Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Allahım neden onlar değil de benim? [O an]

Okurken içim ürperdi..Çok çok geçmiş olsun,allah düşmanıma vermesin kanser ve türevleri inanılmaz ile mücadele etmek gerçekten yürek ve sabır işi..

sevgili arkadaşım seni çok iyi anlıyorum. eminim çok güçlü bir insansın. zoru başardın. artık bu duruma alışıp hayatın güzelliklerini görmeye çalışacaksın. hepimiz bunu yapıyoruz çünkü...

amin, evet herşey Allahtan ondan gelene sen bilirsin yarab demekten başka çaremız yok. Allah her insana bir dert vermıştır tabiki biz insanlar verilen dertlerin kimisi azının kıymetini bilmez, kimiside coğundan yakınır şikayetcı oluruz ama şükretmemiz lazım.

Sevgili Arzu hn.selam,
Öncelikle geçmiş olsun,Yüce Allahım acil şifalar versin size ve tüm hastalarımıza,benim sol bileğim yok,sonradan iş kazası geçirdim,eşimde beyinde damar tıkanıklığı+Chugın hastalığı +sağ kalça kemiğinde mafsal kemiğinde erime var.sonradan 3 dafada sinirsel olarak rahatsızlandı ve her seferinde 30gün+20gün+17 gün tedavi gördü hamd olsun yanımda yine Allahıma hamt olsun kimseye muhtaç olmadan kendi yağımızla kavrulup gidiyoruz.biz hastalar olarak şunu aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor daima kendi hastalıklarımızdan daha kötü hastalıkları olanlar var.Elimizden geldiği ve gücümüzün yettiği nisbetce uğraşacağız,gerekirsede kendimiz için koşturacağız.Allah cümle hastalarımıza acil şifalar ve sabırlar versin.hoşcakalın-kib-a.e.o

Çok gecmiş olsun Hep şükür etmek gerek
Hayatı sevmenle her şeyi yenersi her şeyi sev hazimli ol kendini salverme yaşam sevinci ile mucadeleci ol sakın ha ne den ben Allhaım deme hepimizin bir yerlerinde engelimiz var bizler böyle olmamızı istemezdik yaradan böyle gördüyse ona boynumuz kıldan ince kader de alın yasısı de ne dersen de yaşıyoruz acılar ceksekte bunada şükürler olsun.

resimyok.gif

İşte engellinin yaşama sevinci

Avustralyalı 26 yaşındaki Nick Vujicic adlı engelli, 24 ülkede konferans verdi.
Doğuştan kol ve bacakları olmadan dünyaya gelen Nick, buna rağmen yüzüyor, sörf yapıyor, futbol ve golf oynuyor. Ağzı ve gelişmemiş ayağı ile kalem tutup yazı yazıyor, resim çiyor. Spor konusunda motivasyon konulu seminerler veren Nick, şu ana kadar 24 ülkeye giderek 110.000’den fazla kişiye konuşma yapmış.

Türkiye Gazetesi

Allah sabır şifa versin çok büyük geçmiş olsun....

çok geçmiş olsun hikayenizi bugün okudum.6 yıl önce benzer vaka benim de başıma geldi.3 ameliyat 1 radyoterapi çok şükür hayattayım iyiyim.RABBİM size en kısa zaman da acil şifalar versin inşallah

And-gun arkadas sayesınde arzu hanımın hıkayesını bende okumus oldum öncelıkle her ıkınıze ve sızın gıbı şifa bekleyen herkezlere yüce mevlam sıfalar versın , allahım sabrınıza sabır katsın.. Arzu hanımın art nıyet gözetmeksızın neden onlar degılde ben dedıgı o onlardan bırısı olarak eşine ve kendısıne sevgı muhabbetlerımı sunuyor cocuklarının gözlerınden öpuyorum.. Mevlam yar ve yardımcınız olsun... S.a.

Allah acil şifalar versin abla. çok geçmiş olsun. Herkezin sınavı var. Sana çok zor yerden çıkmış sınav. Senin için dua edeceğim bugün.

Çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin yazınızın üzerinden 3 sene geçmiş sanırım şimdi nasılsınız daha iyisinizdir inşallah.

çook geçmiş olsun çok şanslısın ki eşin anlıyor bu zor anında sana moral oluyor imtihan dünyasındayız hepimizin o kadar çok derdi varki zannediyoruz sadece bizde var bu durum ama öyle değil beterin beteri vardır buraya şu an bu yazıyı yazabildin ya bizimle derdini paylaşabildin ya şükür bunada daha da kötüsü olabilirdi Allah korusun dilerim Rabbim en kısa zamanda şifanı verir dualarını ve ümidini asla bırakma Allaha emanet ol

sen seçilmişsin özenle :) ona göre davran kendine..

çok geçmiş olsun ...
Güzel haberleride okuruz inş buradan

Çok geçmiş olsun Allah kolaylığını ve sabrını versin

Buradaki bir çok arkadaşım gibi, şuan buraya yazamacağım kadar çok badireler atlattım, özetlemek gerekirse 2 defa ölümden döndüm...
Diyaliz-Perhiz-İlaç-Su Yasağı 4'lemesi geçmişimi en iyi özetleyen şeydir...
Böbrek ne büyük nimetmiş, çekince anladım. Okulumdan geri kaldım, gençliğim hastalıklarla geçti, ailem başımda nöbet tuttu, yeri geldi 6 ay uyumadım (gerçekten! hatta bırakın uyumayı sırt üstü uzanamadım) yeri geldi bir bayram sabahı köyümüze giderken yolda ölümü iliklerime kadar hissettiğim bi anda acile zor yetiştim zaten ilk ve son defa orada haykırdım " Ölmicem işte ölmicem!" diye... 2 defa böyle ölümden döndüm... 3 yaşında başlayan çile dolu yıllar, 19 yaşımda babamın böbreğinin bana nakil edilmesiyle son buldu.. Çok şükür milyonlarca kere şükür, hepsi birer anı olarak kaldı... şimdi yazarken dahi o badireleri yaşayan kendime haksızlık ediyormuşum gibi hissediyorum.atlayarak yazdığım için... Şimdi çalışıyorum hatta nişanlandım, ALLAH ömür verdi, O dilemezse yaprak dahi kımıldamaz, O dilerse en amansız dertlere derman bulunur! O'ndan geldik O'na döneceğiz...

Kıymetli arzu hanım,arzu abla...
üzülmeyiniz... Birçok insanın bilemediği, hissedemediği, sıradan şeyler olarak geçiştirdiği yeme-içme-tat alma-nefes alma-su içme-çay içme-rahatça yürüme-yatıp-kalkma gibi nimetlerin hatta ve hatta boğaz-gırtlak-burun-ağız gibi senede bir defa bile birçok insanın aklına gelmeyen bu nimetlerin kadrni- kıymetini mevlam size hissettiriyor... Size günahlarınıza keffaret olacak bu hastalık-dert gibi görünen esasen birçok hoyrat insana nasip olmayan bu nimeti bahşediyor...
Güzel günler inşaallah yakındır ve o güzel günler geldiğinde siz dönüp bugünlerinizi birer anı gibi yad edersiniz ve her nefes için her uzvunuz için ne kadar şükretseniz az olduğunu bütün zerrelerinize kadar idrak edersiniz...
Sizi tanımıyorum , görmedim ama bugün cenab-ı allah'tan size şifa vermesi için dua edeceğim...
Yâ şâfiiiii...yâ şâfiiiiiii... Yâ şâfiiiii....
Allah (cc) size tez zamanda şifa versin, öyleki her gününüz bayram neş'esi içinde geçsin.
Amin amin amin...

Çok sağolun hepinize benim yaşadıklarımı okuyup bana moral veren güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.pek fazla giremiyorum siteye o yüzden biraz geç bir teşekkür oldu fakat kusuruma bakmayın.Durumumda hiç bir değişiklik yok hala aynı durumdayım ama olsun ne yapalım kader diyorum bende isterdim her sağlıklı insanın yaşamı gibi bir yaşam fakat güzel allahım bana o yaşamı 23 sene biçmiş. Hepinize tekrar tekrar teşekkürler:)

Çok geçmiş olsun ablacım.Allah sabırlar versin

Hersey eskisi gibi olmasada hayata tutunma sebeplerimiz var umudunuz mutlulugunuz eksik olmasin , cesit cesit sebepler hauata tutunmak zorundayiz Allahim sevdiklerinizle uzun saglikli omurler versin

Üst Alt