Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP'nin engelli politikasını halka her şey çok güzel diye göstermesi! [Tartışma]

SATLAS;
Kaç puan aldın ki böyl einsanları yönlendirmeye çalışıyorsun,herşeyi akp^ye bağlıyorsun...yüksek puan aldında yerleştirmedilermi özel sektörde çok sayıda iş var hangimiz beğenip de gidiyoruz yok efendim illaki devlet işi olsun diyoruz,develt işi olsun diyorsak çok çalışıp yüksek puan alıcaz ve sıramızı bekliycez...iyi o halde her şeyi devletten bekliyelim her yapılanı eleştirip beğenmiyelim her şeki kendimize göre şekillendirelin devletlerinde bir sınırı var....bir bütçesi vardır bende bekliyorum puanım az ne yapalım olacak elbet sabır sabır sabır...insanları tahriklere yönlendirme..yerine göre P sudan indirimin var,toplu taşımalarda ücretsiz faydalanıyorsun vb.bunun gibi bir çok hakkımız var daha neyin peşindesin...

akpnin bu ülkeye katkıları olaya kimin penceresinden baktığınıza göre değişir en basiti ordu kimine göre olması gereken yere geldi kimine göre çökertildi bu ülkede zamanında kemer sıkma politakısı yapılırken albay ve üstü rütbeye sahip olanlara hatrı sayılır miktarda iyileştirme zammı yapıldı neden sadece üstsubaylara bu zam yapıldı bunu anlamayacak kadar aptal olduğunuzu sanmıyorum 2003 yılında izmirde göreve başladım oradaki insanların halen izmir belediyesini neden bu denli övdüğünü anlayamadım şehir çöplükten farksızdı konakta su şişesi atacak çöp kovası bulamamıştım işin özü bu hükümet ne yaparsa yapsın bir taraf lanet okurken diğer taraf şükredecek ne zamanki bu halk üçüncü pencereden bakmayı öğrenirse o zaman tüm halkın insani hakları yerine gelecek

satlas;
ben hayatta vermem hiç oy vermem partilere daha iyi

İnsani yaşam koşullarının olmadığı bir düzende yaşıyoruz,eğer ki besin zincirinin en altındaki halkaysanız herkes sırtınıza biniyor,düşe kalka gidebildiğiniz yere kadar gidiyorsunuz sonra helvanızı yiyor rahmetli iyi biriydi diyorlar,işin aslı bu ,birilerinin tarafında olmayı bırakıp ,kendi tarafımızda olmalıyız,birilerini övmekten vazgeçelim artık :rolleyes:

Artık sakat,çürük ve özürlü ibareleri kalkacak artık sorunlarımız bitti

https://twitter.com/FatmaSahin_ASPB
t
witter hesabında yazdı kabul edilmiş tasarı artık bu ibareler yerine engelli konulcakmış ve artık daha ferah daha rahat sorunlarımızdan kurtulmuş engelliler olucağız allah aşkına dalgamı geçiyorlar onca sorun varken bumu düzeltildi engelli maaşları bi sıkıntı araç almak bi sıkıntı yollar kaldırımlar sıkıntı sayın bakana günde 40 50 twet atıyorum yalnız başıma benimle dalga geçermişcesine yazılar yazıyor revamı bu?

ENGELLİ MAAŞI ALAMIYORUZ DEDİM

[FONT=Arial]1 milyon 248 bin kişi 2022 olarak adlandırdığımız engelli maaşını alıyor. 404 bin engelli evde bakım hizmetinden yararlanıyor. DİYOR

ENGELLİLERİN SORUNLARI Bİ BUNLAR DEĞİL DİYORUM

[/FONT]
[FONT=Arial]Yapılan düzenlemelerin ne kadar önemli olduğunu engellilerle karşılaştığımızda görüyoruz. Gözlerindeki ışığın artması mutluluk verici. DİYOR

ENGELLİ MAAŞI VE EVDE BAKIM PARASI İÇİN NE YAPICAĞIMI ŞAŞIRDIM GÜNDE 9 SAAT YALNIZ BAŞIMA İHTİYAÇLARIMI ĞÖRÜYORUM %98 RAPORUMLA karşılıklı oturuyoruz kas hastasıyım ğücüm giderek azalıyor beni bu halde bırakanlar utansın.[/FONT]

arkadaşlar engelliyiz evet şu ana kadar hangi başkan bizim için ne yaptı bunu bir düşünün lütfen... kim ömssyi çıkardı kim özürlü kelimesini sakat kelimesini çıkarıcak ben akpli değilim ama unları gözönünde bulundurucaz eğer kötü bir şey yazdıysam affola...

arkadaşım tamam çok daha ciddi sorunlarımız var bunda hem fikirizde o sorunlar halledilmeden diğerleri düzeltilemezmi eğer öyleyse kimse kusura bakmasın bu ülkenin engellilerden çok daha ciddi sorunları var onlar dururken kaldırımın ne önemi var beklesin

arkadaşım birlik olsan ne olmasan ne engellisine tek değer veren hükümet bu oldu haberiniz olsun bilmiyorsanız eskiden ne sınav vardı ne başka bir şey vardıda yok adanaya gidecek kurumun sınavına girecemde felan fistan engelliye bakan tek hükümet bu mağrifette iltifata tabidir biraz bunlarıda görün arkadaşlar saygılar

orhanneo;

Bu partiden önce de merkezi engelli memur alım sınavı varmış bu parti kaldırmış ve yıllar sonra tekrar verdi eşeği kaybettirdi sonra da buldurdu.

Arkadaşlar herşeyi o kadar yanlış değerlendiriyoruz ki. Bu son yıllar sadece Türkiye'de değil tüm dünyada değişiyor. 13 yıl kısa bir süre değil. Tüm eksilerini ve artılarını buna göre değerlendirmemiz gerekiyor. Bugün hiç bir parti özellikle belediyelerde gerçek anlamda bizlere değer vermiyor. Kaldırım yapılıyor, kaldırımın tam orta kısmına ya ağaç dikiyor ya elektrik direği geçiyor ya da tabela koyuyor. Tekerlekli sandalyeli bir arkadaşımız mecburen yoldan geçmek zorunda kalıyor.
Evet bir çok şeyi kaldırdılar şimdi biz tekrar koysunlar diye bakıyoruz. Mesela ÖTV de motor sınırlaması yoktu, kaldırdılar şimdi 1.9 a çıkartsınlar diye bekliyoruz. Ülkenin daha ciddi sorunları var elbette, ama her sorunu da ona göre halledecek yetkilileri var. kaldırımı belediye yapacak.

Bence konuyu açan arkadaş gayet haklı. Neden mi benim yaşadığım yerdeki üst komşumuz geçenlerde bana ne dese beğenirsiniz. Bahsettiğim kişi üniverste mezunu ve birde işi var çalışıyor. Bana dediki keşke bende sizin gibi engelli olsaydım dedi. Neden dedim? Çünkü dedi devlet ne kadar özürlü memur alıyor dedi. Bende engelli olsaydım şimdi memur olurdum dedi. Şaşırdım kaldım ne dediysem inandırmadım. Herşeyin göründüğü gibi olmadığına. Birde engelli maaşlarıyla evde bakım maaşı alanları karıştırıyorlar. Millet zannediyorki tüm engelliler aylık 1000 tl maaş alıyor zannediyorlar
Sonuç olarak gerçektende AKP işini gerçekten iyi yapıyor. Göz boyama konusunda ve yalan konusunda üstüne yok.

[SIZE=2]TÜRKİYE'NİN ENGELLİ GERÇEĞİ

Ülkemizde engelliler denince, neden yardım edilmesi gereken insanlar geliyor akla?
Kılığına kıyafetine bile bakmadan sokakta gördüğümüz engellinin eline 3-5 lira tutuşturmayı marifet sayıyoruz.

Ama bu toplumun suçu değil elbette.
Devletimiz bile engelli maaşı ve evde bakım maaşı vermek için engellinin engel oranına değil de yoksul olup olmadığına bakıyor.
Anne ve-veya babası emekli ise ve gelir kriterine uymuyorsa, yaşı 35-40 olsa bile ailen sana harçlık versin diyor.

Bazı engellilere ayda yaklaşık 1100 TL. (2022 Engelli Maaşı+Evde Bakım Maaşı) maaş verip, bizim gibi ailesi bu ülkeye 30 yıl hizmet etmiş engellilerle adetâ dalga geçerek, senin annen-baban emekli, sen çok zenginsin, avcunu yala diyor.
Bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş vatandaşını ve onun engelli evladını cezalandırıyor.
Yani engelliyi birey olarak görmüyor.

Madem engellisin ailenle yaşa, bir yere gidip çay-kahve içecek, karnın acıkınca yemek yiyecek, kız-erkek arkadaşın varsa sinemaya yada yemeğe götürecek, akülü sandalyen varsa lastiğini, aküsünü değiştirecek, bozulunca tamir ettirecek paran olmasın, annen-baban alırsa giy, yedirirse ye, gezdirirse gez, yoksa kır dizini otur evde, sosyal yaşam senin neyine diyor.

Engelli kişi ise devletin kendisine maaş vermediğinden şikayetçi olunca, toplumdan şu tepkiyi alıyor;
"Gömleğin, pantolonun gayet güzel ve şık giyiniyorsun. Sana tabii ki maaş vermez devlet."

Yani denmek isteniyor ki, engelli insanın güzel giyinmeye hakkı yoktur, engelli insan yırtık pırtık giyinmelidir, sosyal olmamalıdır.
Boynunu büküp evinde oturmalıdır.

Bu sorunun çözümü iki şeye bakar:
Ya engelli dernekleri hükümete baskı yapıp 2022 engelli maaşı ve evde bakım maaşındaki gelir kriteri uygulamasını iptal ettirecekler; ki ben bunun olabileceğine pek inanmıyorum.
Çünkü engelli derneklerinin yönetimlerine çöreklenenler hiç bir şey yapmayıp lafla peynir gemisi yürüterek engellilerin haklarını koruduklarını iddia etmekteler.

İkinci seçenek ise ülkemiz barolarından birinin bu işi görev edinip, her iki maaştaki gelir kriteri uygulamasının iptali için Anayasa Mahkemesi'nde dava açmasıdır.
Anayasa Mahkemesi'nden sonuç alınamazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gidilmelidir.

Bunun başka çözümü yoktur...[/SIZE]

AKP uygulamaları ile Engellilere Köpek mumammelesi yapan, ALLAH c.c ve Yüce Dinimiz İslam deyip, Hastanelere ve Devlet kurumlarına gittiğinizde, Adolf Hitler Almanyasında abartmıyorum ama ancak bu kadarı olabilirdi.Belkide Naziler en azından zaten Adam bitmiş boş verin derlerdi, AKP ise tam tersine Öldürmeye uğraşıyor.

Yürekten yazıyorum, ÖteNazi hakkım olsa kullanırım.

İnsanların yardımları ile yaşıyorum, Bağkurdan Babamın maaşını alabilmek için uğraşılarımı anlatamam, Naziler dahi Bağkur çalışanlarının yanında daha İnsandırlar buna eminim.

Nedenmi nefes alamıyorum, 5 senedir rapor yolluyorum % 60 son raporum ise oran belirtilmedi detaylarda raporum hastane net uyarı eklemiş, ''acilen müşahade altına alınması gerekli'' diye, bağkurmu Devletin Hastanelerini tanımıyor 4 Devlet hastanesini kraporları tanımıyor ve diyorki cerrahpaşadanda rapor getir.Nefes alamayan biriyim ve bunu bağkur bilerek Nazi uygulamalrından farklı bir uygulamaları yok, başka açıklmasını göremiyorum.

Pes tettim, lanet ettim, hastaneler gitmiyorum, hastaneye yatırmak için zorladılar yatmadım, AKP Sayın Başbakan belki size olur ya birileri ilketir, ÖTENAZİ hakkımı kullanıyorum, bu hakkı bana siz verdiniz yaptığınız zulumlerle, hayatımdan nefret ettirdiniz.

Kul HAKKI EĞER KUL HAKI VAR İSE, allah C.C AND OLSUN Ahirette yakanıza yapışacam, lanetlerin en büyüğünü yüzlerinize okuyacağım, Kul hakkım sizin İnşaALLAH cehennemde vebaliniz olarak, boğanızda kalın bir ip gibi asılı olsun.

Abartım yoktur, herşey ispatlıdır, Sayın Başbakan'ın bimeri'ide dahil umursamaz memurlarıda dahil.

AKP vekilleri soruyorum size ne kadar Müslümansınız?

İslamdan haberiniz varmı, Vebali bilirsimisiniz? yardımlar olmasa ALLAH c.c yemin ediyorum hiç biryerden ekmek dahi alacak param yok, dilenmiyorum, şükrediyorum, kimse yazımı farklı anlamasın, aç cümlem sadece Kul hakkı diyen Vekillerin sofralarındaki ekmeklere dokunurken ALLAH c.c için ekmek alamayanları düşünsünler.

Düşünmezler, Dinleri para tek kutsal tapınakları, yüce ilahları para.

Mezara girdiklerinde ne yapacaksınız, millet vekili yazmayacak mezar taşınızda çunki yazarsa tükürürler, taşınız lanet küfür okurlar.

Rahmetli Annem'i AKP sayesinde 80 yaşında Anamı 6 saat sokakta bekletip, komaya girince eve yollayan Sayın Başbakanın Şişli Etfal hastanesi, ve Annemi kaybettim.

Şimdi ise Ölümü özlüyorum, Kalp kası hastayım % 70 kalp kalp kasların tamamen ölü işlevsiz, akciğerlerim % dolu ve nefes alamıyorum ve Başbakanın Bağkuru diyorki ''4 Dervlet hastanesinden rapor almışsın ama ben inanmıyorum, sen birde Cerrahpaşadan al'' insaf be utanmazlar, Devleti tanımıyorum desenize, Devletin Hastanesini tanımıyorum desenize, benim gibilere bari işkence yapmayın.

AKP demeyin bana, bana hiç bir parti demeyin, bana Türkiye demeyin, inanıncım yok hayatımdan nefret ettirdiler, Ölümü özlüyorum, öLÜM MALESEF KOLAY GELMİYOR.

iNTİHAR ETMEYE İSE CESARETİM YOK, ÖZÜR DİLEYEREK YAZIYORUM, KORKAĞIM.Biraz ceaaretim olsa inanın bu Dünyada bir dakika daha kalmak istemiyorum.

duygulanarak okudum yazınızı.bense artık toparlayamıyorum beynimi.sanıyorlar ki partizanlık yapıyoruz.eve hapsolmuş ev halkı bile anlayamıyor halimi,kimden umut bekleyecegiz biz ,sosyal devletten o devletin başında babam olsa ,onun yanlış larını eleştiririm bu da olmalı zaten.şimdi ne canım istiyor bir bardak cay onun parası cebimdede yok calışamıyorumda.sonuc iki elim yakanızda olacak ,öbür alemde .

Belirtmek isterim, hiç bir partiye en ufak sempatim yoktur, partileri oy için her türlü acizliği uygulayanların buluştukları topluluk olarak görüyorum ve en ufak inancım bu siyasi kuruluşlara yok ve olamazda.

Para için Halkı satmayan bir parti görmedim bugüne kadar.

kalpkası;

abicim senle ayni kaderi paylasiyorum inan iliğimizi kuruttular hastane hastane dolasmakdan ve beklemekten canıma tak etti artik resmen süründürüyorlar eskiden böle degildi 1 haftada rapor cikariordum simdi hastanelere bilgi gönderilmis rapor cikarmak icin randevu verior ve en az 3 ay bekletiliyoruz bu nasil bir uygulama böle sirf adres deiştim diye gss sigortami dondurdular hangi akla vijdana sigar ey insafsizlar onlarda vijdan yok olsa böle yapmazlar

Akp nin engellilere verdiği hiç bir şey yoktur. Verilenler zaten demokrasinin insan haklarının gereği olan ve asgari sahip olmamız gereken haklardır. Bunlar için kimseye teşekkür borcumuz yok. Bu zaten onların görevidir.

Neyin inadına AKP?

Burda isimleri vermiyorum, verirsem şuna inan, bu forumda değil Türkiye'de gazetelerde manşet olur, inadına AKP değil, ALLAH c.c dini için Gerçek Şeriatın emrettiği herkese eşit haklardan konuşalım.

Evet Annem ölüm döşeğinde AKP tarafından yollanan Ambulansı Kul hakkı istemem deyip kabul etmedi, gelen Ambulnasta bellidir yollayan şahısta bellidir, ve o gece Kelimei Şehadetini getirerek helalleşerek ALLAH c.c emri üzerine aramızdan ayrıldı.

Ambulansıda yollayan senin İnadına AKP dediğin ama hayatın boyunca, karşısına bile çıkamayacağın çok önemli bir şahsiyetten, Gecenin 3ünde Hastaneye emir verip Annemi özel Ambulans ile aldırmak istediler, Rahmetli Annem kabul etmedi, çunki son nefeste menfaat uğruna nefsinden taviz vermenin bedelini çok inanılmaz şekilde ödetirler son nefeste.

80 Yaşında Rahmetli Annem, İslam ve Kuran için asla taviz vermedi, AKP ünlü şahsiyetin yolladığı Ambulansı Kul Hakkı istemem diyen İnsandan bahsediyoruz.

Evet istesem burda şikayet ediyorum ama AKP inanılmaz torpilinden senden çok daha inanılmaz şekilde faydalanabilirim, ama befsimi ve Dinimi satacak kadar pervasız değilim.

Yoksul maaşı hakkım var, 10 senede 6 defa aldım evet 6 defa çok ihtiyacım olduğu için, ve kapıma Memur getirdi utandım yerin dibine girdim, ve bir daha almadım neden biliyormusun?

Sen bilmessin, AKP tapındığın için, Yoskul maaşı için bekleyen öyle yoksullar varki, ben 1 ekmek alabiliyorsam bana 10 kilo et demektir, rezil nefsim ekmeklede doyar etlede, ben o maaşı alırsam belkide benden çok daha kötü bir yoksulun hakkını almaktan korkuyorum ve almıyorum.

Sana bunlar manasız gelecektir, İnadına AKP diyen Adam, ALLAH c.c yarattıklarına kör bakan biridir, sen bunları anlayamazssın.

Sofranı oturunca ağzına attığın lokmayaı ALLAH c.c ismiyle ve kelimi şehadetle yemeye başla, bakalım yutkunacakmısın?, yiyebilecekmisin?

Yersin şaşırmam, ben yiyemem, Rezil nefsimden korkarım, içimden bir ses derki ''ey rezil etrafına bak, Dünyaya bak, bir princ tanesi için çöp karıştıranlara bak, Evladına ekmek alamayan Annelerin göz yaşına bak, Hastanede can verebilmek için çırpınan acı çekenlere bak''

Yiyemessin, bir lokma ekmek öyle büyürkü, Dünyanın en pahalı mücevherlerinden bedeli ağırlaşır, Hsan Hüsyein Efendilerimiz gözünün öüne gelir, Evlatrı önlerinde canlı canlı kesilirken ALLAH c.c ismiyle Dünyaya meydan okumları aklıma gelir, düşündükçe rezilleşirim, köpek üzerindeki pire kadar olamadığımı görürüm, sokak iti bile üzerindeki pireyi besler, ben besleyemem, köpek kadar olamam.

İnadına AKP derken, Tövbe et, utan, ALLAH c.c ismiyle alay ediyorsun, İslamı ayaklarının altına alıyorsun, mefaat uğruna parti uğruna, yoksullarla alay ediyorsun, ben Kralım ben Firavunum diyorsun.

Bende diyorumki, İnadına değil ALLAH c.c için, ALLAH c.c huzuruna Kul hakkıyla gitmeyi yüce Rabbim nasip etmesin.

Aciz kulların hakkından mefaat için bana ayrılacak olan mefaati yüce rabbim nasip etmesin.

ben size kısa ve öz şekilde bir şey diyim
bizler engelli değiliz aslında
asıl engelli bize engel çıkaran yönetiçiler
anlayan anladı

kalpkası;

arkadaşım gavura kızıp oruç bozulmaz der atalarımız. hepimizi nasıl mağdur ettikleri ortada. her sene yeni yönetmelik , yok yeni yasa , yok bilmem ne.lafa geldi mi mangalda kül bırakmayanlar , iş para konusuna geldi mi senin hakkını vermemek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. bir kere ben yaptım oldu mantığı hakim .sosyal bir devlet yasa ve yönetmeliklere harfiyen uyması ve hak edene hak ettiğini vermesi gerekir. hak edenle etmeyeni ayırt edeyim derken insanları mağdur duruma sokması bazı şeylerin eksik olduğunu ve yolunda gitmediğini gösterir.yasa veya yönetmelik dediğimiz olay devletin bir konuya ne derece ciddi yaklaştığının kanıtıdır.bence hiç bir yasa ve yönetmelikte akılları kurcalayacak , tezat teşkil edecek , farklı yorumlara sebep olacak hiç bir madde bulunmamalıdır.bizim engelliler için hazırlanan yönetmeliğe bir bakın ne kadar çelişkili ve ucu açık kelimeler var
örneğin:Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik 30 Mart 2013 Sayı: 28603
Kazanılmış haklar
MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
derken,aşağıdaki madde 18-(1) maddeyi geçersiz kılmaktadır.
(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.
bakın tam şurası " veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi "buradaki herhangi bir sebep derken bunlar tamamı ile açık açık şu sebeplerden dolayı diye yazılmalıdır. yoksa her önüne gelen memur bu maddeyi istediği şekilde yorumlar. (mesela benden sürekli raporum olduğu halde sakatlığımın gerilemiş veya ilerlemiş mi diye saçma sapan bir bahane ileri sürerek tekrar rapor istemişlerdi belirteyim sakatlığımın değişmesi söz konusu değil) bu madde kurumların kendilerine dayanak gösterebileceği tek maddedir ve engellileri mağdur etmektedir.
daha çok yazılacak şey var ama anlamayana davul zurna değil bateri getirsen az gelir.
birde şunu yazmadan geçemeyeceğim MAZLUMUN AHI İNDİRİR PADİŞAHI merak etme ve Allah'ın sabır ipine sıkı sıkı sarıl Allah c.c yar ve yardımcın olsun.

satlas rumuzlu arkadaşım, ben size katılıyorum çok haklısınız. Ayrıca çoğu arkadaşımızın şu lütfedildi verildi moduna da anlam veremiyorum. Biz hakketmediğimiz şeyleri mi istiyoruz, ya da bize hakkettiğimizden fazlası mı veriliyor. Aksine daha o kadar çok eksiği var ki ülkemizin engelli hakları konusunda. Herşey ilerde daha iyi olacak inşallah ama şu birlik olma olayını halletmemiz gerek. A partisi ya da B partisi hangisi olursa olsun biz haklarımız konusunda birlik olalım birlikte talep edelim.

inadına akp diyenler bedava makarna yemege alıstıklarından dolayı olsa gerek onlara hersey kolay...ama gün gelir devran döner o bedava makarna sana artık gelmez..

konunun ıcerıgı zaten sıyaset...once butun konuları bır oku ıstersen turan yılmaz arkadasım..ınadına akp dıyen sıyaset degıl..bedava makarna yıyorsunuz demem sıyaset :D

Siyasete de gireceğiz biz bir yerlere kendimiz gelmediğimiz sürece haklarımızı tam olarak alamayız bence. Ancak önce kendi gücümüzü bilelim ve birlik olalım.

Siyasete de gireceğiz biz bir yerlere kendimiz gelmediğimiz sürece haklarımızı tam olarak alamayız bence. Ancak önce kendi gücümüzü bilelim ve birlik olalım.

İnadına AKP diyenler oldukça, menfaat uğruna farklı partilerin peşinden koşanlar oldukça, hiç birşey düzelmez ve düzelmesinede imkan yok.

Ben problemimi anlattım, sağlığım olsa Uçak yolculuğu ve farklı taşıtlarla yolculuk yapabilsem Türkiye'de bir saniye dahi durmam açık ve net yazıyorum.

Vatanmış, Ülkeymiş umrumda değil, Vatan yüreklerde yaşar toprak yüreklerde yaşar, Vatanı Vatan yapan beraber yaşanan sevgilerdir kucaklaşmalardır, Vatanım dört duvar ve beni Vatandaş saymayan bir yönetim, Vatanım Annem Babam sevdiklerimdi, hepsini kaybettim.

Dedim ya İnsanlar yardım etmese bakın toz kadar abartmıyorum, evimde açlıktan ölmüştüm gerçi bu riskim halen var, kimse kimseye bu devirde yardım etmek zorunda değil heleki bu hayat şartlarında.

Bu sebeble, maaş için Bağkur'dan tutun 2022 haklarıma kadar her yola baş vurdum, nefes alamakta zorlandığım içinde, yol ortasında düştüm kaldım, Ambulans dahi çağıramayacak kadar koma halinde nefes darlığı yaşayabiliyorum.Tabiki bu hakların hiç birisini alamadım.

İnadına AKP diyen, sana bir şey demek istiyorum, yemek yerken inan sana o avanta yemeği torpille veren zihniyet gerçek yoksulların hakkını çalıp senin gibilerin önüne koyuyor ve sende yoksullardan çalınan lokmalara kusura bakma ama imanından ,Dininden taviz veriyorsun.

Bu yazıları okuyan bir Adam inadına AKP diyorsa, bunun adı adı acımasızlıktır, zulumdur kul hakkıyla beslenip, ALLAH c.c Dinine karşı gelmektir.

İnadına AKP deme hakkın var sonuna kadar saygı duyarım, bunu demen için sakın ama sakın ben Müslümanım deme ben Müslümanım deme hakkın yok bu hakkıda sana kimse vermez.Müslümanlar açken sen bu aç İnsanları görüp bile bile Müslüman yoksullara karşı ''İNADINA AKP'' diyorsan, seni ALLAH c.c havale ediyorum.

Bildiğim şey ise bu zihniyete sahip İnsanlar, Müslüman veya hiç bir Dinde tanımlaması olmayan zihniyettir.

Ateist dahi, bu konuları okusa senin kadar vicdanbız asla olamaz, aç yoksulları görüp, ''İnadına XX'' asla demez, çunki İnsanlık onuru denen şeyi bilir, yoksulu ezmez, Atesit olabilir ama Dini kullanacak kadar pervasız bir utanmaz asla olmayacaktır.

Aslında sana teşekkür etmek istiyorum neden mi?

Gerçek AKP zihniyetini, benim gibilere net olarak gösterdiğin için.

Çok Teşekkür ediyorum, benim gibiler Adına teşekkürlerimizi kabul et.

Burada kimse inadına a parti ya da b parti demiyor. Birlik olalım siyasete de girelim kendimizle ilgili düzenlemelerde biz karar verelim.

İnadına Akp diyen konuyu dahi okuma saygısını göstermeyen, Parti Holiganına karşı bu yorumu yaptım, tüm AKP genellemesi olarak algılamakta fanatizmdir.

Kaldıki bunu AKP olarakta görmüyorum, CHP Vekili Engelli Vekil Şafak Pavey ne tuaftır, Engellilerden kendini soyutmalmış halde.Kendi kafasında kurduğu bir Dünya ve Dünyada yarattığı kendi hayalleri ile sözüm ona Engelli haklarını savunuyor, bana göre Show yapıyor birde böyle Engelliler var, İktidar için Engellileri merdiven olarak kullanıp istediğini alınca, Birden kafamıza Stalin zihniyeti ile dikiliyorlar.

Engelliler aslında hiç bir şey istemiyor, sadece biraz daha güzel hayat şartları, hiç birimiz Lüks Arabalar,yazlıklar, tatiller demiyoruz, İnsanca Engelli hayatımızda hayatın güzelliklerini yaşamak istiyoruz.

Zaten kendi yüreğimizde Engelli kimliğimizle eziliyorlar, İnsanlara yük olduğumuzu düşünüğ hayata kendimizi dahada kapatıyoruz, agresifleşiyoruz, bunu yapan bizler değil bunu yapan Cahil zihniyettir.

Siyasi partiler sadece para peşinde koşan, sadece kendi menfaatini düşünen en güzel rantı kapabilmek için, karşısındaki her şeyi kendi menfaatine merdiven olarak kullanan siyasi kuruluşlardır.

Özetlersem, Türkiye Avrupa birliği derken aslında çok iyi biliyor, Avrupa Birliği bu gün Türkiyeye seni kabul ediyoruz dese, buraya imzamı atıyorum Türkiyenin cevabı net HAYIR olacaktır.

Çunki Türkiye sadece partilerin para kazandığı bir Ülke, yani hiç bir sosyal hak ve güvencenin olmadığı bir Derebeylik gibi yönetiliyor, AKP olarak demiyorum 80 senelik geçmişinde hep aynıydı, Derebeyleri ve Derebeylerin beslediği Ağalar ve kendi terafındaki dal kavuklardan oluşan sözde siyasi partilerdi.

Ünlü geçmiş bir Başbakanımız vardı, ismini yamıyorum tarişhi bir Aile fotorafı hiç unutmam Hürriyet gazetesinde yayınlanmıştı, yanındaki 15 kişiden 10 tanesi Devleti net olarak dolandırmış bankaları boşaltmış, kişiler olarak sonradan ya yakalanmış yada yurt dışına kaçmışlardı ve bu Adam halen Basında çıkıp konuşuyorsa bu Ülkede kimse Haktan Hukuktan bahsetmesin.

AKP görüyoruz, AKP torpili olan %40 engelli her haktan sonuna kadar yaralanabiliyor, benim gibilerin Haklarını gasp edip, kendi parti yandaşlarına dağıtıyorlar.

yapalım o zaman engelli partisi engelli seçmen gitsin o partiye oy kullansın nasılsa heryerde ayrımcılık söz konusu engelliler için ayrı seçmen sandığı ve oy pusulası basılsın kökten ayrımcılık olsun:)

Üst Alt