Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Üye buluşması] Antalya Olimpos Organizasyonu 13-18 ekim 2014

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
------yanlış algılamışsınız.odalarda duş ve wc var.

0-6 yaş ücretsiz.6-14 yaş yarı fiyat
siz öyle diyorsunuz ama nu tesisin kendi internet sayfasında ;

''[h=1][FONT=inherit]Ağaç Evler[/FONT][/h][FONT=tahoma]
[FONT=inherit]Olympos’un simgesi haline gelen ağaç evlerimizde sadece yatak bulunmakta olup duşu ve tuvaleti dışarıda ortak kullanımdır. [/FONT]

[/FONT]

diye geçiyor.

Öncelikle sevgi ve selamlar güzel dostlar.Bukadar sorun edecek ne var anlamdim yada kayibiniz ne onuda anmalis deyilim gitmek istiyen gider gitmek istemiyen gitmez bukadar basit muhalefet yapmanin anlami yok bence .

Size de selamlar Canan Hanım.
Bu muhalefet olmak değil ki !..
Gidip görmüşlüğümüz var (kendi adıma konuşuyorum)
Bu sebeple de bilgilendiriyorum gitmek isteyen arkadaşları..
Oraya gidip de sıkıntı çekmesinler her yer engellilere uygun değil diye.
Yoksa tabi ki de kim nereye giderse gitsin bizi ilgilendirmez sefası da cefası da kendinize !
Biz insaniyet namına engelli arkadaşlarımızı da düşündüğümüz için bildiklerimizi gördüklerimizi aktarıyoruz..
Şuan siz bize muhalefet oluyorsunuz.Biz bilgi veriyoruz siz tepki.

arkadaşlar
bir organizasyon duzenleniyor ve herkes almış eline bir fırça şurası olmamış burası olmamış dercesine boyuyor :)

mekan adı belli telefonu belli fotoğrafları belli
arayın sorun araştırın ve kararınızı verin

abartı olacak ama sanırsın hepinizin rakip oteli var

onemli olan organizasyonu yapan kişiler şu var bu var dedi
gerçekten varmı
yoksa duzeltmeleri için uyarın

ayrıca meksn ile gorusen varmı aranızda :)
bi gorusun ve organizasyona not dusun mesela
rampa yoksa onu ekleyin mesela
tekerlekli sandalye ye uygun değil diyin

olumsuz sozler yerine kararınızı olumlu yada olumsuz etkileyn maddeleri sorumlularla paylaşın
ve ona göre katılım kararı verir yada vermessiniz

olayı " hay ben sizin yapacağınız organizasyonun ...." haline dönüştürrmeyelim lütfen

organize eden arkadaslarada saygi duymak lazim, ugrasmislar sagolsunlar. Gelmek isteyen arkadaslarida tedirgin oluyorlar.

Plumeria hanim kendi acinizda hakli olabilirsiniz saygi duyarim ama $uda varki organize eden degerli canlar bu sorumluluklari üstlenmisler ki, böyle bir organizasiyona kalmislar sonucta onlarda engeli dostlarimiz ve durumun farkindalar,kimseye tepki gösterme amacinda deyilim kesinlikle bu düüsnceden yola cikarak yazdim hepsi bu hersey gönlünüzce olmasi dilegiyle.

Arkadaşlar ;

Delal Arkadaşımız belirtmiş ki

ben ortopedik engelliyim karidyen kullanıyorum.benim için yürüyüş her yerde zorlansamda yürüyebiliyorum.tekerlekli sandalyedeki arkadaşların yaşayacağı zorluğu yeterince anlayamayabilirim ihtimalini göz önüne alarak diyorumki,geçen yıl olimposa giden tekerleklisandalyede arkadaşlar olduysa onlar anlatsınlar lütfen .en iyi yaşayan bilir .lütfen paylaşsınlar.bana göre çokta zor olmaz ama dediğim gibi en iyi yaşayan bilir.

Buna istinaden görüşlerimi belirttim.

Biz de söylüyoruz.. Siz de gittiğinizde görürsünüz sahili bile taşlı - çakıl demiyorum bildiğin taş- fotolarda da görünüyor.
Ağaç evlere çıkmakta aynı şekilde zor olacaktır diye düşünüyorum.
Ha beni hiç bir şekilde ilgilendirmez sadece tatilinizi zehir etmeyin araştırın -bana göre t.sandalyede olan arkadaşlarımız rahat edemeyebilir
Arayın sorun soruşturun öyle gidin tatilinizi de ziyan etmeyin.
Kimsenin kararına çomak sokmuyorum -kendimce- gittim gördüm bilgilendiriyorum ki ben t.sandalyede de değilim
Zorlanmalarını istemiyorum, tatile çıkma fırsatları varsa hiç araştırmadan da gidebilirler sonuçta foto paylaşmış taşlı ama diğer yerler normal demiş arkadaşımız..
Ben kumlu bir deniz görmedim orada malesef. Ha tabi ki kum taş demeden gidebilirler belki
Ben uyarımı yaparım gerisi onlara kalmış tabi ki .
Delal arkadaşımıza da kesinlikle bir şey söylemedim kendisi rahat edebiliyorsa istediği yerde organizasyon düzenlemekte tabi ki serbest.

tekerlekli sandalye kullanan biri olarak arkadaşlara yorumları için teşekkür ediyorum anladığım ve mekanın kendi sitesinde gördüğüm resimlere göre benim gibiler için sefadan ziyade cefa içeren bir mekan odalar dar ve basamaklı sahile ulaşmak bir hayli sıkıntı tabi denize yaklaşamayacaksam deniz zevk yerine hüzün verir tuvalet ve banyolar hakkında ne bilgi ne resim var alafranga tuvalet benim gibiler için yeterli olmuyor sandalyemin manevra yapabileceği alana ihtiyacımız var kısacası pek bize uygun mekana benzemiyor sizlere iyi eğlenceler

Plumeria;

arkadaşımız gerçekleri yazmış kise mağdur olmasın die neden bazı insanlar hala ve ısrarla bu yanlışların ve eziyetlerin çekilmesini istiyorlar buna anlam vermek zor gbi ...

Şaka gibi yahu. Gidenlerin lafına bile itibar edilmeyip ahkam kesiliyor. Sakatlara bilhassa ortopedik ve tekerleklilere uygun değil. Bunda anlaşılmayacak veya muhalefet olarak
algılayacak ne var.
Geçen seneki organizasyon sahibi de diretti uygun uygun diye sonradan uygun değilmiş diyerek organizasyonu iptal etti.
Türkiye nin bu günlerine şaşmamak lazım. hayret bir şey.

:)) aferits abi :) organizasyon bi yana dursun
Ya ben istanbulu özledim hatta özledik
ankara kilo yaptı bende :))

konu değiştirmece :))

Al gülünü gel bir haftasonu, hızlı trende var artık. :)

test aşamaları sona ersin duruma göre kullanmaya başlarım :)
herkese selamlar

Şaka gibi yahu. Gidenlerin lafına bile itibar edilmeyip ahkam kesiliyor. Sakatlara bilhassa ortopedik ve tekerleklilere uygun değil. Bunda anlaşılmayacak veya muhalefet olarak
algılayacak ne var.
Geçen seneki organizasyon sahibi de diretti uygun uygun diye sonradan uygun değilmiş diyerek organizasyonu iptal etti.
Türkiye nin bu günlerine şaşmamak lazım. hayret bir şey.
işte buna inanamam. geçtiğimiz yıl iptal edilen organizosyon, bu yıl tekrar pazarlanmaya çalışılıyorsa bu işte iyi para var demektir. kimse ayıba günaha bakmıyor. insanların bütün yıl boyunca biriktirdiği 3-5 lira ile sadece 5 gün tatil yapmayı hesaplarken, aynı kaderi paylaşan arkadaşlarının kurbanı olmaları ne ayıp.

şaşırarak bakıyorumda, konuyu değiştirelim diyen arkadaşlar çıkıyor. niye değiştiriyorsunuzki konuyu ?
aksine, üstüne üstüne gitmeniz gerekmezmi, şiddetle kınamanız gerekmezmi böyle bir aldatmacayı.
kınayınki, daha sonra böyle şeyler yapılamasın, kimselerin hayalleriyle oynanmasın.

yazım sert kaçmış olabilir ama böyle bir organizasyonu yapacak arkadaşların herşeyi en ince ayrıntısına kadar incelemeli, araştırmalı, gerekirse t. sandalye ile o tesiste 24 saat geçirmeleri gerekir. gerekirse havadaki sivrisinekler bile gündeme getirilip, yanınızda sinek kovucu getirin diye uyarılmalıdır.

belkide buradaki en büyük kurban, delal arkadaşımızdır. o'da aldatılmış olabilir.

allah aşkına aşağıdaki akarsu (akçay), tertemiz bir akarsu'mudur.
burada yüzülebilirmi ?

V2NDPj.jpg

Son düzenleme:
Maalesef iş planlamam değişti katılamayacağım listeden silebilirmisiniz.

maalesef iş planlamam değişti katılamayacağım listeden silebilirmisiniz.
-----tabiki.adınızı sildiricem.

Kaç gündür nete giremedim.bugün yazılan yorumları hayretle okudum.bazı arkadaşlar art niyet olmadan samimiyetle düşünce ve eleştirilerini yazmışlar,tabiki bunları dikkate alıcaz onlara teşekkür ediyorum samimiyetlerinden dolayı..ama bazı arkadaşlarda sadece negatif eleştiriye koşullandırılmışlar bilinçli olarak.onları dikkate almıyor ve düşüncelerinide önemsemiyorum.
Samimi eleştiriler doğrultusunda tekerlekli sandalyedeki arkadaşların rahat edemeyeceği düşüncesi doğdu.her ne kadar biz rampaların hazır olduğunu biliyorsakta ve odalarda wc var diyorsakta ,bunca sözden sonra ortada bir endişe oluştuysa üzülerek söylüyorum ,tekerlekli sandalyede olan arkadaşlar gelmesin(böyle net bir ifade kullandığım için tekerlekli sandalyedeki arkadaşlardan özür diliyorum).başka bir sefere hep beraber eğleneceğimiz bir program illaki olur.
Sonuç olarak biz bu organizasyonu yapmaya karar verdik ve yolumuzada devam edicez.dileyen katılır,dileyen katılmaz.

arkadasım bak gercekten olumsuz bır eleştırı yapmadım ama bızzat gordum. orayı gercekten cok ezıyet oldu. arkadaslarıma ne ben ne baskası ezıyet cektırmeye hakkı yok.

bir tekerlekli sandelyeli biri olarak siz tekerlekli sandalyesizlere iyi eğlenceler diliyorum :)

Herkese hayırlı sabahlar... Benim adımı kim yazdırdı bilmiyorum ama benim gelme şansım sıfır... Ben 1 Eylül itibariyle izne ayrılıyorum... O tarihte izin alamam... Listeye beni eklemezseniz sevinirim... Listeye isim yazdırıp gelinmiyor konumuna düşmek istemem... Şimdiden teşekkürler...

merhabalar arkadaşlar benimde planım değişti bu tarihteki üye buluşmasına katılamıcam..bu listeden benimde ismimi silerseniz memnun olurum herkese iyi eğlenceler...

Delal hanım oncelıkle kolay gelsın dıyorum "Samimi eleştiriler doğrultusunda tekerlekli sandalyedeki arkadaşların rahat edemeyeceği düşüncesi doğdu.her ne kadar biz rampaların hazır olduğunu biliyorsakta ve odalarda wc var diyorsakta ,bunca sözden sonra ortada bir endişe oluştuysa üzülerek söylüyorum ,tekerlekli sandalyede olan arkadaşlar gelmesin(böyle net bir ifade kullandığım için tekerlekli sandalyedeki arkadaşlardan özür diliyorum).başka bir sefere hep beraber eğleneceğimiz bir program illaki olur."
delal hanım cok merak edıyorum neden boyle bır ıfadede bulundunuz. benı cok uzdu bu ıfade. biz kendı aramızda damı dıslanacagız.

Merhaba...'Tekerlekli sandalyede ki arkadaşlar gelmesin' ifadesi gerçek manada üzmüştür arkadaşlarımı diye düşünüyorum...Özür dilensede cümlenin sonunda, yinede o ifade olmamış bence...Delal arkadaşımız ortaya bir emek koymuş ve bir organizasyon planlamış...Teşekkür ediyorum kendisine emeğine sağlık...Ama keşke öyle bir çözüm getireceğine Antalya da onlarca tesis var tüm engellilere! hitap edebilecek...Zaman da var yeni bir yer bulma noktasında...Böyle yapılsaydı daha şık olmaz mıydı ? Bu benim nacizane kendi düşüncem kimseyi eleştirmek ve de yargılamak haddim değil...Tekerlekli sandalye de ki arkadaşlarım yoksa bende affınızı istiyorum...Başka bir etkinlikte buluşmak dileğiyle...Kolay gelsin iyi eğlenceler katılan bütün arkadaşlarıma...Sevgi saygı ve selamlarımla...:)

amma dallandı budaklandı bu iş arkadaşlar
yöneticilere de seslenelim daha fazla insanların birbirlerini kırmalarına müsaade etmeden ve seviye düşmeden bence bu konu başlığı kaldırılsın...

Merhaba...'Tekerlekli sandalyede ki arkadaşlar gelmesin' ifadesi gerçek manada üzmüştür arkadaşlarımı diye düşünüyorum...
niye üzülelimki arkadaşlar.
ortada bir organizasyon var, katılmak isteyenler elbette katılmalı.
benim karşı çıktığım konu, burasının ortopedik engelliler için uygun olmadığı idi.
delal hanım, burası t.sandalyeye uygun değil dediği zaman benim için konu kapanmıştır.
elbette diğer arkadaşlarımız gidip gölünce eğlenebilirler.
ayrıca, şehir merkezinden uzak oluşu kafa dinlemek isteyenler için bulunmaz fırsat.
ağaç evlerde kalıp, antik yerleri görmek, gezmek açışından cazibesi olan bir yer diye düşünüyorum.
bazı insanlar, elektrik bile olmayan yerleri tercih ediyor tatil için. sabahları kuş sesleriyle uyanmak, akşamları ortada yanan bir ateşin etrafında toplanmak, yine doğadan gelen seslerle uyumak tatili dahada cazibeli yapar.

Başka yerde de yapılabilir tabiki ama oranın özelliği tamamen doğayla iç içe bir yer oluşu sanırım. Delal hanımında bu doğal ortam hoşuna gitmiş olacakki o ortamı engelli kardeşleriyle de paylaşmak istemiş.kendince sandalyeli arkadaşlarında yapabileceğini düşünmüş.ama yorumlar doğrultusunda tedirginlik yaşayıp üzelerek gelmemelerini söylemiş.bazıları kamp yapmaktan hoşlanır.bazısı dağa tırmanmaktan.ben hiç sevmem mesela :) gideceğim yer konforlu olmalı mesela.yani demek istiyorum ki herkesin zevki bir olmaz.bu ortamdan hoşlanacak olanlar ve engeli uygun olanlar katılsın.ben arkadaşın dışlama gibi bir niyetinin olduğunu hiç sanmıyorum. Bende öğretmen olduğum için çoğu buluşmaya katılamıyorum.öğrencilerimi bırakamıyorum.tatillere denk gelirse ancak işte.kimininde parası olmadığından katılamıyor.herkesin kendine göre engeli var.bukadar üstlerine gitmeye gerek yok diye düşünüyorum :)

Hasan kuyucak abim gelirse ben de gelirim......

organızasyona daha 1.5 ay var.
eminimki liste en az 500 kişiyi bulacaktır.

mine eğilmez ( + 15 )arkadaşıda tebrik ediyorum. bütün akrabalarıyla birlikte katılıyor.

ama, ömür traş hanımefendileri ben kayıt yaptırmamıştım, beni silin demişti
bence bu konuya açıklık getirmelisiniz.
aksi halde, şişirilmiş listeler yaptığınız düşünülecektir.

Son düzenleme:
Sanırım benden kaynaklı yanlış anlaşılma olmuş, arkadaşların Eylül ayı içerisinde organizasyon planlandıklarını ve Eylül de olduğu zaman katılabileceğimi zaten yıllık izinde olacağım için dolayısı ile sorun olmayacağını orada olmak istediğimi belirtmiştim... Ekimde olursa şartların değişeceğini izin alıp/alamayacağımın imkansız gibi göründüğünü söylemiştim... Sizlerle olmak arkadaşlar ile olmayı çok istediğimi söylemiştim... Düzenleyen arkadaşların ise bu sözüme binaen adımı yazdıklarını öğrendim... Yine de bu durumu müdür beyle tekrar Ekim'de izne ayrılıp ayrılmayacağımı konuştum ve bizim izinler iki parça halinde verildiği için izin veremeyeceğini belirtti... Bizim izinler yıl başı itibari ile düzenlendiği için Eylül ayını iptal edip Ekim ayına alma şansım maalesef ki yok... Üzülerek belirtmek istiyorum ki çok zor bir ihtimal görünüyor... Ve benim yüzüme arkadaşların zor durumda kalmasını istemem... Ve ilerleyen zamanlarda şartlar değişirse ben adımı geliyorum beni de yazar mısınız? diye belirtirim...Daha önceki organizasyonda adını yazdırıp gidilmediği için organizasyon düzenleyen arkadaşlar sıkıntı yaşamıştı... Benden kaynaklı kimsenin sıkıntıya düşmesini istemem...Sanırım bu konu yeterince açıklığa kavuştu... Sadece bir iletişim sorunu oldu...

Son düzenleme:
Organizyasyona Katılan Herkeze İyi Eglenceler Dilerim Bi Başka Buluşmalarda Görüşürüz İnşallah.

Arkadaşlar isteyen yanlız haftasonu cumadan gelip pazarda çıkabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt