ben Ardahanın bir köyünde doğdum 6 aylıkken çok ağlıyormuşum meğer bu rahatsızlık başlamış.Bu rahatsızlıktan ötürü çok çektim çünkü o zaman cahillik vardı.Ben 9,10 yaşlarındayken babam beni İSTANBULA doktora götürdü ÇAPA,CERRAH PAŞA VEDE BALTA LİMANA.Benim o anda ameliyat olamayacağımı söylediler doktorların hepsi,felç olma riskim çokmuş ama 18 19 yaşlarında bir görelim dedi doktorlar.Ama birdaha gidemedim.Şu anda BURSADA oturuyorum.Benim ameliyat olmam zor herhal çok geç kaldım.Zaten artık ameliyat çok zor geliyor bana 2 ameliyat geçirdim tabi başka rahatsızlıklardan.ALLAHA şükürler olsun elim ayağım tutuyor bundan beter olmayalım.Başınızı ağırttım kusuruma bakmayı kardeşlerim.ALLAHA emanet olum.Selametle kalın.Yorumlarınızı bekliyorum. :) [size=3][/size] :)

bilibak merhaba
Yaşım geçti diye düşünerek beklemeyin.En azından skolyozunuzu takibe aldırın 1yılda bir ölçümlerinizi yaptırın ilerlememesi ve omurganızı güçlendirmek için verilen egzersizleri yapın.
Skolyoz basite alınmayacak bir rahatsızlık lütfen ihmal etmeyin.
İleri yaşlarda birçok kadında olduğu gibi kemik erimesi olabilir bu nedenle omurganızı güçlendirmeniz, ağrı ve zorluk çekmenizi engelliyecek yada aza indirecektir.
Sağlıcakla kalın.

SEVGİLİ GÜLCAM MERHABA.İLGİNİZ İÇİN ÇOK TŞK.LÜTFEN BUNUN İÇİN ORTAPEDİYEMİ GİDİCEM.BENİ BİLGİLENDİRİN.BEN RAPOR ÇIKARTTIĞIMDA BENİM RAPORUMU HEP GÖĞÜS VERDİ.BEN GÖĞÜSEMİ GİTMELİĞİM.BENDE SOLUNUM GÜÇLÜĞÜDE VAR.ALLAHA EMANET OLUN.SAĞLICAKLA KALIN.

Skolyoz için ortapedi doktoruna gitmelisiniz.
Bende de solunum güçlüğü vardı sizdede varmış bu durumda hiç ihmal etmemeniz gerekir.
Ortapedi doktorunuza gittiğiinizde solunum raporlarnızıda yanınızda bulundursanız iyi olur.
Solunumunuz fvc de % kaç yazıyor çokmu düşük solunumunuz?

CANIM,BENİM İLK ÖNCE ALDIĞIM RAPORDA KİFO SKOLYOZ,SOLUNUMFONKSİYON BOZUKLUĞU YAPAN DİYOR.YÜZD 45 BU RAPORUM.AMA DAHA SONRA DEVLETTEN FAYDALANABİLMEK İÇİN ALDIĞIM RAPORDADA,ORTA DERECEDE VESTRİKTİF VASIFLI VENTİLASYON GÜÇLÜĞÜ DİYOR.BU YENİ RAPOR BUNADA % 40 VERİLDİ.SENİN SORULARINI CEVAPLANDIRABİLDİM Mİ BİLMİYOM.YANİ BİLGİM BU KADAR.BU RAPORLARDA BAŞKA ÖNEMLİ BİRŞEY YAZMIYOR.ZATEN ŞİMDİ ULUDAĞ ÜNÜVERSİTESİNDEN İSTİYOR EMEKLİ SANDIĞI.BURSA HASTANESİ BURASI.NEYSE ÇOK KARIŞTIRDIM GALİBA SELAMETLE KALIN.

Benim bahsettiğim bunlar değildi ama önemli değil.
Ortapedi doktoruna gittiğinizde zaten bilgi verip yönlendiriceklerdir.

tmm canım msağ ol gidince bilgilenirim inşallah.tşk ALLAHA EMANET OLUN.

sağlık / skolyoz

merhaba arkadaşlar birbirinizle yazıştığınızı görünce çok etkilendim ve çok hoşuma gitti bende sizlerin arasına katılmaya karar verdim hepinizin yazılarını okudum. bende sizler gibi skolyoz hastasıyım 1988 yılında bu hastalıkla adını bile bilmezken tanıştım 90 yılında ilk amelliyatımı oldum çok şanslı bir insan olduğum için toplam 3 defa bu amelliyatı geçirdim ama ne yapıldıysa vücudum platinleri kabul etmedi en sonunda çıkartıldı çok şükür dikkat ettiğim sürece bir problem yaşamıyorum hatta artık hastalığımla arkadaş olarak yaşamayı öğrendim evlendim ve şu anda 2 çoçuk annesiyim ama bunları 90 lı yıllarda bana söyleselerdi herhalde bende birçoğunuz gibi acabamı der inanmazdım yaşarken insana çok farklı geliyor herşey aranızda yeni amelliyat olanlar var hepiniz pozatif olun ve doktorlarınızda en iyi arkadaşlarınız olsun herşey yoluna girecek inanın bu günleri ilerde bir rüya olarak düşüneceksiniz sizlerle yazışmak ve tanışmak isterim hepinize bol sağlık dilerim. bu arada bebeklerini kucağına alan anneleri öpüyorum sağlıkla bebeklerini büyütmelerini diliyorum herşey gönlünüzce olsun arkadaşlar.

slm bende skolyoz hastasıyım koonuşmalarınızı okuyunca bende katılmak istedim. bulundugum yer küçük bi yer oldugu için bana sanki bu hastalık sadece bende varmış gibi geliyodu. Allah herkese yardımcı olsun.

merhaba arkadaşlar ben merve benimde kifoskolyozum var.14 yaşındayım hiç ameliyat olmadım.bu engelimizi hep beraber aşalım diyorum

arkadaşlar bana ameliyattan sonra oluşabilecek düzelmeleri yazabilir misiniz.çünkü bnde ameliyat olacağım ama çok korkuyorum

sevgili kardeşlerim aslında bizim hiçbir engelimiz yok.bizle dalga geçen bizi hayata küstürenlerin engelleri var. :) Biz onlara başarımızla engelli olmadığımızı kanıtlayacağız.kendinize iyi bakın :)

Gülcan abla sen herkese ışık kaynağı oldun senin sayende artık hayata daha pozitif bakıyorum. :) bana da tavsiyelerde bulunursan çok sevinirim :)

Ah canım benimmmm çok sağol.
Biraz bişeyler yapabiliyor ve sizi iyi hissettirebiliyorsam ne mutlu bana.Canım skolyozla ilgili bulunabileceğim en iyi tavsiyeler sigaradan ve dumanından uzak dur,ağır kaldırma,egzersizlerin varsa mutlaka yap ve mutlaka yüz, omurga kaslarını güçlendirmiş olursun.
Hangi konuda olursa olsun sormak istediğin bişey varsa kendimce cevap vermeye çalışırım.

mrb arkadaşlar ben merve hayat94 te benim ama artık bunu kullanacağım

merhaba arkadaşlar sitenin yeni üyesiyim.47 yaşındayımbenimgibi ileri yaşlarda olupta ağrıları olan arkadaşlarla bilgi alışverişi yapmak istiyorum.

Merhaba

Ben 28 Yaşındayım;
ve Skolyozum ilk kez 15 yıl önce doktora gittimizde iş işden geçmişdi ve ameleyat konumuna gelmişdim fakat o zaman ki doktorlar bana bu ameleyatın ölümcül olcağını olmasa sakat kalacağımı o olmasa cok zor bir hayat yaşıycağımı + olan eğriliyiminde cok da düzelmeyeğeni dedi ( ayrıca bu bizim işimiz değil seni bir Prof görsün de demediler bizde bir kaç doktor gezidik ama nafile ) hadi evimiz dedik ve cıkdık 4 yıl önce bir profla görüşdüm oda bir tanıdık vesilesi ile sohbet amaclı cünkü 15 yıl önce bu kadar zor olan bir ameleyat şimdi teknolojik olarak ilerlese bile bende ilerledim fakat bu gün tesdüf eseri bu siteye rasladım 29 yaşında amelyat olan varmış ilginç geldi tabi bu olaylarda eğrik ne durumda olduğu önemli fakat ne kadar az olsada 29 yaşında olun a biliyorsa ACABA dedim ....Selamlar

ben 25 yaşında amaliyat olanı duydum fakat 29 u duymadım

ben 22 yaşında doğuştan skolyoz-kfeskolyoz hastasıyım 7 yaşımda iken doktora gittim bana ameliyatın imkansız olduğunu söylemişlerdi.acaba şimdiki tıp imkanlarıyla olabilir mi?

skolyoz hastası olan varmıı
bnde 1 omurun başı oluşmamış doğuştan buna bağlı olarak skolyozkifoz (yana veya öne eğilme kamburluk) oluştu 9 eylül ünüversitesinde 3 afta önce ameliyat oldum ve ameliyatım çok başarılı geçmiş btn dr. tşk

bnde skolyoz [kamburluk] vardı dr. 12 yaşını bekledi 3 hafta önce 9 eylül üniversitesinde ameliyat oldum

Üst Alt