Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spino Cerebellar Ataksi (SCA) olan kim var?

Bende sca (ataksi okülomotor apraksi tıp1) hastasıyım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Beyin tümörü yüzünden 3 kez ameliyat oldum 27 seansta tomoterapi aldim.son ameliyat sonrası yürüyemez hatta ilk iki ay konuşamaz yiyip içemez olmuştum yeme içme konuşma düzeldi.hala yuruyemiyorum gitmediğim doktor kalmadı en son nöroloji profesörü serebellar ataksi olmuşsun dedi. Tümör bitmeden yurutmeyelim yoksa tekrar yürüyemez sin dedi. Yoksa rTMS yapacaktı 20 seans. Araştırın cerebellar ataxia rTms çok kaynak çıkacaktır. En azından yuruyebiliriz.faydasi olur inşallah.

Merhaba
Almanya'dan yazıyorum
Oğlum 7 yaşında ve Sca tip 17 tanısı konuldu
Bu tipe yakalanan var mı
Hayırlı günler

Çok geçmiş olsun, ben de SCA hastasıyım ancak tip hâlâ araştırma da, bana bir artısı olamayacak umrumda değil artık.

😆😆😆kanka senin modunu ben düşürdüm sanırım
Sen kiii bana bir zamanlar ayar verendin😉

Kanka, aslında öyle değil sadece unudumu yitirdim, yani seninle ilgisi yok.:)

Ben de, herkes tek gruba gelsin parça parça olmayalım öyle daha çok sesimizi duyururuz diyorum.

sca

daha once belırttım 14 yıldır ugrasıyom .boşverin 4 kopegım var onlaarla ugrasıyom ve fızıksel hareketler -gerisi inanın boş doktorlar ılaclar -başıma bu geldı dıyın yola devam -
taktıkca ve okudukca artar emın olun takmayın yok gıbı davranın .
kopek edının kedı bı dost ama konuşamasın . konuşanlar hep stres hep stres buda ılerletır.

Bursada olan varsa whatstan bi grup kuralım.

Yalnızlık bu isi artırıyor.
Bi grup şart .
Herkesin il il olabilcegi

mrhb bende de ataksi rahatsızlığı var engelli raporu almak istesem yüzde kaç verirler yürüme zorluğu ayaklarımda ve parmaklarımda güç kaybı var

Bu ataksiye ne oran veriliyor doktor. Tanıya. Ataksi yazmış

Merhabalar,
Biz spino serebellar ataksi iki kardeşiz, iki senedir sosyal medyada spino serebellar ataksi hastalığının farkındalığı için uğraşıyoruz,
Bu süreçte tanışmış olduğumuz tüm spino serebellar ataksi hastalarıyla bir whatsapp grubu oluşturduk,
Sosbet etmek, bilgi paylaşmak için sende gelmek ister misin 🙏🏻

https://chat.whatsapp.com/Js88cqtRoNgCvVJgYIVMA1

Merhaba ben daha yeni üye oldum yaklaşık 10 senedr savaşıyorum bu hastalık la bazen yoruluyorum bazen üzülüyorum ama asla pes etmiyorum

Üst Alt