Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü Tekerlekli Sandalye için önereceğiniz akü markası var mı?

Durakoglu

Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar slm.
Zimer firmasının ofd. verdiği sandalyeden kullanıyorum uzak doğu ürünü yalnız aküsü beş para etmez 1 senede işi bitti ben konyada yaşıyorum benim araca en uygun uzun ömürlü akü markası istiyorum ve nerden bulacağım ilgi ve alakanıza teşekkürler..

Arkadaşım bu aküler doldur boşalt aküler olduğu için haliyle arabalardaki gibi ömrünün 2-3 yıl olmasını bekleyemezsin, o yüzden hemen hemen 1 yılda en kalite dediğin aküler bile iptal oluyor o yüzden fazla kasmana gerek yok...;)

valla ben mutlu mutsuz hepsini denedim hemen hemen hepsi aynı süre dayanıyo.Ha birde aracına da bağlı benim aracım aküler tam şarjlıyken 16 km yapıyo ama şimdi meyranın 45 km gezdireren araçları var .Ne kadar az sıklıkta şarj , okadar aküde uzun ömür...;)

bir yıl kullandıgım aküyü

benim aküler bir yıl kullandım şimdi işe yaramıyo ,bunları nasıl aktif hale getire biliriz yardımcı olursanız menmun olurum..bu telden ulaşa bilirsiniz

tel.05455094910

bildiğim kadrı ile motorlu tekerlekli sandalyelerde kullanılan akü kuru tip yada jel olmalı sulu aküler bunlara nazaran daha ucuz ama şarz günlük biter nedeni ise bu akülerin otomobil aküsü olduğu ,araçlardaki dinomo sistemi ile kendini devamlı şarz ettiği için sorun yok ama bizim kullandığımız sandalyelerde kuru yada jej olmalı özellikle jel daha uzun ömürlü hatta markaya görede 5 yıl garanti,10 yıl kullanım süresi veriyorlar

arkadaslar mutlu alacagım fuul enerji 120 tl dedi jellide pahalı n yapalım dersiniz

Konu tarihi baya geçmiş ama ben yinede size bilgi vereyim.
Engelli araçlarınız için sulu akü yerine 3 kuruş fazla vererej jel akü almanızı tavsiye ederim.
Daha uzun ömürlü olur ve daha fazla verim alırsınız.
Tabiki herkes kendi sattığı ürünü yüceltecek ama birde işin doğruları vardır.
Ciddi bir araştırma yaparsanız jel akü veya deep cycle akülerin sulu akü veya kuru akülere göre daha iyi olduğunu anlayacaksınız.

Ve özellikle fiyatı çok düşük olan kuru akü veya jel akülerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

www.a1enerji.com.tr

30 ve 50 ah arası akülerin fiyatlarını sıralarmısınız deep cycle jel ve kuru tip. en kısa zamanda akü almam lazım.

ben mutlu full enerji kullandım... diğer dandik markalara göre biraz farkı var.. ama hepsi aynı... taş çatlasa 8-9 ay... ama buradada bilgilendirildiği gibi jel ve deep cycle aküler varmışl... benim araba şu an mefta,, yenisini aldığımda kesinlikle deep cycle i bi denemek istiyorum

çünkü

biz akdenizliyiz, buralar sıcak memeleket, ve kuru tip akülerin sıcaktan çok etkilendiğini duydum... bu deep cycle ler bu konuda güneş ve sıcağa çok daha dayanıklı imiş... ve kuru tip akülere göre gerek kullanım mesafesi gerekse ömrü bakımından iki kat fazla daha uzun gideceği garanti edildi... bakalım deneyip görmeyi düşünüyom...

deep cycle ve kuru tip iki aküyüde kullanmış ve farkını görmüşelerin yorumunu yazmasını bekliyorum...

selam arkadaslar...bende ofd nin verdiği zimeri kullanıyorum ama artık beni yarıyolda bırakıyor...bu iyi dediğiniz akülerin fiyatı ne...ayrıca ben anlamam öle kurudur jeldir...napcam ben şimdi napim?

Arkadaşlar ben HAZE marka jelli akü aldım.350 tl(2 adedi) 4 taksit yapıyorlar.Ayrıca 2 yıl garantili tekerlekli sandalyeler için özel menmunum.

Akü almak istiyorum. Uygun akü markası hangisidir?

merhaba arkadaşlar benim akümün verimi cok azaldı markası bb baterry 12 volt 40 amper hemen desarj oluyor.
haze marka 12 volt 55 amperlik akü buldum sizce iyi midir bu akü?
bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse cok mutlu olurum.

Akülü araçlar konusunda çok tecrübeli ve Gazilerin araçlarının bakımından sorumlu bir abinin bana söylediği:
-Akü alacaksan haze markadan şaşma ve jelli akü al.5 yıl ömrü vardır.

Ben haze kullanıyorum.

canyıldız kardeşim eğer maddi durumun iyi ise jel akü öneririm. ben 5 yıl kullanmıştım. diğerleri en fazla bir yıl gidiyor. tercih senin.

haze akü alacam zaten bana dedikleri 480 lira haze ev jel aküyü önerdiler bu akü uygun galiba tekerlekli sandalyeme 5 yıl ömrü varmış..
şuan ki akümü sarja koyuyorum sarj aletinin fanı 1 saat çalışıyor daha sonra ses kesiliyor evin için bi kaç kere dolandığım zaman sarj düşüyor yükseliyor bu yüzden strese girdim çıkamıyorum da dışarı yokuşun oldugu yerde oturuyorum zor oluyor.

50-55 amper ise fiyat uygun. en az 3 yıl idare edecek ise al derim. ama iki akü bu fiyata biraz düşündürücü...

iki akü 480 lira 12 volt 55 amper jel akü yani haze jel(hev) jel akü 5 yıl ömrü var dedi

garantisi var 2 yıl 5 yıl gidermi sence bu akü nede olsa haze marka hev jel akü

2 yıl garanti olması iyi. tereddüte gerek yok. şarjını tam boşalmadan doldurursan daha da fazla gider. yani 5 yıl da gidebilir. sonuç; al derim.

kardeşim bu forumda bi arkadaş aküyü tam boşaltarak sarj edebilirsin felan demişti tam bitmeden sarj diyorsun hangisini yapmalıyım kardeşim

can kardeşim; ben daha önceki jel akülerimi bitmeden günlük şarj ederdim. tam 5 yıl gitti. bunu tecrübeme dayanarak söylüyorum. tercih senin.

yani bitmeden dedğin kırmızı 3 e yada 2 ye gelincemi sarj edim

akülü aracında toplam kaç renk ışık var. kaçı kırmızı, kaçı sarı, kaçı yaşil yazarsan net yazarım.

elinden geldiği kadarıyla 3 kırmızı 1 sarı kala şarjını yap. en kötü, 3 kırmızı kala şarjını yapmalısın. bu şekil randıman alırsın.

tmm kardeşim saolasın..........

buarada kardeşim senin kullandıgın akü markası neydiki haze mi kullanıyordun sende?

hayır. kullandığım sonnenschein marka idi. tam 5 yıl gitti. çok memnun kalmıştım. aynısını bulamadım.

hım kardeşim sonnenschein drifyt jel akü var ama firma istanbulda haze akü 5 yıl gider dediler ankarada ikamet ediyorum simdi istanbuldan alma durumu olursa sıkıntı olur benim icin senin kullandıgın akü sonnenschein drifyt marka olarak mı geçiyordu?

Üst Alt