Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Üye buluşması] Antalya Olimpos Organizasyonu 13-18 ekim 2014

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_DELAL_

Aktif Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Organizasyonun tanımı: antalya olimposta 6 günlük canlı ,heyecanla tatil.
Organizasyonu düzenleyen kişiler: hacer kurşuncu:0530 566 60 50---delal:0538 707 11 49
Organizasyon tarihi: 13 ekim giriş---18 ekim çıkış
Organizasyon yeri: antalya olimpos
Organizasyon yerine ulaşım: gelen arkadaşları otogardan alıcak araç olucak.orda sizleri karşılayacak arkadaşımız erdinç şahan:0542 229 33 96
Organizasyon bedeli: 13 ekim itibariyle 5 günlük konaklama,açık büfe sabah kahvaltı ,akşam yemeği,canlı müzik,isteyen cumartesi giriş cumartesi çıkışyapabilir..karbonatlı deniz,egzotik manzara,harika doğa,antik şehir,kıral mezarlarını da görme imkanı,transfer veeee özgürlük.hepsi 250 00 tl .
Organizasyon yapılacak tesisin adı: Olimpos türkmen evi
Organizasyon yerinin engellilere uygunluğu: 2 hafta önce ordaydım.engellilere uygun olmayan bir durum söz konusu diil.tekerlekli sandalyeli arkadaşlar için organizasyon günü için rampalar oluşturulmuş ,hazır.wc ler kullanıma uygun.ben aykırı bir durum göremedim.
Işletme sahibi duyarlı ,personel ilgili.

Not: saydıklarımın dışında içki ve özel harcamalar ücretlidir.
Söleyeceklerim şimdilik bu kadar.sorularınız doğrultusunda detaylı bilgi vericez.

Katılar:

1-hacer kurşuncu
2-delal
3-hüseyin köse
4-şeref özel
5-mehmet avan
6-ali kapyapar
7-erdinç şahan
8-nigar yıldız
9-mine eğilmez
10-yaprak sezgin
11-murat sezgin
12-filiz develi
13-lokman kılıç
14-m.necdet topçu
15-gül yüreğir
16-selma kurt
17-emine atacan
18-zeynep yıldırım
19-fatma uysal
20-tuğba yılmaz
21-emine karakuş
22-aydın zenger
23-gül özbey
24-bilal çolaklı
25-mahmut çimendağ
26-isa yılmaz
27-nazire dudu
28-ali kaplan
29-mehmet çalışkan
30-ilknur çalışkan
31-
32-zeliha ertürk
33-levent güler
34-vahap bey
35-cengiz aygün
36-yadigar küçük
37-ümit yüksel
38-erol ay
39-muhammet dal
40-ahmet can
41-yunus emre
42-raşit betil
43-orçun ilhan
44-isa gülaçtı
45-önder sert
46-şaban atmaca
47-enes can
48-ibrahim yüksel
49-imge ateş
50-çağlar seda çelik
51-serdar bey
52-mustafa ekiz
53-hacer uslu
54-aydan aydın
55-erdal bey
56-sabire polat
57-NURAY EKİS
58-başak hanım
59-ayşe hanım
60-NECDET EKİM
61-ELEN EKİS
61-mehmet yaşar
62-ramazan taşkın
63-hayt engel tanımıyor
64-ayşe şatıroğlu
65-nevin tunç
66-mediha karpuz

Olimpos harika bi yer. Fabrikanın girmediği koruma altına alınmış nefis sahili mevcut ama bence tekerlekli sandalyeli arkadaşlar için zor bir yer atv kiralanmadıkça. İyi eğlenceler :)

Ben Nisan ayında gittim. Ören yerlerinin bir kısmını gezdim. Ama birçok kısmını gezemedim. Sahile ören yerinin dışından gidiliyor mu bilmiyorum ama onun içinden gittim ve çok yorucu bi yürüyüş olmuştu bnm için. Nisan dan beri birçok şey değişmiş olabilir tabi ama bnm kullandığım yollar tekerlekli sandalye kullanmaya hiç müsait değildi.

Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Sadece bu güzelliği yaşamak için bile gidilir

Ben olimposa bayıldım.hem doğası,hem canlı ve hareketliliği,özgür havası.görmemiş olanlar mutlaka görmeliler.

bburda havuz falan varmı arkadaşlar bide iki çocuk var onlara ücret nasıl uygulanıyor

Ağaç Evler düş ve wc ortak kullanımmış arkadaşlar

Gerçekten bende gittim gördüm çok doğol ve harika biryer. Ama tekerlek lekli sandalye için hiç uygun değil sahile inmek için hatta koltuk denneği kullanan arkadaşlar için de uygun değil. Benim tek şansım güçlü kuvvetli bir yiğenimim olmasıydı yanımda :)
Aslında sahile inmek için engellilere özel tahtadan bir yol yapılabilir.

Katılmak isterdim ancak yıllık iznim kalmadı.

bburda havuz falan varmı arkadaşlar bide iki çocuk var onlara ücret nasıl uygulanıyor

Ağaç Evler düş ve wc ortak kullanımmış arkadaşlar
------yanlış algılamışsınız.odalarda duş ve wc var.

0-6 yaş ücretsiz.6-14 yaş yarı fiyat

Gerçekten bende gittim gördüm çok doğol ve harika biryer. Ama tekerlek lekli sandalye için hiç uygun değil sahile inmek için hatta koltuk denneği kullanan arkadaşlar için de uygun değil. Benim tek şansım güçlü kuvvetli bir yiğenimim olmasıydı yanımda :)
Aslında sahile inmek için engellilere özel tahtadan bir yol yapılabilir.
------yollar çokta kötü diil.sahilde yürümek biraz zor evet bende karidyenle yürürken zorlanmıştım.ama hacer kurşuncu arkadaşımız oraya tahtadan bir yol oluşturma çabaları içinde .başarabilirse güzel olacak.ama bu konu net diil.

arkadaşlar odalar 2-3-4 er kişilik.tek kalmak isteyenler gecelik 75 00tl ödeyecekler.kaç gece kalacaksanız kaldığınız gecenin parasını vericeksiniz.arada böyle detaylar aklıma geldikçe yazıcam.

katılanlar
hacer kurşuncu
delal+1
edipbalkan
şeref özel(kayseri-5 kişi)
vahap bey(Niğde -3 kişi)
Mehmet avan(antep-3 kişi)
Mehmet özel(elazığ-4 kişi)

rica etsem görevli arkadaşlardan biri katılımcıları düzenli yazabilirmi lütfen

tesiste havuz yok arkadaşlar

Yöre çok güzel ama rafting, dalış, treeking, tırmanış ve hatta denize girmek bile sandalye kullanan bir engelli için imkansız gibi duruyor. Hayırlısıyla gidin gelin bakalım neler yapabiliyorsunuz engelli birey olarak. Belki tecrübelerinizden faydalanıp seneye cesaret edebilirim.

delal
koyduğun resimlere baktım ama burada tekerlekli sandalye ile gezmek imkansız. hele ilk resimdeki yerde yüzülecekse çok pis bir su ve yosun dolu. odalarında küçük olduğunu düşünüyorum, t. sandelyeli 2 kişi o odalarda rahat edemez. odaların yerden yüksekliğide çok fazla, rampa yapılsa bile başkasından yardım alınmadan odalara girilmez. bahsedilen kalıntılara ulaşmak ise imkansız gibi. bence t. sandalyelileri davet etmeyin. tatil yapayım derken cehennemi yaşamasınlar.

Harika bir organizasyon olacağa benziyor :) Beni de eklerseniz sevinirim...Sevgiler, selamlar tüm arkadaşlara...

harika bir organizasyon olacağa benziyor :) beni de eklerseniz sevinirim...sevgiler, selamlar tüm arkadaşlara...
----tabikide eklerim

Hasan kökmen

Jem lütfen katılımcıları rica etsem düzenlermisin

Arkadaşlar!ben ortopedik engelliyim karidyen kullanıyorum.benim için yürüyüş her yerde zorlansamda yürüyebiliyorum.tekerlekli sandalyedeki arkadaşların yaşayacağı zorluğu yeterince anlayamayabilirim ihtimalini göz önüne alarak diyorumki,geçen yıl olimposa giden tekerlekli sandalyede arkadaşlar olduysa onlar anlatsınlar lütfen .en iyi yaşayan bilir .lütfen paylaşsınlar.bana göre çokta zor olmaz ama dediğim gibi en iyi yaşayan bilir.

Ben Olimpos denen bölgeye bundan uzun yıllar önce gittim.. Uzun bacak yürüme cihazı kullandığım için bana uygun ve denize yakın bir yer bulursam niyetim konaklamak idi.. Ancak yarım saat durup ayrıldım oradan zira bana uygun olmadığını gördüm.. Tabii bu dediklerim çok öncesine ait.. Benim tahminime göre gidecek arkadaşlar az veya çok sıkıntı ile karşılaşabilirler zira maalesef memleketteki turizm işletmecilerinde biz sakatlara yönelik pozitif ayrımcılık ve düzenlemeler gelişmiş değil.. Gidenlere şimdiden iyi tatiller..

delal abla öncelikle hayırlı geceler ben katılmak isterdim ama malum tütünde çalışıyom taa ekimde açılacak gelmek isterdim ama maddi olanaksızlıktan gelmeyecem sizlere hayırlı eğlenceler

delal
koyduğun resimlere baktım ama burada tekerlekli sandalye ile gezmek imkansız. Hele ilk resimdeki yerde yüzülecekse çok pis bir su ve yosun dolu. Odalarında küçük olduğunu düşünüyorum, t. Sandelyeli 2 kişi o odalarda rahat edemez. Odaların yerden yüksekliğide çok fazla, rampa yapılsa bile başkasından yardım alınmadan odalara girilmez. Bahsedilen kalıntılara ulaşmak ise imkansız gibi. Bence t. Sandalyelileri davet etmeyin. Tatil yapayım derken cehennemi yaşamasınlar.
-----o gördüğün denize gidilen yol değil.yolun iki yanındaki manzaralar .orası yoldanda görülebiliyor.ayrıca o suda deniz diil.kaynak suyu gibi bişi vede çok güzel.pis falanda diil,bulanık hiç diil.doğa hayranı olan bir kişi olarak kendimi o pis dediğinizin içine atarken inanılmaz keyif aldım.ayrıca ben sadece diil bir sürü insan o suyun içine daldık.ben sadece bana ait olan bölümün resmini ekledim.bişilerin zevkini çıkarmayı bilmezseniz bir çok şey size pis gelir.

Haaaa odalara gelince dediğim gibi bunu oraya gidip yaşayan tekerlekli sandalyedeki arkadaşlar anlatırsa daha iyi olur.

özercim iş hayatın güzel gitsin ,gönnlüne göre olmasını diliyorum.izmirdeki buluşmaya katılırsın.

Merhabalar, organizasyon çok güzel ama Antalyada farklı yerler de var tüm engellilerin daha rahat edebileceği..
Olimpos'un denizi fena halde taşlı.. Ben işitme engelliyim bacaklarımda bir problem yok ama ben bile denize girerken zorlandım.
Ve birkaç sefer kayalara çarptım. Denize giden yol da abartılı taşlı değil ama yine de taşlı
Tekerlekli sandalye kullanmadım doğal olarak bilemem ama Olimposu gittim gördüm o kadar taşlarda bisiklet bile zor sürülebilirken sandelyede daha zor olacaktır diye düşünüyorum.
Gidecek arkadaşlar iyice değerlendirip öyle gitsin.
Ben çalışıyorum ayrıca eşim de çalışıyor iznimiz bitti bayramda kullandık 3 hafta.
Size iyi tatiller fotolarınızı da bekliyoruz :)

Bence de Plumeria'ya katılıyorum, hafif ortopedik özürlü arkadaşların bile zorlanabileceğini düşünüyorum. Dikkat edin büyük macera; bir de başkasından yardım alınarak yapılan işlerden hoşlanmıyorum. Tek başına sahilin taşlı olması bile tekerlekli iskemle kullananlar için yeterli handikap..

sevgili delal
ben oralara gitmediğim için sadece sizin eklediğiniz, suya girdiğiniz yerin fotoğraflarına bakarak yorum yaptım. sizin neyden keyf aldığınızı elbette bilemem. farzedelimki yosun yok, taşlar, kayalarda yok. pisde değil diyelim. orası akıntılı su. ayaklarını kullanamıyan birisi o suda akıntıya kapılıp gider.
bir arkadaşımızda, denize 2 km uzak diye yazmıştı. sırf denize girmek için t.sandalyede 4 km. yol almanın ne demek olduğunu, helede antalyanın güneşi tepenızde iken bu yolu katetmenin hiçde kolay olduğunu sanmıyorum.
saygılar.

Bende gitmedim fakat yorumları okudum yelpaze'ninde dediği gibi gidiş dönüş 4 km ve scak umarım sıkıntı çıkarmaz, keyif alırsınız :)

bende ortopedik engelliyim herhani bi alet kullnamıyorum ben gittim ve gördüm evet denizle kalıcak yerler arasında bayağa mesafe var arabayla denizin yakınına kadar gitmek istesenizde gidilmiyo bayağa taşlı bende tekerlekli sandalyeli arkadaşların sorun yaşayacağından yanayım birde ağaç evler çok geniş değil girmek için 3 yada 4 basamak merdiveler var sandalye ile rahat kullanılabileceğini sanmıyorum wc yada banyolar için olimpos değilde adrasan kısmı daha iyi denize 0 en azından ve denizi çok iyi

arkadasım öncelikle emeğinize saglık dıyorum. ben gittim mart ayı idi sanırım. engelli buluşması yaparken lütfen engellilere uygun yer seçilsin. bu bahsettiğiniz yer hiç engellilere uygun değil. tatil yapalım derken eziyet ediliyor. lütfen biraz daha titiz olalım. daha önce benle katılan arkadaslarım bilir.

bende giden arkadaşlardan memnun olmadıklarını duydum tekerlikli sandelye kulanan bizler için sıkıntı oldunu duydum keşke denize sıfır biyer olsa herkes kimseye özgür olmadan kalacamzı yerler olsa hep beraber olsak giden arkadaslarıma iyi eglenceler yapan arkadaşlarımında emegine saglık ...

bence organizasyon yeri uygun bir yer bulana kadar dursun

yer konusunda hiç olumlu görüş olmadığına göre düzenleyen arkadaşlar kızmasınlar ama bu iş yatar gibi :D

vuhuuuwww gitmeyi istediğim yer :)
ancak kurban bayramı için başka bir yerde muratpaşada rezerve yaptırdıık
ve izinimiz bitti

tekrarında katılmak dileği ile...

iyi eğlenceler

bu arada mekan hakkında bilgi için web sitesinden yararlanabilirsiniz
Olimpos Türkmen Ağaç Evleri

ben bizzat gittim. bu yeri biliyorum. tekerlekli sandalyedeki arkadaşlar için inanın uygun degil. yemek salonuna. cıkılacak yer bile yok. başkaları cıkarıyor.bana kızmasın duzenleyen arkadaşlar çünkü onlara iyilik yapacam derken kötülük oluyor.

böyle giderse sonunda organizasyonu iptal ettireceksiniz var ya :D

Sayın üyeler:
Ben bu yere bizzat gittim asla sakatlar için uygun bir yer değil. Geçen senede buna benzer bir organizasyon yapılmak stendi o zamanda aynı şeyleri söyledim. Deniz çok uzak mekan bakir bir yer. Sandalyeyi bırakın bastonlunun bile gezebilmesi çok zor.
Amacım organizasyonu baltalamak değil. Düzenleyen arkadaşlar mutlaka Antalya taraflarındandır. Bir tekerlekli birde bastonlu bir arkadaş alıp yöreye gitsinler.
Ben şahsen gittiğimde denize gidemedim mekanda gezemedim. Üstelik yürüyebilen bir ortepedik sakat olmama rağmen.
Yinede katılmak isteyenler kendileri bilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt