Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 yılı evde bakım aylığı ve kişi başına düşen gelir ne olur?

selamün aleyküm hayırlı cumalar kafami bayağı bir karıştıran bir konuda yardım isticektim bizim bütün evraklar hesaptr vs tamam ksaca herşey bitti internete iyicede araştırdım evde bakım maaşı kaç tl dir diye iki rakam dolaşıyr ortalıkda birtanesi 2.354 tl diğeri ise 2.706 tl şimdi bunun hangisi doğru e-devlet üzerinden kontrol ettimde ise dün gece itibari ile 419 tl ek ödeme gözüküyor ama hesabımda henüz para hiç yok

Son düzenleme:
Fatma8i
aynen fatma hanım ilk başvurumuz 16 aralıkda eve heyet geldi onayladı işde banka hesabı açın vs 5 gün sonra teslim edin dedi gittim teslim ettim ve 13 şubattan sonra hesabınızı kontrol edin dediler

@angarabebesiyim,

2354 TL doğru olan bu ay aldık zamlı maaşı o size yatan başvuru tarihinizden itibaren mesela Ocak maaş döneminde 5 gün süre kaldıysa 5 günlük maaştır İstanbul her ayın 13 ünde yatar mesela onaylandıysa bir sonraki ay 2354 TL yatmaya başlar yada 13 şubatta hesaba bakın yeni maaşta yatar büyük ihtimalle ilk ay olduğu için edevlete geç düşebilir.

Hocam benim annem iki kardeşimin bakıcısı şuana kadar yatıyordu ikiside . Az önce baktım birinin e devletten görünüyor diğeri görünmüyor bir fikriniz var mı ?

harmangyln

Hesabı kontrol edin biri yatmış öteki yatmamışsa sorun vardır edevlette gecikmeli yansıtabilirler.

5 kişilik ailede aylik gelir 25.000 kira 6.000 tl ise 2022 aylığı devam eder mi?

Neden kimse bana cevap vermiyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@sunnshine

Merhaba. Hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık geliri asgari ücretin aylık net tutarının 1/3'ünden (01.01.2024'den sonrası için 5667.33 TL) az olması gerekmektedir. 5667 x 5 kişi = 28.336 az olması gerekmektedir. 2022 engelli aylığı için 5 kişinin olduğu hane geliriniz düşüktür.

@deasn12,
Çok teşekkür ederim cevap verdiginiz için. Bugun telefonla arayip guncel kira kontratini istediler ancak ev sahibi yurt disinda nasil çözebilirim bu sorunu? Banka dekontu kabul olur mu?

Üst Alt