Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerden muaf oldum. Sisteme ne kadar sürede düşer?

dreamfail

Üye
Konular
133
Reaksiyonlar
40
2 aralıkta askerden muafiyet aldım. Askerlik durum belgesi sorgulamada yani e devlette ne zaman düşer?

Önce şu tarihe kadar muafsınız diye yazar 20 gün civarı bir süre için.
Daha sonra 1-2 ay içinde askerlik yükümlülüğü yoktur der.
Daha sonra askerlik şubesinden postayla muafiyet evrakları gelir o bayaa sonra gelir.
Geçmiş olsun.

3-6 ay içinde evine kağıt gelir ancak rapor zeyil felan edilirse süre uzayabilir.

Skolyoz hastalığımdan kaynaklı geçirdiğim ameliyatlar sonucunda 14 Ekim 2022 de heyetten askerlige elverissizdir raporu aldim. Askerlik durum belgem de Ocagin 14 une kadar askerlikle ilisigi yoktur yaziyor. Asal yoklama surec takibinde asker alma genel müdürlüğü islemleri devam ediyor kisminda kaldi. İs basvurusu yapacagim ve muafiyetimin durum belgeme islenmemis olmasi beni endiselendiriyor.
Bu kadar gecikmesi normal mi? Muafiyet kac ayda durum belgeme gecer? İs basvurusunda TSK heyet raporum mu durum belgem mi dikkate alınır?
Teşekkürler.

yunusemre001
Bu günlerde muafiyet yazısı görünebilir sorun olmaz Allahın izniyle.
İş başvurusunda durumu anlatabilirsin ve sağlık kurulundan aldığın askerliğe elverişsizdir kağıdını gösterebilirsin.

Kalbinde üfürüm ve ritim bozukluğu olanlar muaf olur mu?

Hastaneden muafiyet aldım fakat bana kağıt vermediler.

Hastaneden muafiyet aldım fakat bana kağıt vermediler. Sisteme düşecek dediler fakat 17 gün geçmesine rağnen sisteme düşmedi. Edevlette hastaneden aldığınız belgeyi ertesi gün en yakın askerlik şubesine götürün yazmakta ama bana kağıt falan vermediler.

dreamfail
E devlette nereye bakıyorsun tsk sağlık kurulu raporları kısımına bakacaksın kağıt verilmese bile sisteme düştüğünde tsk ankarada görüp onay sürecini başlatıyor ben oğlum için verilen raporu askerlik şb götürdüğümde e imzalı olduğu için bize vermene gerek yok sistemde gözükür 1-2 ay için onaylanmış olur dediler öylede oldu ama hastahaneye gidip sorun bir yerde takılmışmı belki yıl sonu yoğunluğundan geçikmiş olabilir.

kara duman çok teşekkür ederim. Ben asal yoklama kısmına bakıyordum ve halen 31 aralık 2022 ye kadar askerden muaftır yazısı görünce stres yapmaya başlamıştım

dreamfail
Rica ederim Orası en son raporun ankaradan onaylandığında muafiyet yazacak olan kısım.

kara duman

İyi günler ben 1 Aralık da çürük raporu aldım, rapor 8 Aralık da zeyil edilmiş hastane hatayı düzelttip 9 aralıkta yeni rapor çıkarmış ve edevlet tsk sağlık raporu sorgulamada gözüküyor e devlet msb Asal yoklama sürecinde halen hastane işlemlerinde kırmızı yanıyor ve askerlik durum sorgulamada halen okul tecilim gözüküyor bi tahminini veya yorumunuz var mı durum nedir sizce

Emree32]
Böyle bir şey duymadığım için yorumum yok anca tahminde bulunabilirim
Gözüken rapor düzeltilmiş yeni raporsa tsk o raporu görmüştür ve işlemler devam ediyordur sorun yoktur.

Emree32
bende edevlette tsk sağlık kurulu raporları kısmından raporumu görüyorum. Anlamadığım zeyil edildi gibi bir ibarede göremiyorum. Biraz daha açık yazarmısın nasıl zeyil edildiğini anladın?

Raporu açınca zeyil raporu yazıyor
dreamfail

Sizin Asal yoklama sürecinde ne gözüküyor

Emree32 asal yoklama kısmında şubata kadar askerden muaftır yazmakta.
Raporu açıncada normal rapor çıkıyor. Zeyil olmakla alakalı birşey yazmıyor

Gittiğin hastanenin heyetinin Muaftır demesi ile yeterli olmuyor. Özellikle, bilhassa ilk muayene olduğun doktordan da görüş alınıyor. Kapsamlı bir değerlendirme sonucunda Askerliğe elverişli değildir diyorlar yaani..

Yaklaşık 2-3 ay sürer.

RssCip
Heyet zaten ağırlıklı olarak ilk muayene eden doktorun fikrine bakıyor ilk muayene eden doktorda heyette oluyor.
Heyet son aşama heyete girmeden bütün muayeneler olmuş oluyor heyet istisnai durumlar dışında formalite.
Söylediğiniz şey yanlış anlaşılabilecek bir ifade.
Ruhsal rahatsız insanlar zaten en ufak şeyi kafalarına takıyor bu takıntıya sebeb olacak şeyler söylememek lazım
Kişi gerçekten rahatsızsa ve tedavi geçmişi ile bunu gösterebiliyorsa istisnai durumlar dışında ya direk muaf yada 2 ertleme sonunda muaf veriliyor.

2-3 ayı uzun söylemişim bi karışıklık olmuş. Kafaya takılacak bir şey yok esasen. Ben Alanya’da muayene oldum orada muayene olduğum doktorun yerine askerlik kağıdı geldiğinde baktım ki Çorum saki ilk muayene teşhis koyan doktorun görüşünü koymuşlar… Alanya’da heyet başkanı elverişli değildir dediği halde onun görüşünü görüm detaylı raporda adı yoktu ama görüş raporu vardı.

Edevlet askerlik sorgulamaya bugün düştü muaftır diye

Ben 29 Mart'ta muaf oldum. 25 Nisan' da e-devlette muaftır diye düşmüştü. Artık eskisi kadar geç düşmüyor sisteme sanırım.

Üst Alt