Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Altılı Masa mutabakat metni ve engelliler

Engellilerin neredeyse tüm hakları zarar gördü, emeklilikle ilgili ha keza, sağlık güvencesi ve kalitesi ürkütücü, sosyal devlet unutuldu ve artık sadece parası olanların mükemmel yaşayabildiği bir ülke olduk, savaş yaşayan ülkelerden bile elli kat kötü ekonomimiz var, demokrasi endeksinden neredeyse sonuncuyuz, ay'a gidecez-dünya lideri olacaz-her yerden gaz petrol fışkıracak, uçak gemisi yapacaz-dünya bizi kıskanıyor derken tek adamla istikrarlı bir şekilde düştüğümüz durum ortada. Milyonlarca yıldır yaşayan doğayı bile yok etme başarısını gösterdi bu tek adamlık! Daha beteri, koca ülkede buna kimse dur diyemedi. Kulakları böyle kapalı. Ki zaten ağzını açan terörist! Onlar sadece kendilerini düşünüyor. Alın size istikrar, verin tek adama sürünelim...

Dünyanın hiç hiç hiç hiç bir demokrasisi tek adam olmaz. Bizde yargısından medyasına meclisinden güvenlik kuvvetlerine kadar her şey tek adamda. Sonucuna bile bakmaya gerek yok, zaten bu sonuç 2 + 2 = 4. Başka türlü olamaz.

Hasılı, önce bu düzen değişmeli, sonra geniş katılımla işler yoluna konmalı. Yapmak kolay...

Hayat pahalılığından , her geçen gün fakirleşmekten , hakların elinden alınmasından alım gücünün her geçen gün düşmesinden , porsiyonları küçültün diyen bir zihniyetten memnun isen iktidara oy verirsin , haaa yok bu sistem değişsin yeni si gelsin beğenmez isem onu da değiştiririm benım elımde dıyosan karşı tarafa oy verirsin . bu kadar kolay

Başlık bağlamından o kadar çok koparıldı ki biri gelip de: ''Burada yazılanların hepsini okudum ve Mahmut sen haksızsın! Seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.'' diyecek diye korkuyorum, olay oraya doğru gidiyor çünkü. :D

Üst Alt