Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

ötv

arkadaşlar ben reno clio grattor alacam aracı fiyatı 36200 banakaca mal olur ötv indirimli benim anlaştıgım fiyat 23500 aparatbenden 24000 sizce uygunmu ayrıca 41000 aracbana kaca mal olur sizceonu kaca alırsam zarar etmem

dagoguzhan;
24000 - %37 ÖTV indirimi = 24000 - 8880 = 15120 TL (sıkı bir pazarlıkla almanız mümkün)

arkadaslar benım %50 (sag ayak=) raporum var 0 km arac ıcinde bu ındırımı alabılırıyım. ve oglumda bu arabayı kulanabılırmı._?

ötv

arkadaşlar 41000tl aracın ötv fiyatı kactır artı kdv eklersen kaca mal olur

arkadaşlar fiyattan direkt ötv düşmez önce fiyattan kdv düşeceksiniz kdv siz fiyattan ötv düşeceksiniz bulduğunuz rakama kdv yi tekrar ekleyeceksiniz

fiyat-KDV=KDV siz fiyat
KDV siz fiyat- ÖTV= çıplak fiyat
çıplak fiyat+KDV= ÖTV siz fiyat

yani

41000-7,38(KDV)=33,62
33,62-12,4394(ÖTV)=21,1806
21,1806+7,38(KDV)=28,5606 fiyatı bu buna birde plaka işlemleri ıvır zıvır diye 1000 lira daha ekliyolar 29500 TL fiyat veriyolar

hemen hemen bütün marka araç bayilerini gezdim böyle hesaplıyorlar

Merhaba arkadaşlar wolksvagen caddy alabiliyormuyuz 1900 cc alabiliyorsak %??? ötv indirimi var.bilen varsa lütfen yazsın pls.

-8880 ne rakamı hocam mtv yimi düşüyoruz yoksa?50,950 tl lik araç kaça mal olur?

hocam 50.950 tl lik araç %37 ötv indirimden sonra olması gereken tutarı nedir?

hocam hesaplama yöntemi nasıl?ben bu rakamı elde edemiyorum.50.950 tl anahtar teslim fiyatı yani kdv+ötv dahil rakam içinde mtv de varmı bilmiyorum.? detaylı hesaplama şkelini gösterebilirmisin rica etsem.

şöle diyebilirmiyim hocam;
50.950x0,37=18.851,50
50.950-18.851,50=32.098,50 tl kdv dahil ötv muaf satış fiyatı...

hocam bi yazarmısın sana zahmet karıştı iice;)

ötv

arkadaşlar ben bugün reno megen HB almaya gittim aracınfiyatı 38150 ötv demeden kac paraya alsam uygun olur acele cevap saygılar;)

yaklaşık 26.00 tl ye alırsın.ama iyi pazarlık yap,değişik bayilere sor fiyatı...

hiçbir bayi fiyatı 1,37 ye bölüp fiyat vermez önce kdv çıkartır sonra ötv yi çıkartır sonra kdv yi ekleyip fiyat verir

38150 fiyata 27 ile 28 arası fiyat çıkarırlar ama senin pazarlığına göre fiyat düşürebilirler

yasar2456;

06.08.2010 tarihinde yeni araç aldım.hyundai i 30 cw dizel normal fiyatı 44.800 otomatik vites bayi ilk önce 33.000 istedi ve ben araştırdım ankara 31000 bine bırakdı 2010 modelini dedim ve tekrar aradılar 2011 modelini 31500 e bırakdılar ve ben nevşehir bayiden aldım .fatura kesmişler faturada cıplak fiyat 25.000 yazıyor ve yüzde 18 kdv ekleyincede araç fiyatı 29.750 yazıyordu.arada benden normal kardan 1.750 tl daha fazla kar etmişler gibi görünüyor.bana göre ama zaten bundan aşağı bir fiyatda bulamıyorsun piyasada anlaşılan kılıfına uyduruyorlar.

27.900 tl fiyatlı aracın ötv si hesaplanırsa

bu fiyattaki bir aracın ötv si düşülürse fiyat kaça gelir arkadaşlar? bana söylenen 21.000 tl dogrumudur bu hesaplama

böyle durumlarda aracın çıplak vergisiz fiyatına ulaşacaksın sonra %18 kdv ekliyeceksin %sonrada çıkan sonuca %37 ötv ekliyeceksin çıkan miktarın aracın anahtar teslim fiyati ile aynı olmak zorunda

OEZİX,
burası TÜRKİYE burada herşey mübah ve mümkün, Almanya daki esnaflar gibi dürüstlük doğruluk bekleme !!!

yaw bn h ehliyetı alıcamda %51 raporum war sıfır araba almayı düşünüyoruz 22 mılyarlık yada 23 mılyarlık bı araba bana kaça gelir ?

%90 engelli kızım için Peugeot bipper araç almak istiyorum. ÖTV'siz fiyatı..?

%90 engelli bir kızım var fakat yürümesinde problem yok pevgeot bipper almayı düşünüyorum alabilirmiyim alırsam fiyatı 27500 bana ne kadara gelir. yardımlarınız için şimdiden tşkler

ben honda civic elegance sipariş verdim 47.500 den 35.000 tl ye gelecek 10.000 tl peşin 25.000 tl kredi 36 ay 833 tl

Merhaba Halim,

Arkadaşım kusura bakma uzun süredir foruma bakamadım.Gelelim senin soruna 22.000 tl lik aracın sana maliyeti sanırım 11.500 tl civarıdır.Aracın toplam fiatından
1-KDV düşülür(%18)
2-ÖTV düşülür(%37)
Senin yapman gereken iyi pazarlık yapmandır.Alacağın araç ne olursa olsun bayiden bayiye farklılık gösterir.Sonuçta pazarlık şart.

Saygılarımla

geçen hafta sonu cıtroen c4 picanso için galericilerle görüştüm. bu araç tam tamına 42000 tl fiyat biçtiler, %37 ötv indiriminden sonra arac için 30000 tl hesap çıkarttılar.

öncelikle aracın fiyatından yapacakları indirimi çıkartıyorlar, sonra kdv oranını çıkartıyorlar daha sonra ötv oranını hesap ediyorlar bunuda kalan fiyattan düşüyorlar...

renault ise aracın fabrika çıkış fiyatı üzerinden ötv indirmini hesaplayıp bunu fiyattan düşüyorlar...

biyo;
en ucuz araç renault clio hb dir arkadaşım. reno bu aracı 20000 tl ye veriyor otomatik. nauel istersen modelden modele değişiyor, seçeneklerin çoğalıyor, fiyat dahada düşüyor. bu tüm diğer markalar içidir. en ucuz araçlar manuel vitesli olanlar loğan ve çhery kimo dur 15000 tlye felan alabilirsin.

össur;

avrupada vergiler türkiyedeki kadar yüksek değil o yüzden aradaki ffiyat farkları bu kadar açılıyor. bizde nefes almak bile vergiyle :D

avrupadan araç getirmek için çok uğraşmak derekir, güvenecekler kişiler bulmak gerekir. bunlar çok problem. kardeşin babanız yurtdışında değilse araç getirmek çok xzor oluyor hem zaman hem para kaybına neden oluyor. o yüzden tercih etmiyorum.

çhehov;

artı aparat-proje falan mı ?
bir de araç muayene girecek, o esnada engelli kişinin de gitmesi gerekiyor mu ?

tinme;

araç aparat- proje muayene ve birde noter satış için ben sadece noter ve ruhsat için gittim diğer bütün işlemler bayi halletdi ha bu diğer şehirlerde nasıl olur onu bilmem çünkü burası türkiye her şey her şehirde aynı olmuyor veya uygulanmıyor ?????

vergi dairesi müdür yardımcısı olarak yasal mevzuata uygun hesaplamayı yazayım.

araç fiyatından 500 tl mtv yi çıkarın kalan kısmı 1,18'e bölün kdv'den ayrıştırma, sonra 1,37'ye bölün ötv'den ayrıştırma , çıkan kısım yalın araç fiyatıdır
buna kdv'yi ekleyin yani 1,18'le çarpın.

tedbir olarak ötv indirimsiz proforma fatura alın . buradaki yalın araç fiyatı ile ötv'siz proforma fatura ile karşılaştırın izah istersiniz .

Üst Alt