Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avasküler nekroz hastası olan kim var?

Sene olmuş 2019 Denize düşen yılana sarılmasın. Bu ürünü türkiyede üreten firmanın resmi sitesinde bu ilaç değildir ve hastalıkları iyileştirmez diyor.
Burada ön yargı olmaz! yani bu ürün bir işe yaramaz kendileri diyorlar. Sonra bir takım internet sitesinde bu ürünü avasküler nekroza deva olduğunu söylüyorlar:))

Bu ve diğer yazıları yazmamdaki sebep herkes büyük şehirlerde oturmuyor ve maddi durumu iyi olmayabilir bazı şehirlerde az sayıda doktor oluyor ve bu konuda bilgi eksikliği oluşabiliyor.

1)Avasküler nekroz bilinenin aksine yeterli kilo verilip daha az hareket edince çoğunlukla kendiliğinden düzeliyor.(iyileşmiyor tansiyon hastalığı gibi kontrol altında tutuluyor tabi alkol ve kortiziyon uzak durulmalı). Bunu nerdenmi biliyorum? tedavi için gittiğim hiperbarik oksijen tanıştığım avasküler nekrozlu diğer hastalarda zaman zaman telefonlaşıp konuşuyorum Bunlardan hiç kimse ostakin veya yerli ostakin kullanmadı bazıları sadece aspirin aldı. Yerli ostakini pazarlayanlar bu hastalığı çok korkunç bir hastalıkmış gibi gösteriyorlar sonrada ostakini veriyorlar bir sene sonrada düzelme olduğunu iddia ediyorlar.Bu hastalık doğal seyri dikkatli olunursa zaten düzeliyor. Hastaları bu şekilde kandırılabilir ama şükürler olsun ki devletimiz var ve onları kandıramıyorlar!! Kandırmadıkları için İnternet sitesine hastalık iyileştiremez diye yazıyorlar.

2) Bazı doktorlar avasküler nekroz hastalarına glikozamin öneriyorlar. Meşhur pazarlamacı hanım avasküler nekroz konusunda o kadar bilgisizi ki doktorlar glikozamin avasküler nekrozu iyleştirsin diye verdiğini sanıyor😊. Ömür boyu avasküler nekroz hastalığından kalça protezi olamazsınız ama bu hastalığın tetiklediği kalça kireçlenmesinden protez takılmasına neden olabilir glikozamin kalça kireçlenmesini önlemek için veriyorlar. Oda benim gittiğim 15 doktordan 1 tanesi önerdi diğer doktorlar bu konuda kesin bir bilimsel kanıt olmadığını söyledi.

3) Bu ilacın pazarlama mantığı kullan ne kaybedersin!! Çok şey kaybedebilirsiniz!! otoimmün hastasıysanız çok şey kaybedebilirsiniz!! Nakil hastasıysanız çok şey kaybedebilirsiniz!!.Paranız varsa bu hiç bir işe yaramaz ürüne para vereceğinize o parayla iyi bir profesöre gidin de tedavinizi olun fikir alın yada danışın.Ama kesinlikle resmi İnternet sitesinde bu hastalığa iyi gelir diye yazmayan ürünleri kullanmayınız Unutmayın SIZ KOBAY DEĞİLSİNİZ hem sağlığınızdan hemde paranızdan olmayın

4) Aşağıda linki verdiğim yazıyı okuduktan sonra videoyu izleyip avasküler nekrozun ne olduğunu daha iyi idrak edebilirsiniz.
https://www.engelliler.biz/forum/saglik-genel/91315-ostokin-gida-takviyesi-kullanan-var-mi.html

Not: Hiperbarik oksijen tedavisi kemik iliği ödemi ile seyreden vakalarında ve ağrı tedavisi için uygulanıyor. Hiperbarik oksijen tedavisindeki
doktorlar Avasküler nekrozu bir faydası olduğunu söylemiyorlar bir yarar sağlamaz diyorlar.

Son düzenleme:
Merhabalar,öncelikle geçmiş olşsun.Ostokin kullanmaya devam ediyormusunuz,şuanki durumunuzu merak ettim acaba sonuç alabildiniz mi? şimdiden teşekkürler

Bahsettiğiniz bitkisel destekleri hangi sıklıkla ve şekilde aldınız acaba.

geçmiş olsun, sinem hanım, ben kullandım ostokin 2014 yılında sağ kalçamda avn vardı,2015 yılında sol kalçamdada çıktı bende işe yaramadı,
gerçekten güzel bir sonuç almışsınız; sizin özelinizde herkesden bi ricam var, lütfen herkes bi yol arıyor, ciddi bir hastalık ve insanı arada bırakıyor,kararsız bırakıyor,
1-hastalığınızın sebebi nedir(kortizon, düşme vb....
2-hangi aşamada tedaviye başladınız(evre 1, evre 2 gibi
3-durumunuz nasıldı(basamıyordum, çok ağrı vardı, aksama vardı,gibi...
4-tedavi sırasında normal hayatınıza devam ettinizmi(işe gidip geldinizmi,ayağınızın üzerine bastınızmı yoksa baston kullanıp hiç basmadınızmı
5-farklı tedaviler aldınızmı
6-hangi dr a gidiyorsunuz
7-iletişim numarası yazın , gerekirse telden sonuçlarınızı paylaşın, düşünün birini bu dertten kurtarsanız alacağınız duayı....
8-bu avn hastaları ile bi buluşma ayarlanabilir, (birebir görüşme veya watsap grubu gibi) birebir görüşme olursa daha sağlıklı olur çünkü para tüccarlarını elemiş oluruz....

benim genel durumum;

38 yaşındayım, 2008 yılında kortizon kullanmıştım(bağırsak iltihabındna dolayı) 1 ay, 2012 yılında sağ kalçamda ağrım başladı mr sonucu 2012 aralık ayında kanlandırma ameliyatı oldum, tam 1 sene sonra aniden aksamam başladı, sonra hiberbarik oksijen tedavisi aldım 1 ay, sonra ostokin kullandım, aynı anda akupuntur,sülük,ozon gibi bitkisel tedaviler aldım, 2015 yılından beri sol kalçamdada başladı,
şuan sol kalçamda ciddi yanma hissi var, mr cektirdim sonuca göre bakacaklar ama muhtemelen sol taraf içinde kanlandırma ameliyatı olacam, sağ taraf ise hafif aksam ile devam ediyor, biraz bozulma varmış, onun için 45 yaşındna sonra protez olursun diyor dr.

merhaba, hangi dr?

merhaba, koray bey neden mail adresi, neden burdan yazmıyorsunuz çözümleriniz, lütfen bir sürü insan var çözüm arayan....

merhaba, ne kadar sürdu bu tedavi, kaç gün aralıklarla aldınız tedaviyi

merhaba, kök hücre tedavisinin avn de etkili olduğu söyleniyor, bununla ilgili bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın....

[FONT=sans-serif]merhaba, cgf dediğiniz kök hücre naklimidir?[/FONT]

[FONT=sans-serif]merhaba, son durumun nedir?[/FONT]

Bende avs hastasiyim 2 ay önce sag bacagimdan kanlandirma ameliyatı oldum ama malesef hiç bir faydası olmadı kalca kemiginde ve sol bacakta yoktu 2 ayın içinde oralarda curumus hastane faslini kapattım herşey olacağına varır hepinize geçmiş olsun belden ilik alıp bacağına enjekte ediyorlar ama olmadı

Merhabalar bende avn hastasıyım 2015 senesinde kanlandırma amaliyatı oldum geçti adanada ortapedia hastanesinde emre toğrul hocayı öneririm arkadaşlar konusunda uzman ve başarılı bir doktor

SinemUK
bizimle karşılaştırmalı MR raporunuzu ve siz tedavi eden doktorun hastane adın paylaşın buradaki arkadaşlarda gitsin sizin tedavi olduğunuz doktora hastaneye onlarda sizin doktor ostokin önersin iyileşsinler size duvacı olsunlar. Tabi söyledikleriniz doğruysa:):):) Hanımefendi para kazanacağım diye insanların umutlarıyla oynamayı bırakın!!!

HODRİ MEYDAN

Umut tüccarı hanım Ar-ge raporunuzu veya klinik çalışmalarınızı sunun sizin (yerli - çakma - gıda takviyesi) ostokininiz
avasküler nekrozu iyileştirdiğine dair sağlık bakanlığından belge alın ben size buradaki herkesin önünde 50.000 tl ödül vereceğim(ostokin 1 yılık ürün fiyatı x 10 düz hesap 50.000 tl) vallahi billahi vereceğim bu parayı!!!

Son düzenleme:
@sağtolga57, bu mesajı yeni gördüm. Daha öncede yazmıştım. Kolan hastanesini ortopedi diye. ama benimkinden daha taze MR raporu var.
Bence oda size yeterli gelir :) paranız cebeniz de kalsın :) durduk yere zarara sokmayın kendinizi gaza gelip :)

https://www.instagram.com/p/B5F12rVha7S/

aa hodri meydan kısmının muhatabı ben değilim, Cumhuriyet hanım... Ama baştan söyliyeyim dersinizi çalışıp gidin. blog yazılarını, instagram paylaşımlarını. sonra üzülmeyin :) Bu yazdıklarınızı keşke görebilse... Dur ben yazayım, size umut taciri , Ostokine de çakma diyorlar diye..

SinemUK
1. Karşılaştırmalı MR Raoprunuz (Raporunuz nerede???):)
2. Hastane Ve Doktor Adı (istanbul da birden fazla kolon hastanesi var hangisi?):)
3. Para Benim istediğime veririm pazarlamacı hanım alsın sağlık bakanlığından raporu 50.000 tl ben pazarlamacı hanıma parayı vereceğin. Siz niye karışıyorsunuz?

HODRİ MEYDAN siz alın sağlık bakanlığından raporu ostokin için
Siz bunu yapın Türkiye'de ilk ilacı bulun benim gibi bireysel ve sivil toplum kuruluşlarından para yardımı ve ödüler alırsınız.
Hatta Devlet üstün hizmet madalyası bile alırsınız.

İste hayaler ve instagram değil raoprlarla oluyor siz o raopruda sağlık bakanlığından ALAMASINIZ :):):):):):)

Umut tüccarı hanım Ar-ge raporunuzu veya klinik çalışmalarınızı sunun sizin (yerli - çakma - gıda takviyesi) ostokininiz
avasküler nekrozu iyileştirdiğine dair sağlık bakanlığından belge alın ben size buradaki herkesin önünde 50.000 tl ödül vereceğim(ostokin 1 yılık ürün fiyatı x 10 düz hesap 50.000 tl) vallahi billahi vereceğim bu parayı!!!

Buda sizin afrika Şubeniz https://www.youtube.com/watch?v=Q-gvNh4Ayjo
burdada önce ağrılar artıyor sonra azalıyor ostokinle aynı mantık :):):)
ne yani instagram doğruda youtube dakiler yanlışmı.

Bakın Buradada 20 tl kitapile avasküler nekrozdan kurtulan beyefendi hikayesini anlatıyor :):):) buda ona inanmış
https://www.youtube.com/watch?v=p5ZxyIUmzRo&t=60s
youtube da avasküler nekroz diye aratırsanız böyle farklı şekilde şifa bulduğunu söyleyen anlatımlar olacaktır: Ostokin kullanmıyorlar ama iyileşiyorlar hayret :):):):)
https://www.sabanarslan.com/2016/06/avaskuler-nekrozumda-son-durum-ayset.html buda sabahta gazeteci buda ostokin kullanmamış iyileşmiz:):):) nekadar ayıp:)

daha öncede yazmıştı yine tekrarlıyorum avasküler nekroz 3 yol izler
1. kendiliğinde düzelir. (Az hareket kilo verme alkol ve kortizon uzak durulmalı. Bunlar genelde femur başının yükün az uygulanan kenarlar olan hastalar)
2. kendine bir sınır çizer ne ilerler ne geriler (burada dikkatli olmak lazım )
3. ne yaparsan yap sonuç proteze sürükler(bu noktada bile sizin durumunuzda olmak isteyen çok farklı hastalar olacaktır durumunuza şükür edin protez takılıp spor yapanlar olduğunu unutmayın )
her şeye rağmen umudunuzu yitirmeyin birden fazla doktora gidip fikir almaya çalışın. Ve sakın hastalıktan korkmayın Hastalık sizden korksun:)

Son düzenleme:
Ödülümü Güncelleyeyim ne demiştik
hodri meydan
50.000 tl dedik geçen sene
Şimdi 100.000 tl yapıtım. dolandırıcı değillerse .yalancı değillerse alırlar raporun sağlık bakanlığından yayınlarlar. bende bu parayı veririm :):):):) ama o raporu alamazlar. bu gibi insanlara inanmayın. resmi sitesinde hastalık iyileştirmez diyorlar sonra başka sitelerde avasküler nekroza çare diyorlar bu yalancılık değilde de ne!. Böyle yalan söyleyen varlıklara! nasıl güvenbillrizki????. daha yolun başında yalan söylüyorlar.!!!

Öncelikle geçmiş olsun

merhablr herks brşeylr soruo ama kimse cevap yazıp bişeylr paylasmıo bırbrne o zmn buraya yazmann ne anlamı var ya.ben sormustm kımseden ses cıkmadı ama bırılerıne faydası olur dusuncesyle yazmak istedim 2bucuk ay önce kanlandrma ameliyatı oldum kontrollerım sürüyo ve doktorum herseyın guzel gttgnı söyledi ameliyat öncesı agrılarmdan eser yok ik degnek kullanıodum amelyttn 2ay sonra tek degnege düştüm ve kemiğimde bi bozulma herhangı bı problem cıkmadı filmlerde umarım bölede devam eder bn yasdklarıma baktgmda öneririm bu ameliyatı ama tabı yapan doktorda cok önemli arastrmadan yaptrmanzı önermem herkese Allah tan acil şifalar dilerım ve en önemlısi sabırlı olup hıcbır zaman umutsuz olmayın..

Uzun yıllar önce yazmışsınız avasküler nekroz 2 evre hastamız var ameliyatın fayda ettiğini yazmışsınız. Bizede ameliyat olmamız gerektiğini söyledi doktor ama çoğu yorumlar ameliyatın işe yaramadığı yönünde. Sizin şuan hastalığının durumu nedir biraz bilgi verirmisiniz. Ne yapacağımızı bilmez durumdayız.

Çok geçmiş olsun aynı şey bizim başımızda geldi kortizon la ilgili öncesi ve sonrasında hiç uyarı almadık. Davanız nasıl sonuçlandı ve hastalığınız ne durumda tekrar geçmiş olsun.

S.a Bu hastalıktan.Bir arkadaşım.Ingiltereden bir doktor tarafından gönderilen bitkisel ilaçla tamamen iyileşti.Bende bu ilacın muadilini Almanyadan sipariş ettim.Gelmesini bekliyorum.Faydasını görürsem buraya yazacağım.

Yendu28 ilacın ismini şimdiden yazarmisiniz bizlerde deneyelim

Yendu28 ilacın ismini şimdiden yazarsanız bu arada da bizde deneyelim

Total kalça protezi takılan arkadaşlar sizlerin durumu nedir? Kalça Protezi en uzun kim kullandı?

Nekroz tamamen yok olabiliyor mu? Kemik hasarını vücut onarıyor mu?

Geçmiş olsun. Fayda etti mi? Türkiye’de ki Ostokin i mi kullandınız?

Yendu 28 lütfen arkadaşınızın ve sizin ilacınızın adını yazar mısınız?

tuzcu06 merhaba mahkeme sonuçlandı mı

Merhaba ben İstanbul'da yaşıyorum 2020 yılının kasım ayında Bayrampaşa devlet has. De koronaya bağlı nefes darlığından iki hafta yattım ve kortizon tedavisi uygulandı. Senin durumun gibi kimse bana bir uyarı yapmadı hastanede yattığım zaman bile bacaklarımda güç kaybı vardı söylediğim halde geçer dediler. Şimdi sol kalçamda AVN başladı iki aydır ağrısını çekiyorum ve bundan sonra da bununla yaşayacağım. Zamanında uyarılsaydık, takip edilseydik belki kan sulandırıcılarla bu hastalığın önüne geçilebilirdi. Şimdi hem maddi hem manevi zararım var bunun hesabını sonuna kadar sorucam. Senin mahkemen ne oldu sonucunu yazarsan sevinirim Allah herkese şifalar versin

Sol ayak bileği avn hastasıyım. İlk olarak yüksekten düşme sonucu ayak bileği kikirdaklarim kırılmış. Akabinde ameliyat edildim ve ameliyat sonrası kemiğe kan gitmemeye başlaması sebebi ile avn durumu ortaya çıktı. Ayağıma ağrılı şekilde basıyorum fakat uzun yuruyemiyorum ve ayagimda kisitlik oluştu . Zannedersem ileriki yıllarda ya dondurma yada protez ameliyatı olacağım. 2 yıldır çekiyorum Allah herkese şifa versin .

Merhaba ben 2020 de ani akşama oldu agrı yanma sağ ayağım kalçadan çok ağrıyor du bir devlet hastanesi ne gittim ilk etapta direk ameliyat protez dedi daha sonra kemik olduğu için Baltalimanı kemik hastanesine gittim orada şans eseri ferdi dırvar hocamıza denk geldim ilk hastanede hiç ilgi görmedim MR çekindikten sonra direk ameliyat dedi fakat ferdi hocam güzel muayene etti ardından MR istedi ilaç yazdı d vitamini ve ismini hatırlamadığım bir kaç ilaç yazdı bunları düzenli kullandım bu esnada işim hafif bir işti rapor almaya gerek duymadım ilaçları düzenli kullandım şimdi agrım yok fakat sağ ayağımla topa vuramıyorum sert Birseyler yapamıyorum ağır işte calişamıyorum agrı yapıyor sağ kasıgmda sanki bir boşluk varmış gibi bir his oluşuyor yani orada sorun ya durdu yada hafiften var hissettiriyor kendini tekrar randevu alıp kontrol e gideceğim randevu bulursam ilaçları soran olursa e nabızdan bakıp bulursam söylerim herkese geçmiş olsun kilo vermem lazım kilo da çok etkili aşırı verdiren inip çıkma dedi bayır asagıya veya yukarı çıkma dedi hatırladıklarım bunlar

AVN Hastası herkese şimdiden geçmiş olsun diliyorum.

3 ay önce çift taraflı evre 2-3 arası AVN hastası olduğumu öğrendim. 2 Uzman, 2 Profesöre muayene oldum.

Dekompresyon ameliyatı için geç olduğunu ilaveten dekompresyon ameliyatının çokta verimli olmadığınu söylediler.

Yaşımın 40 yaş altı olması sebebiyle idare edebildiğim kadar kalça portezi ameliyatı ötelemem yönünde bir yorumları var.

Bu 3 aylık süreçte;

-10 defa kandan ozon terapi yaptırdım.

-3 defa kalça içi prp yaptırdım.

-30 seans hiperbarik oksijen tedavisi aldım.

-Hergün coraspirin içtim.

-Haftalık bifosfanat grubu ilaç kullandım.

-İşe gitmedim ve sürekli dinlendim.

-Koltuk altı değneği kullandım.

-Yükü azaltmak için kilo verdim. (Kilom daha önce de normaldi.)

3. ayımda çektirdiğim MR sonucuma göre, bırakın sabit kalmayı, maalesef ilerleme kaydetti.

Bu hastalığa sahip kişilerin tecrübesine ihtiyacım var.

İletşim kurmak isteyen var mı acaba?

Herkese Selamlar.

Merhabalar, evre kaç sizin? Ben ağustos ayında kanlandırma ve kök hücre ameliyatı oldum. Yeni yeni değneği bırakıyorum. Evreye göre tedavi süreci ve başarı oranı değişiyor. Benim 2. evrede farkedildi ve şu an ağrılarım yok gibi ama süreci ilerleyen zamanda göreceğiz.

2 yıldır bende de var AVN izmirdeyim bir kaç farklı doktora gittim rahatsızlık başında yakalandığı için 2n son gittiğim domtor istirahat ederek geçebileceğini söyledi kilo ver koltuj altı baston kullan dedi bi süre kan sulandocı uazdı geçtik gittik lakin çalıştığım iş agır iş bu işi yapmaya devam ederseö protezlik olucak işi bırakmak için sağlım kurulundan nasıl rapor alabilir yardımcı olurmısınız

Bana geçen yıl, yaz başında Avaskuler nekroz teşhisi konuldu. Sağ tarafta 2. evrede idi ve solda da başlangıç vardı. Geçen yaz ağrılı bir şekilde sağ tarafa basamıyordum. B12 çift karışım iğne 10 günde bir, magnezyum hap kullandım hergün ve kan sulandırıcı tabii ki ... Deniz çok iyi geldi, 3 ay girdim, ağrılarım ciddi oranda hafifledi, ama biraz yürüyünce yine ağrı oluyordu. Sonra tibbi malzeme ihracatı yapan bir arkadaşıma durumu anlattığımda, bana Fas' ta bir Fransız ortopedi doktoru ile bu konuda daha önce konuştuklarını anlattı ve onun OSTOKİN PLUS kullanarak iyi sonuçlar aldıklarını bana söyledi. Ben de aldım Ostokin plus' ı Amazon' dan aldım, 6 ay her gün aralıksız kullandım, kullandıkça ayaklarımın daha az yorulduğunu, güçlendiğini hissettim. 6 ay sonra tekrar MR çekildi ve doktor Avaskuler Nekroz görünmüyor dedi, tabii ki bu benim için büyük bir müjdeydi. Onun için bu tecrübemi hasta olan arkadaşlarla paylaşmak istedim,Bilginiz olsun. Allah herkese şifalar versin inşallah... Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım ...

Son düzenleme:
Üst Alt