Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi ile emeklilik başvurusu kaç ayda sonuçlanır?

Konular
14
Reaksiyonlar
42
Bugün vergi indirimi ile erken emeklilik için SGK ya müracaat ettim :)
Bakalım kaç ay sürecek :)
Ben temiz 3 ay diyorum ama bakalım...

Gelin ata bilmiş gör nereye inmiş eskilerin sözü

Ama benim adıma iş yeri var birde ciftililik vardı bunlar engelmi erken emekliligime

mayıs'ın 29'da SGK' ya vergi indirimi belgemi verdim ve erken emeklilik için başvurdum.
ve bugün iş bankasından mesaj geldi baş vururken iş bankasını seçmeme rağmen maaşım tc' me yatmış mecbur bir kereliğine şubeye gitmem gerekiyormuş yatan parayı kendi hesabıma aktarma onayı verdim.
maaş promosyonunu sordum 10 bin ila 15 bin arası maaşlar için 3 senelik 8 bin tl veriyor iş bankası arkadaşlar.

mayıs'ın 29'da SGK'ya vergi indirimi ile erken emeklilik için başvurdum ve bugün iş bankasına bir miktar ilk ödeme yapılmış.
sizce emekli maaşım ayın kaçında yatar arkadaşlar???

@kaybedenler kulübü..,

Ben de 30 mayıs da başvurdum. Tahsis no son hanem 2. Buna göre 26 haziranda 1-26 haziran birikmiş maaş ile, 26 haziran - 26 temmuz arası 1 aylık maaşımı alacağım diye düşünüyorum.

4A SSK EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,
Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,
Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,
Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,
Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,
Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında yapılıyor.

@Hkmp_ICD,
Sizin 25 ine denk geliyor

@kaybedenler kulübü.., yukarıdaki duruma göre bakabilir misin

29 Mayıs'ta vergi indirimi ile erken emeklilik için başvurdum ve 10 Haziran'da bir miktar para yatmış (8250₺) acaba emekli maaşım ayın 10 dan 10 numamı yatar?

Arkadaş lar nasipse benim emeklililk 27 12 2024 doluyo ben hemen basvursammi yoksa ocakda mi bas vursam nasil olur acaba bilgi verirmisiniz

@samedo99,

2 Mayısta da başvursanız, 30 Mayısta da başvursanız emekli maaşınız 1 Hazirandan başlayacak.

O yüzden hali hazırda çalışıyorsanız işten 30 Mayıs ta çıkartılıp, 30 Mayıs ta başvuru yaparsanız 2-30 mayıs arasındaki 28 gün için de emeklilik primi yatırmış olursunuz. Gününüzü 28 gün artırmış olursunuz. Böylece maaşınızda bir miktar artış olması beklenir.

@yoksul, @Brs55,

nerde yazar o tahsis numarası acaba?

@yoksul, sicil numarası ile aynı şeymi bu tahsis numarası e-devletten emekli detaylarına baktım tahsis numarası diye birşey yok çünkü

@Brs55, sicil numarası ile aynı şeymi bu tahsis numarası e-devletten emekli detaylarına baktım tahsis numarası diye birşey yok çünkü

Son düzenleme:
Sizlere ödenen 8250 birikmiş mayıs ayı maaş ödemesi.
25 günlük ödeme yapılmış.
Sizlerin haziran ayında alacak olduğunuz maaş haziran ayı maaş ödemesi olacak. Tahsis no e-devlet sisteminde hemen karşınıza çıkar zaten. En son tahsis numarasına göre emekli maaş ödemesi tarihleri vardır. Her ayın 17 başlar 26 son bulur.

@deasn12, birikmiş Mayıs ayı maaş ödemesi dediniz lakin ben mayısın 29 da müracaat ettim ve 10 mayısta iş bankasından mesaj geldi yani 12 gün yapıyor 12 güne nasıl 8250₺ oluyor anlayamadım acaba bu ödenen meblanın içinde bayram ikramiyesi olabilirmiki çünkü benim maaşım 10 bin ila 11 bin arası birşey olacak gibime geliyor

@deasn12, e-devlete girdim ama tahsis numarası diye birşey bulamadım az önce iş bankası müşteri hizmetlerini aradım onlarda net birşey söyleyemedi SGK yı arayın dedi :(

29 mayısta başvuru yaptığınız için mayıs ayını haketmiş oluyorsunuz. SMS gelmeden zaten emekli günlük ödemelerde gözükür her zaman. Bayram ikramiyesi 4A emeklilere bugün yatmaya başladı ve cuma günü sonlanacak. Dediğim gibi tahsis numarası kontrol edin lütfen.

SSK İkramiye Tahsis (4 Grup)17, 18, 19, 20
12 Haziran 2024 Çarşamba
SSK İkramiye Tahsis (3 Grup)21, 22, 23
13 Haziran 2024 Perşembe
SSK İkramiye Tahsis (3 Grup)24, 25, 26
14 Haziran 2024 Cuma

@yoksul,
Evet var 1 ay önce aldım yuzde 60 prim çok ödemek veya sınırda

@Hkmp_ICD 2 Mayıs'ta basvursam Mayıs ayı kaybım mi oluyor anlamadım ?calismiyorum ayrica

Üst Alt