Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

18 yaşı dolduğu için 2022 maaşının kesilmesi ve yeniden bağlanması..?

Özel İşlem Şubesi'nden sicil numarasıyla almayı deneyin..

samsunlu34;

kardeş öncelikle hayırlı olsun ...maaşın daha yeni bağlanmış ödeme emri gönderecekler.. onu bekle 10 gün civarında gelir eğer gelmediyse sicil numaranızı alın sicil numarasıyla ziraat bankasının herhangi bi şubesinden de paranızı çekebilirsiniz özel işleme gitmenize gerek yok..hala size paranız yok diyorlarsa 0 312 458 10 36 -37-38 39 ara söyle büyük ihtimal size yalan söylüyorlardır...parayı işletmek için de yok diyebilirler...

adimyesil;

bugün gittim ne yaptımsa alamadım aynı durum benimde bu şekilde bağladı param yattı görüniyor ihtiyacım vardı alamadım bugün kağıt olacak diyor vs. zorladım ama sonuç çıkmadı :mad:

daha öncede yatmadı demişlerdi iki yıl önce babamın ısrarcılıgı kurtardı parayı

by_ozzo;

kağıt dediği ÖDEME EMRİ gelmediyse ödemeyeceklermiy miş... yok öyle bişey ödemek zorundalar büyük ihtimal paranızı vermek istemiyorlar bir müddet daha kullanmak istiyorlar..bence sgk ya telefon açın....

şimdi ben ve biz gitsek zorlasak bu parayı alıcaz diye hala illede yok dese ve ben yinede ısrar etsem ayıp olur mu yada haklı çıkabilirlermi ki :) p.tesi bakacaz artık

kardeş bence önce sgk yı arayın durumunuzu bildirin ve paranız yok diyorlar vermiyorlar deyin. sicil numarasını versem verirler mi diye sorun..çünkü ben 2022 servis görevlisiyim bazı vatandaşlar bana geliyor ben de sgk dan soruyorum sicil numarası yeterli alabilirler diyorlar ve burda banka sicil numarasıyla veriyor.. nihayetinde ÖDEME EMRİ belgesi gelmeyebiliyor.. zaten evrak takipte online ödeme tarihi diye bir olay var orda bankaya paranı nne zaman yattığını gösteriyor.. bence önce sgkyı arayın eliniz güçlü gidin bankaya...

adimyesil;

ne gibi faydası oluyor ki paranın içerde kalması ? + ihtiyacım var ama vermediler hemen uyuz oldum üzerinede gitmek zorlamak istemiyorum yoksa olayı başka boyutlara taşırım ama gerek yok bekleyecez yapacak bişe yok onların tuzu kuru bilmezlerki insanların ihtiyacı varmı yokmu birde evrak takip sisteminden çıktı alıp gidecem olmadı :rolleyes:

Ödeme Tarihi : 27/12/2010 Ödeme Durumu : TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Online Ödeme Tarihi : 03/01/2011 Online Ödeme Tutarı : xxxx.x
Online Ödeme Açıklama : TARİHİNDE ÖDEMENİZ ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR.

buna rağmen yine alamadım yok diyolar sürekli.....

Ben mektubun gelmesini beklemedim, internetten evrak takipteki yazıların bir çıktısını yazıcıdan çıkardım. Ayrıca toplu ödeme online ödeme tarihinden 8 gün sonra alınabiliyor. Çıkardığım evrak ve kimliğimle maaşımı 8 gün sonra aldım.

samsunlu34;

aynı durum benimde kıllık yapıyorlar beklemekten başka çaremiz yok anlaşılan:eek:

by-ozzo, seni ilk ödeme tarihin 20 Aralık görünüyor. Şimdiye kadar paranın Zıraat bankasına yatırılmış olması lazım. Evrak takipe bakar mısın online ödeme tarihi güncellenmiş mi?
Samsunlu, senin ilk ödeme tarihin 27 Aralık görünüyor. Ayın altısına kadar senin paranın da zıraat bankasına yatırılmış olması lazım. Online ödeme tarihinin güncellenip güncellenmediğine bakın lütfen.
Eğer online ödeme tarihi güncellenmişse paranız o tarihte bankaya yatırılmış demektir. Ondan sonra rahatlıkla paranızı çekebilirsiniz. Bankan sorun çıkarırsa gerekirse başka şubeden çekersiniz. Ama dediğim gibi evrak takipten online ödeme tarihinin güncellenip güncellenmediğini kontrol edin...

Online Ödeme Tarihi : 03/01/2011

yani para bugün yatırılmış öylemi? bugün gittim yine yok diyolar

Evet, bugün yatırılmış ablam. Artık bankadan rahatlıkla çekebilirsin. OLdu mu?
BUgün vermezler zaten. Daha para yeni yatmış verirler mi?:)
Artık gittiğinde parayı ekranda gorebilirler. Birkaç gün sonra git alırsın. Artık paran bankada bunu bil. Genelde en geç on gün içinde veriyorlar ama siz usteleyince kısa sürede verirler. Bilgisayardan iyice bakmalarını soylersin.
Bu tarihten önce zaten veremezlerdi para yatmamış çünkü.

NOT: evrak takipteki bilgilerinizi okudugumda bunu soylemiştim aslında. Ama siz guncellendiğini soyleyince ustlemedim. Once ilk ödeme tarihiyle birlikte online para miktarı guncellniyor, daha sonra para bankaya yatırılınca online ödeme tarihi guncelleniyor. Oldu mu?

Kalem abla bende bişey sormak istiyorum,
Ankaradan devlet hastanesindne bugun %56 oranında rapor aldım 20 yasındayım ve ögrenciyim bu maasdan yararlanmak için kaymakamlıga basvurmam gerekiyor diöi?
2022 maası basvurusumu yapcam az yardımcı olurmusun?

kaymakamlıkta mal müdürlüğüne başvur onlar seni yönlendirir..

Evet, kaymakamlığa başvuracaksın ablam:http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

Aktif sigortalı değilsen, isteğe baglı prim ve genel saglık sigortası primi yatırmıyorsan, her türlü gelirin aylık 98 TL altındaysa kısacası muhtaç bulunursan 2022 aözürlü aylığı baglanır tabi. Sen başvur, ilçe idaresi zaten muhtaçlık sorgulamanı yapar, degerlndirir. Muhtaç buldukları takdirde aylık baglanır.

öncelikle tesekkür ederim,
Türkiye İş Kurumuna kendileri veya kurum tarafından başvuru yapıldığına dair belge
yazıyor,ben suan ögrenciyim genede bu belgeyi mi götürmem lazım acaba ?
yoksa okuldan ögrenci belgesi alıpmı gitmam lazım?

Kalem;

melek abla ilk olarak tarih sadece Ödeme Tarihi:20/12/2010olarak günceldi şimdi baktım Online Ödeme Tarihi:27/12/2010

Şeklinde Güncellenmiş 31 Aralık Cuma Günü Gitmiştim Yok Dediler bir daha gidicem bakalım

iyi geceler

Evet, ablam demek ki paran 27/12/2010 tarihinde zıraat bankasına yatırılmış. Sana parayı vermeleri gerekirdi. Yedi gün olmuş paran yatalı. Yarın bankaya gir, paranın bu tarihte yatırıldıgını, ekrana iyi bakmalarını söyle. Gerekirse genl müdüre çık. Paranı alman lazım artık.

Gokhan, evet, o belgeyi götürmen gerekiyor.
Şu şekilde de yapabilirsin:

"
Özürlü aylı[FONT=TimesNewRoman]ğ[/FONT]ı için yapılan ba[FONT=TimesNewRoman]ş[/FONT]vurularda %40-%69 arası özür oranı bulunan vatanda[FONT=TimesNewRoman]ş[/FONT]lardan istenilen
Türkiye [FONT=TimesNewRoman]İş [/FONT]Kurumuna kayıtlı oldu[FONT=TimesNewRoman]ğ[/FONT]una dair belgenin alınabilmesi için gerekli müracaat, vatanda[FONT=TimesNewRoman]ş[/FONT]ın
kendisinin yanı sıra yazılı talepleri üzerine vatanda[FONT=TimesNewRoman]ş [/FONT]adına mal müdürlükleri veya kaymakamlıklar
tarafından da yapılabilecektir."

çok tesekkür ederim abla pazartesi gidicem işte umarım olumlu sonuc cıkar

samsunlu34;

parayı alabildinmi kardeş sanırım aldın uğramıyorsun daha :p bilgi verirsen sevinirim en azından bizde o yolu izleriz :confused:

hayır ya vermediler :) fazla rahatsızlık vermiyim diye de yazmadım buraya.
Salı günü annemi gönderdim sgk'yı filan aradılar pazartesi çekersiniz demişler bekliyoruz .

toplu parayı alamadık henüz ne yapıcaz böyle :confused:

Ozzo, senin toplu paran 27 Aralık'ta bankaya yatırılmış. Aradan baya zaman geçmiş. Bugün kesinlikle paranı almış olman lazım. Eğer almadıysan bankanın müdürüne çık o parayı almadan dönme. Bu kadar zamanda nasıl paranı vermezler?
Samsunlu, senin de toplu paran 3 Ocak'ta yatırılmış. Aradan yedi gün geçmiş. Sen de rahatlıkla paranı alabilmelisin. Eğer halen alamadıysan banka müdürüne çık, başka şubeye bak bankayı zorlayın artık ikiniz de.
Yarın her ikiniz de şu ana kadar paranızı alamadıysanız bankadan paranızı almadan ayrılmayın. Uğraştırın!

valla abla artık bende sıkıldım ama yine yok dediler. bi bankaya gittik yine ödeme yok dedi. orda oyle yazar o sısteme gecene kadar bı suru surec dıyo dogru yanlıs bılmem ben.
diğer bankada göremedi ödemeyi oda şunu dedi emekli sicil no farklı olabilir arayın öğrenin dediler ama ben zaten ödemenin görüündüğü ekrandaki sicille gidiyorum. müdür filan çirkeflik çıkmasın diyorum :D

Yarın bu işi çöz samsunlu:) Yarın sekiz gün olmuş olacak para yatalı. Evrak takip bilgilerini ver. Paranın yatırıldıgı tarihi. Para yatırılmış. Bulsunlar o parayı hesaplardan.

yok diyo bıktım vallahi. ödeme emri geldi bugün o kağıdıda aldım yanıma gittim yine yok diyo.
bu kezde diyo belli ödeme günleri vardır bilmem ne çıldırtcaklar

Üst Alt