Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Allahım neden onlar değil de benim? [O an]

arzu35

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
1
1998 yılıbenim için neydi hala bilmiyorum. Boğazımın yan tarafında çıkan bir şişlikle doktora gittim. Boynuma baktı ve yüzüme bile bakmadan ilaç yazdı doktor bey neyim var dediğimde ilaçları kullan dedi ilaçları kullanmama rağmen şişlik inmeyince tekrar başka doktora gittim. Muayne etti. Alerjik sünizit dedi iğne verdi ben iğneleri vuruluyom ama şişlik duruyo tekrar gittim.gene aynı hastaneye bu sefer başka doktor muayne etti benden tomografi çektirmemi istedi çektirdim baktı evet orda bir şey var ama ne olduğunu bilmemiz gerek dedi.biopsi oldum acılarla ilk tanışmam öyle başladı burun deliklerimden lastik şirıngaları geçirip ağzımdan çıkardılar.bir şiş uzunluğundaki bir aleti boğazımdan içeri sokup iki taraftan parça örnegi aldılar tabi ben bu arada elimde bir tas tutuyorum çünkü sürekli ağızdan kan ve öğürme geliyor.parça alındı patolojiye gitti.ben sürekli hastaneyi arıyorum rapor çıktımı diye şükürler olsun 20 gün sonra çıktı hastaneye eşimle birlikte beraber gittik sen burda dur ben çıkıp alırım dedim.patolojiden girdim ve ben arzu bayrak patoloji raporumu almak için geldim dedim.doktor raporu buldu aldı eline ve odadan dışarıya çıktı bir kaç dakika sonra yanında bir kaç arkadaşıyla geldi ve bana sordu hasta kim..benim dedim...evlimisiniz, evet dedim....çocugunuz varmı, evet dedim ve bana sigara kullanıyormusunuz dedi ben gene evet dedim doktorun cevabı halamı diye oldu ve raporu elime verdi doktorunuza götürün dedi.merdivenlerden inerken açtım okudum sağda şu kadar solda şu kadar büyüklükte tümör izlenmiştir yazıyodu o an dünya başıma yıkıldı.eşimin yanına gittim ben ağlıyorum eşim noldu diyo ben raporu gösteriyorum.tabi ozaman benden kötü oluyor eşim.beraber doktora gidiyoruz bakıyor ve bana hayatımı 23 senelik yaşantımı %90 değiştirecek tedaviyi söylüyor kemoterapi göreceksin ve radyoterapi göreceksin diyor ve ekliyor daha erken olsaydı kemoterapiyle tedavi olurdun sadece diyor. Ama bilmiyor benim kaç kere hastaneye gittigimi..! Ve beni ünüversiteye sevk ediyorlar ve tedavi başlıyor.3 kür ilaç tedavisi -30 gün ışın . Saçların dökülecek ama sonra çıkacak tekrar,tabi bulantı kusma daha neler,ışında bogazın yanacak yemek yiyemeyeceksin mama verilebilir,olsun ben makinede acı çekmiyimde yansın ağzım dedim doktorumun bana bir bakışı vardı hala gitmiyor gözümden.bir hafta 15 gün arayla hiç kalkmadan 24 saat ilaç yedim odamın penceresinden bakar insanları görür niye ben derdim.sonra ışın bana 10 gün canın ne istiyorsa ye bir daha yiyemiyeceksin dediler...öylede oldu 3ay büskiviyi çaya koyup mama yapıyordum.zorla yiyordum.kanımın düşmemesi gerekiyordu ışına giremezdim yoksa.sütü ,suyu ağzıma alır yutamazdım sanki onlar yerine cam parçaları yutuyordum yutamaz tükürürdüm.boynumun her tarafı yanıktı dıştan içi nasıldır kimbilir.ve insan kanserde tercih kullanırmı ben allahım niye bana göğüs veya rahim kanseri vermedin diye. şu an 10 sene oldu ışından kulagım duymuyor, tükürük yok,ağız açılmıyor.yemek nadir yiyorum yakıyor.meyva 10 senedir yemiyorum.boyun sağa sola dönmüyor,küçücük lokmaları suyla ağzımda blendırdan geçirilmiş gibi öğütüyor öyle yutuyorum.ama şükürler olsun yaşıyorum..sizi hastalığımla çok sıkmamışımdır iyişallah çünkü senin çektiğini senin gibi çekenlerden başka kimse anlamıyor(bir de eşim anlıyor)allah kimseyi dermansız bırakmasın.ben diyorum ki allah sevdigi kuluna dert verirmiş....! öyle moral buluyorum!

Çok çok geçmiş olsun ablacım, Yaşadığınız şeyler kolay ve her insanın başa çıkabileceği şeyler değil ama siz bir yolunu bulup mücadele etmişsiniz. Allah size acil şifalar verir umarım. Hayatta başka acılarla karşılaşmamak dileğiyle..

çok sağolun

Benim için söylediğiniz güzel sözler için teşekkür ederim. Beni çok duygulandırdınız ve yaşadıklarımı paylaştınız .inanın gözlerim dolu dolu yazıyorum kelimeleri.sağol capricorn

gercekten zor bır hastalık zor bır tedavı surecı.. bu tur hastalıkların en etkılı ılacı moraldır, sakın moralınızı yıtırmeyın arzu hanım yenılmek sıze yakısmaz... unutmayın allah kuluna tasıyamayacagı yuku yuklemezmıs, bende ınanıyorum kı sız bunu basaracaksınız.. esınızle ,cocugunuzla saglıklı bır gelecek dılıyorum..

Gecmis olsun Allah baska acilar yasatmasin.Saglicakla kalmaniz dilegiyle

merhaba

arzu abla ne yazsam boş biliyorum çünkü bütün stresleri ve acıları sen çekiyorsun allah yardımcın olsun demekten başka çarem yok moralini sıfıra indirme inş. bir gün eski sağlığına kavuşursun allaha emanet ol...

COK COKKK GEÇMİŞ OLSUNN NEGÜZELL BAK DESTEGİNDE YAR SEN BU RAHATSIZLIGINI YENERSİN SAKIN YILMA ARKADAŞIM.ALLAH ŞİFA VERSİN İNŞ AMİNNNNNN

geçmiş olsun allah şifa versin başka acılar yaşatmasın tedaviniz başarıyla tamamlanır inşallah,allah size eşiniz ve çocuğunuzla sağlıklı ve mutlu bir gelecek versin

herkese çök teşekkür ederim sağolun arkadaşlar

sadece siz değilsiniz, tedavi sürecinde görmüşsünüzdür hastanelerde geçen hayatları hepimizden daha iyi bilirsiniz.. ne acı ki, yaş sınırı bile yok.. o acıları ona neden yaşattıklarını bile anlayamayacak kadar küçük bedenlerle dolu o hastaneler.. Rabbim Şafi isminin hürmetine hepsine de size de şifa versin inşallah..

arzu35 çok geçmiş olsun.anlattıkların beni 23 sene öncesine götürdü.ben kalp ameliyatı oldum.ameliyat öncesi durumum senden farklı değildi.ama şuan ALLAH'a şükürler olsun iyiyim.sende sabret sabrın sonu selamettir inşallah.acil şifalar diliyorum.

Çok geçmiş olsun,Eşinize ve çocuklar,ınızada sabırlar dilerim.

Buyuk gecmis olsun...eminim yeneceksin hastaligini.

Canım ege üniiversitesinde tedavi oldun değil mi? 2008 yaz izmirde hava dayanılamayacak kadar sıcak. yeniden o günleri yaşıyorum sanki arzu beni hatırlıyor musun ben ilkay senden sonra tedaviye başlamıştım, annem babamla gelirdim hastaneye, konuşurduk seninle... seni kaybettim tedavi sürecinde ama çok merak ettim sonra ne oldu diye yaşadığına çok sevindim canım. seninle aynı şeyleri yaşadım bana ışını 40 kez verdiler, sırf yatak olmadığı için. kafada sağlam hiç bi organ kalmadı. bir an önce görüşmek üzere, sevgilerle....

Yanlış hatırlamıyorsam sen mendil eşarplı kızsın değilmi ilkay saçların olmadığı için(benim gibi)sen mendil eşarplardan bağlıyordun çokta yakışıyodu.Canim benim ya valla mesajını okuyunca çok sevindim hep doktor mustafa beye senin ve bizim gibilerin adreslerini yada telefon numaralarını sormak gelirdi ama vermez yasaktır diye soramazdım.Çünkü ben benim gibi bu hastalığı ve evrelerini geçirmiş arkadaşlarla konuştuğumda daha çok moralim iyi oluyor. Öptüm seni görüşürüz.

Evet ya işte o benim sana özel mesaj yazdım ben de, hemen görüşelim diye. seni bulduğum için çok sevindim öpüyorum seni kocaman.

şifa

ALLAH tan acilşifalardilerim büyük geçmişolsun moralinibozmadığın sürece üstesindengelirsin bunudabiliyorsun bizede seniniçin ALLAHtan acilşifa veuzunömürdilemek düşüyor

Ağır bir savaş vermişsiniz ama yenilmemişsiniz.
Allah güç kuvvet versin.

ben bu başlığı anlayamadım "neden onlar değilde benim" bencilce bir düşünce gibi geldi bana..yani sen değilde onlar olsaydı kanser ne hissederdin? yani biz şimdi sana Allah kolaylık versin diyoruz acil şifalar diliyoruz vs. bunu yapmayıpta daha farklı yaklaşsaydık ne düşünürdün?

yani iyiki sen iyiki ben değil deseydik?

yada bu konuyu yazan bu sıkıntıları yaşayan sen değilde bir başkası olsaydı ne düşünürdün ne derdin? ben bunlara takıldım..

çünki bu başlığa göre yorum yapacak olursam sanki sen şöyle dersin gibi geliyor bana "şükürler olsun ki ben değilim" bu şükürcülük anlayışıma ters benim çok bencilce!!

belkide bu başlığı yanlış anladım. ama neden ben? demek başka birşey neden onlar değilde ben demek çok daha başka birşey..

cok gecmıs olsun ALLAH tan acıl sıfalar hersey bız ınsanlar ıcın dua et bol bol

Allahım tüm hastalara acil şifalar versin inşallah,Arzu hanım sağlığınızın daha iyiye gitmesini can-ı gönülden dilerim.Moraliniz,azminiz ve yanınızdan sizi sevenler hiç eksik olmasın.

arzu hanım yazdıklarınızı okudum inanın çok üzüldüm.çok geçmiş olsun.ama negüzel allaha şükürler olsunki yenmişssiniz.allah birdaha göstermesin.

Geçmiş olsun. Neden ben demek yerine Hayırlısı demek herşeyde bir hayrın olduğunu bilmek. İnsana en güzel teselli olsa gerek.

Geçmiş olsun yüce allah'ım bir hastalığı verdiyse,o hastalığın dermanını da mutlaka veriyor,bizlere sadece sabr etmek ve yılmadan usanmadan çaresini aramak bulmak düşüyor.benimde eşim rahatsız 1997 den bu yana hastanelerle içli dışlı olduk ölünceye kadar da devam edecek.yüce allah'ım bütün hastalarımıza acil şifalar versin.

Amin kardeş ne diyebilirsin ki duva etmek ve engelleri aşmaya çalışmaktan başka ne yapabiliriz ki allah tüm muhtaçların yardımcısı olsun

iNSAN HER DURUMDA ŞÜKRETMEYİ BİLMELİ ASLA AMA ASLA İSYAN ETMEMELİ, BURADAKİ HER HAREKETİMİZ BİR SINAVDIR ALLAHA KARŞI, UNUTMAYALIMKİ MÜSLÜMAN OLAN BİR KİMSE GERÇEK YAŞAMIN ÖLDÜKTEN SONRA BAŞLAYACAĞINI BİLİR. BENDE İSTERDİM 1,80 BOYUM OLSUN AYAĞIM SAKAT OLMAYAYDIDA BİR FUTBOL TAKIMINDA OYNAYAYIM AMA KISMET BU İŞLER ALLAHIN BİZE VERDİĞİNE ŞÜKREDİP, ŞU 3 GÜNLÜK DÜNYADA İSYAN ETMEDEN KİMSEYİ KIRMADAN YAŞAMAYI BİLMELİ HER ANINDAN ZEVK ALMAYI ÖĞRENMELİYİZ

Geçmiş olsun yazınızı okuyunca rabbimizin bize verdiği nimetlere ne kadar çok şükretsek azdır diye düşündüm.Sahip olduğumuz değerleri elimizdeyken değil de neden kaybedince anlarız.inşallah allahtan dileğim biran önce sağlığınıza kavuşmanız.Allahtan ümit kesilmez.Bunu da unutmayın...

Üst Alt