Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerden muaf oldum. Sisteme ne kadar sürede düşer?

Evet bu son aşama
süreç tamamen bitmiş geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim. Galiba nihayet tamamen bitti. Stres yapan bir şey askerlik. Norveç'te değiliz sonuçta. Nihayet bitti. Şimdi, Divriği askerlik şubesinden kağıt gelecek değil mi? Ama, kağıt gelse de gelmese de galiba son güncelleme ile tamamen bitti :)

Evet evraklar eve gelecek askerlik şubenden ama onlar gelmesede işlem bitti.

Merhaba ben askerlikten muaf oldum raporu aldığım hastane kapanabilirmiş kapanırsa hastane muaf iptal olur mu geçerli mi o rapor bilgi verirseniz çok sevinirim

Hiç bir sıkıntı olmaz dediniz ya hani yani o hastane kapansa bile hep geçerli doğru değil mi sonuçta verilmiş birşey bu yapmazlar inşallah öyle benim aklıma çok takılıyor böyle şeyler ondan soruyorum

Ben askerlikten muaf oldum ya hani üniversite hastanesinden engelli raporu alıcam başvurdum sağlık kuruluna piskiyatri piskolok dinleyecek ya orda hani eğer engelli raporunu vermezseler muaf iptal olur mu

Yok yani ben engelli raporu alıcam ya ondan dedim üniversite hastanesinden piskiyatriyle piskolok bakacak ilaç kullanıyorum zaten piskiyatri ilacı vermezseler onunla bir sıkıntı olur mu dedim sadece

Hani şimdi üniversite hastanesinden engelli raporu alıcam ya heyet olumlu cikarmazsa muaf raporuna sıkıntı olur mu onu demek istiyorum

Anladım kardeş anladım.

Hiç bir sıkıntı olmaz,
Engelli raporu farklı muaf raporu farklı.

Askeriye ile ilgili bir ilişkin yok artık...muaf olmuşsun bitti.
Kafaya takıp stres yapma.
bayramali00

Selam yarın benim oğlum piskiyatriye heyete gitcek üniversite hastanesinde İlk muayene olcak yemeğini ben yaparsam yer yoksa aç kalır askerden muaf oldu zaten o raporu götürsem yarın engelli raporunu daha çabuk verirler mi o rapora bakıp yani daha durumları var tek yatmaz benimle yatar korkuyor detaylı anlatırsanız çok sevinirim.

Bu soruma cevap verirseniz çok sevinirim cevap bekliyorum en kısa sürede

Bu konuya cevap bekliyorum yarın gitcez gitmeden cevap verirseniz sevinirim

bayramali00
Sorunuz engelli raporu için mi?

Öyleyse askeriyenin raporu askeriyede kalır,engelli raporu için bir öncelik tanınmaz,herangi bir puan felan gelmesine olanak sağlamaz...

Engelli raporu için genel prosedür uygulanır,uygun görülürse raporu çıkar.

Yani tam olarak engelli raporu alcaz ama askeriye elverişsiz raporu aldık muaf onu göstersek orda da yazıyor ya ondan dedim hani

Tam olarak askeriye elverişsiz raporunu da aynı durumdan aldı engelli raporunu da aynı durumdan alcaz ondan dedim size ben böyle bu soruyu piskiyatriden aldık oda aynı durumdan

Tamam anladım ben,fark etmez.

Engelli raporu için psikiyatri değerlendirip ona göre kararını verecek.

Askeriyeden muaf olmuşsun al sana engelli raporu diye bir şey yok.

Tekrardan ön muayeneler sonrasında heyete girecek,uygun görülürse raporu çıkar.

Yukarıda bazı şikayetlerini yazmışsın,muhtemel engelli raporu çıkar.

Daha önce tedavi geçmişine dair Epikriz raporları var ise raporu daha kolay çıkar. 1 yıl takip sonrası tekrar değerlendirilir diye bir raporda çıkabilir.

Bunlar olağan şeyler.Hayırlısı olsun diyelim.
bayramali00

Son birşey daha soracağım ? Bu askerlikle alakalı muaf raporu aldık ya doktor kontrole cağırma ihtimali var mı yoksa ömür boyu geçerli mi muaf raporu

Bi kişi dedi de öyle onun için sordum kontrole çağırırlar belki diyor hastalık geçti mi geçmedi mi onun için diyor

Askerlik konusunu aklından çıkar artık.
Muaf olmuşsun bitti. Unut aklından at bu konuyu.
bayramali00

Oğuzhan hocam inşallah rahatsız etmem. Bende askeri 3. Kontrolden geçtim heyete çıkacağım. Yüksek kilo ve atipik psikoz şikayetleriyle başvurdum. Muaf aldıktan sonra kilo verirsem ve psikoz hastalığım iyileşirse tekrar çağırma gibi bir durum olur mu?

OğuzHan112

merhaba,
bende geçen hafta istanbulda bir hastaneden elverişsiz raporu aldım. bir hafta sonra e devlete düşer dediler.bugun tam bir hafta oldu ve hareketlilik yok acaba bir sıkıntı mı var yoksa biraz daha beklemelimiyim

ustad200 Açıkçası bu konuyu başlatan ben olarak deneyimim askerlik muaf işlemleri çok yavaş sürmekte. Benim 1,5 ay sonra falan sisteme düştü. Eğer muafsın dedilerse artık muafsın rahat ol. Sadece dikkat etmen gereken yer savaşta ve barışta elverişsiz mi yoksa sadece barışta muaf mı? Bunun dışında aklında olmasın artık

dreamfail
Tekrar merhaba,

bugün edevleti kontrol ettim şu tarihe kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor. ve yoklama başvuru süreci takibi gözükmüyor.Sadece yoklama işlemleriniz devam ediyor yazıyor. Sizce ne olmuş olabilir.Bir sıkıntı mı var

@ustad200 bende de öyle yazıyordu. Defalarca askerlik şubesini aradım sorumlu astsubay baya darladım. dediğim gibi işlemler yavaş işliyor. İiçini rahat tut, unut artık askerliği, geleceğine bak

edit: baktığın yerde yeni bir tarih yazacak, normaldeki muafiyet süreninin üstüne 1-2 ay daha askerlikten muaftır diye. bu kağıdı yanında taşı bir süre garanti olsun diye, çevirmede yanında bulunsun zaten 1-2 ay sonra tam muafiyet raporun sisteme düşecektir. dediğim gibi işlemler çok yavaş işliyor. hastahaneden rapor milli savunma bakanlığına gidiyor orada tek tek işleniyor onaylanıyor bundan dolayı

dreamfail
Hocam askerdeyim duygudurum bozukluğu teşhisi konuldu ve hava değişimi verildi acaba askerliğe engel midir bi anda mutlu olup bi an karamsar oluyorum intihar düşünceleri mevcut?

Üst Alt