Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü Tekerlekli Sandalye için önereceğiniz akü markası var mı?

Yeni akü almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba arkadaşlar benim 2 seneye yakın kullandığım akülü tekerlekli sandalyemin aküsü tamamen bitti yeni bi tane almayı düşünüyorum da ama hangi marka daha kaliteli ve uzun zaman gider bilmiyorum benim arabamın markası EasyGo kullanım klavuzunda 12v 28 ah akü yazıyor Yardımlarınızı bekliyorum iyi günler..

slm.. ben hakerman kullanıyorum 5 yıldır aynı araba pahallı bi ürün ama çok memnunum akülerini degiştim tabiki ama güzel bi araba markası...

özür dilerim konuda yanlış yazdım ben yeni bi akü almayı düşünüyorum aynı arabama takacam

hangi marka akü iyidir

arkadaşlar aracımın aküleri özelliklerini yitrdi yeni akü alcam tavsiye edebileceginiz akü markaları varmıdır ben yigit aküyü biliyorum piyasada digerlernden iyi varsa bilgniz paylaşırsanız sevinirm cevaplarınız için şimdiden tesekkürler

Hangi marka jel aküyü önerirsiniz?

haze jel akü kullanıyorum 1,5 yıl gitti bugün gücünün azaldığını hissettim daha uzun gider diye umuyordum.sizce normal mi 1,5 yıl sık sık sarj ettim jel aküler için öneriliyor.netten firstpower jel akünün fiyatı makul geldi 12 volt 40 amper 240 lira kullanan arkadaşlar var mı? önerir misiniz?

Tavsiyem araba aldığın yerden alman ,aküler de uyum sorunu yaşamamanız için

Akü secimi nasıl yapmalıyım depp cycle özelligi nedir

Akü secimi nasıl yapmalıyım depp cycle özelligi nedir

1Akü secimi nasıl yapmalıyım::::
öncelikle sarj cihazınızın yeterli olabilecegi bi akü amperi secilmeli örenekle aciklarsam daha kolay anlaşılır olacaktır
örnegin zimmer maraka bi arac kullanıyorsunuz ve 2 adet 26 amper akü kullanıyorsunuz 26*2=52 amper toplam akü degeri sarj cihazı hesaplaması 2 akünün toplam degeri üzerinden hesaplanır akü sarj degeri akünün amer degerinin 100/10 olarak hesaplanır yani 52 amper akunun sarj cihazı 52/10=5.2 amperdir. yani 5.2 amper sarj cihazı kullanılmalı zaten arac yanında 5 amperlık sarj cihahzı veriliyor daha düsük amper kullanılırsa sarj cihazında aküler ya düzgün sarj olmayacak yada cok uzun zamanda ve tam doluma ulaşamayacak buda akünüzün erken bitmesine sebeb olacak ....yani akü alırken elinizdeki sarj cihazınızın amperine bakacaksınız öncelikle
2:Alacagınız aküde mutlaka depp cycle öelligi mutlaka bulunmalı bu ne demek depp cycle demak defalarca sarj edilebilir diyebiliriz akü sadece jel olsun uyar demeyin jel akülerde kullanım alanlarına göre sınıf sınıf ayrılır
örnegin jel endüstriyel bu akü güc kaynalraı gibi alanlarda kullanılır sürekli dolu olark bekler elektrik kesilince devreye girer elektrik gelince sarj olur ve bekler 200 veya 250 sarj dan sonra ömrü tamamlanır yani tekerlekli sandayede 7-8 ay kadar bi kullanımdan sonra sıkıntı cıkarmaya başlar depp cycle akü 1200 defa sarj edilebilir buda yaklasık 4 sene gibi zamana tekamül eder bu yüzden AKÜ ALIRKEN DEEP CYCLE ÖZELLİKLİ Bİ AKÜ MARKASI SCİLMELİ

Akü almam lazım yardımcı olabilir misiniz?

akülü sandalyemin aküleri zayıfladı akü almam lazım ne tür hangi marka almam gerektiğini bilemiyorum... forumda okuduğum kadarıyla haze ev jel akü ve mutlu full energy aküsü aklıma yattı... daha fiyatlarını öğrenemedim fiyat bilen varsa yaza bilirmi... bu aküleri önerirmisiniz... bide aklınızda başka marka akü varsa önere bilkirmiSİNİZ...

En=17.5 cm
boy = 19.5 cm
yükseklik =20 cm
yukarıdaki ölçülere uygun 60 amper kuru bakımsız aküye ihtiyaç vardır
tavsiye ve önerilerini bekliyorum
saygılar

slm ben ferit benim akülü sandalyem fulya marka aküm bitti yenisini aldım oda biraz aküyüzor tutuyo en iyi akü hangisieskisinerde yenileniyor.

50 amp akü lazım yenisi 400 tl,alternatif daha uygun bulabilirmiyim

tekerlekli sandalyeme akü almak istiyorum

arkadaşlar belmo katlanabilir akülü tekerlekli sandeyemin aküleri bitmiş yeni akü almak istiyorum fabrikasına sordum 530 tl istiyorlar fiyatlarını bilmiyorum yardımcı olursanız iyi olur

azizkanmaz;

eğer aynı performansı almak istiyorsan alacaksın maddi yönü 600- 400 arası ha firmayla görüş uyar mı arabama orj mi de ve arabayı üreten yerden al akülerini arkadaşım selam ve dua ile

spariş verdim kargo kdv dahil 520 tl haftaya ulaşır bana

çifti 520 tl orijinal belmo L100 aküleri jel akü 30 amper dedi

bende belmo kullanıyorum.aküleri bitti.2 hafta önce akücüden 26 amperlik 2 tane jel akü aldım.tanesi 130 tl. eski aküleri akücü aldı...

BULL2005;
Memnunmusunuz akülerden deneme şansınız oldu mu?

mac72. evet şuan kullanıyorum ve çok memnunum.yanlız sürekli ev içinde kullanıyorum.dışarıya fazla çıkmıyorum.dışarıda ne kadar idare eder bilemiyorum.ev içindede baya bi gezerim.yaklaşık 10 günde bir dolduruyorum aküleri.6 7 saat gibi doluyolarlar...

Değerli arkadaşım,

Akün eski yada yeni olsun mutlaka CCT-Kristal kontrol teknolojisine sahip Beat 50'yi kullanmanı öneririm - Beat 50 bir aküden öte ve yüksek teknolojiye sahip bir ürün.

*Akün eski ise yeni akü almana gerek kalmadan ona yeni bir ömür kazandırabilirsin veya yeni aküne takarak aracında uzun süre ilk günki performansın keyfini yaşarsın - hemde aracının tüm elektronik sistemlerini koruyarak.

Ürün ülkemizin lider üreticisi BELMO tarafından Almanya'dan getirildi ve Türkiye'de satışa sunuldu.
BELMO web sayfasından inceleyebilir tedarik edebilirsin. Link aşagıda:

Belmo | Akülü Engelli Arabaları

S
on olarak sandelye veya scooter'ında otomobil aküsü kullanırsan kısa sürede akülerin ölür ve aracın elektrik sistemi sağlıklı beslenemediği için aracın elektronik aksamlarına kalıcı zarar verirsin. Bu durum seni yüksek maliyetlere maruz bırakabilir. Bu nedenle elektrikli araçlarda (sandalye, scooter vs) deep cycle denilen çevrim sayısı yüksek aküler kullanılır.

Son düzenleme:
akülü sandalyem şarj tutmuyor acaba akünün dolumunu yaptırsam bu sorun çözülürmü

Akünün şarj tutmaması içindeki kurşun plakaların zamanla sülfürik asit ile girdiği etkileşim olduğu için tekrar dolum yaptırman problemin çözümünde etkin olmayacaktır (=akünü değiştirmen gerekecek)

*Yeni akü alman yerine, akünü tekrar kullanmana olanak sağlayacak (sonraki kullanacağın akülerde dahil) inovatif Beat 50'yi tavsiye ederim. Ayrıca akülü sandalyenin veya scooter'ının tüm elektrik ve elekronik aksamını daha uzun ömürlü olmasını destekleyen bir ürün.

Son düzenleme:
aracım lamira erasy akü bilgisinde bu yazıyor [FONT=Calibri] ( 2 x 12 V 28 AH)[/FONT]

aküdeki zayıflamayı bertaraf etmek için ve ona yeni bir kullanım süresi daha yaratmak için Beat 50'yi öneririm,
sonra alacağın yeni akülerinde de Beat 50'yi kullanmaya devam edersin, böylece yeni akülerini de hem en az iki kat ömürlü hem de daha yüksek performanslarda kullanırsın.

Beat50 Wavetech Kristal Kontrol, Akü Güçlendirici

Son düzenleme:
Arkadaslar ben 2 tane aldım ve şuan kullanmaya başladım.. biten akülerim yeniden canlanmaya başladı Beat50 yi kullanmadan önce 1 saat kadar ömrü olan aküleri şuan 48 saat iç ve dış mekanda kullanabiliyorum. kısa bir sürede bukadar etkisine inanamadım ve görüşmeler sonunda çok daha iyi olacağını düşünüyorum.. Para konusunda ise ilk etapda pahalı gibi görünmesine rağmen bu cihazı uzun yıllar kullanabilecek ise avantajlı.. ve sadece kullandığımız sandalyelerde değil çok geniş kullanım alanı var.. araştırmanızı tavsiye ederim.. Saygılar

Üst Alt