Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aklımdan düşünceler geçiyor. Vesvese mi değil mi?

samedo99 Teşekkür ederim seninde yüreğine sağlık okudugun için ayriyetten teşekkür ederim 🙂🙋*♂️

@mufto27 teşekkür ederim ama bu değil bnm demk istedğim bu düşünceler başka hastalığın belirtisi imi sonuçta biz bunları istemeden düşünüp duruyoruz ki
mufto 27

tapasya rica ederim. işte dedimya 1 psikolojik ve 2 vesvese diye eğer bu psikolojik ise doktorunuz bunu daha detsyldetaylı araştırıp gerekirse sizden tahlil de isteyecektir. O zaman allahın izniyle herşey çıkacaktır meydaana.

Aklıma gelen başka nedenler var ama arkadaşla detaylı konuşmak gerekli..

Son düzenleme:
@tapasya insanlardan kaçma bende de var eskiden sadece sevmediğim hatta nefret ettiğim kişilerin konuşmalarını kafaya takardım onların lafı sözü bana batardı şimdi ise herkesin konuşması lafı sözü batıyor rahatsız ediyor bu yüzden kimse ile samimi diyalog kurmuyorum acaba artık herkesten mi nefret ediyorum..? Ayrıca insanların ne düşündüğünü hatta hakkımda ne konuştuğunu düşünme durumu da oluyor bazen şunu demiştir bunu demiştir gibisinden hepsi senaryo aslında kim beni düşünecek ya da konuşacak ki :confused:

tapasya

Anksiyete kaygı bozuklığu

Endişe korku

Birnevi takıntı annemdede varki eskiden

Başkaları nedemiş bilmem ne önemserdi

Geçti şimdi sadece panik atak var

Pskiyatri ilçlı pskoloğa gidin daha iyi

Pskiyatriler fazla konuşmuyo

Milletin lafınıda takmayın kendi fikrinizi söleyin

Pluvia cnm bnm çok teşekkür ediyorum sanırm doktoruma bunları söylemeyi unutmuşum ve psikologla hiç konuşmadım tabi bunları çünkü beni tanımıyor henüz ya sanırım çekindim 😣😔 sokrates Bnde de aynı durm var ek olarak ta işte kendimi makina yada melek gibi hissediyorum özellikle kalabalık ta çok oluyor kalabalıkta kalmam ise çok kısa br süre oluyor mufto 27 başka swbebler ne olabilir ki bilginiz var mı zaten tedavi gören nir insanım ki hem psikiyatri doktoru hemde psikolog ile görüşüen biriyim ben

Korkma seninki şizofrenlik değil

İnşallah cnm bnm umarım artık geçer bu duygular artık kontrol edemiycem diye daha çok korkuyorum çünkü bni sosyal hayatımı çok etkiledi 😣😔 Pluvia annen nasıl oldu iyi mi şimdi o düşünceler geçtim şimdi peki cnm

tapasya Hazir gıdalar olabilir çok geniş bir alan ama gerçekten iyi araştırıldığında hazir gıdaların insanalr üzerinde ki etkisini görmemek imkansız...
Katlı maddeleri
Kimyasal maddeler
Diş macunlarında ki kimyasallar
Katkı maddeleri ve kimyasallar hangi bitkiden hangi hayvandan elde edildigi bunların insan düşüncesi duyguları ve fizikleri özellikleri üzerinde ki etkileri bunları da göz önünde bulundurmak lazım diye düşünüyorum...

tapasya

Geçti canım iyi annem sadece kaygı var endişe ilaç kullanıyo

Allah bütün hastalara şifa versin

Pluvia

Psikiyatrik hastalıklar zor hastaliklar çeken bilir bende tourette sendromuyum çok nadir rastlanan bir hastalık 25 yıldan beri bu hastalıkla yasiyorum.HERSEY ALLAHTAN ALLAH var gam yok arkadaşlara tavsiyem tevekkül edin şükür edin sabredin kitap okuyun hastalığınız ile barışık olun.Kalin sağlıcakla 🙏

Bende sosyalfobiktim eskiden

Biri bişi dicekte ne sölücem ödüm kopuyıdu

Yalnış anlarmı kırarmıyım abuksabuk şeyler

Sonra sonra geçti kç ilaçiçtimde fayda etmedi

Terapiye yolladı yenim diye doktor ordada ezici davranışlar ettiler ordanda kaçtım😆

Baktım sonraları önemsemedim bu fobiyi korolara çok gttim bikere solo çıktom milletin önünde dayım duygulandı ağladı

Sonra bida çıktom soloya çıktıkça heuecan gtti

Günlere gttim annemle azda olsa gtti çekingenlik

O kızarma bozarma olmuyo artık

Doktorlan rahat konuşuyom önceden bikelimeyi edemezdim

İçimden geldi yazdım sağlıcakla kalın...

Size öneri o düşünceleri önemsemeseniz iyi olur şu böle düşünmüş bu böle düşüncek acep kırılırmı küsermi vs

Takıntı haline getirmeyin

Ahmet T hacı bak sen sürekli kendini kötü bir ruha sahip olarak görme diye 4. mesajım bu konuna :) Yok öyle bişey yok. Sen şeytan falan değilsin. Hastasın sadece.Her şeye farklı bir anlam yükledin kimbilir hangi olaylara hangi manaları yükledin. Senin gibi binlerce hasta var türkiyede. Sen yine foruma girip takılıyosun. Bu seviyede bi psikozun forumda takılması çok nadir olur. Senin burada takılabilmenin nedeni ise sadece şüphede olman. Ben cinmiyim ben şeytan mıyım. Yani sadece şüphedesin. Artık birşey olmadığını bil.

@chesterrr
sigarayı bırakcam sigara nın zararları olabilir mi benim hastalık yani sigara içtiğim için hasta olabilir miyim

Ahmet T Senin şeytan olmak galiba hoşuna gidiyo biraz :) gerçek adını ' insan şeytanı' yapmışsın :)
Sigaradan mı böyle oluyom diyosun şimdide. Sen doktora gidiyo musun hiç ? birde psikiyatri yerine psikologa gitsene bunların hepsini anlat. Ne diycekler bizimlede paylaşırsın...

tapasya chesterrr Ahmet T Pluvia samedo99

Bugün şöyle bir söz okudum.
Kendinize depresyon ya da itibar kaybı teşhisi koymadan önce, çevrenizdekilerin aşağılık insanlar olmadıklarından emin olun.* William Gibson

1. Dünyadan ve insanlardan beklentimizi azaltmak bize huzur ve rahatlık verir.
2. Bir iş yaparken insanalr nefret diye düşünmeyi bırakma bize huzur ve rahatlık verir.
3. Ne gelecekte ne de geçmişte yaşayın anın tadını çıkartalım.

Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah cnm bnm çok sevindim annen ve senin adına onlar bizim meleklerimiz. 😢😞😞 Pluvia mufto 27 evet ama insanlar hep kötü evet iyiet gibi kötülerde var ama maalesef bizim durumumuz daha da acı nedenini bilmiyorum bilmiyorsun bu daha karmaşık inan bana.. Sanırım kabullenmek zor gelen değil nedenini bilmeden yaşamak acı...

Ben kendi adıma söylüyorum bnu insanlardan beklentilerim yok çünkü en çok bilirim ki ne jasar beklenti o kadar hüzün... Bir iş yapmak için enerji yoksa yada istek peki ya?? Ve üçüncüsü anı yaşamak sadece başkalarını tatmin için mi ya kendin için peki baktığı da koca bir sıfır maalesef bu daha zor..

mufto 27

Bu sözler ne için örnek verdin

Depresyonlu değilimki ben geçmişte küçükken sosyal fobi vardı onu bahsettim

Anlattık diye depresyon damgasumı yicez

Sosyalfobiyi ilaçsız bitirdim kimse gibi takmadım

Pluvia Sanırım kendimizdeki kusurlara odaklanıyoruz hep sanki çevremiz çok iyiymiş gibi.
Çevreye takılmayalim manevi bile olsa bir beklenti içinde olmamak insani daha da rahatlatır . Diye düşünüyorum

Bnde onu diyom zaten etrafa takmamalı insan

Yok şu bakıyo yok bu bunu sölemiş nedicem vs

Pluvia Ve önemli bir nokta. Maneviyatı kuvvetlendirmek lazım. En güzel şekilde ki bu kuran ile mümkün 🙂

Konu başka yerlere çektin neyse iyi geceler

Herkesin maneviyatı özeldir

Pluvia ben sizin maneviyatınıza birşey demedim sakın yanlış anlaşılmasın. Ki imanın kimde olduğunu hiç birimiz bilemeyiz. Ama gel görelim ki kendi adıma söylim kurandan uzak duruyoruz. Bir fıtrat üzere yaratmış Allah bizleri ve bu fıtratın kullanma klavuzu ise kurandır. Başka manevi duygularla yada felsefi kitaplarla maneviyat kuvvetlenmez.
Benzinle çalışan bir otomobile eğer mazot koyulursa motora zarar verir. Acaba bu psikolojik yada sizin dediğiniz gibi sosyal fobi sorunlarımız yanlış yakıt kullandığımızdan olabilir mi ?

mufto 27 bilmiyom artık insanlar ilaca yöneliyo böle rahatsızlıklarda ilaçında bişi ettiğini düşünmüyom pek sosyal fobi adı üstinde üstüne gidecen milleti düşünmücen yolda baktı diye kasılmıcan yani düşünceleri değiştircen üstüne gidecen.annemede sölüyom nereye kadar içecen kuran okuyo kendisi din ayrı bişi onunda vardır katkısı belkide

Yanlış yakıt kullanmayın falan hayırdır kardeş benzinci misin? İki de bir zam geliyor benzine biz de gaz kullanıyoruz ne yapalım.

Haklisin zaten ilaç kullanmak ayrı bir sıkıntı. Büyük ilaç firmalarının vizyon mu misyon mu artık neyi oluyorsa düşüncesi diyelim bir hastayı ne iyileştir ne de öldür mantığı ile hareket ediyorlar ki ölünce de iyileşince de ilaç satamayacaklari için bir eksi bu ilaç fabrikaları için.
Aynen dediğine katılıyorum bunun en mantıklı ve olur yolu takmamak umursamamak. Kur'anin emin ol etkisi vardır tabiki hem arapçasını hem mealini okuyup anladığımız zaman etkisini daha iyi kavrayabiliriz. Umarım en kısa zamanda ilacı bırakıp iyileşir annen geçmiş olsun 🙂
sokrates Yok kardeş be benzincisi örnek verdim sadece yardımcı olmak istiyorum elimden geldiğince 🙂

Ailemi üzdüğüm zamanlar aklıma geldikçe pişmanlık ve suçluluk yaşıyorum. Onlara haketmedikleri sıkıntılar çektirdim. Uzun zamandır aramız iyi ama elimde olmadan bazen arabeske bağlıyorum Bundan sonrasının iyi geçmesi için elimden geleni yapıyorum.

Amin işlh hrrkes tez vakit iyileşsin işlh

insan olduğuma inancım çoğaldı
artık hasta olduğuma inanmak istiyorum

bipolaren
devlet hastanesi tekrar solian a başlattı ek ilaç olarak verdiler şimdilik durum iyiye gidiyor

Üst Alt