Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi ile emeklilik başvurusu kaç ayda sonuçlanır?

30/5 de başvurdum, yatan eden yok. Garanti bankasını seçmiştim, arayan eden yok.
25/6 yı bekliyorum.

Sgk evrak takip yaparak son durumunuzu sürekli takip edebilirsiniz.

12/06/2024 1:18 PM DOSYANIZ ISLEME ALINMISTIR

2 gün önce işleme almışlar.

30/5 de başvurdum, yatan eden yok. Garanti bankasını seçmiştim, arayan eden yok.
25/6 yı bekliyorum.

Güncelleme:

30/5: SGK ya başvuru. (Emeklilik başlangıcı 01.06)
7/6: 1-25 Haziran maaşı Garanti Bankası havuz hesaba yatmış (sms vb bir bilgilendirme olmadı. E-devletten Emekli Günlük Ödeme Sorgulama ekranını kontrol edebilirsiniz. Takiben bankayı arayıp hesabıma aldırdım.)
27/6: 25 Haziran - 25 Temmuz maaşı Garanti Bankası havuz hesaba yatmış.

Edevlette 4A Emekli Aylık Bilgisi ekranında maaş halen görünmüyor. Düzenli olarak hesabıma yatmaya başlayınca bu ekranda da görünecek herhalde.

Özetle, yeni başvuru yapanlar E-devletten Emekli Günlük Ödeme Sorgulama ekranını kontrol etmeliler.

@Hkmp_ICD,

Düzenli olarak hesabına yatmaya başlayınca değil e-devlet sisteminde her ayın 10 ile 15 arası tüm emekli maaş ödemeler güncellenir. Kesinti vb. gibi durumlar dahil güncellenir. Emekli olduktan sonra sistemde güncel olan sadece ama sadece günlük ek ödeme gözükür. Ek ödeme x 26 iş günü yaparak net maaşınızı öğrenebilirsiniz.

Üst Alt