Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP'nin engelli politikasını halka her şey çok güzel diye göstermesi! [Tartışma]

walera sıralamışın gene maddeleri kardeş baya bi vakıfsın gündeme bide geçen gördüm formda istiklal marşı ile ilgili maddeleri gördüm baya uzundu walla üşenmedim hepsini okudum :cool:doğru kardeş onların hepsi en basiti şu kullandığımız internet walla ne sölim ARAP kardeşleri bilhassa ben ZENGİN ettim zira telekomu aldılarya obakımdan diyorum ..alırlar tabiii RTE onların eniştesi sonuçta =ENİŞTE olmak kolaymı araplara.RTE=(ayrımcılık yapsaydım ARAP KIZINI almazdım).:cool:bi arap kızıda bizmi bulsak la sırtımız yere gelmezdi:DWALERA; bi gün bizi SİLİVRİYE gönderirler.orası baya rahatmış yer içer yatarız sorun deil kardeş..sporumuzuda yaparız.........paşalarla paşa paşa yatarız(gene büyük laf ettim wesselam).

sevet halit biz de arap türk kürt ayrımı yoktur bizde insanlar arasında üstünlük yoktur üstünlük sadece takvadadır

bide sevet hailt o istiklal marşı değildi haşa merhum mehmet akife ve onun yazdığı şanlı istiklal marşına biz laf edecek insanlar değiliz oradaki mailde yazan istikbal marşı istiklal marşı değil

UnFeeLinq;

ne diyeceğim len ismini andığınız parti üzerinden birilerine yazma diyorum.anlarsın sen anlarsın :cool:da işine gelmiyor.....gene diyorum zeytin yağı diyorum..birilerinin msj larını desteklemek bahabından asılma diyorum:Dbirine bi duygun varsa açıkca yaz diyorum sağa sola kıvırma diyorum:rolleyes:dolambaçlı yollar yani.değirmende ağırtmadım ben bu saçları(len saçlarımda bi kırda yok):cool:

walera;
ok kardeş biliyorum o mevzuyu orda yazılanlar doğru sadece onu biliyorum.

ok anladığına sevindim

şu konuyuda hüseyin19 kardeşim cevablarsa çok sevinirim, [FONT=lucida grande]OTORİTEYE BAŞKALDIRDILAR[/FONT]

[FONT=lucida grande]İnsani Yardım Vakfı İHH'nın da bulunduğu Mavi Marmara baskınını haber alan Fethullah Gülen, organizatörlerin İsrail'in onayı olmadan hareket etmesini otoriteye baş kaldırı olarak nitelemişti.[/FONT]
[FONT=lucida grande]Bunun sonucu olarak tü[/FONT][FONT=lucida grande]m islam dünyasını karşısına alan F.Gülen Şehit ailelerinin de gönlünü kıırarak İsrail'den yana tavır segilemişti.

F.Gülen'in otorite saydığı İsrail şimdi özür diledi.F.Gülen'in konuyla ilgili açıklama yapıp yapmaması ise merak konusu. acaba şimdi ne cevab verecek çok merak ediyorum hüseyin 19 kardeş onların içinde olduğu için bilir bildiğini bizede anlatırsa çok iyi olur[/FONT]

yeni yasa çıktı sosyal yardımlaşma vakfından maaş alanların aylıkları kesilmeye başladı hadi hayırlısı hala akepe ye savunanlar var mı acaba içimizde????

satlas doğru söyluyorsun arkadaşım, söylediklerinde noktasına kadar haklısın

slm. gardeşim siz ne istiyorsunuz. adamlardaha ne versin. ewde bakım ücreti, 2022 aylık. devlet kadrolarına her yıl 7 8 bın memur alıyolar. daha bıçok hak verdıler. gpzunuz ac sızın.

turan yılmaz süresiz rapor alsanda o rapor 5 yıllık oldu aile hekimi ücretsizdi reçetesi ücretli oldu az önce aile hekimim 10 kutu ilaç yazdı sadece kutu başına 1 tlden havaya ödediğim para 10 tl bu çıktı güya kronik hastalıklara başka hastalıklar eklendi hala yürürlüğe girecek oy zamanı olduğu için çıkartılan söylemler ücretsiz ulaşım nezaman belli değil hastane raporlarında standart yok özürlülük ölçütünde hastalıklar ve oranları verilmiş ama aynı hastalığa x hastanesi ayrı y hastanesi ayrı oran veriyor tcdd özelleşti bakalım alan firma özürlü indirimi uygulayacakmı ido özelleşiyor kamuhastaneler birliğinin altındaki gerçek neden ne hastanelerin başında ceo nedemek hastaneleri artık dr olmayan ceolar yönetiyor bunlar hayaldi gerçek oldu istanbul andolu yakasındaki tüm hastaneler kuzey anadolu kamu hastaneler birliği adı altında genel sekreterlik kuruldu ceo oldu avrupa yakasındaki tüm hastaneler güney andolu kamuhastaneler birliği sekkreterliği oluştu ceo su da hazır tabi çok merak ediyorum acaba bunun altından ileride ne çıkacak

[FONT=lucida grande]Demokrasi ikiyüzlülüktür.[/FONT]
[FONT=lucida grande]Eğer demokrasi özgürlükse neden bizim insanlarımız özgür değil.[/FONT]
[FONT=lucida grande]Eğer demokrasi adaletse , neden biz adalete sahip değiliz.[/FONT]
[FONT=lucida grande]Eğer demokrasi eşitlikse neden biz eşitliğe sahip değiliz.[/FONT]

[FONT=lucida grande]Demokrasi ikiyüzlülüktür..[/FONT]

[FONT=lucida grande]Malkolm X ne güzel söylemiş ALLAH şehadetini kabul eylesin[/FONT]

Ya babacım bişi sölicem sizlere siz ne kadar konusursanız konusun ne kadar düsüncenizi söylerseniz söyleyin ATAM'ın kemiklerini sızlatmalarını engelleyemicez biz elimizdem geleni yapıcaz tabi ki adamlar asgari ücretle bile gecinebilirsiniz diyo bizimkiler hala oy veriyor :)) diceniz ki kime oy vericez babacım hepsi sömürüyo mu devleti sömürüyor vercektin cem uzana adam hırsız mı hırsız en azından saklı gizli değil bari bildiğimiz adama verecektik :) saka bi yana hani dedi ya al ananı da git diyolardı ya artık bu gerçeklesicek alıcaksın aileni gidiceksin ne engelli ne ne sağlıklı geleceğimizin hayatlarını değiştirebileceğiz Allah Sonumuzu hayır etsin dicek söz yok bence bu tartısmada bosa ;)

sağlam türk;

ben hcaı yatmaz torunu değilim .. cumhuriyet nimetlerinden yararlanan bir vatandaşım ..hacı yatmaz dedeleriniz üretim yapacağına ,din -iman ticareti ve kocası askerce olan kadınlara sarkıntılıktan,dolayı dişlanınca size ne masllar anlatmışlar ..bir kere o zamanlar erkekler askerde ,savaşta çıklımiş ,hububat üretecek erkek yok ,sen diyorsun kızılırmakda buğday dökülmüş..dedem sağ olsaydı ...o dökenler cumhuriyet jandarmasına çaldıklarını buydayları ele geçmemesi içn dökmüşlerdir diye yanıt verecektir .. 50 den eri de hep sağ iktidarlar gelmiş ,topal olsanız anlarım da kör, olunca hep nasıl görmediğiniz ,sağ propagandalarla büyüdğnüzü ve halen yemlenmeye devam ettğinizi düşünürüm ..o 40 lı yıllar ,demir çelik ,ç,mento ,kimya ,şeker ,sümerbank ,madenlerin yatırımı gibi devasa yatırımlar olup ,akp nin sata sata bitiremediği sattıkça ,üretmeden milli gelir 4-5 kat arrtı diye yutturduğu ve yutakları genişleyen P lerin hayranlıkla izlediği dönemdeyiz ....sosyal devlet değil ,sadaka devleti övüncünü utanmadan yaşayanlar devrindeyiz ..

var anlayamadığım akp bu kadar kötü ya diyosunuz hep muhalefet etmeyin doğru olanı alkışlayın oy verirken sağı solu olmaz bu millet ecevite de güvendi demekki siz akıllısınız geriye kalanları salak ozaman

evet akepe ye oyverenler salak olabilir çünkü dini kullanarak dindarları sömürüyor.işte görmeye başladık yürüyüşler başladı neymiş 3 te 2 si onaylıyomuş seçimlerde onaylanacak siz daha birşey görmediniz olacaklar yaptıklarının teminatıdır.bayraktar millet vekili akrabası toki nin neler yaptığını biliyormusunuz bilmezsiniz ben biliyorum esnaftan vadeli inşaat malzemesi almış 8-10 000 tle dolandırmış lokantası olan bir arkadaşımda iflas etti dükkanı kapattı.at gözlüklerinizi çıkarın artık....

Arkadaşlar resmen siyasete geliyoz bir yazalım iki derken herkesin tarafı belli oldu bence yapılmayan eksikleri yazalım örnek başbakan engellilere üçretsiz ulaşım dendi ama hala uygulanmıyo eski uygulanan kısmi olarak uygulanıyo örnek hastane raporunu maliye aşağı çekiyo örnek ötv siz alınan araçta yasa kararı var emsal kdv si alan ama uygulanmıyo bazı aklıma gelen genel örnekler

hah işte turan yılmaz kardeş şimdi doğru yoldasın verilipte yapılamayan okadar çok söz varki hatırlanamıyo aklımıza gelemiyo çokluğundan.....

Bence hükümetin yaptığı en büyük kötülük 2006 yönetmeliği o yönetmelik sayesinde ne engelliyim ne sağlam saolsun bizi böyle 5. sınıf vatandaş yaptı onun haricinde maddi manevi yaptığı icraatlar gerçekten çok yararlı oldu.

yıl 1950 chp secimleri kaybeder ve inönü yenilginin tek nedeni dini kullandılar der yıl 2013 chp zihniyetinde bir milim ilerleme olmaz siz daha 63 yıldır neden kaybettiğini anlamayan ahmaklar akpye oy vereni aptallıkla suçlarsınız hani at gözlüğü takıyorsunuz diye akp seçmenini suçlarsınızya o gözlüğü çıkarıp siz etrafanıza bir bakın size bu siteden basit bir örnek serafim arkadaşımızın cinsellik konusunda yazılarına bakın birde burdaki akp tutumuna 60 yıl önce ülke muhteşem adil cağdaştı her hakka sahiptik bu namussuz sağcılar geldi bizi mahvetti değilmi ikinci dünya savaşında alman işgaline uğrayan fransa türk halkı kadar gıda sorunu yaşamadı o rejim bırakın halkı vatan severleri gerçek kahramanlarımızı yedi menderesi boş verin Mehmet Akif ve Fevzi Çakmak'ın cenaze törenlerine bakmanız yeterli

turan ben anlamadım bana yetmez de sende yapılanları görmüyorsun iyiliğide görelim yapılan haksızlıklarıda yani ortada yapılan haksızlıkları görmüyorsanız siz harbiden bakar kör olmuşsunuz demektir bunu hakaret olarak söylemiyorum geçen gün bir yerde o kudum vilademir putinin bir sözü rusya asla terösitle pazarlık yapmaz teröristi ortadan kaldırır ve dediğinide yapıyor bak kendilerince teröris saydıkları müslimanları teker teker tr içinde bile şehit ettiler bu konun akp ye oy vermek veya vermemek meselesi olmaması lazım yapılan haksızlıklar karşısında susuyorsunuz ya anlamıyorum neden şunları çok çabuk unuttunuz gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz diyen sağlık bakanı chp hükümetinin bakanımı konu burda akp chp veya başka bi parti değil bak hala 25 ocaktaki yönetmelik ortada değişiklik varmı yok anlayın artık başlarda bi arkadaş bi mvekiline ithafen yazmıştı devleti engellilere sömürtmem doğru sadece kendileri sömürüler dimi

ben sana chp yi mi savundum ben sana diyorumki haklarımız elden birer birer gidyor hala sen chplisin yok o akp li ya yukarda okadar örnekler verdim yanlış uygulamalarla ilgili hiç biri ile alakalı yorumun yok sadece parti sempatizanlığı yapıyorsun turan kardeş boşuna buyrulmadı NEYE LAYIKSANIZ ONLA YÖNETİLİRSİNİZ hadisi şerif

50 den beri sağcıların elinde falan diye ben bir şey yazmadım o 50 yukardaki yazdığım oy oranı ile alakalı % işaretini yapmayı unutmuşum benim derdim sağcılık solculuk değil ama sen okuduğunuda anlıyamıyorsun galiba benim derdim yapılan haksızlıklar turan yılmaz ok o videyou yüklememdeki amaçta haklarımız elimizden gidiyor neler söylenmiş sonra nasıl inkar edilmiş onu göstermek için yükledim mv kili murtaza beyin yazdığı mail forumlarda önümüzdeki günlerde 2022 ile yapılacak değişiklilkleri hepberaber göreceğiz demişti ama malesef yapılan hiç bir deşiklik yok onu kanıtlamak için yükledim

Chp li mr Walera ile akp li mr Turan'ın birbirlerini gagalayarak yaptıkları bu atışmayı keyifle okudum :rolleyes: Hayalperestler :eek:

serafim kardeşim güzel kardeşim yukarıdaki yazılarımı okursan ben bugüne kadar hiç bir partiye inancım gereği oy vermediğimi söyledim sen benim hakkımda chpli olduğumu nasıl yazıyorsun ama ben senin yazılarını okuduktan sonra sanki sen sex partislisin gibi sezi aldım

[FONT=lucida grande]Demokrasi ikiyüzlülüktür.[/FONT]
[FONT=lucida grande]Eğer demokrasi özgürlükse neden bizim insanlarımız özgür değil.[/FONT]
[FONT=lucida grande]Eğer demokrasi adaletse , neden biz adalete sahip değiliz.[/FONT]
[FONT=lucida grande]Eğer demokrasi eşitlikse neden biz eşitliğe sahip değiliz.[/FONT]

[FONT=lucida grande]Demokrasi ikiyüzlülüktür..[/FONT]

[FONT=lucida grande]Malkolm X ne güzel söylemiş ALLAH şehadetini kabul eylesin hatırlarsan bunuda yazmıştım serafim kardeşim[/FONT]

bu kanıya da nasıl vardığıma bi örnek bak açtığın bir konu başlığı [h=2]Cinsel renginizi öğrenmek istermisiniz milletein işi gücü kalmamışta cinsel rengini çok merak mı ediyormuş[/h]

Sevgili Walera çok şekersiniz,Chp li olun ya da olmayın benim için bir önemi yok ,ben sadece edindiğim izleni paylaşmıştım ,doğru ya da yanlış bir izlenim olabilir,sorun yok ,yalnız benim açtığım konu başlıklarına teyakkuzda bulunmanıza bir anlam veremedim ,olsun sağlık güzellik olsun değerli insan:rolleyes:

ne diyim ben size hersey ortada görüenen köy klavuz istemez resmen engelliler sürünüyor bazi cikarcilar burada laf ediyor

ist01;

aynen katılıyorum 25 ocaktaki yönetmelik durduğu sürece biz hep yazmaya devam edeceğiz bazılarıda nankörlük yapma diye yazıyorlar ne yapılmışda ona nankörlük yapılıyormuş 25 ocaktan önce rayiç bedellerimi vardı , yoksa 3294 sayılı kanuna göremi maaş bağlanıyordu devleti engellilere sömürtmem diyenlere hala yaranabilmek için ellerinden gelen gayretti gösterenler var bravo alkışlıyorum

ne istiyorsnuz başı agrıyanı emekli etsinler 5000 tlde maaş baglasın oldu canım sonra yunanlar gibi ab de kurtaramaz bizi birde konuyu açan iyiki dememiş ulusal tv yi izleyin eksik kalmış;)

Genel manada bir çok yorumu okudum ancak kimse kendisinden bahsetmemiş ya a partisinin sözcülüğü ya b partisinin sözcülüğü yapılmış peki engelliler olarak bizler ne yaptık diye kendisine soran yok, Hak yiyenlere karşı dik duruş mu sergilediniz yürüyüşler, mitingler mi düzenlediniz, Bir sınav yapıldı onca haksızlığa sistemin bozukluğuna karşımı geldiniz yoksa önünüze konulana bugüne kadar hep razı mı oldunuz buraya çok şeyler yazılır ama maalesef herşeyi çok bilenler var ama sadece bildiklerini sananlar var ötesi yok.... kaç kişi sakatlık cetvelinin bozukluğuna haykırdı, kaç kişi sınavdaki eksikliklere karşı mücadele etti kaç kişi 2022 aylığının değiştirilen yasa ile kaybeden kardeşlerini arkadaşlarını savundu Herke işin lokma yeme kısmında takılı kalmış ancak eşşeğini yükleyen yol almış gerisi ne halt ederse etsin düşüncesiyle bu yüzden bu devran kısır döngülerde devam eder gider yanlı olursan çözemezsin her kim olursa olsun kim haksızlık karşısında susar ise dilsiz şeytandır bugün başımızdakiler dahi haksızlık yapıyor olsa ve desteklesek susmayın haksızlığı makul bir dil ile anlatın kayıtlı 9,5 milyon kayıtsız 14 milyon olduğunu düşünce çok büyük bir güç olduğumuzun daha bir çok kişi farkında değil Umarım bu gücün farkına varılır ve engelliler masaya vurduğunda önüne atılana değilde hakkı olanı alır DUA MUHABBET VE SAYGI İLE......

evet çok güzel açıklama..Eğer bu tepki gösteren kardeşler 10 yıllardır bu tepkileri gösterselerdi her şey daha güzel olur ve çok yol kat edilirdi ..Kendi adıma teşekkürler ederim Bio

Birde şu yazdığımız mesajlar nasıl siliniyor? tarif ederseniz sevinirim hhehehehe:))))

Beliz; Rica ederim olması gerekeni söyledim yazılarım nettir elbette siyasi bir görüşüm var ama ben herkes ile görüşürüm bütün partilerde vardır büyüklerimiz ancak bunu siyasi sempatizanlık olarak değilde işe yarayacak bir dille anlatmak hem akılcı hem makul olandır. Yoksa hükümetin yaptıklarını bende bir çok konuda tasvip etmiyorum yazsam destan olur ama bana faydası yok arkadaşlarıma engelli olup gerçekten sesini duyuramayan kardeşlerime faydası yok mühim olan Allah rızası için o sesleri çıkmayanların sesi olabilmek....

arkadaşlar iyi güzel birlik olalımda nasıl olacak o iş biz engelliler dahi şerefsizlik yaparken tek yumruk olmak hayalden öteye geçmez dün hastaneye gittim bir bayan arabasını kaldırımdaki rampanın önüne park etti uyardım kaldırım fazla yüksek değil yardım ederler dedi ha bu sık sık karşılaşılan bir olay ama işin acı kısmı o bayanında ortopedik engelli olması engelli engelliye bunu yaparken devletten ne bekliyorsunuz ki

Beliz mesajları silemiyoruz ama mesajını değiştirme şansınız var sanırım oda bir süre için geçerli profilinizden değiştirmek istediğiniz mesajı bulun oradan deneyin.
Bio haklı göründüğünüz yerler var. Fakat engelliler adına onca açılmış dernek vakıf var hatta etkili insanların ailelerinde engelliler var o kadar insandan hiç kimsenin sesinin çıkmaması gerçekten can sıkıcı bir durum bana göre normalde hak hukuk kavramını gözeten herkesin politik düşünceleri bir yana sadece insani anlamda durumu değerlendirmeleri yeterli basının ve diğer partilerin şu ana kadar ki onca feryada duyarsız kalmaları da aklımın almadığı bir konu.
Ak partinin yine gözlemlerime dayanarak söleyebileceğim bir olaya direk istedikleri gibi başlayarak gelen tepkilere göre konuyu şekillendirmeye çalıştıklarını farkediyorum. Bu durumda sessiz kalmamız veya yetersiz kalmamız tamamamen aleyhimize bir durum.
Mutlaka basından destek almamız gerekir aksi takdirde halkın büyük çoğunluğunun farkında olmasını sağlayamayız bu cümlemin üzerinede şu çok iyi gider aslında hatırlarsanız 25 ocakta ki son yönetmelik aynı günlerde başbakan ayrıca fatma şahin hamfendi konuyu öle bir lanse ettilerki halkı kandırmak adına belediyeler ve toplu taşıma ücretsiz gibi bir konuyu ortaya atarak yapılan haksızlığı ört pas ettile halk neznınde yine minareyi çalan kılıfı hazırlamıştı.
Bilin diye sayısnı hatırlayamayacağım kadar e mail attım ve her protestoya pc üzerinden katıldım ama bir adım dahi lehimize gayret veya uğraş göremedim sonuçlara ki az çok anlayabiliyoruz etkinliğimiz kadar karşılık görürürüz ve şu anki durumuz çok yazıkk çok etkisisiz ve hakkımızda istediklerini yapma hakkı tanıyoruz.

Burda bilinçsizce chp borozanlığı yapanlara özellikle belirtmek istiyorum ; sabah acil işim vardı izbana bindim ,izban iki defa arıza yaptı ,metroya bindim metrodaa arıza yaptı,eski püskü otobüslerle ulaşım hizmeti veriyorlar,kışın bindiğimiz otobüsün çatısından içeriye su giriyordu

Üst Alt